Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enes bugün nihayet f1 çakarın elektrik bağlantısını yaptım fakat frene basınca çakar olmuyor motorda güç kaynağı ile denediğimde sorun yok neden böyle oldu
    elinizde bulunan çakar lambasının 3 adet kablosu olması lazım, bunların biri eksi, diğer iki kablo ise bir tanesi sabit yanması için diğeri frene bastığınızda yanması için, o iki kabloyu yer değiştirin birde öyle deneyin tabi eğer stop kablonuz 3 adetse.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    3 tane kablo var siyah beyaz gri siyah - gri park ve beyaz olan fren bu şekile bağladım düz yanıyor fren yapıncada aynı bir foto koyabilime imkanın var mı acaba benim akü pert onddan mı yapıyor fren aküden besleniyor çünkü
    gidince bi bakarım kardeşim.. motor otoparkta bikaçtır uğramadm yanına :D
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tamamdır bugün hallettim en kalın olan çakarın diğeri stop ve eksi kablosu kabloda krozyon sorunu var herhalde wd40 sıkınca çakar modu frende çalıştı deli olmuştum tüm elektronik devre sağlam kablo sağlam bir korozyon 1 günümü yedi
    EneS_Turker bunu beğendi.

Darth Maul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 TVS Apache > 2015 Kymco Xciting 250Ri
    merhaba arkadaşlar aranızda dreksiyonu yukarı kaldıran oldumu? uzun yola çıkacağımda dreksiyonu yukarı kaldırmayı düşünüyorum

Arkadaşlar merhaba. Bende dün 2012 model bir apache alarak aranıza katıldım. Motoru aldığım arkadaş ön düzeni alçaltımış. Ama sürüş bu şekilde bana rahatsız geldi. Eski haline getirerek sürüşü rahatlatabilir miyim?

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Alıntı kensei adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Bende dün 2012 model bir apache alarak aranıza katıldım. Motoru aldığım arkadaş ön düzeni alçaltımış. Ama sürüş bu şekilde bana rahatsız geldi. Eski haline getirerek sürüşü rahatlatabilir miyim?
    hayırlı olsun güle güle kullan. ama motorun önü alçaltılmışsa biraz zor eski haline gelir tahminimce kesmiştir ön maşayı (çatalı) yenisini almak zorunda kalabilirsin yinede görmediğim için net bişey söyleyemiyorum

fedora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE / 2014
    Hayırlı olsun , Kazasız belasız sürüşler..

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Yeni motor alan arkadasa hayirli lsun kaca aldin kac bin km de..

Gidonu yukseltmeyi bende istyorum acikcasi yordu dun biraz simdi on cam yapmaya calisiyorum tur cami dun ugrastim baya sinirlendim biraktim bos vakitte 0 dan yenicem bakayim fotografliyorum ara ara

omerfari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı Darth Maul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar aranızda dreksiyonu yukarı kaldıran oldumu? uzun yola çıkacağımda dreksiyonu yukarı kaldırmayı düşünüyorum
    daha önce biraz kaldırabildiklerini fazla kaldırıldığında kabloların yetişmediği söylenmişti

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    keşke oynanmamış motor alsaydın.. ama almışsın artık hayırlı olsun.. değiştirmen gerekebilir parçaları..

Alıntı Darth Maul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    duymadım yapan.. gidonu değiştirirsin eski kasa ile en fazla.. ama o zamanda apachede kelebek gibi durursun.. oturuş pozisyonu kendine özgü apachenın..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:41 ----------

Bu arada Cumartesi günü 6 motor çanakkaleye sürüp kamp yapıp şehitliği ziyaret edip pazar günü döncez.. pansiyonumuzu fln ayarladık.. fotoğraflarım gezimizi..

Bugün hava güzeldi.. akşam istanbuldan müsait olan turlamak isteyen olursa dolaşırız..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Gidonu yukseltmeyi bende istyorum acikcasi yordu dun biraz simdi on cam yapmaya calisiyorum tur cami dun ugrastim baya sinirlendim biraktim bos vakitte 0 dan yenicem bakayim fotografliyorum ara ara
    4000 kimde 3700e aldım. Teşekkür ederim.

Sanırım kesmeden alçaltılabiliyormuş. Bakalım bi servise soracağım. Foto çekebilirimsem onu da paylaşırım.

yenimotor alan arkadaş hayırlısı olsun gidionun ön düzenen bağlandıı yerin fotosunu koyar mısın olup olmayacağını olursa nasıl yapacağını yazayım rtr yazan kısım varya oradaki amortisör kulelerinin görütüsü yeterli

gidon yükselik altına istediğiniz kalınlıkta demir yada alüminyum alacaksınız bir demirçide sütünlu matkapla gidon delikleriyle aynı ölçüde delinecek toplam maliyeti 10-15 tlyi geçmez

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:54 ----------

kardeşim tur camını 10 mm yada 8 mm pleksiden yapılıyor sanırım fön makinası yada ısı tabancasıyla şekil verebilirsin yapması çok basit önemli olan plesksi güzel kesmek

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Biraz önce Topcase üstü demir için ölçü aldık arkadaşla.. yarın montajı yapıcaz.. cumartesi artçılı uzun yol yapcam motor eksiksiz olsun.. çadır fln olcak malum resimlerim yarın..

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Enes bi git de uzun yol raporu ver bize eger yerse bende kaz daglsrina2 gunluk kamp dusunuyorum mayistan sonra tabiki .

On cam iicn plexi aldim 5 mm falan bayagi ugrastim ama tek kisi zor smdi purmuzle kompl isitip hamur gbi yapip orjinal cam in ustune takmayi dusunuyorum alt sablonun egimini tuttursam gerisi kolay kesim sorun degil alti bagladiktan sonra kesim her turlu olur prrsembe gunu sabah bosum yapmayi dusunuyorum fotograflayip koycam

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz önce Topcase üstü demir için ölçü aldık arkadaşla.. yarın montajı yapıcaz.. cumartesi artçılı uzun yol yapcam motor eksiksiz olsun.. çadır fln olcak malum resimlerim yarın..
    hacı abi çantanın kalitesini bilmiyorum ama üzerine koyacağın yüke dikkat et çantayı pert etmesin fotoları bekliyorum çantaya bağlarken vida yerierni silikonlamayı unutma ki yağmurda havuz olmasın

On cam iicn plexi aldim 5 mm falan bayagi ugrastim ama tek kisi zor smdi purmuzle kompl isitip hamur gbi yapip orjinal cam in ustune takmayi dusunuyorum alt sablonun egimini tuttursam gerisi kolay kesim sorun degil alti bagladiktan sonra kesim her turlu olur prrsembe gunu sabah bosum yapmayi dusunuyorum fotograflayip koycam
    pürmüz canına okuyabilir haberin olsun alt camın şeklini ısı tabancasıyla kolayca veririsin 5 mm çabuk eğilir zaten yuvarlattıktan sonra sağdan ve soldan iki cıvatayla yapıyorlar kesimi falçata ile yaparsan düzgün olmayabilir ben falçatayla beceremiyorum

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    hacı abi çantanın kalitesini bilmiyorum ama üzerine koyacağın yüke dikkat et çantayı pert etmesin fotoları bekliyorum çantaya bağlarken vida yerierni silikonlamayı unutma ki yağmurda havuz olmasın
    hacı çantam alttan ve üstten alimünyumlar ile sabitlenip 6 civatayla tutturuldu.. üstüne adam çıkarsan kopmaz.. ztn led fln döşeli hiç çıkarmıyorum kaya gibi orda sağlam.. yarınki demiri sağlam bi şekilde yapalımda geriis sıkıntı değil..

Enes bi git de uzun yol raporu ver bize eger yerse bende kaz daglsrina2 gunluk kamp dusunuyorum mayistan sonra tabiki .

perşembe öğlene kadar bende boşum yardımcı olabilirim aslnda duruma göre bi bakıyımda iş çıkmazsa.. tamam.. şuan havalar kötü ama mayıstan sonra rahatça gidilir kampa.. bayanlar fln da geliyor zaten sırf erkekler gitmiyoruz genelde gezilere..

hacı çantam alttan ve üstten alimünyumlar ile sabitlenip 6 civatayla tutturuldu.. üstüne adam çıkarsan kopmaz.. ztn led fln döşeli hiç çıkarmıyorum kaya gibi orda sağlam.. yarınki demiri sağlam bi şekilde yapalımda geriis sıkıntı değil..
    o zaman sorun yok ben öteki türlü bağlantıysa sorun çıkardığını görmüştüm muhtemelen vidalayacaksın çantaya silikonlamayı hatta ileride boyarsan silikon boyayı tutumaz siyah mastikle vida yerlerini yalıtmayı unutma

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    keşke oynanmamış motor alsaydın.. ama almışsın artık hayırlı olsun.. değiştirmen gerekebilir parçaları..

duymadım yapan.. gidonu değiştirirsin eski kasa ile en fazla.. ama o zamanda apachede kelebek gibi durursun.. oturuş pozisyonu kendine özgü apachenın..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:41 ----------

Bu arada Cumartesi günü 6 motor çanakkaleye sürüp kamp yapıp şehitliği ziyaret edip pazar günü döncez.. pansiyonumuzu fln ayarladık.. fotoğraflarım gezimizi..

Bugün hava güzeldi.. akşam istanbuldan müsait olan turlamak isteyen olursa dolaşırız..
    Kazasız belasız iyi gezmeler dilerim.

Bol bol resimlerinizi bekliyoruz.
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Arkadaşlar bukadar şeylerden bahsedirsunuz çanta-cam-gezi hepinize tek tek cevap veremicem foto paylaşında nasıl yaptığınızı görelim tşk,

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    4000 kimde 3700e aldım. Teşekkür ederim.

Sanırım kesmeden alçaltılabiliyormuş. Bakalım bi servise soracağım. Foto çekebilirimsem onu da paylaşırım.
    Hayırlı olsun.

Bence çok iyi bir fiyata almışsınız motoru.
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler