Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün tekrar denedim;

2. Vites > 80 km/h (Gaz kesiciye girdi.)
    3. Vites > 105 km/h (Gaz kesiciye az kalmıştı.)
    4. Vites > 115 km/h (Gaz kesiciye daha vardı.)

YBR 125 ile hızımı karşılaştırdım. İkimizde de hız aynı görünüyordu. Yani hız fazla görünmüyor bende. Dişliler de orijinal.

Yakında video da çekmeye çalışacağım, ayrıca GPS ile karşılaştırma yapacağım. Ama havalar yağmurlu ve soğuk hava dalgası kapıda. Sonra yaparım.
    Kardeş senin motor canavarmiş benimkini çatlattim 2de 60 km yi gecmedi 3de 90na ulaşmadı bile 9500 de kesiciye girdi her seferinde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ahh be hocam kredi kartım olsa seve seve şu an para biriktiriyorum yaza sj400 wifi aksiyon kamera alacağım inşallah

ellaksakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mevcuttur kardeş.. Aynaların orjinal.. ve bu uyarıların olmasıda güzel bişey
    Uyarılar güzelde gömülü olması yerine sticker şeklinde olmasını tercih ederdim.
    Ve teşekkürler ilgilendiğiniz için...
    EneS_Turker bunu beğendi.

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı rumelian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba, 21'ine muayene randevusu aldim ama, benim motorun km sayaci calismiyor (eski analog gosterge)
    Hiz ve mesafe olcer calismiyor ama devir calisiyor, 2 aydir brandasiz sekilde sokakta duruyordu. yagmur ve kar yedi. 2 ay once Park etmeden once calisiyordu. Sizce ne olmus olabilir.

Sorun su, motor yalova/ altinova'da, ben izin gunlerimde istanbuldayim, muayene de yalova da. Yani Servise gosterebilmem icin, hafta icinde hic dogmamis, hayali bir akrabamin cenazesine katilmam gerekiyor bu sekilde istanbula getirip servise gosterebilirim. Acaba muayeneden bu sekilde gecer mi. Sanmiyorum...

Ama belki pratik olarak surayi sok suraya bak diyecek arkadaslara simdiden tesekkur ederim..
    ustam istanbula gitmene gerek yok yalovada servis mevcut ve pazar günleri kapalı sadece... bi telefon aç ya da yolun düşerse durumu anlat km teli il ilgili bi durumsa hemen hallederler ama başka bişey varsa onu bilmem...

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ellaksakir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar tvs sahibi kardeşlerim ve abilerim. Bizim pulsarların aynaları kötü olduğundan tvs aynası taktığımızı belki biliyorsunuzdur.Bende aldım ama üzerinde resimdeki gibi uyarı yazıları var.Sormak istediğim şey bu yazı sizin orjinal gelen aynalarda mevcut mudur? Yoksa benim aynalar yan sanayi ürünü falan olduğu için midir?

http://i.hizliresim.com/LpZnyJ.jpg
    görünen objeler aynadakinden daha yakındır anlamına geliyor olması gereken bu

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş senin motor canavarmiş benimkini çatlattim 2de 60 km yi gecmedi 3de 90na ulaşmadı bile 9500 de kesiciye girdi her seferinde
    Nasıl 9500'de kesiciye giriyor? Benimki 11000'de filan giriyor kesiciye?

Motosikleti
    cg 200+ bajaj boxer
    motor 5. viteste kaçı görüyor merat ettim. :D

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Alıntı delibaşşş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor 5. viteste kaçı görüyor merat ettim. :D
    5te en son 120 yi gördüm 9bin devirde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:47 ----------

Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl 9500'de kesiciye giriyor? Benimki 11000'de filan giriyor kesiciye?
    Valla 9500 devirde motor daha fazla gitmedi sanki benzin bitmis gibi gitti gitti geldi devir kesicidir dedim

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun hoşgeldin .. pek bi maliyeti olmaz.. zincir dişli setin henz iyi durumdadır diye düşünüyorum.. balatalarına baktır çok kullanmışsa.. bujini değiştirebilirsin.. klasik sağına soluna baktır yağını değiştir o kadar.. başka extra bi masraf olacağını sanmam.. viteslere zamanla alışırsın.. sabahları jikle ile 1 dk kdr ısıt sonra boşta bırak rolantide çalışssın , çalışması düzenliyse atla git bişey olmaz..

55w bizim sisteme ağır gelir takma.. 35w bulman lazım oda Türkiyede yok.. ikinciside fazla ısınmadan far tasın eriyebilir..
    Teşekkür ederim hoş bulduk. Bakımı dediğiniz gibi çok tutmadı buji yag yağ filtresi değişti. Yalnız şöyle bir durum var hava filtresini sökmüşler (performans için yapıyorlarmış) bunun olmayışı yakıt tüketimini arttırması haricinde zararı olur mu. Bir de ön jantta yamukluk var gibi bir sorun yaratır mı ?

5te en son 120 yi gördüm 9bin devirde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:47 ----------

Valla 9500 devirde motor daha fazla gitmedi sanki benzin bitmis gibi gitti gitti geldi devir kesicidir dedim
    5. vitesteki anlık keislmeler karbüratörün şamandırasından gelen benzinin yetersiz kalmasından eğer ana jeti büyütürseniz bu kesilmelerin daha uzun olduğunu göreceksiniz kesici değil

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5. vitesteki anlık keislmeler karbüratörün şamandırasından gelen benzinin yetersiz kalmasından eğer ana jeti büyütürseniz bu kesilmelerin daha uzun olduğunu göreceksiniz kesici değil
    Ana jet?
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı 2AF3R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim hoş bulduk. Bakımı dediğiniz gibi çok tutmadı buji yag yağ filtresi değişti. Yalnız şöyle bir durum var hava filtresini sökmüşler (performans için yapıyorlarmış) bunun olmayışı yakıt tüketimini arttırması haricinde zararı olur mu. Bir de ön jantta yamukluk var gibi bir sorun yaratır mı ?
    Kısa zamanda motorun yağ yakmaya başlar ve çok daha kısa bir süre sonra motoru eline alırsın en iyi ihtimalle.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ana jet?
    karbüratördeki ana jet mani jet diyede geçer

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:32 ----------

ne kadar toz toprak varsa herşey motora kaçar pistonun yüzeyini ve silindir çeperini çizer segmanlar yağ kaçırmaya başlar fazla hava çekmesiyle fakir karışım olduğundan motor içi ısı yükselip piston eritebilirsin vs. liste uzar gider

jant yamuksa başta yoltutuşun bozulur jantı söküp rot balans makinesine bağlayın bazı lastikçiler yamuk varsa düzeltirler
    EneS_Turker bunu beğendi.

cevaplarınız için çok sağolun acemiliğin sancılarını çekiyorum bilgilerinizle bu bir nebze hafifliyor. Jant için en kısa sürede baktıracağım ama hava filtresini araştırdım http://www.sahibinden.com/yedek-parca?query_text=Tvs++hava&sorting=price_asc böyle şeyler çıktı bunlar uygun mudur dükkandan bile almaya gitsem en azından neye benzediğini bileyim

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    cevaplarınız için çok sağolun acemiliğin sancılarını çekiyorum bilgilerinizle bu bir nebze hafifliyor. Jant için en kısa sürede baktıracağım ama hava filtresini araştırdım http://www.sahibinden.com/yedek-parca?query_text=Tvs++hava&sorting=price_asc böyle şeyler çıktı bunlar uygun mudur dükkandan bile almaya gitsem en azından neye benzediğini bileyim
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-tvs-rtr-hava-filitresi-apache-rtr-150-hava-filtre-180771274/detay Budur kardeşim ama inş metal çerçeveside duruyodur.. ızgara gibi bişey bu filtre içine giriyor sonra yerine oturuyor..
    M.balibey bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

omerfari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    şöyle
    http://www.suratmotor.com/tvs-yedek-...=ASC&limit=100

yada şöyle bişey
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...80771274/detay

çok sağolun yarın sabah erkenden bir bakayım. Ne düşünerek söktüler acaba çok ilginç gerçekten.

çok sağolun yarın sabah erkenden bir bakayım. Ne düşünerek söktüler acaba çok ilginç gerçekten.
    kapağı var mı üzerinde yoksa o da mı kayıp ne varsa aklında sor elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız internetten alamayı düşünüyorsan direk sürat motordan al ben karbüratör aldım kredi kartıyla adamlar slibi bile kutuya koyup yolllamışlar çok dürüst insanlar

sol tarafta grenajın altında bir kapak vardı. Usta hava filtresi eksik dedi başka bişey eksik değil sanırım.

son zamanlarda şu vites-hız-devir muhabbeti ilgimi çekti bende deneyeceğim ama malum havalar ... Yalnız benim hafızamda kalan yazın 5. viteste 125 km hız gördüm en fazla 2 kişiydik ilk sahibinden aldığımda ise 135 gösteriyodu top speed bölümü. Birde ben kıyamıyorum ya 9000e gelsin içim sızlıyo bebeğim tir tir titriyor gibi geliyo :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler