Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    ahmet hocam sürat motor iyidir fazla da kitlemezler =)
    ilk bakımda yağ filtresi değişecek. benimki de değişecek. fiyatını sorup benimde sipariş etmem lazım bana da bi hbaer verirsen cok sevinirim.
    benimde oldu 500 km =)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen en son çizgi yanıp sönmeye başladığı anda yedeğe geçmek ister motor
    yedeğe geçtiğinde ise bu kişiye bağlı olarak 30 ila 50 km arası değişir
    Bu bilgi faydalı oldu motor teklemeye başlamadan gerçi ben dayanamayıp benzin attım ama neyse
    Otobanda motor teklerse kenara çekip de yedeğe almak sakatlık çıkarabilir diye aldım 20 TL takviye

Bu arada yakında motoruma bu videodaki gibi ama yeşil renk led yapacağım bir türlü foruma resim yüklemek nasip olmadı şu led olayını yapınca resimleri de atarım hayırlısıyla şu ilk bakımı bir yaptırayım da yarın

Hepinize bol güneşler keyifli sürüşler arkadaşlar

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Valla hocam moralimi duzelttin. Kac para civarina apache alirsam uygun fiyatli almis olurum?

Bide ben 100kg,esim 50kg. Biz iki kisi 100km lik yolculuk yapabilir miyiz?

mastikos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma
    soylediğim gibi ybr yi sattım
    yerine 2012 model subat 2013 trafık cıkıslı 2500 km de tvs apache almış bulunuyorum

cbf > ybr > şimdide apache bide bunu deniyeyim bakalım

merze08 bunu beğendi.

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla hocam moralimi duzelttin. Kac para civarina apache alirsam uygun fiyatli almis olurum?

Bide ben 100kg,esim 50kg. Biz iki kisi 100km lik yolculuk yapabilir miyiz?
    hacım 3.5 civarı düzgün bulursun yeni temiz filan.
    ben 80 kg valide 70 kg köpek gibi gidiyoz yolda :D
    100 km lik yolculuk yapmadım ama 60 kmlik yaptım sıkıntı olmadı. bir o kadar da güzel sürmesi bu mereti.
    gaz kolu cabuk tepki veren bi motor.
    cbf ybr deki gibi gazı cevireyim motor hızlansın diye beklemiyorsun.
    kolu ceviriyorsun 250 cc gibi uzayıp akıyor .
    bu arada yarın cbf 250 si olan bir arkadaşımıza buluşucaz
    bi denicez bakalım nasıl gidişi bizimkinin
    # motosikletle.blogspot

vedkum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Tourneo 110ps
    ulkerhan
    Dostlarım, ben bu abiyle ne yapayım? TVS gerçekten ilk kez motor sahibi olmak isteyenler için kötü mü?
    Herkes farklı şeyler söyleyebiliyor.Mesela Barkın Bayoğlu'na(Altın Elbiseli Adam) arkadaşım için Cbf-Tvs karşılaştırması sorduğumuzda ''Apache 0 bin sonrası sıkıntı yapabilir,parça servis sıkıntısı yaşarsın Honda al '' demişti.

Makifbag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    arkadaşlar bayiler arası çok ciddi fark var sanırım. kimi berbat kimisi mükemmel. istanbul BERK MOTORdan yaptığım alışverişten son derece memnun kaldım. hele en son yaptığıyla beni mest etti doğrusu. istanbuldan izmire ücretsiz nakliyeyle yolladıkları motorum ufak bir kaza geçirdi. nakliyeciler kamyondan indirip paketi açmışlar ben teslim aldıktan sonra gördüm ki paketi bıçakla keserken arka koltuğu da kesmişler. aradım berk motor sahibi musa beyi. hemen ücretsiz yenisini yollarım sen merak etme dedi üstelik bir de kızdı) neden daha önce aramadım diye.. şimdi içim çok rahat. ne zaman ne lazım olsa bana hemen dönen bir bayiim var. ayrıca Manisa Hızlı motor yetkili servisi de hem gerçekten hızlı hem ekonomik tavsiye ederim. randevu alıp gidiyorsunuz herşeyi göz önünde yapıyor. son derece şeffaf. çok güzel ilgileniyor ayrıca.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Az önce ışıklarda yanıma ybrci yanaştı usta nası titriyo mu eski kasadaki gibi dedi.eski kasasını bilmiyom ama bu rahatsız etmiyo dedim.motoru bi süzdü çok güzel yapmışlar yav dedi o ara yeşil yandı bastım gittim Ama plakasızım

bu arada sigortayı sordum axa 207 verdi en ucuzu oydu.Yaş 20 yaptırayım mı yoksa biraz daha araştırıyım mı ? İnternet üzerinden sorgulatabileceğimiz bi site var mı?

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce ışıklarda yanıma ybrci yanaştı usta nası titriyo mu eski kasadaki gibi dedi.eski kasasını bilmiyom ama bu rahatsız etmiyo dedim.motoru bi süzdü çok güzel yapmışlar yav dedi o ara yeşil yandı bastım gittim Ama plakasızım

bu arada sigortayı sordum axa 207 verdi en ucuzu oydu.Yaş 20 yaptırayım mı yoksa biraz daha araştırıyım mı ? İnternet üzerinden sorgulatabileceğimiz bi site var mı?
    ben bu yıl 110 yaotırdım axaya ama 400 isteyen bile çıktı benimde yaş 23 sicil temiz bu arada amandiyim plakasız gezme polisin yerine koy kendini plakasız motor çevirdi ruhsatıda çıkmadı şimdi nasıl inanacak o motorun senin olduğuna adamda bağlamakta haklı

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster

halk bankası halk sigorta olarak sigorta yapıyor
    groupama güneş sigorta uygun fiyat veriyorlar
    balıkesirde 66 liraya yaptırdım groupamaya
    1 temmuzdan önce yaptır. sigortaya zam gelir o tarihte.
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    barkın bayoğlunun her dediğini doğru kabul etmek hata olur. hem kullanıcısı olmadan şu kadar bin kmde sıkıntı yaratabilir demek peşin hükümden başka bişey değil. peşin hüküm olmayan birşey var ki cbf nin tescilli yağ yakma sıkıntısı. artık sağır sultan biliyor. eğer bu sorun apachede olsaydı başta barkın bey olmak üzere yerden yere vururlardı motoru. apachenin en önemli iki artısı performans ve yakıt. niye bunları ön plana çıkarmıyorlar. tüm yakıt testlerimi burada yayınlıyacağım. şuanda bir moto cup kadar yaktığını bizzat yaşıyorum. ama birkaç denemeden sonra hepsini açıklıycam. otomobilde honda hayranı birisiyim honda accord aracım vardı daha önce. hondanın nasıl bişey olduğunu iyi bilirim. özellikle otomatik şanzımanda dünyada bir numara olduğunu bilirim. benim gibi bir hondacı, cbf değil de apache aldı. çünkü düşük cc motorsikletlerde honda politikası anlamsız bir tablo çiziyor. vave 110ccyi bir anda bayilerden çekip yerine ving go diye işe yaramaz bir motor getiren cb 125 e yi yeni sürmüşken kalkıp cb 125 ace diye iki tekerli tenekeyi süren honda yağ düşmanı cbfyi sürmeye devam ediyor. sanırım cbfyi piyasadan çekince onu aratacak bir model getirecek ve ben şaşırmıycam.
    tüm on yargılara rağmen cbfden daha pahalı satılan apache acaba üzerinde honda ya da yamaha yazsaydı bu motoru kaça alırdık bir düşünün. ya da tersini düşünün cbfnin üzerinde apache yazsaydı kaç kişi bu motoru o paraya alırdı. hondanın ns 700ü gerçek hondadır arkadaşlar. cbf gibi düşük ccler ise hondaya sıcak para sağlayan çin hondalarıdır.. olay budur. eşşeği süsleyip yarış atı diye sunmak derim ben buna

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Alıntı Makifbag adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eşşeği süsleyip yarış atı diye sunmak derim ben buna
    süs olsa içim yanmayacak süste yok adı var gerisi tırt.

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Ali abi köpegin cinsini tam olarak bilmiyorum bordercoli galiba gerçekten çok sevimli kerata Motorun km yükseldikçe daha rahat akıyo gidiyo gibime geliyor
    Gerçekten bende iyicene ikileme düştüm acaba nolcam diye :D temmuzda ak kara belli olacak

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı Makifbag adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    barkın bayoğlunun her dediğini doğru kabul etmek hata olur. hem kullanıcısı olmadan şu kadar bin kmde sıkıntı yaratabilir demek peşin hükümden başka bişey değil. peşin hüküm olmayan birşey var ki cbf nin tescilli yağ yakma sıkıntısı. artık sağır sultan biliyor. eğer bu sorun apachede olsaydı başta barkın bey olmak üzere yerden yere vururlardı motoru. apachenin en önemli iki artısı performans ve yakıt. niye bunları ön plana çıkarmıyorlar. tüm yakıt testlerimi burada yayınlıyacağım. şuanda bir moto cup kadar yaktığını bizzat yaşıyorum. ama birkaç denemeden sonra hepsini açıklıycam. otomobilde honda hayranı birisiyim honda accord aracım vardı daha önce. hondanın nasıl bişey olduğunu iyi bilirim. özellikle otomatik şanzımanda dünyada bir numara olduğunu bilirim. benim gibi bir hondacı, cbf değil de apache aldı. çünkü düşük cc motorsikletlerde honda politikası anlamsız bir tablo çiziyor. vave 110ccyi bir anda bayilerden çekip yerine ving go diye işe yaramaz bir motor getiren cb 125 e yi yeni sürmüşken kalkıp cb 125 ace diye iki tekerli tenekeyi süren honda yağ düşmanı cbfyi sürmeye devam ediyor. sanırım cbfyi piyasadan çekince onu aratacak bir model getirecek ve ben şaşırmıycam.
    tüm on yargılara rağmen cbfden daha pahalı satılan apache acaba üzerinde honda ya da yamaha yazsaydı bu motoru kaça alırdık bir düşünün. ya da tersini düşünün cbfnin üzerinde apache yazsaydı kaç kişi bu motoru o paraya alırdı. hondanın ns 700ü gerçek hondadır arkadaşlar. cbf gibi düşük ccler ise hondaya sıcak para sağlayan çin hondalarıdır.. olay budur. eşşeği süsleyip yarış atı diye sunmak derim ben buna
    seneye tvs bmw olacak küçük cc motosiklet üretecek.
    bmw olan küçük cc motosikletlerin fiyatını merak ediyorum.
    atıyorum bir model geliştirip 250 cc bir motosiklet üretirse bmwye fiyatı kaç bin dolar olur?
    tahminen 6-7 bin dolar olur diye düşünüyorum.
    abi ben üç motora da sahip olan bi insan olarak hepsini denedim bi bu kaldıydı
    bu motosikletin yakıtı rodajda oldugu halde 2.5 yakıyor.
    gaz tepkimesi hayvan gibi uzuyor gidiyor.
    görünüşe gelirsek en yakışıklı küçük cc
    honda yapsa bunu 8 bin lira fiyat cekerdi o da en az diyorum..
    yzf r 125 türkiye de 9.9 bin tl iken siz kıyas edin
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seneye tvs bmw olacak küçük cc motosiklet üretecek.
    bmw olan küçük cc motosikletlerin fiyatını merak ediyorum.
    atıyorum bir model geliştirip 250 cc bir motosiklet üretirse bmwye fiyatı kaç bin dolar olur?
    tahminen 6-7 bin dolar olur diye düşünüyorum.
    abi ben üç motora da sahip olan bi insan olarak hepsini denedim bi bu kaldıydı
    bu motosikletin yakıtı rodajda oldugu halde 2.5 yakıyor.
    gaz tepkimesi hayvan gibi uzuyor gidiyor.
    görünüşe gelirsek en yakışıklı küçük cc
    honda yapsa bunu 8 bin lira fiyat cekerdi o da en az diyorum..
    yzf r 125 türkiye de 9.9 bin tl iken siz kıyas edin
    aklın yolu bir tsubasa kardeşim. marka bağımlılığından kurtulanlar için tabi

Motosikleti
    Demir At
    tvs ye dün bir egzos takmış eski kasaya sanırım tiger karbon kapak modeli idi.
    fiyatına baktım şimdi 500 lira civarında
    önerebileceginiz başka egzos yada tigerı önerirmisiniz merak ettim.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX

bende atayım birkaç resim bariii

geçen hafta aldığım 2012.. şuan yozgat simalarında...
    M.balibey ve ercan41 bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Benim bir arkadaşımda CBF var ve hiç yağ yakmıyor. Böylesine denk gelirseniz CBF çok iyi bir motor. Aynısını TVS satamaz çünkü o kadar titreşimsiz motor yapamaz. Zaten titreşim olmasa en başta ben alırım. En ufak bir titreşim bile beni huzursuz ediyor. Yeni kasada hissedilmemesi birşeyi değiştirmez, zamanla mutlaka artacaktır. Aslında özellikle eski model TVS'lerin, titreşime rağmen dağılmamaları ne kadar dayanıklı olduklarının bir göstergesidir. Umarım ilerde motorunda balancer kullanılmış modellerini de görürüz.

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bir arkadaşımda CBF var ve hiç yağ yakmıyor. Böylesine denk gelirseniz CBF çok iyi bir motor. Aynısını TVS satamaz çünkü o kadar titreşimsiz motor yapamaz. Zaten titreşim olmasa en başta ben alırım. En ufak bir titreşim bile beni huzursuz ediyor. Yeni kasada hissedilmemesi birşeyi değiştirmez, zamanla mutlaka artacaktır. Aslında özellikle eski model TVS'lerin, titreşime rağmen dağılmamaları ne kadar dayanıklı olduklarının bir göstergesidir. Umarım ilerde motorunda balancer kullanılmış modellerini de görürüz.
    cbf kendim 15 bin km kullandım. 1 yıl kurye olarak calıştım. cbfin üstünde 1 yılım geçti. zamanı geldi sıfır aldı patron cbfi yeri geldi 2. el aldı
    sıfır aldıgı bin de bir yag değiştirmemize ragmen yag eksiltti rodajda başladı.
    o şehir efsanesi cbfim var yag yakmıyor olayı.
    ben kendi cbfim de en kalın yagı koydugum halde yine de yakıyordu namussuz.
    cbfin yag yaktıgını kendi mühendisleri bile kabul ediyor. zaten bu yüzden avrupaya göndermiyorlar
    maliyet yüzünden türkiyeye gönderiyorlar. daha fazla kar marjı için değiştirmiyor aynı devam ediyor
    özellikle 11 hp civarında olan motorunu zorladıkca yag daha fazla yakıyor.
    cbf güzel konforlu motor ama 1000 kmde bir yag eklemezsen yag değiştrimezsen geçmiş olsun.
    bunu düşünmek bile sıkıntı veriyordu bana. aklım kalıyordu sürekli.
    mühendislik hatası oldugu için bazı alternatifler mevcut zaten.
    bu ustanın sorunu kısmen giderdiğini duydum.
    http://savasbariskorucan.blogspot.co...yag-yakma.html

gelelim tvs ye titreme olayının çözümü basit. balansör olayı. üretecegi güce karşılık verecek bir itegec lazım.
    ama bunu yapamazlar demişsin.
    adamların youtube de öyle fabrika vidyolar var ki aklın durur.
    adamların balansöru koyma sebebleri belli sürat, hızlanma.
    balansörü koydugun an ivmelenmesi hızlanması süratini en az yüzde 25 kaybeder.
    13.5 hp olan motor gücü düşer 11 hp yi.
    bunu bilinçli olarak yapmıyolar.
    yapamazlar demiyorum bak.
    yapamıcakları olsa bmw bu adamlara güvenip gelin siz bize motosiklet üretin demezdi.
    bmw den bahsediyorum. bmw bu adamlarda ne ışıgı gördü de bize motosiklet üret dedi sence?
    3 motoru da kullanan biri olarak sana şöyle söyliyim
    bu motor kadar iyi kacan güzel görünen daha saglam az yakan bi motosiklet cıkana kadar bunu kullanırım commuter sınıfında.
    250 cc den tek farkı son hızı
    cbf 250 155 filan yapıyorsa bu da 135 civarı filan yapabilir.
    ama geri kalan tüm özellikler hızlanması gidişatı 250 cc edası güçü mevcut.
    # motosikletle.blogspot

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okadar titreşimsiz motormu yapamaz? duyanda tvs nin bütün motorlarına bindin sanacak.. benim arkadaşımda şu var da şunda şu varda bi geçin ya şu ayakları artık. sana hayrı varmı onun sözde yağ yakmayan cbf sinin? yada sana zararı varmı apachenin titreşiminin. sen kendi lifanına bak. kimse benim yoğurdum ekşi demez zaten
    sbr bunu beğendi.
    motorun kaç beygir olduğu önemli değildir direksiyondaki eşşek olduktan sonra

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler