Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    guzel gezı olmus =)) bı ınsan gercekten motor surmeyı sevıyorsa havanın nasıl oldugu mesafe onemlı olmuyo bıde yanında kafa dengı ınsan olunca cok guzel oluyo

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Dün akşama doğru her zamanki gibi Osmaniye'den Adana'ya geldim. Fakat bu sabah motora baktığımda arka lastiğin indiğini gördüm.

Şimdilik bu kadar, sonra yazarım.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyw İnsan severek yapınca bişeyi gözü görmüyor.. Bide yanında güzel insanlar olunca keyife dönüyor :D

Ee nerde Bursalı arkadaşlar .. geldik bursaya kimsecikler yok (: sonra gelmiyon etmiyon diye boş laf yapmayın bak he :D
    Bursalı arkadaşlar genelde evlerinde
    Yazınızı yeni gördüm. Daha önce gorseydim haberleşir, çay kahve eşliğinde muhabbet ederdik.Yarın hava yağışsız olduğundan herkes bir yerlere teker döndürecek. Halen buralardaysanız beraber gezebiliriz.
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bursalý arkadaþlar genelde evlerinde
    Yazýnýzý yeni gördüm. Daha önce gorseydim haberleþir, çay kahve eþliðinde muhabbet ederdik.Yarýn hava yaðýþsýz olduðundan herkes bir yerlere teker döndürecek. Halen buralardaysanýz beraber gezebiliriz.
    Bende evden pek cikmadm zaten.. Görükledeyim yarin akşam donucem.. merkezi gezmeyi planliyoruz.. musait olursan goruselim bi ara Bursa da ne bursaymis 2 dk yagmur durmadi carsambadan beri.
    Apices bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Arkadaşlar, lastiği yaptırdım.
    Ustaya götürdüm, lastik patlamış. Bildiğin, normal bir kürdan girmiş. Lastiğimi kürdan patlatmış.

Lastiği söktük, sökmüşken Tubeless yapalım dedik. Jantın iç yanaklarını spiralin masaya sabit olan verisyonu (ismini hatırlamıyorum) ile zımpara gibi bişey yaptı. Lastiğin kenarlarını temizledi ve yapışkan birşey sürdü. Japon olabilir, tam bilmiyorum.
    Lastiği taktı. Sonra deliği buldu ve dışarıdan yama yaptı. Deliği büyültüp, fitil soktu içine. Tamir kitlerinde olduğu gibi.

Sorduğumda ise; bu lastik normalde iç lastik tipi olduğu için içten yama tutmazmış. Doğru mu acaba? Yani ben hep bu dışarıdan takılan fitil ile kullanmış olacağım.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaþlar, lastiði yaptýrdým.
    Ustaya götürdüm, lastik patlamýþ. Bildiðin, normal bir kürdan girmiþ. Lastiðimi kürdan patlatmýþ.

Lastiði söktük, sökmüþken Tubeless yapalým dedik. Jantýn iç yanaklarýný spiralin masaya sabit olan verisyonu (ismini hatýrlamýyorum) ile zýmpara gibi biþey yaptý. Lastiðin kenarlarýný temizledi ve yapýþkan birþey sürdü. Japon olabilir, tam bilmiyorum.
    Lastiði taktý. Sonra deliði buldu ve dýþarýdan yama yaptý. Deliði büyültüp, fitil soktu içine. Tamir kitlerinde olduðu gibi.

Sorduðumda ise; bu lastik normalde iç lastik tipi olduðu için içten yama tutmazmýþ. Doðru mu acaba? Yani ben hep bu dýþarýdan takýlan fitil ile kullanmýþ olacaðým.
    Sakinilan goze cöp (kurdan) batarmis derlerya senin ki o hesqp.. gecmis olsn..lastk piyasaki enkalin lastik.. sansina nasl denk geldi anlamadim.. o kadarck bi delige fitil atilmaz bnm bldigim siyah bi madde surer icerden ve takar tubeless gibi.. tabi ustanin isine karisilmaz.. hayrlisi olsn kafaya takilcak bi durum yok.. tubeless olmus iste..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Bende evden pek cikmadm zaten.. Görükledeyim yarin akşam donucem.. merkezi gezmeyi planliyoruz.. musait olursan goruselim bi ara Bursa da ne bursaymis 2 dk yagmur durmadi carsambadan beri.
    Hayırlısı olsun.
    Bursa da yağmur başlayınca durmak bilmiyor gerçekten.
    Bugün İznik gezisi yapacağız.Bursa grubundan takip edebilirsiniz veya yolunuz düşerse bekleriz.
    Tekeriniz düz bassın.
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Şimdi girdim Üsküdara .. Molasız neredeyse dipgaz geldim bursadan .. 132km/h kadar çıktı makıne.. Arkada 46 lt topcase full dolu halde gayet iyi bu motor için .. Giderken artçılı 100 km nin.. tek başına dönüşte 110-120 kmnin altına inmeden 8-9bin devir aralığında geldim.. Motor gayet tatmin edici.. Ben memnunum Hazır Bursa nın güzelliklerinide görmüşken bugün , yol nasıl bitti anlamadım bile ..

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Şimdi girdim Üsküdara .. Molasız neredeyse dipgaz geldim bursadan .. 132km/h kadar çıktı makıne.. Arkada 46 lt topcase full dolu halde gayet iyi bu motor için .. Giderken artçılı 100 km nin.. tek başına dönüşte 110-120 kmnin altına inmeden 8-9bin devir aralığında geldim.. Motor gayet tatmin edici.. Ben memnunum Hazır Bursa nın güzelliklerinide görmüşken bugün , yol nasıl bitti anlamadım bile ..
    Apache candır yazın Avrupa yakasından İzniğe tapa gaz feribot dahil artçılı 2 saatte gitmişti yollar çok keyifli cidden bu arada motorumu sattım :( Enes Pulsar geliyor bu hafta kısmetse
    sbr ve t.madde bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Teknik bilgisi olan arkadaşlardan bi konu hakkında yardım istiycem.

Kısmetse 3 güne askere gidiyorum haliyle motorumla vedalaşcam

Aküyü söktüm kapalı garaja bıraktım brandayıda cektik üstüne evladın. Döndüğümde içindeki yağ ile kullanmam sıkıntı yaratır mı uzun süre çalışmayacağı için. Yağ 1850 kmde. Yoksa döner dönmez kullanmadan önce yağıda değiştirmek en sağlıklısı mı olur.

Yada en kötü aküyü takıp anahtarıda motoru ara sıra calıstırcak birine bırakmak mı daha hayırlı olur bana bi akıl verin

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı emre.cinar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aküyü söktüm kapalı garaja bıraktım brandayıda cektik üstüne evladın. Döndüğümde içindeki yağ ile kullanmam sıkıntı yaratır mı uzun süre çalışmayacağı için. Yağ 1850 kmde. Yoksa döner dönmez kullanmadan önce yağıda değiştirmek en sağlıklısı mı olur.

Yada en kötü aküyü takıp anahtarıda motoru ara sıra calıstırcak birine bırakmak mı daha hayırlı olur bana bi akıl verin
    askerliği uzun donem yapacaksan bujıyı sök. içeri şırıngayla 2 3 damla yag sık. bujıyı gerı tak. atesleme anahtarı kapalıyken bır ıkı kere ayak marsına bas. akuyu sök. gelince aynı yag ile kullanabılırsın problem olmaz ama degistirrsen tabi daha iyi olur. zaten 1 litre yag alıyor anahtarı birine bırakma. motoru çalıştırmak demek aküyü şarj etmek anlamına gelmez. çıkıp gezmesi gerekir.
    emre.cinar, t.madde ve EneS_Turker bunu beğendiler.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Kısa dönem yapıcam askerliği. Teşekkür ediyorum bilgiler için çok yardımcı oldunuz

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Kısa dönem yapıcam askerliği. Teşekkür ediyorum bilgiler için çok yardımcı oldunuz
    kısa dönemse aküyü bile sökme gelince bas marşa çalışır. ama kapalı bir yerde muhafaza et motoru. açıkta bırakırsan soğukta biter akü.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kısa dönemse aküyü bile sökme gelince bas marşa çalışır. ama kapalı bir yerde muhafaza et motoru. açıkta bırakırsan soğukta biter akü.
    kapalı kapalı yıkadım pakladım brandasını örttük kapalı garaja bıraktık

xtugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache rtr 150

26000 km ye sorunsuz girdim cok sükür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:46 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:48 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:51 ----------

bende kasımın 5.de askerim ısparta merkez 40. alay piyade er egitim iç güvenlik uzun dönem giderken bende sizin dediginiz gibi motosikleti hazırlayacagım benzin deposu suanda içerisinde 2 litre ye yakın benzin var benzin doldurmak gerekiyomu depo paslanmasın diye hayırlı sürüsler

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Alıntı xtugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/OdpR9Z.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:46 ----------

http://i.hizliresim.com/ynrPMy.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:48 ----------

http://i.hizliresim.com/G1Ovo2.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:51 ----------

bende kasımın 5.de askerim ısparta merkez 40. alay piyade er egitim iç güvenlik uzun dönem giderken bende sizin dediginiz gibi motosikleti hazırlayacagım benzin deposu suanda içerisinde 2 litre ye yakın benzin var benzin doldurmak gerekiyomu depo paslanmasın diye hayırlı sürüsler
    Ben öyle bisey okumuştum galiba komple doldurmak daha iyi deniyordu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:41 ----------

Şimdi girdim Üsküdara .. Molasız neredeyse dipgaz geldim bursadan .. 132km/h kadar çıktı makıne.. Arkada 46 lt topcase full dolu halde gayet iyi bu motor için .. Giderken artçılı 100 km nin.. tek başına dönüşte 110-120 kmnin altına inmeden 8-9bin devir aralığında geldim.. Motor gayet tatminr edici.. Ben memnunum Hazır Bursa nın güzelliklerinide görmüşken bugün , yol nasıl bitti anlamadım bile ..
    Uygun olsaydıda apeche alsaydik dedim bi an.
    2006 MONERO ANGEL 150/2013 ARORA KARTAL 100/2013 MONDİAL 100 MG PRİNCE/2014 BAJAJ BOXER BM 150

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı xtugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/OdpR9Z.jpg

http://i.hizliresim.com/ynrPMy.jpg

http://i.hizliresim.com/G1Ovo2.jpg

BENIMDE ACEMI BIRLIGI 40.PİYADE ALAYIDI.ALLAH KOLAYLIK VERSIN KARDESIM YEMIN TORENINDEN SONRA COK ZOR GUNLER SENI BEKLIYOR.3 GUN DAGDA KALACAKSINIZ=)=)KAR YAGMUR FARKETMIYOR MECBUR HERKES GIDECEK BU AYLARDA ISPARTADA SOGUK BI BASKA OLUR.VE KARDESIM SU BI GERCEKTIRKI ISPARDADAN GIDECEGIN USTA BIRLIGIDE DOGU OLACAK.BEN ERZURUM OLTU YA GIDIYORUM DIYE SEVINMISTIM ORASIDA KAYDIRMA BIRLIKMIS HOOOPPP BINGOL YEDISU ÜS BOLGESINE =)

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apache candır yazın Avrupa yakasından İzniğe tapa gaz feribot dahil artçılı 2 saatte gitmişti yollar çok keyifli cidden bu arada motorumu sattım :( Enes Pulsar geliyor bu hafta kısmetse
    Hadi gözün aydın hayırlı olsun şimdiden kardeşim Herkesi yolladık pulsara.. Buraları unutmayın yinede ..
    Aynen körfez yolu çok güzel..Virajlar fln çok yumuşak harika egzersiz oluyo motorla..

Gereken herşeyi sabri söylemiş ztn .. Artı olarak ekleyeceğim Yağını değiştir geldiğinde.. Bide depoyu ya komple boşalt yada doldur..2side farketmez.. Ha bu bi efsanede olabilir paslanmış bi depo gördüğümden değil ama öyle diyolar :D

Alıntı OSİMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uygun olsaydıda apeche alsaydik dedim bi an.
    Boxer topiğini takip ediyorum güzel motor oda Benim o kdr değiştirdiğm motordan sonra bildiğim bişey varsa oda ''kendi motorun en güzel motordur.'' gerisi hikaye.. Allah herkese daha iyisini nasip etsin
    emre.cinar bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Hadi gözün aydın hayırlı olsun şimdiden kardeşim Herkesi yolladık pulsara.. Buraları unutmayın yinede ..
    Aynen körfez yolu çok güzel..Virajlar fln çok yumuşak harika egzersiz oluyo motorla..

Gereken herşeyi sabri söylemiş ztn .. Artı olarak ekleyeceğim Yağını değiştir geldiğinde.. Bide depoyu ya komple boşalt yada doldur..2side farketmez.. Ha bu bi efsanede olabilir paslanmış bi depo gördüğümden değil ama öyle diyolar :D

Boxer topiğini takip ediyorum güzel motor oda Benim o kdr değiştirdiğm motordan sonra bildiğim bişey varsa oda ''kendi motorun en güzel motordur.'' gerisi hikaye.. Allah herkese daha iyisini nasip etsin
    Boxeri bilmiyorumda discoverydaki titresim hicbir motorda yok.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    29 Ekim Kortejinin resimlerini atamadım bi süredir şehir dışındaydım fln kaldı öyle.. 220 resim arasından seçtiğim bi kaç resmi atıp şenlendireyim ortalığı .. Sabri Serhat Tunahan Ferhat Buğra Can ve ismini sayamadığım,unuttuğum,yahut ismini bilmediğim diğer arkadaşlarada tekrar teşekkürler güzel gün için ..

emre.cinar ve salvador_ bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler