Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Arkadaşlar 2-3 gündür motorun göstergesinde ani hızlanmalarda dijital olan hız göstergesi çıldırıo rakamlar birbirine karışıo ,normal giderken bişey yok. Bu sorun la daha öncede karşılaşanlar olmuştu sanırım. geçen hafta önce epey şiddetli yağan yamur altında kullanmak zorunda kalmıştım zannediyorumki bundan sonra oldu. Acaba bi yerler ıslandı da bu geçici bi durummu? yoksa benim göstergeler harbiden bozuldumu , suya karşı bu kadar dayanıksızmı bu cihaz. BELKİDE GÖSTERGELER DEĞİL TEKERDE OKUYAN SAYAÇ BOZUK BİLMİYORUM.Göstergede bozukluk olsa tamamen sıkıntı çıkar benzin vs yada devir saati de sıkıntı çıkarır diye düşünüyorum sadace hızlanmayla alakalı sorun var Yada başka sebeplerden mi bozuldu başına gelen arkadaşlar varsa cevap verirse sevinirim teşekkürler ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pashapache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Tvs Apache, 2014 Pulsar 200NS
    Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2-3 gündür motorun göstergesinde ani hızlanmalarda dijital olan hız göstergesi çıldırıo rakamlar birbirine karışıo ,normal giderken bişey yok. Bu sorun la daha öncede karşılaşanlar olmuştu sanırım. geçen hafta önce epey şiddetli yağan yamur altında kullanmak zorunda kalmıştım zannediyorumki bundan sonra oldu. Acaba bi yerler ıslandı da bu geçici bi durummu? yoksa benim göstergeler harbiden bozuldumu , suya karşı bu kadar dayanıksızmı bu cihaz. BELKİDE GÖSTERGELER DEĞİL TEKERDE OKUYAN SAYAÇ BOZUK BİLMİYORUM.Göstergede bozukluk olsa tamamen sıkıntı çıkar benzin vs yada devir saati de sıkıntı çıkarır diye düşünüyorum sadace hızlanmayla alakalı sorun var Yada başka sebeplerden mi bozuldu başına gelen arkadaşlar varsa cevap verirse sevinirim teşekkürler ..
    10 aylık Yeni kasa tecrübem olmuştu, her fırsatta tazyikli su ile yıkıyordum, gösterge kısmına da su tutmama rağmen böyle bir sorun ile karşılaşmadım. şüphelendiğin gibi tekerde okuyan sayaç ile alakalı olabilir. ustasına göstermek lazım. Can sıkıcı bir durum senin adına üzüldüm :(

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Evet gerçekten can sıkıcı bi durum ve motor daha 1780 km de daha 2000 bile olmadı ,zaten sahibindene ilan verdim motoruda 3 gündür bi kişi mesaj bile atmadı

centil40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (Pulsar 200-Discover 150--EN500)
    Arkadaşlar 2 hafta önce pulsar aldım ve çok sevdiğim apache mi bu gün sattım. Satana kadar da yanlış anlaşılmasın diye apache ile ilgili olumlu düşüncelerimi fazla yazamadım.
    Öncelikle belirteyim ki Pulsar bence kalitesi ve 50cc motor farkı ile aradaki fiyat farkını hakediyor.
    Ancak aynı şekilde Apache de fiyatını sonuna kadar hakediyor.
    Ben eşimle beraber bu yaz motorla uzun bir tatil planlıyorum. Bu nedenle daha güçlü bir motorla daha rahat edeceğimi düşünerek böyle bir tercihte bulundum.

Motorunuz çok özel. Zaten bir çoğunuz bunu bilerek aldınız.
    Eğer nakite ihtiyacım olmasaydı Apache mi kesinlikle satmazdım.
    Hepinize kazasız belasız, keyifli sürüşler dilerim.
    Apices ve ysrats17 bunu beğendiler.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim başıma geldi ben bahçede hortumla ön jantı yıkamıştım sonra birinci viteste 160 göstermeye başladı daha sonra metre başına 1 km yazdı odometrede iki hafta sonra tamamen bozuldu 50 tlye alıp kendim değiştirmştim şimdikinde hiç sorun yok gösterge bozulsa dediğin gibi benzini okuyamaz devir saatini sapıtır

Motosikleti
    Tvs Apache
    On tekerlegin milinin oraya doğru konduktor idi parcanin adı yalnis hatirlamiosam o parçanın degismesi lazım tahminen. Bende de benzer bi sorun olmuştu hızlanırken falan ufak bır sarsintida falan 160 gosteriodu. Garanti kapsaminda degistirdiler şimdi sorunsuz

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    geçmiş olsun arkadaşım... sen motordan gıcık almışsın sizin ilişkiniz bitmiş daha toparlamaz... en iyisi birbirinizi daha fazla yıpratmadan ayrılın... sana motor çok ona da sahip... bu arada da kafana takma hacım... üçe beşe bakmadan sat motorunu cbr 250 al... aman 150 lik başka motor alma çünkü anlatılanlardan çıkararak söylüyorum apacheden sonra alacağın 150 cc bisiklet gibi gelir... hondadan başka bişey de alma sanıyorum ki marka ile ilgili de takıntın mevcut...
    ercan41 ve centil40 bunu beğendiler.

Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR 2013
    Artık lastik araştırması yaparken geçirdiğim bunalımdan sonra kimseye sormadan kendi düşüncelerim çerçevesinde metzeler me 22 ön 2.75-17 arka 3.00-17 alıp takmaya karar verdim kim ne derse desin anladımki denemeden tecrübe sahibi olunmuyormuş deneyimlerimide sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Alıntı MaÇa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık lastik araştırması yaparken geçirdiğim bunalımdan sonra kimseye sormadan kendi düşüncelerim çerçevesinde metzeler me 22 ön 2.75-17 arka 3.00-17 alıp takmaya karar verdim kim ne derse desin anladımki denemeden tecrübe sahibi olunmuyormuş deneyimlerimide sizlerle paylaşmaya çalışacağım.
    ön:3.00 arka 3.50 almalısın yoksa çok ince olur haberin olsun
    M.balibey bunu beğendi.

Alıntı ysrats17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jikle olayı tamda bunun için var zaten motor soğukken çalışmasını kolaylaştırmak jiklenin başlıca amacı bunda bir sorun yok. Ben hiç jikle kullanmaya gerek duymadım çok soğuk hava olmadı belki ondandır ama sen yine de bi rolantiyi kontrol et fazla düşükse ondan da jikle gereiyo olabilir rölanti 1,2 bin devir olması gerek bildiğim kadarıyla. Rolanti ölçerken motor biraz ısınsın 5 dk falan çalışsın kendine gelsin öyle yap ayarı. Lastik konusuna bişey diyemiycem bende değiştirmedim daha fabrika lastiklerini kullanıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:42 ----------

Açıkçası cbf kullanmadım hiç ama duyduğum kadarıyla apacheden daha konforlu olduğunu söyleyebilirim.
    eyvallah hocam teşekkür ettim.rölantisinede baktım 1000 devir civarında buda normaldir herhalde.birde şu sorusumu cevaplarsan çok memnun olurum.şimdi rodaj dönemindeyim aldığım bayii 70 i geçmemem gerektiğini söyledi.bende 130 km felan 70 i geçmeden kullandım ama şimdilerde arada bi 100 e doğru yanaştırıyorum bunun bi zararı olurmu yada faydası dokunurmu yoksa 70 lerde ve uygun devirde rodajbitene kadar yardırmya devam edeyim mi ?:D tekrardan teşekkür ettim

Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR 2013
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön:3.00 arka 3.50 almalısın yoksa çok ince olur haberin olsun
    Evet biliyorum ama malesef 3.50-17 lastik yok 17 inc en genişi 3.00(metzeler için) o yüzden zaten bunalım geçiriyorumya tam uyumlu lastikler sadece IRC ve SAVA markalarında var onlarıda haftalardır araştırıyorum kimi düşünme al diyor kimi motor buz pistinde gibi gidiyor diyor şu sağlıklı yorum yapılamamasının cefasını çekiyorum.

centil40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (Pulsar 200-Discover 150--EN500)
    Alıntı MaÇa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet biliyorum ama malesef 3.50-17 lastik yok 17 inc en genişi 3.00(metzeler için) o yüzden zaten bunalım geçiriyorumya tam uyumlu lastikler sadece IRC ve SAVA markalarında var onlarıda haftalardır araştırıyorum kimi düşünme al diyor kimi motor buz pistinde gibi gidiyor diyor şu sağlıklı yorum yapılamamasının cefasını çekiyorum.
    Arkadaşım ben çok araştırmıştım ve sava almıştım. Sava gerçek kauçuk karışımlı, çek üretimi yumuşak bir lastik. Irc ile kıyaslanmaz. Metzelerle kıyaslayamam, bilmiyorum çünkü. Ama özellikle sava mc 25 serisini öneririm.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Metzelerde çok iyi değil me22 kuru zeminde hiç iyi değil çok kayıyor, o yüzden bir kere ön tekeri kaydırıp düştüm, orjinal lastikleri kuruda daha iyi tutuyordu fakat tam tersi durumda ıslak zemin için geçerli, bence hem kuru hem yaş ancak michelın lastik iyi diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    Satıyorum ! Tvs Apache RTR 150 / Bakımları Yapıldı / Temiz / 2012

Herkese merhabalar.

Sahibinden.com linki : http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-tvs-tvs-apache-rtr-150-masrafsiz-temiz-acil-165594761/detay/

Fiyat : 3.700'e düşmüştür.

20 Haziran'da şehir dışına çıkacağım 3-4 ay burada olmayacağım.Geldiğimde ise CC yükselteceğim.Bu nedenle son 15 gün içinde satılıktır.15 Gün sonra yayından kalkacaktır.

Tvs Apache RTR 150...

Motorum 2012 Model olup 10 Temmuz 2013 Tarihinde trafiğe çıkışlıdır.

Muayenesi 2015 tarihindedir.

Cezası , vergi borcu vs. yoktur herşeyi tamdır.

Tüm parçaları orjinaldır.

6.900 Km'dedir.

Ön lastik IRC , iyi durumda.

Arka lastik Michelin sport , iyi durumda.

Ön koruma demiri esktrası vardır.

En son bakımı 2 hafta önce yapılmıştır.

Yağ , yağ filtresi , buji , hava filtresi vs. değişmiştir

Motorun herhangi bir masrafı bulunmamaktadır.

Motoru satma amacım yazın 3-4 ay boyunca şehir dışına çıkacağım geldiğimde ise 250 CC'ye geçeceğim satma nedenim budur.

Telefon numaramı paylaşmadım.Ciddi alıcılara özelden telefon numaramı verebilirim.

Pazarlık sünnettir.

Alana hayırlı olsun.

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı ERDİNÇ. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah hocam teşekkür ettim.rölantisinede baktım 1000 devir civarında buda normaldir herhalde.birde şu sorusumu cevaplarsan çok memnun olurum.şimdi rodaj dönemindeyim aldığım bayii 70 i geçmemem gerektiğini söyledi.bende 130 km felan 70 i geçmeden kullandım ama şimdilerde arada bi 100 e doğru yanaştırıyorum bunun bi zararı olurmu yada faydası dokunurmu yoksa 70 lerde ve uygun devirde rodajbitene kadar yardırmya devam edeyim mi ?:D tekrardan teşekkür ettim
    yardırma hacım... sabırlı ol... bence 70 i yanlış söylemişler sana... genel inanışa göre ilk 500 km boyunca 5 bin deviri farklı viteslerde gitmek gerekiyo... ben de ilk 500 km 5bin devirde sonra 1200 e kadar 6-7 bin devirde kullandım... 2 binlerde falan seri kullanmaya başladım... demek istediğim sadece düşük devirde gitmek de önemli değil... rodaj döneminde doğru devirde kullanmak, motoru sıkıştırmamak, ani hızlanmalar, yüklenmeler yapmamak, vites geçişlerini düzgün yapmak vs. de önemli... zararı ne olur kimse bilemez ama sigara gibi düşün... insanlar sigara içtiği anda hasta olsa kimse sigara içmez... bu da öyle bişey... bi arıza hissetmessin 5000 - 10000 km'de ama uzun vadede motora zarar vereceğin kesin...
    centil40 bunu beğendi.

ysrats17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache
    Alıntı ERDİNÇ. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıda arkadaş gayet güzel açıklamış ilk yağ değişimine kadar bol bol vites değiştirmeyi öneriyorlar ve yumuşak kullanmak gerek motoru fazla yormadan usul usul gitmek lazım. Ben kendi motorumda rodajı güzel yapamadım mecburiyetten ilk 500km nin 350 km si şehirler arası yolda geçti mecbur sabit devirde 70-80 km hızda kullandım şuan motor 4000km yi geçti bariz bir sıkıntısı yok ama arkadaşın verdiği sigara örneği gibi rodajın iyi yada kötü olması ilerleyen zamanlarda karşına olumlu yada olumsuz sonuçlar çıkarıyor. Sen en azından ilk yağ değişimine kadar usul usul kullan fazla yardırma derim.
    Tvs Apache 17 ZD 522
    B rh +

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Geçenlerde motorumun yakıtını hesapladım.
    Benzinin litresini ortalama 5 TL.olarak baz aldım.Sonuç şu şekilde çıktı.
    Yapılan toplam km.:1617(1000 km'ye kadar 5000 devri pek geçmedim rodaj sebebiyle.
    Ayrıca yaklaşık 500 km'si harici hep şehiriçi kullanımı.)
    Toplam alınan yakıt miktarı:193 TL.
    %km'de yakılan litre:2,38
    Km'de yakıt maliyeti:11,93~12 TL.

Bence değerler gayet güzel.Daha sonra tekrar ölçmeye çalışacağım. Malum rodaj
    sonrası motoru daha devirli kullanıyorum.

Sizce bu ölçüm değerlerim nasıl? iyi mi?

ilkervirlan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (2012)
    Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapılan toplam km.:1617(1000 km'ye kadar 5000 devri pek geçmedim rodaj sebebiyle.

Yakıt değerlerin çok normal. Rodajdayken benim de benzer ölçümlerim vardı, rodaj bitip de yüksek devirlere doğru zorlamaya başlayınca tüketim de artabiliyor. www.fuelly.com sitesine üye olup yakıt tüketimini oraya kaydederek takip etmeni tavsiye ederim. Kazasız ve keyifli sürüşler dilerim.
    Apices ve centil40 bunu beğendiler.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı ilkervirlan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt değerlerin çok normal. Rodajdayken benim de benzer ölçümlerim vardı, rodaj bitip de yüksek devirlere doğru zorlamaya başlayınca tüketim de artabiliyor. www.fuelly.com sitesine üye olup yakıt tüketimini oraya kaydederek takip etmeni tavsiye ederim. Kazasız ve keyifli sürüşler dilerim.
    Teşekkür ederim değerlendirmeniz için.
    Tavsiye ettiğiniz siteye üye olacağım.
    Size de kazasız sürüşler dilerim.
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

ysrats17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache
    Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Gayet iyi normal yakmış rodaj sonrasıda çok fark etmez sanırım apache için benim hesabım 13 krş ort. litresi 5tl dan hesaplarsak. Gerçi ben bi ara 17 krş yakmıştı Bursa-Ç.kale arası ama çok rüzgarlıydı hava hiç boşluk vermedim motora hep tapa gaz haliyle yakmıştı biraz.
    Apices bunu beğendi.
    Tvs Apache 17 ZD 522
    B rh +

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler