Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okadar titreşimsiz motormu yapamaz? duyanda tvs nin bütün motorlarına bindin sanacak.. benim arkadaşımda şu var da şunda şu varda bi geçin ya şu ayakları artık. sana hayrı varmı onun sözde yağ yakmayan cbf sinin? yada sana zararı varmı apachenin titreşiminin. sen kendi lifanına bak. kimse benim yoğurdum ekşi demez zaten
    Sen kimsin ki bu şekilde terbiyesizce yorum yapma hakkını kendinde görüyorsun ? Benim yaşım 41, karşında apaçi arkadaşlarından birisi yok cevap vereceksen adam gibi ver.

Tsubasa,

İşin teorik yönünü mesleğim gereği çok iyi bilirim. Motor neden titrer, nasıl dengelenir vs. Evet, balancer güçten kaybettirir. TVS sınıfındaki en performanslı motoru yapmak adına böyle bir tercih yapmış. Şunu unutmamak lazım ki CBF 150'nin titreşimsizliğini herkes referans gösteriyor, keza YBR 125'in de öyle. Yani binlerce model arasında sadece bu ikisi ön plana çıkmışsa bu iş öyle ha deyince olacak kadar kolay değil demektir. Elbette TVS de balancer barındıran motor yapabilir ama bu öyle ilk seferde CBF gibi olmaz. O arkadaşıma ben yağ yakma konusunu motorunu aldığından bir süre sonra söylemiştim. Tabi huylandığı için çubuktan takip etmeye başladı (paranoyak bir şekilde ml hesabı yapmadan, kabaca...). Sonuçta yağ değişim periyodu içinde bir sorunla karşılaşmadı ve hiçbir zaman da tamamlama yapmadı. Tabi bu hep böyle gidecek diye birşey yok. Belki zamanla artacak ama CBF150 başlığında yağ yakmadığını söyleyen kullanıcılar da var. Bana biraz şans işi gibi geliyor ama tabi ki Honda büyüklüğündeki bir firma için bunu telaffuz etmek bile utanılacak birşeydir.
    ak1n bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen kimsin ki bu şekilde terbiyesizce yorum yapma hakkını kendinde görüyorsun ? Benim yaşım 41, karşında apaçi arkadaşlarından birisi yok cevap vereceksen adam gibi ver.

Tsubasa,

İşin teorik yönünü mesleğim gereği çok iyi bilirim. Motor neden titrer, nasıl dengelenir vs. Evet, balancer güçten kaybettirir. TVS sınıfındaki en performanslı motoru yapmak adına böyle bir tercih yapmış. Şunu unutmamak lazım ki CBF 150'nin titreşimsizliğini herkes referans gösteriyor, keza YBR 125'in de öyle. Yani binlerce model arasında sadece bu ikisi ön plana çıkmışsa bu iş öyle ha deyince olacak kadar kolay değil demektir. Elbette TVS de balancer barındıran motor yapabilir ama bu öyle ilk seferde CBF gibi olmaz. O arkadaşıma ben yağ yakma konusunu motorunu aldığından bir süre sonra söylemiştim. Tabi huylandığı için çubuktan takip etmeye başladı (paranoyak bir şekilde ml hesabı yapmadan, kabaca...). Sonuçta yağ değişim periyodu içinde bir sorunla karşılaşmadı ve hiçbir zaman da tamamlama yapmadı. Tabi bu hep böyle gidecek diye birşey yok. Belki zamanla artacak ama CBF150 başlığında yağ yakmadığını söyleyen kullanıcılar da var. Bana biraz şans işi gibi geliyor ama tabi ki Honda büyüklüğündeki bir firma için bunu telaffuz etmek bile utanılacak birşeydir.
    ben 3 motoru da kullandım. şimdi tvs yi satacak olsam gider ybr alırdım.
    cbfi tercih etmekten ziyade o paralara o motora vermem kusura bakmasınlar.
    5 bin lira o motor etmez
    ikinci elde zaten millet ucmuş.
    seneye cbf devri kapacanak cbf 200 gelicek diyorlar.
    para olarak performans olarak bakıcaksın biraz da
    titresin titremesin mevzusu değil olay.
    cbf 135 yapsın tvs dan daha cok titrer.
    kullandıgım yeni kasadaki titreşimi farketmen için 105 in üstüne cıkman lazım.
    80 le iki kişi stabil iki kişi 60 km gittik 60 km geldik. rodajda oldugu halde titremeyi geçtim. rahatsız etmedi
    benim motoru binicem arkaya da artcı olarak oturtcam gözleri baglıycam 3 motora da bindiricem hangisi daha cok titriyor hangisi daha cok kıprıyor söylesin
    bakalım ne diyecekler ?
    cbfin titremesi titrememesi umrumda değil tip olarak bisiklet. konforlu olabilir ama yag yakma gibi bi lüksü olan motorla ben cok ugraştım 15 bin km bindim 15 kere yag değiştirdim her cıkardıgımda kapkara en az 200 ml eksik cıkıyordu.
    20 40 bile koydum o motora ben yine yaktı eksiltti.
    şans işi değil biraz kendini kandırmaca oluyor.
    ben motoru satarken telefon acıp soruyorlardı yag yakıyor mu diye
    yakıyor diyordum telefonu kapatıyorlardı.
    yakmıyor desem gelip alıcak 1 ay sonra yag değiştirdiğinde küfür edecekti bana.
    alan adamda yag yakıyor ama alıcam nasıl olsa yag eklerim diyordu.
    olay aslında yağ yakma mevzusu değil performans yakıt görünüş.
    hızlanma olarak en iyisi, görünüş olarak en yakışıklısı, yakıt olarak cbf e göre 0.5-1 litre arası daha az yakıyor, saglamlık olarak diger ikisi kadar saglam.
    bmw nin güvenip küçük cc ürettirecegi bir firmaya ben neden güvenip satın almayayım ki?
    aldım iyi ki almışım bir hafta sonra fiyatına 500 lira zam geldi 5200 oldu yeşil rengi de yok, arkaya bi tane canta takarım canını cıkartana kadar binerim
    ercan41 bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Burada kimse alanlara yanlış yaptı demiyor zaten. Ben burada titreşim mevzusu hariç CBF ile TVS'yi karşılaştırmıyorum. Yağ yakma sorunu azımsanacak bir sorun değil, bunu CBF kullanıcısı arkadaşlara söyledim. Bu üç motor arasında benim ilk tercihim YBR olur. Zaten bu aralar YBR motorlu modellere bakmaya başladım

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Bende ilk motoru alacağım zaman ybr ile tvs arasında kalmıştım. Ybr kullanan bi arkdaşım vardı gerçekten çok memnundu bende bi kaç kez kullanmıştım. Çok ısrar etmişti yapma kardeşim ybr sorunsuz sıkıntısız sessiz sedasız motordur vs diye. Fakat iş almaya geldiğinde tercihimi tvs den yana kullandım ve iyi ki de böyle bi tercih yapmışım. Titreşim yok mu var. Ama şahsi olarak söylüyorum beni rahatsız edicek şekilde değil. Bazı yerlerde ki bunu almadan önce araştırma yaptığımda çok okumuştum bu motor alınmaz zangır zangır titriyo kollar uyuşuyo falan filan. Üniversite öğrencisiyim Şişli-Yenibosna arası git gel yapıyordum hafta içleri akşamları yeri geldiğinde keyfe keder sahil yolunda gezmeler kısacası günde 100 km yaptığım oldu. Ama kollarımın uyuştuğunu hiç hatırlamıyorum. Yine diyorum titreşim yok demek yanlış ama zangır zangır titriyor kollay uyuşuyor yolda çok yoruyor demekte yanlış olur. Bu arada ybr si olan arkadaşımda her fırsat bulduğunda tvs nin üstünde. Ybr de alamadığı performans hissini benim motorda alıyor

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugun ilk dususumu yasadim. Daha dogrusu hafifce yatirdim. Otoparktan cikarken yan ayagi kapatmamisim, ustelik o tarafa donunce.... neyse elimden geldiginçe tuttum motoru. Bir sey olmadi. Ama bir anlik unutkanlik.... Yolda olsa daha kotu..
    Bunun bir musuru yokmuydu? Yan ayak acikken vitese gecmez diye biliyordum ben?

Yag yakma muhabbetine gereksiz bir katki yapayim. Bir haftadir bizzat agir yuk olan ben, ciddi zorlayarak kullandim. Yag cubuguna gore eksiltme yok. CBF forumlarinda okuyorum benim yari agirligimdaki insanlar, 2000 km de 300 ml yag yaktiriyorlar.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rumelian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun ilk dususumu yasadim. Daha dogrusu hafifce yatirdim. Otoparktan cikarken yan ayagi kapatmamisim, ustelik o tarafa donunce.... neyse elimden geldiginçe tuttum motoru. Bir sey olmadi. Ama bir anlik unutkanlik.... Yolda olsa daha kotu..
    Bunun bir musuru yokmuydu? Yan ayak acikken vitese gecmez diye biliyordum ben?

Yag yakma muhabbetine gereksiz bir katki yapayim. Bir haftadir bizzat agir yuk olan ben, ciddi zorlayarak kullandim. Yag cubuguna gore eksiltme yok. CBF forumlarinda okuyorum benim yari agirligimdaki insanlar, 2000 km de 300 ml yag yaktiriyorlar.
    bizde müşür yok o ayak yüzünden kolu bacağı kırılan çok insan var aman dikkat ben güvenlik için ayağı kapamadan 1 e atmam vitesi
    rumelian bunu beğendi.

Motosikleti
    Demir At
    Burada kimse alanlara yanlış yaptı demiyor zaten. Ben burada titreşim mevzusu hariç CBF ile TVS'yi karşılaştırmıyorum. Yağ yakma sorunu azımsanacak bir sorun değil, bunu CBF kullanıcısı arkadaşlara söyledim. Bu üç motor arasında benim ilk tercihim YBR olur. Zaten bu aralar YBR motorlu modellere bakmaya başladım
    ybr ile şehir dışına cıkmak zulum. gitmiyor basmıyor tıkanıp kalıyor. iki kişi biniyorsun ölüm oluyor konfor sıfıra iniyor. selenin genişliği 10 cm filan herhalde
    hacı ben cok cile cektim motor konusunda.
    tvs nin yeni kasası var iken daha iyi motor cıkmadıgı sürece tvs ye binerim .
    bmw yaparsa güzel bir 150 lik gidip onu alırım
    # motosikletle.blogspot

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr ile şehir dışına cıkmak zulum. gitmiyor basmıyor tıkanıp kalıyor. iki kişi biniyorsun ölüm oluyor konfor sıfıra iniyor. selenin genişliği 10 cm filan herhalde
    hacı ben cok cile cektim motor konusunda.
    tvs nin yeni kasası var iken daha iyi motor cıkmadıgı sürece tvs ye binerim .
    bmw yaparsa güzel bir 150 lik gidip onu alırım
    bmwnin yapacağı motor euro ile satılır en az 3000 euro olsa ötv kdv derken fiyatı sen düşün şu anda bmwnin en garibanı 30 bin tl civarı

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bmwnin yapacağı motor euro ile satılır en az 3000 euro olsa ötv kdv derken fiyatı sen düşün şu anda bmwnin en garibanı 30 bin tl civarı
    bizim motorlar yag yaksaydı itin götüne sokarlardı.
    benim kendi motorum 2009 cbf ti 1000 kmde 250 ml içiyordu. ben ustaya söyluyordum her motor yakıyor diyordu.
    cbf 250 de yakıyor diyordu. normal diyordum.
    ybr nin yag eksiltmediğini gördükçe lan dedim cbf in agzına sıcayım boşuna para yiyor motor.
    bi ay yag değiştirmeyince aklım kalıyordu motorun yagında bassam kitler mi sorun cıkar mı.
    ayda 600 700 km yol yapıyorum normalde. düşünüyordum
    550 km oldu tvs yle şimdi yavaş yavaş abanıyorum şimdi.
    1 haftaya yag değiştiricem cubuktan da bakıyorum yagda eksilme yok.
    cbf te yagı düşünüyorduk kısacası. iyi ki aldım bu mereti. 2 kişi biniyoruz köpek gibi gidiyoruz her yere
    M.balibey ve dolphin_star bunu beğendiler.
    # motosikletle.blogspot

benim kendi motorum 2009 cbf ti 1000 kmde 250 ml içiyordu. ben ustaya söyluyordum her motor yakıyor diyordu.
    ybr nin yag eksiltmediğini gördükçe lan dedim cbf in agzına sıcayım boşuna para yiyor motor.
    bi ay yag değiştirmeyince aklım kalıyordu motorun yagında bassam kitler mi sorun cıkar mı.
    cbf te yagı düşünüyorduk kısacası. iyi ki aldım bu mereti. 2 kişi biniyoruz köpek gibi gidiyoruz her yere
    öyle ya ben satarken adamın teki mobilet teklif etti çok uyuz olmuştum puşta yanlız bizim motorlar yolda fazla olmasada baya ünlü bu arada sıkıştırınca bizimkinin keçeler boktan sanırım kaçırma yapıyor anca yağ öyle eksiliyor oda 2000 kmde 200 300 ml civarı tabi full dip gaz gidersenben keçe yerine sıcağa dayanıklı(300 derece) siyah silikon sürdüm kaçırma falan olmadı tavsiye ederim(silindir bloğu hariç debriyaj ve statör kapağına birde yağ süzgecine)

vedkum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Tourneo 110ps
    Sıvı conta da kullanabilirsiniz.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben bugün Megelli'yi görmek için bayiye gittğimde orada ikinci el bir Kanuni Bora denedim. Bora gerçekten güzel motor. Fiyatı 2000 TL dediler. Motor 2300 km'de, siyah renk yalnız benzin deposunun üstünde limon kadar bir göçük var ama boyada çizik bile yok. Nasıl olmuşsa artık.

Motosikleti
    Demir At
    Ben bugün Megelli'yi görmek için bayiye gittğimde orada ikinci el bir Kanuni Bora denedim. Bora gerçekten güzel motor. Fiyatı 2000 TL dediler. Motor 2300 km'de, siyah renk yalnız benzin deposunun üstünde limon kadar bir göçük var ama boyada çizik bile yok. Nasıl olmuşsa artık.
    bora 130 yapaydı satmazdım. 117 en son hızı benimkinin o da nazlana nazlana cıkıyordu.
    boranın motor aksamı cok ucuzdur. ybr oldugu için her türlü yan sanayi orjinal rialli.com filan bulursun
    karbürator hariç tüm parca orjinal ybrdir. wolf mesela yan sanayi ybr ama bora öyle değil
    ama motorun kadro kısmı yani kanuni den alacagın parcalar bi o kadar kazıktır.
    dandik bir analog göstergeye 186 lira cektiler. almamıştım.
    o yüzden depo mepo camurlukta dahi bişi olsa alma.
    zaten satan adam parca pahalılıgından satıyordur. cünkü kadro kısmındaki hiç bir parcayı gidip başka bi markayla uyduramazsın. uymuyor.
    bu arada ben 2550 ye sattım 11 model deki motoru. 3 haftada gitti. alan adamda 200 km öteden geldi aldı gitti
    hız beklentin yoksa 3 canta seti yaparsın benim gibi siyah alırsın bi tane binersin. ömürlük motor. güzel yag ister sadece başka bişi istemez
    bora başlıgında benim motorun fotoları var. istersen gir bak
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Demir At
    sabriyi dün bi ybr tokatlamış, gururundan siteye girmiyormuş
    deminde takıldıgı meyhaneden aradılar arkadaşını gel al diye almaya gidiyorum.
    değmez bi ybr için kanka dedim dinlemedi
    sbr ve ercan41 bunu beğendiler.

Motosikleti
    tvs rtr 150
    s.a arkadaslar 2011 model tvs aldım motor temiz bakımlı lakin arka lastiği değiştirmek istiyorum tvs ye en uygun ebat sizce hangisi ben 110/80x18 düşünüyorum yakıtta hissedilir artış ve performansta hissedilir düşüş yaratırmı ?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    bora 130 yapaydı satmazdım. 117 en son hızı benimkinin o da nazlana nazlana cıkıyordu.
    boranın motor aksamı cok ucuzdur. ybr oldugu için her türlü yan sanayi orjinal rialli.com filan bulursun
    karbürator hariç tüm parca orjinal ybrdir. wolf mesela yan sanayi ybr ama bora öyle değil
    ama motorun kadro kısmı yani kanuni den alacagın parcalar bi o kadar kazıktır.
    dandik bir analog göstergeye 186 lira cektiler. almamıştım.
    o yüzden depo mepo camurlukta dahi bişi olsa alma.
    zaten satan adam parca pahalılıgından satıyordur. cünkü kadro kısmındaki hiç bir parcayı gidip başka bi markayla uyduramazsın. uymuyor.
    bu arada ben 2550 ye sattım 11 model deki motoru. 3 haftada gitti. alan adamda 200 km öteden geldi aldı gitti
    hız beklentin yoksa 3 canta seti yaparsın benim gibi siyah alırsın bi tane binersin. ömürlük motor. güzel yag ister sadece başka bişi istemez
    bora başlıgında benim motorun fotoları var. istersen gir bak
    Depoyu bulamaz mıyız peki ? Aslında göçük geniş bir göçük, yani arkadan elinle bastırsan yerine gelecek türden. Vakumla falan tutup çekilse düzelecek gibi duruyor. Motorun gidişini çok beğendim, oldukça seri, tabi titreşim yok, boşta bile yağ gibi çalışıyor.

Bu arada orası hem Suzuki, hem Kanuni, hem de Megelli bayisi oluyor. Gitmişken tabi Inazuma'ya baktım ve bir kez daha hayran kaldım. İnşallah seneye alacağım. Megelli 250R'yi gördüm, çalıştırdım ve hiç beğenmedim. Sonra Kanuni GV170 vardı serviste keza onu da beğenmedim. Motorda titreşim var ama bence o kadar da büyütülecek cinsten değil. Çok yüksek devirlere çıkılmadıkça fazla sorun olmaz ama uzun yolda rahatsızlık verecektir. Devir saatinin olmaması bana garip geldi.

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    slm tvs ciler.
    önceden mcx im vardı. çok yakıyor dıye sattım. salcano wolf aldım. onu da rampalarda cekmıyor dıye sattım.
    ıkısındede tıtreşim bana göre yoktu.
    cbf arıyorum ama fıyatlar ucuyor. tvs alayım dıyorum tıtreşimden şikayetler var. hiç denemedım tvs yı.,
    gucu ve yakıtı hep olumlu.
    acaba tıtreşim nerde hıssedılıyor mcx göre nasıl her ıkısınıde deneyenlerden tavsıye beklıyorum

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm tvs ciler.
    önceden mcx im vardı. çok yakıyor dıye sattım. salcano wolf aldım. onu da rampalarda cekmıyor dıye sattım.
    ıkısındede tıtreşim bana göre yoktu.
    cbf arıyorum ama fıyatlar ucuyor. tvs alayım dıyorum tıtreşimden şikayetler var. hiç denemedım tvs yı.,
    gucu ve yakıtı hep olumlu.
    acaba tıtreşim nerde hıssedılıyor mcx göre nasıl her ıkısınıde deneyenlerden tavsıye beklıyorum
    mcx i bilemem,eski kasa tvsyide bilmem ama yenilerde titreşim veya yokuşta çekmeme gibi sıkıntısı yok onu biliyorum gazı açınca uzuyor hayvan.
    ramizan83 ve ercan41 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Demir At
    Depoyu bulamaz mıyız peki ? Aslında göçük geniş bir göçük, yani arkadan elinle bastırsan yerine gelecek türden. Vakumla falan tutup çekilse düzelecek gibi duruyor. Motorun gidişini çok beğendim, oldukça seri, tabi titreşim yok, boşta bile yağ gibi çalışıyor.

Bu arada orası hem Suzuki, hem Kanuni, hem de Megelli bayisi oluyor. Gitmişken tabi Inazuma'ya baktım ve bir kez daha hayran kaldım. İnşallah seneye alacağım. Megelli 250R'yi gördüm, çalıştırdım ve hiç beğenmedim. Sonra Kanuni GV170 vardı serviste keza onu da beğenmedim. Motorda titreşim var ama bence o kadar da büyütülecek cinsten değil. Çok yüksek devirlere çıkılmadıkça fazla sorun olmaz ama uzun yolda rahatsızlık verecektir. Devir saatinin olmaması bana garip geldi.
    hacı adamlar getirmiyorlar artık borayı
    yedek parca kadro için sıkıntı
    bulsanda fena girer onu söyliyim. tvs de 350 lira filan komple depo
    kanuni de 700 liraya bulursan cok iyi. o yüzden temiz bul.
    satması sıkıntı o motoru onu da bil. bilmeyen adam anlamayan adam cok piyasada 500 lira veririm diyip arayanlar oldu beni
    3 haftada bi dayıya sattım 2550 ye. 2.5 peşin paraya almıştım sıfırını ben.
    borayı aldın mı satmayı düşünmüceksin. düşünürsen 1000 lira satarsın.
    sen nasıl sattın diyorsan benim motor gibi motor bi tane daha türkiyede, 2 kişi kafaya cok takmıştı benim motoru. bir gün içersinde biri daha atik davrandı ona sattım.
    şimdi yeni ithal ettiği motorlar cıktı onlara yogunlaştılar. yedek parca da pek elinde olacagını sanmıyorum. fuarda kanunideki adamla konuşmuştum türkiyede 400 tane filan sattı bora toplamda 3 sene içinde dedi.
    düşün sen rezilliğini. mondialin en kral modelinden daha iyi ve daha saglamdır. kanuninin en iyi getirdiği motor. kuba müba bisan bianchi filan hepsi yalan kalır yanında.
    wolf cakma ybr. ama bunun tüm parcası orjinal ybr. pistonuna kadar öyle acıp bakıp kıyaslamıştık. 2007 ybr dir bu
    bazen neden sattıgıma üzlüyorum bu mereti.
    dediğim gibi parca fiyatları uygun olsaydı satmazdım bunu
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Senin motoru biliyorum, çok güzel motor. Durum buysa, o zaman Bora'dan vazgeçiyoruz. Bizim millet marka sevdasını bırakmadığı sürece böyle nice güzel motor kaybolup gidecek. Benim motorla yazı bir geçireyim sonra bakacağım artık. Bu sene ilk defa motorla Bursa'dan İzmir'e gideceğim. Bu kadar uzun yola ilk kez çıkacağım, bakalım kondisyonum yetecek mi ? 100 km'de bir mola vermeyi düşünüyorum.

Bir ara bu başlığa TVS distribütörü de giriyordu ama sonra kayboldu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler