Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    boyle bı fılıtreyı takmak cok zor dırek boru yok cunku
    www.erkakurye.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    RTR150
    Bu arada Bu hafta sonu c.tesi olur,pazar olur akşam toplanalım arkadaşlar,tanışalım.Bu yaz olmasa bile seneye altyapı oluşturup geziler düzenleriz.Tek başıma foça,seferihisar ve izmir turları atmaktan sıkıldım.Bu yaz Çanakkale planları yapıyorum ama havalar serinlemeye yakın.Eylül gibi.Bir gece kamp vari bir konaklama,diğer gün dönüş.

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sedat.durmus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar söylediğiniz devirde vites değişireyim dedim motor çok bağırıyor.Ben çok kasmıyorum 7000-8000 lerde değişiyorum.Ama motor uygun hava şartlarında,tek ve düz yolda120 ye geliyor,yokuş aşağı 138 i gördüm,yol biraz daha uzun olsa ve ben biraz daha cesur olabilseydim(uçuyor gibiydim)145 lere dayanacak gibiydi.

sen 7 8 binlerde vites değiştirip 120 leri ayakalayabiliyosan maşallah diyelim.. ben 10binlerde vites değiştiripde 115i geçemediğim oluyo bazen. ama şunu keşfettim bu gün 5.vitesde tam gaz açık 115i geçmeyen motorun gazını hafif kapayınca süratlenmeye başlıyo acaba benzin fazla gelip motorumu boğuyo. yada yakıtmı yanmıyo bilemiyorum zamana bıraktım şimdilik yoksa kafayı yer adam anlaşılmaz bi karaktere sahip şu an motor. birde aklıma şu geliyo yollarda bazı yerlerde manyetik alanlar var mesela benim başıma düzcede geldi yokuş aşaya giderken arabayla boşa attım ayakları dinledireyim dedim araba yavaşladı yavaşladı durdu geri geri çıkmaya başladı otabanda ist ankara istikametinde giderken bolu dağı tüneline girmedende var böle bişey araba gaz yemiyor 4e düşüyosun naapsan gitmiyor düz yolda

İ2MİRLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İridyum bujiler var fakat önermiyorlar bujinizin temiz kalması arada 1 çıkarıp temizlemek daha mantıklı.
    Eğer hava ayarı güzel yapılırsa performans filtresinin 1 zararı olmaz, temizlerken yağlamanız lazım tabi filtreyi ki tozu vs tutsun. Bir de filtreye su gelmemesi lazım.
    http://img195.imageshack.us/img195/8972/p1326210612.jpg
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-206.html
    Bu konuda 150mc ye takılmış filtre var.
    Bende İzmir'deyim ama tvs yok mondial var olur mu
    mondial tvs farketmez arkadaşım gönüller bir olsun yeter sonuçta aynı segmentte aynı cc de motorlar marka manyağı değil iki teker aşığıyız buluşalım tanışalım gezelim tozalım güzelleşelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

dolphin_star yunus
    iridyum buji takmış ve fark olduğunu söylüyordu, ustamda fark olmaz dedi. ama bende alıcam ngk iridyum buji, markalar kısmında tvs apache yazan bir modeli var ondan alayım diyorum bende.
    hava filtresi bende istiyorum ama çok abartılı parada vermek istemiyorum, ben bu motorun karbüratör ve hava ekipmanlarını ve gaz yemesini hiç beğenmedim zaten, seyir halindeyken bile tekleme var gibi
    ngk ye bir bakayım iridyum buji sefa arkadaşım da linkini atmış 30 küsür fiyatı var bujinin sağlıklı iyi olsunda 30 zu 40 aramıcaz artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

Bu arada Bu hafta sonu c.tesi olur,pazar olur akşam toplanalım arkadaşlar,tanışalım.Bu yaz olmasa bile seneye altyapı oluşturup geziler düzenleriz.Tek başıma foça,seferihisar ve izmir turları atmaktan sıkıldım.Bu yaz Çanakkale planları yapıyorum ama havalar serinlemeye yakın.Eylül gibi.Bir gece kamp vari bir konaklama,diğer gün dönüş.
    vallahi iki kişide olsa buluşalım tanışalım yav benim işte hafta sonu izni yok ama cumartesi 6 da pazar 7 de çıkıcam işten eve gelmem 25 30 dakika sürüyor yeşilyurtta oturuyorum mavişehir migrosta çalışıyorum iş çıkışı akşam bi saat ayarlayıp buluşalım bi kahve mahve içer muhabbet sohpet tanışmış oluruz bakarsın formdaki izmirlilerede öncü oluruz onlarda katılır
    HAYAT İKİ TEKER ÜSTÜNDE 7000 DEVİRDEN SONRA BAŞLAR EN UFAK HATANDA BİTER YANİ HAYAT BİZE GÜZEL

Motosikleti
    RTR150
    Motor 2012 3. ayda alındı,900 km deyken İstanbuldan İzmir e bi abimiz getirdi.Sağolsun uzun yolda sağlam açmış.8000 li devirleri neredeyse hiç görmedim,görmemde.Ama şunu gördüm 4800 km de şuan ve her km de iyice oturuyor motor.Mekanikçi arkadaşlar temiz bakarsan 10.000 lerde doyum olmaz makineye diyorlar.İnşallah diyorum bende

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:02 ----------

mavişehir egs deki migros mu

Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150

dolphin_star yunus
    iridyum buji takmış ve fark olduğunu söylüyordu, ustamda fark olmaz dedi. ama bende alıcam ngk iridyum buji, markalar kısmında tvs apache yazan bir modeli var ondan alayım diyorum bende.
    hava filtresi bende istiyorum ama çok abartılı parada vermek istemiyorum, ben bu motorun karbüratör ve hava ekipmanlarını ve gaz yemesini hiç beğenmedim zaten, seyir halindeyken bile tekleme var gibi
    sefa o tekleme 6000 devirde falan sabit giderken yapıyor gibi benim motordada ama üst devirlerde bi kesiklik yok hava ve subap ayarından kaynaklanıyor sanırım saglam bi usta bulup saglam bir ayar çektirmek lazım bence yoksa motorun gaz yemesi falan güzel sanırım sende benim gibi iyi bir usta bulamadın ayarsız kullanıyorsun ondan bu sıkıntı :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:04 ----------

Motor 2012 3. ayda alındı,900 km deyken İstanbuldan İzmir e bi abimiz getirdi.Sağolsun uzun yolda sağlam açmış.8000 li devirleri neredeyse hiç görmedim,görmemde.Ama şunu gördüm 4800 km de şuan ve her km de iyice oturuyor motor.Mekanikçi arkadaşlar temiz bakarsan 10.000 lerde doyum olmaz makineye diyorlar.İnşallah diyorum bende

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:02 ----------

mavişehir egs deki migros mu
    evet mavişehirdeki migrostayım eski adıyla egs yeni adıyla ege parktaki migrosta şarküteri reyonundayım yeni başladım yakınsan buyur gel beklerim yarın iki buçuktan onbire kadar ordayım
    HAYAT İKİ TEKER ÜSTÜNDE 7000 DEVİRDEN SONRA BAŞLAR EN UFAK HATANDA BİTER YANİ HAYAT BİZE GÜZEL

Motosikleti
    RTR150
    Alıntı İ2MİRLİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sefa o tekleme 6000 devirde falan sabit giderken yapıyor gibi benim motordada ama üst devirlerde bi kesiklik yok hava ve subap ayarından kaynaklanıyor sanırım saglam bi usta bulup saglam bir ayar çektirmek lazım bence yoksa motorun gaz yemesi falan güzel sanırım sende benim gibi iyi bir usta bulamadın ayarsız kullanıyorsun ondan bu sıkıntı :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:04 ----------

evet eski mavişehirdeki adıyla egs yeni adıyla ege parktaki migrosta şarküteri reyonundayım yeni başladım yakınsan buyur gel beklerim yarın iki buçuktan onbire kadar ordayım

Uğrama ihtimalim var,ayarlamaya çalışayım.

evet eski mavişehirdeki adıyla egs yeni adıyla ege parktaki migrosta şarküteri reyonundayım yeni başladım yakınsan buyur gel beklerim yarın iki buçuktan onbire kadar ordayım
    evet 5 6 bin devirlerde kesik kes,k gibi oluyor, tam gaz giderkende geçen hafta uzun yolda birkaç kere gaz kesti bi anlık neyden oldu acaba, hava ayarı iyiydi aslında yoksa bujidenmi aklımda iridyum var benimde

Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    eyvallah beklerim uğrayamasanda hafta sonu falan bi akşam buluşur tanışırız formdaki diğer izmirli arkadaşlarada duyrulur bi toplaşalım artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

evet 5 6 bin devirlerde kesik kes,k gibi oluyor, tam gaz giderkende geçen hafta uzun yolda birkaç kere gaz kesti bi anlık neyden oldu acaba, hava ayarı iyiydi aslında yoksa bujidenmi aklımda iridyum var benimde
    vallahi ben bu gün söktüm bujiyi kararma vardı zımparalayıp benzinli bezle sildim çok deneme sansım olmadı 2 km falan trafikte sürüp eve vardım ama sanki motorda bi değişiklik yarattı gibime geldi bakalım yarın işe giderken belli eder kendini altınyol bayraklı kapatınca belli olur bence iridyum buji farkedecek en kısa sürede maaşı alınca değiştirecem ben..

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    insanın izmirli olası geliyo valla sizi görünce bizim istanbullularda hiç iş yok ne gezelim diyen var ne buluşalım diyen var ne tanışalım diyen var :(

Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insanın izmirli olası geliyo valla sizi görünce bizim istanbullularda hiç iş yok ne gezelim diyen var ne buluşalım diyen var ne tanışalım diyen var :(
    izmirdeki arkadaşlarla buluşabilirsek bol bol fotoğraf çekip forma yükler istanbuldaki arkadaşlarıda gaza getiririz sizde buluşur sunuz izmirdede bir toplanamadık gitti çagrı yapıyoruz artık izmirdeki arkadaşlara buluşalııııım illa gezi mezi olması gerekmez önce bi akşam toplanır tanışır muhabbet sohpet ederiz sonra geziler falan ayarlanır zaten oyüzden öncelikli iş toplanıp tanışmakta izmirde form üzerinden organize olup herkese yakın orta bir yerde müsait bir akşam toplaşırız diyorum daha ne diyeyim

Motosikleti
    drifti sattık yenisini arıyoruz
    merhaba arkadaşlar tvs rtr150 almaya karar vermiştim
    istanbulda kurye bi arkadaşıma sordum oda gitti bir bayiye yada arkadaşına tam bilmiyom
    olum alma bu motoru eskiden vibrasyon bu kadra yoktu 70de80 titrerdi şimdi marşa basınca titriyor diyoo
    bunla ilgili bir kaç kişi deneyimini yazabilirmi

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Titriyor abicim sıkıntı olursa alma en iyisi ybr titremiyo
    M.balibey ve sbr bunu beğendiler.
    www.erkakurye.com

eyvallah beklerim uğrayamasanda hafta sonu falan bi akşam buluşur tanışırız formdaki diğer izmirli arkadaşlarada duyrulur bi toplaşalım artık

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

vallahi ben bu gün söktüm bujiyi kararma vardı zımparalayıp benzinli bezle sildim çok deneme sansım olmadı 2 km falan trafikte sürüp eve vardım ama sanki motorda bi değişiklik yarattı gibime geldi bakalım yarın işe giderken belli eder kendini altınyol bayraklı kapatınca belli olur bence iridyum buji farkedecek en kısa sürede maaşı alınca değiştirecem ben..
    bende temizledim bujiyi zımpara yoktu tel fırçayla az bişey temizledim fark varmı yokmu pek bişey anlamadım, iridyum ne kadar fark edecek bakalım, eski motorumda kullandım pek fark görmedim ama bunun torku ve beygiri yüksek bakalım nolacak

Motosikleti
    drifti sattık yenisini arıyoruz
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titriyor abicim sıkıntı olursa alma en iyisi ybr titremiyo
    teşekkürler artık ybr bakıcam yada mondial burda ikisinin servisi var sadece

Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    Alıntı oguzkaan_27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar tvs rtr150 almaya karar vermiştim
    istanbulda kurye bi arkadaşıma sordum oda gitti bir bayiye yada arkadaşına tam bilmiyom
    olum alma bu motoru eskiden vibrasyon bu kadra yoktu 70de80 titrerdi şimdi marşa basınca titriyor diyoo
    bunla ilgili bir kaç kişi deneyimini yazabilirmi
    merhaba arkadaşım bende 2011 tvs apache var 1 ay sonra 1 sene olucak alalı motorum 5 bin küsürde tvs deki bu titreşim muhabbeti 4 cü viteste 5 e bile takmaya tenezül etmeden solladıgımız ybr ve cbf ler oldugu sürece bitmez titreşimmi evet var tek kişi bineceksen seni rahatsız etmez ama çift kişi bineceksen heleki birde artcın konforuna düşkünse bu motor seni üzer alma ama tek kişi binecem güçlü olsun diyorsan korkma anlatıldığı kadar rahatsız edici bir titreşim yok tabi buda kişiden kişiye değişir daha önce ybr cbf falan kullandıysan ve konforuna çok düşkünsen sana çok titriyor gibi gelebilir şahsen beni rahatsız eden bir titreşim yok motorda hiç durmadan izmirden çıkıp aydına gittim 20 dakika cay sigara içip izmire geri döndüm beni üzmedi titretmedi manyakmısın izmirden aydına çay içmeyemi gidilir dersen yok motoru açayım diye uzunyol yapayım dedim o yüzden gidip geldim motor cc sine göre güçlü ve hızlı bir motor bu sebeplede ince bir titreşim var dediğim gibi sürücüye bir zararı yok ama artcıya uzunyolda sıkıntı verebilir sonuç olarak yakışıklı olsun,güçlü olsun, hızlı kaçsın diyorsan apache bu cc de bu segmentte vazgeçilmezlerden biri ha yok ben hıza güce çok takılan bir adam değilim 90 100 bana yeter konfor olsun diyorsan diğerlerine bak derim 1 senedir edindiğim tecrübe nacizane bu inşallah yardımcı olabilmişimdir saygılar.........

sen motorun üstüne bin gazla, ışıklarda birkaç ybr cbf le kapış hatta arabalarla kapış ondan sonra titreşim belleğinden silinir, ybr cbf sür ardından apache sür anlarsın, yada cbr al derim ben

Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    sen motorun üstüne bin gazla, ışıklarda birkaç ybr cbf le kapış hatta arabalarla kapış ondan sonra titreşim belleğinden silinir, ybr cbf sür ardından apache sür anlarsın, yada cbr al derim ben
    aga öyle deme geçen ışıklarda bi wolksvagen scirocco deng geldi kötü bozdu beni gaza gelip herkesede kafa tutmamak lazım
    kartalizma07 bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aga öyle deme geçen ışıklarda bi wolksvagen scirocco deng geldi kötü bozdu beni gaza gelip herkesede kafa tutmamak lazım
    dua et scirocco denk gelmiş bana iki kere corvet denk geldi aynı adam hemde ikincisinde arabnın içinde bakıp bakıp gülüyor dedim sen seneye görcen abisi

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:57 ----------

bu gece gemliğe gittim ve Mehmet abiyle tanıştım güzel zaman geçirdik beni kırmayıp geldiği için teşekkür ediyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler