Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    İstanbul Alibeyköy

Hemen hemen herkes biliyormuş o semtlerde bu adamı. Her msrka motorun her türlü modelinin piyasada bulunan bulunmayan Hertürlü parçasını yurtdışından getirtebilen bi adammış.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı osmanico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul Alibeyköy

Hemen hemen herkes biliyormuş o semtlerde bu adamı. Her msrka motorun her türlü modelinin piyasada bulunan bulunmayan Hertürlü parçasını yurtdışından getirtebilen bi adammış.
    bu 450 tl işçilik dahil mi hariç mi ben bursada olduğumdan motoru getirip bırakmam zor

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    İşçilik dahil evet. Telefonda benim anladığım o. Telefonu verdim arayabilirsiniz
    M.balibey bunu beğendi.

http://i66.tinypic.com/29l1uds.jpg

Bunun sebebi nedir? Ustaya göstermek gerekir mi?

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı Traveler adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Üst kapak contası ile alakalı bi durum. Conta değişirse sorun düzelir. Fakat şuanda da bi sorun teşkil etmez görsellik dışında. Orayı iyice temizle. Motoru sıkıştırmadan kullan. Orada yağ olmadığını göreceksin. Ama motoru sıkıştırdıkça terleme yapar
    Traveler bunu beğendi.

kronik sorun genleşmenin yanlış hesaplanması nedeni kapak, blog ve cıvatalar genleşince conta yeteri kadar genleşemiyor ve terleme yapıyor olmayan apache ben görmedim
    Traveler bunu beğendi.

fedora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE / 2014
    Merhaba Arkadaşlar,Egzos da paslanma var ısıya dayanıklı galvaniz boya ile boyamayı düşünüyorum deneyen var mı ? işe yarar mı bu yöntem ?

Alıntı fedora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,Egzos da paslanma var ısıya dayanıklı galvaniz boya ile boyamayı düşünüyorum deneyen var mı ? işe yarar mı bu yöntem ?
    Ben iki gün önce ısıya dayanıklı boya ile boyadım şu ana kadar boya atmadı hiç. Sadece manifolt boru çıkışında çok çok az.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:47 ----------

http://i67.tinypic.com/2hyxso4.jpg
    fedora bunu beğendi.

Alıntı fedora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3-4 ayda bir boyamak şart yoksa sürekli paslanıyor
    fedora bunu beğendi.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Arkadaşlar bende 2 kere ısıya dayanıklı boya ile çok güzel şekilde boyadım. İlki 1 ay dayandı. Sonra yine paslandı. Sonra tekrar boyadım. 6 ay kadar dayandı sonuç yine hüsran. İki seferde de güzel zımpara yapmıştım. Ne yapsan olmuyor. Ben krom bi boru almak istiyorum. Fazla bağırmayan da bir egzoz, çok az bi sesi olan egzoz almayı düşünüyorum.

Bu arada 180 cc yaptırmak için verdiğim ustanın numarasını arayan konuşan oldu mu?

fedora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE / 2014
    Ben iki gün önce ısıya dayanıklı boya ile boyadım şu ana kadar boya atmadı hiç. Sadece manifolt boru çıkışında çok çok az.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:47 ----------

http://i67.tinypic.com/2hyxso4.jpg
    Bende de tam orda paslanma var bakalım denicem bi tutar inşallah
    Ön frene saygı duyuyorum

Motosikleti
    apachi rtr 150
    lastik modeli nedir prellinin bende duraction olani var egzost u firin boya harici dayanmiyor firin boyada 1 seneden sonra oda paslanmaya basliyor .

MT75. Tavsiye ederim, mükemmel bi lastik.

Motosikleti
    apachi rtr 150
    prelli duraction u 100 tl ye almistim 2 yil evvel bu mt75 i nekadara aldin kazasiz belasiz sürüşler.

Ağustos ayın da ön arka 500 liraya aldım. Sağolun size de.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:03 ----------

Dün sürat motor da xenon far taktırdım. 100 lira biraz fazla geldi, tereddüt ettim ama bu akşam test etme fırsatı bulduğum da iyi ki yaptırmışım dedim. Zaten indirim de yaptılar 80 liraya geldi. Görünürlük açısından çok işe yarıyor, yalnız uzun kısa araların da çok fark göremedim. Fotolardakinden daha iyi aydınlatıyor.
    Kısa

Kısa

Uzun
    M.balibey bunu beğendi.

Arkadaşlar merhaba bende ikinci el apache almaya karar verdim.almadan önce motorda dikkat etmem gereken neler var.benden önceki sahibinin rodajına önem gösterip göstermediğini nasıl anlarım.Almadan önce servise gidip göstermelimiyim?Deneyimli kullanıcılardan cevap bekliyorum.

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Benim motor satilik kardes.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı falconfree adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba bende ikinci el apache almaya karar verdim.almadan önce motorda dikkat etmem gereken neler var.benden önceki sahibinin rodajına önem gösterip göstermediğini nasıl anlarım.Almadan önce servise gidip göstermelimiyim?Deneyimli kullanıcılardan cevap bekliyorum.
    tecrüben yoksa hiçbir şekilde anlayamazsın.. mutlaka yetkili bi servise göster.. 100tl verirsin ama başına iş almaktan kurtulursun
    M.balibey bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Ağustos ayın da ön arka 500 liraya aldım. Sağolun size de.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:03 ----------

Dün sürat motor da xenon far taktırdım. 100 lira biraz fazla geldi, tereddüt ettim ama bu akşam test etme fırsatı bulduğum da iyi ki yaptırmışım dedim. Zaten indirim de yaptılar 80 liraya geldi. Görünürlük açısından çok işe yarıyor, yalnız uzun kısa araların da çok fark göremedim. Fotolardakinden daha iyi aydınlatıyor.
    Kısa
    http://i63.tinypic.com/9sukn7.jpg
    Kısa
    http://i67.tinypic.com/2aeyn7m.jpg
    Uzun
    http://i65.tinypic.com/2yytwyw.jpg
    xenon takmadan önce statörün kablolarının yeri değiştir dimi seledeki fileyi nerden aldın

Göstergenin altındaki bağlantılardan bahsediyorsanız evet bi kaç kablo değiştirdi, kontağı açtığım da far direkt yanıyor. Bir de artık gaz verdikçe değil sabit oranda yanıyor. Pek anlamam ancak böyle tarif edebildim. Fileyi Şirinevler'de Trans Motor'dan almıştım. Monster amblemsiz düz siyahını heryer de bulabilirsiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler