Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150
    Alıntı poyraz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler bu yeni kasaların arka amortisörleri nasıl ? sertlik yumuşaklık ve yol hissi gibi konularda ? motorumun arka amortisörü patladı da apache amortisörü ya da drift amortisörü almayı düşünüyorum
    DURRRRR SAKIN ALMA !!!
    Poyraz kardeş garantiden değiştiriliyor bende de olmuştu alt plastik kısmında terleme başlamıştı ve sorgusuz sualsiz garantiden değiştirildi bilgin olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun süre Apache kullandım dostlar. Sınıfına göre eleştirilebilecek tek sıkıntısı takım olarak lastik bulunamayışıdır. Sanırım hala takım olarak aynı desenli lastik yok piyasada. Ön arka farklı takmak zorunda kalıyorsunuz. Eğer titiz bir sürücüyseniz bu durum tat kaçırabiliyor. Bunun dışında çok yüksek ağırlıklara bile (200kg falan) sorunsuzca dayanan, hiçbir problem çıkarmayan, bence kendi sınıfının en iyi makinasıdır.
    Hocam metzeler me22 ön arka uyumlu lastikleri var. Gerçekten harika lastikler. Ama iç lastikli kullanılması daha doğru o lastiklerin. Ben tubeless olarak kullanıyorum

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı poyraz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler bu yeni kasaların arka amortisörleri nasıl ? sertlik yumuşaklık ve yol hissi gibi konularda ? motorumun arka amortisörü patladı da apache amortisörü ya da drift amortisörü almayı düşünüyorum
    hangi motora takacaksınız yeni ve eski apachelerin amortisörleri aynı gazlı mig marka ön yükleme ayarı var sadece orjinali 2. seviyede gelir oldukça yumuşaktır ama ben 4. seviyede kullanıyorum baya sertleşiyor yayı

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:18 ----------

silindir kafası tapası fiyatı 5.30 tlmiş
    07DFB18 bunu beğendi.

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    MOTORUM SATILIKTIR ARKADAŞLAR.İLAN NO 254438369
    VİDASINA KADAR KEFILIM ALICISINI KESINLIKLE ÜZMEZ....

Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun süre Apache kullandım dostlar. Sınıfına göre eleştirilebilecek tek sıkıntısı takım olarak lastik bulunamayışıdır. Sanırım hala takım olarak aynı desenli lastik yok piyasada. Ön arka farklı takmak zorunda kalıyorsunuz. Eğer titiz bir sürücüyseniz bu durum tat kaçırabiliyor. Bunun dışında çok yüksek ağırlıklara bile (200kg falan) sorunsuzca dayanan, hiçbir problem çıkarmayan, bence kendi sınıfının en iyi makinasıdır.
    Pirelli MT75 var. Orjinal boyut. 5000 km. oldu takalı, mükemmel bir lastik.

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Şu lastik işi hep kafa kurcalamak zorunda mı? İyi bi lastik bi alamadım yahu.

beyler son 1 ay içinde sigorta yaptıran var mı benimkinin sigortası bitmiş geçen sene 110 tlye yaptırmıım 16 plaka

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler son 1 ay içinde sigorta yaptıran var mı benimkinin sigortası bitmiş geçen sene 110 tlye yaptırmıım 16 plaka
    Ben yaptırdım. 160 tl.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Sigorta işini çok araştırmak lazım. Firmalar arasında uçurumlar var. Birinin 300 tl dediğine diğeri 1700 tl bile diyebiliyor.

Motosikleti
    apachi rtr 150
    34 plaka 240 tl halk sigorta

bakalım daha gidemedim sigortacıya bugün aramışlar duymamışım kaç tl kaçacak

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Karın yağdığı 2. günden bir fotoğraf. Canım çıktı gece oradan çıkarırken.
    http://hizliresim.com/bJYOMG

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Kar buz var tabi kimse uğramıyor buralara ^^ Ah motoru satmamış olsaydım yine çıkardım ama işte yapacak bişey yok ..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kar buz var tabi kimse uğramıyor buralara ^^ Ah motoru satmamış olsaydım yine çıkardım ama işte yapacak bişey yok ..
    hacı hava berbat dün gece -11.5 ölçtüm tüm su tesisatı donmuş hala açılmadı eğer kuyuya kadar donduysa marta kadar evde su yok motora binsem herhalde kalıp şeklinde üzerinden alırlar beni

Fıstıklı DONdurma

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Bugün sıfır derece sıcaklık civarında 100 km. uzun yolumu yaptım. (Adana-Osmaniye)
    Ellerim üşüdü sadece. Tam kışlık bir eldivenim yok, iç eldivenim ve üzerine korumalı deri motosiklet eldivenim vardı.

Yol kenarlarında buz olduğu için sıfır derece civarında olduğunu düşünüyorum. Önceki gecelerde -7'ye kadar düştü buralarda sıcaklık.

Ayrıca;
    güncel;

http://www.sahibinden.com/222824914

benim sigortaya eski sigortacı 473 tl fiyat verdi 16 plaka 26ya giricem bakalım hepsini dolaşıcam en ucuz ne çıkacak

Konu durgun madem canlandıralım. Uzun süre bu motoru kullanmış ve her şeyini tanıyan, bilen insanların fikrini merak ediyorum.

Arka fren diske çevrilirse ne kadar faydası olur, ne gelir, ne gider?

Hindistan da satılan 180cc nin beygir gücü 17.2. Ülkemiz de satılan 150cc nin beygir gücü 13.6. 180cc ye çıkarma gibi bi isteğim var. Şu an değil, ileri de. Faydaları ve zararları nelerdir. Hız 15-20 km artıyor diye biliyorum, frenler bu hızı durdurmaya müsait olur mu?

K&N gibi performans hava filtreleri bizim motorlar da etki yaratır mı?

İstek ve planlarım bu şekilde; yaz mevsimine doğru arka kampanayı disk fren yapacağım. 180cc ye yükseltip daha sonra egzos ve hava filtresi modifiyesi yapmak istiyorum. Amacım tamamen performans artışı sağlamak. Bunlar dışında tavsiye ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz.

Teşekkürler.

beyler bugün halk sigortaya 134 tlye yaptırdım 16 plaka

Alıntı Traveler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu durgun madem canlandıralım. Uzun süre bu motoru kullanmış ve her şeyini tanıyan, bilen insanların fikrini merak ediyorum.

Arka fren diske çevrilirse ne kadar faydası olur, ne gelir, ne gider?

Hindistan da satılan 180cc nin beygir gücü 17.2. Ülkemiz de satılan 150cc nin beygir gücü 13.6. 180cc ye çıkarma gibi bi isteğim var. Şu an değil, ileri de. Faydaları ve zararları nelerdir. Hız 15-20 km artıyor diye biliyorum, frenler bu hızı durdurmaya müsait olur mu?

K&N gibi performans hava filtreleri bizim motorlar da etki yaratır mı?

İstek ve planlarım bu şekilde; yaz mevsimine doğru arka kampanayı disk fren yapacağım. 180cc ye yükseltip daha sonra egzos ve hava filtresi modifiyesi yapmak istiyorum. Amacım tamamen performans artışı sağlamak. Bunlar dışında tavsiye ve tecrübelerinizi de paylaşabilirsiniz.

Teşekkürler.

Traveler sorularını cevaplayayım

1 disk yapılır maliyeti nedir bende araştırdım fakat ne disk nede kaliper bulabildim birde tornacıda yaptıracağın jant göbeği var o adamın insafına kalmış

2 Frenler sorun olmaz garanti olsun dersen benim gibi çelik fren hortumu tak ama 180 cc kitlerde iki kalite var heryerde orjinal parça diye satılıyor ama çin malı parça çok buna dikkat etmek gerek orjinal olduktan sonra krank mili 180 ve 150 cclerin aynıysa zararı olmaz

3 Bende k&n filtre var ben yeni filtre almak zor geldiğinden ve uğraşmayı sevdiğimden aldım egsoz ve hava filtresi değişimiyle performans artışı zor aksine düşer çünkü karbüratör ve egzantirikler aynı kalacak ama alt devirde geri basınç egzoz değişince yok olacaak düz hava filtresinden bir zarar görmedim yararda görmedim

bu arada karbüratöre sakın ellemem herkesede elletme ben çok uğraştım en sonunda yeni karbüratör aldım

eğer arka fren işini yapmayı düşünürsen bende varım çelik fren hortumu istersende yardımcı olabilirim
    Traveler ve EneS_Turker bunu beğendiler.

Çelik fren hortumunu önermendeki sebep cc yükseltmesi ile gelen hızı daha iyi durdurabilmek mi? Çelik fren hortumunun resmini çekebilirmisin acaba?

Ben İstanbul'dayım, burada Sürat motor var. A'dan z'ye bütün orjinal parçalar mevcut. Disk fren için komple jantın ve arka fren sisteminin değişeceğini söylemişlerdi zamanın da sorduğum da. Fiyatını hatırlamıyorum. Kitin ise fiyatı 1200 idi sanırım. Herşey orjinal elbette. Orjinal olmasa yaptırmam zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:27 ----------

@M.balibey, bir de disk fren sistem markaları var, eski sayfalar da bile konuşulmuş hatta siz söylemişsiniz soruyu soran arkadaşa. Marka olarak yaptığınız araştırmalar oldu mu? Brembo gibi kaliteli kaliperler kullanabiliyormuyuz? Yoksa hazır garanti kapsamın da servisin önerdiği ve taktıkları ile mi devam etmek lazım?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler