Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ali nin dediği gibi siz düz bakınca 180 görüyosunuz aşadan bakınca 175 yukardan bakınca 185 :D bende inanmıyorum hatalı olduğuna diyelim hatalı ninjanınki mi kusursuz bırakalım bu işleri bulut bey:D
    valla her gösterge fazla gösteriyor, bunda zaten şüphe yok.

o akşam benim süratim 185lerde idi, önüme tır geçmese Erdem'i de geride bırakıyordum

herneyse demek istediğim ninjanın göstergesinde ki 185 ile hyosung'un göstergesindeki 185 aynı hız değil.

ha gerçekte ninja'nın hızı 160'dır, hyosung'un ki 158, çokta problem değil.

o akşam sıcağı sıcağına hyosung'da 6'ncı vites olsa çok daha süratli bir motor olur diye yorum yapmıştık Avcılar gişesinde durduğumuzda, hatta Erdem'de telefonda anahtarları istemişti
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    enginar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum keske onceden haberlesseydik iki günde iki sipariş verdim.. :( seninkileride aradan cıkardık.. bundan sonra söz sipariş vermeden foruma yazıyorum sipariş veriyorum millet birşey isteyen varmı diye..

http://www.ebay.com/itm/160792384333 koruma takozunuda dün vermiştim.. 83 dolara geliyor kendisi türkiyede yok, siparişle getirecek olanlarda 130-150 dolarlardan bahsediyorlar.. e bay in gözünü seveyim ama inatla egzos almayacagım aga

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:43 ----------

CCman vazgecerse neden olmasın ama sanırsam vazgecmez türkiyede spool ların karbonu yok sanırsam..

bu arada senin motor 41 plaka mı ve cuma aksamı istanbuldamıydın?
    Koruma takozunun montajında kesme biçme oluyor mu siparişini verdiğin? Ben de takoz almayı düşünüyorum. http://www.yoshimura-rd.com/ps-4661-...50r-11-12.aspx Almayı düşündüğüm de linkteki.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla her gösterge fazla gösteriyor, bunda zaten şüphe yok.

o akşam benim süratim 185lerde idi, önüme tır geçmese Erdem'i de geride bırakıyordum

herneyse demek istediğim ninjanın göstergesinde ki 185 ile hyosung'un göstergesindeki 185 aynı hız değil.

ha gerçekte ninja'nın hızı 160'dır, hyosung'un ki 158, çokta problem değil.

o akşam sıcağı sıcağına hyosung'da 6'ncı vites olsa çok daha süratli bir motor olur diye yorum yapmıştık Avcılar gişesinde durduğumuzda, hatta Erdem'de telefonda anahtarları istemişti
    Eğer ninjanın göstergesi seri üretimdeki bütün araçlar gibi %10fazla gösteriyorsa hyosung ile gösterdiği hız aynı fakat bazı motosikletlerde olması gerektiği gibi %10 fazla göstermiyormuş bunu bir tanıdıktan duydum onun Fazer ı gps ile 1e1 aynı gösteriyormuş.ama bu istisnai bir durum bence.Çünkü otomobillerin hepsinde fix %10fazla gösteriyor.Kendi aracımız olan Opel Astrada denedim.şirket araçlarından Clio,Megane,Fluencelerdede navigasyon kullandım, gps ile aynı göstereni görmedim şimdiye kadar.Hani 180km hız ama kime göre neye göre Erdem abiye bi anahtar borcumuz var boş key alıp hediye edeceğim aklımda o
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Alıntı enginar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma takozunun montajında kesme biçme oluyor mu siparişini verdiğin? Ben de takoz almayı düşünüyorum. http://www.yoshimura-rd.com/ps-4661-...50r-11-12.aspx Almayı düşündüğüm de linkteki.
    * No fairing cutting/trimming required for installation
    Kurulum için herhangi bir kesme yada düzenleme gerektirmez diyor
    ejlover bunu beğendi.

enginar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    * No fairing cutting/trimming required for installation
    Kurulum için herhangi bir kesme yada düzenleme gerektirmez diyor
    Benim dreamkiller'a sormak istediğim onun aldığı takozda kesme biçme işi oluyo mu? Yanlış anlaşılma olmuş sanırım. Ben de montaj resimlerini falan inceledim yoshimura takozun gayet uygun görünüyor ama fiyatı biraz tuzlu geldi. dreamkiller iyi fiyata almış.

atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    Alıntı ccman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    atilla_hakan
    motora takacak isen alabilirsin ben maksat yeşillik olsun diye alırım.var mı var olsun diye dedim.keyfe keder birazda.
    Dream bi taksın görelim kardeşim. Faydalı bişey olursa değerlendircem. Ama öncelik senin ben kendimde sipariş verebilirim.
    Hondaaaaaaaa

ccman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    usta bu iş öyle olmaz,taksın görelim falan.aldıksa aldık olsa da olmasa da.dreamkiller mal benim birader.haber bekliyorum.
    dreamkiller bunu beğendi.

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı oNRaCe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ooo ozaman iş değişir.. ben bu motor alemine geçtiğimiz cuma günü adım attım, dolayısıyla ne markaları bilirim, nede motorun üzerindeki bir çok ekipmanın adını, o derece yeniyim.. ejlover hocam senin motora fena hastayım bu arada.. nazar değmesin çok güzel yapmışsın.. benimde niyetim seninki kadar olmasada, motorun orjinalini fazla bozmadan, çok abartmadan biraz daha görsellik katmak sadece.. onlardan uzak durayım tamamda, nelere yakın durayım onuda söyle bari
    Hocam piyasadaki uyumlu tum modellere baktim da sunu alin diyemem zaten alin diyeceklerim benim motorda daha iyilerini bulamadim zaten

dreamkiller

brn motordan o yeşıl manetleri aldım fiyat pahalı olabilir ama ürünün plastik kalitesi ve ayar mekanizması saat gibi.zaten tek farkı üzerinde ninja 250r yazması.ebay da bi ton çeşit var elbet hatırlarsanız kılıclı motor diye bir yere uyuz olduğum için 150 yerine 250 verip almıştım.memnunum.

aldığın ikinci ürün için banka hesap numaranı ve net fiyatını 530 522 7579 nolu telefona gönderirsen karbon fiber olduğu için ilgimi çekti.almışken de puig ya da zerogravity ön cam fazla alsaydın ya beni o dertten kurtarırdın.
    Ustat manetlerde plastik parca olarak ne var? Manetlerde plastik kullanilmamasi lazim

---------- Post added at 23:35 ---------- Previous post was at 23:31 ----------

Alıntı kullaniciii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar, hareketlenmiş forum baya :D
    Bir şey soracağım. Şimdi led stop aldığımız takdirde plakalık iptali konusu nasıl oluyor. Başka bir parça gerekli mi?
    Birde şu gömme şeklindeki ön sinyalden temin edebileceğimiz bir yer var mı? Bulamadım ben.
    Hocam LED stop ile plakalik iptali apayri parcalar. Plakalik iptal kitini almaniz lazim bi de. Ama naapin ne edin kesmeyin sakin cok cirkin duruyor ve geri donusu yok o isin.

Alıntı enginar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Linkteki icin kesmek gerekmiyor.
    tomass bunu beğendi.

rio_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja 250r
    Arkadaslar selam,

41 plakayı bugun kadıköyde buldum. Arkadasın adı Berkant. Sanırım söylediği kadaıyla da bizim kürşatla selamlaşmış. Tarif dreamkillere benziyor. Herneyse bu gece gelecekti foruma işi çıktı heralde. Barlar sokağında abisi çalışıyormuş. O yüzden sıklıkla orda,rexin önüne koyuyor makinayı. Hafta sonları organizasyon yaparsak haber bekliyor eşlik edermiş. iyi bir arkadaşş. Kürşat zincirin ordaysan kardeş görüşürüz haftasonu. uğrarım bu cumartesi. Sende benim gibi yap efes alkolsüz içiyorum motor kullandığım için. VEya alkollü normal boyutta bir bira sanırım promili aşırmıyor. Bir biralık hak tanıyorum kendime hafta sonları.

ejlover bunu beğendi.

Motosikleti
    Ugur Hocam ilani göremedim bugün, kaldırdınız mı acaba?
    ejlover bunu beğendi.

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Hocam ayar dugmesi hadi neyse de asil baglanti noktalarini olusturan siyahlar da mi fiber? Fiber cok kirilgan bir materyaldir ki manetlere de en cok guc binen nokta oralar.. Hic bir markali urunde hafif alasim aluminyum disinda bir materyal kullanildigini gormedim ben de o yuzden garibime gitti.

---------- Post added at 00:13 ---------- Previous post was at 00:10 ----------

Ugur Hocam ilani göremedim bugün, kaldırdınız mı acaba?
    Hocam dun 1 saat icinde 500 kisi bakti bi dolu adam aradi abuk sabuk sildim ilani guncellemeye usenip. Anlama ozurlu bazi kisiler icin daha acik ve biraz daha ozet olarak tekrar yazip vericem bi ara ) Tek tek parca fiyati sorandan tutun, taksitle almak icin kalkip gecenin 12sinde gelmeye kalkana kadar ne tarz adam arasaniz vardi : )) Adamlar ilanda olmaz, yok, yapilmayacak diye yazdigim hicbi seyi okumamis :s

Motosikleti
    Tahmin ettim, abuk sabuk teklifler ve ilginin geldigini
    Sen satana kadar nelerle takas teklifi yapcaklar onlari gor bir de
    ejlover bunu beğendi.

ejlover
    şimdi fiber ile ilgili kırılgan malzeme dedin mi ben sana bunun açıklamasını yapmak için bi ton yazı dökerim buraya.
    kısaca FİBER (FENOL BEZ) olarak bakabilirsin.
    hadi bir acıklama benden
    FİBER (FENOL BEZ)

Fiber (fenol bez) malzemeler reçine ve bez katmanlarının yüksek ısıda preslenerek bezli fiber eldesiyle oluşmaktadır.

FİBER (FENOL BEZ ) ÖZELLİKLERİ

Fiziksel dayanımı oldukça kuvvetlidir.
    Kimyasal çözücülerin pek çoğundan etkilenmez.
    Darbe ve yüklere karşı dayanıklıdır.
    Sürekli olarak +125ºC de çalışablir.
    FİBER (FENOL BEZ) KULLANIM ALANLARI;

Makine imalatları
    Matbaa makineleri
    Otomotiv sanayi
    Ağır sanayi (Demir Dışı Çelik)
    Tarım sektörü
    Tekstil sanayi, konfeksiyon
    Elektrik izolasyonu

benim uzmanlık alanım burda pardon yani diyebilirim...

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Tahmin ettim, abuk sabuk teklifler ve ilginin geldigini
    Sen satana kadar nelerle takas teklifi yapcaklar onlari gor bir de
    Saga sola ilan vermeyi bu yuzden sevmiyorum arac satarken Kadir Hocam Sizin gelis saatiniz belli mi bu arada cumartesi?

---------- Post added at 00:31 ---------- Previous post was at 00:27 ----------

ejlover
    şimdi fiber ile ilgili kırılgan malzeme dedin mi ben sana bunun açıklamasını yapmak için bi ton yazı dökerim buraya.
    kısaca FİBER (FENOL BEZ) olarak bakabilirsin.
    hadi bir acıklama benden
    FİBER (FENOL BEZ)

Fiber (fenol bez) malzemeler reçine ve bez katmanlarının yüksek ısıda preslenerek bezli fiber eldesiyle oluşmaktadır.

FİBER (FENOL BEZ ) ÖZELLİKLERİ

Fiziksel dayanımı oldukça kuvvetlidir.
    Kimyasal çözücülerin pek çoğundan etkilenmez.
    Darbe ve yüklere karşı dayanıklıdır.
    Sürekli olarak +125ºC de çalışablir.
    FİBER (FENOL BEZ) KULLANIM ALANLARI;

Makine imalatları
    Matbaa makineleri
    Otomotiv sanayi
    Ağır sanayi (Demir Dışı Çelik)
    Tarım sektörü
    Tekstil sanayi, konfeksiyon
    Elektrik izolasyonu

benim uzmanlık alanım burda pardon yani diyebilirim...
    Fiber diyince benim aklima ilk bodykit yapiminda kullanilan fiberler geliyor Hani ilk dokunusta kirilan. Tabiiki de pek cok turu vardir sert ve yuke dayanimi yuksek de olabilir ama mukavvemeti dusuk diye biliyorum ben ama dedigim gibi turleri cok olabilir ki karbon-fiber de bi fiber turu ama bahsettigimden oldukca farkli ozelliklerde. Bi de bahsettigim gibi rizoma, asv, v.s. hic bir markanin manetinde aluminyum harici bir malzeme gormedigim icin garipsedim. Bu tepkinin nedenini de anlamadim bi sey demedim ki

Motosikleti
    Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saga sola ilan vermeyi bu yuzden sevmiyorum arac satarken Kadir Hocam Sizin gelis saatiniz belli mi bu arada cumartesi?
    Tam belli degil maalesef :( 2 ihtimal var. cuma aksam ya da cumartesi sabah erkenden ankara dogru yola cikcam.
    Sizin musait oldugunuz saatte de yaniniza ugrarim. (TABİ MUSAİTSENİZ)
    ejlover bunu beğendi.

tepki değil arkadaşım yanlış anlama işim gereği kullandiğim malzemeler olunca .ben basitce manetteki malzemeyi plastik ile anlatmaya çalıştım sende kırılgan deyince hop dedim nooluyoz ).fiberglass ile alakası yok ki. carbon fiberin bir alt serttlikte olan malzemedir.hatta senin resimler baktım ama manetlerin dip kısımları net değil resimde onlarda aynı malzemedir.aslında ben acıklarma yaparken plastik değil de fiber yazmam gerekirdi yada kısaca malzeme iyi demem gerekirdi.hata bende. özür

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:44 ----------

bu arada gel inat etme motoru sök parçaları sat en çok egzos ve diğer ekipmanlar bedavaya gidecek ona yanıyom
    degerini bilecek alsa gam yemem ama arayan kamilleri sende görüyon motoru sat 10 a parçalardan zaten 2500 rahat cıkar
    ejlover bunu beğendi.

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    tepki değil arkadaşım yanlış anlama işim gereği kullandiğim malzemeler olunca .ben basitce manetteki malzemeyi plastik ile anlatmaya çalıştım sende kırılgan deyince hop dedim nooluyoz ).fiberglass ile alakası yok ki. carbon fiberin bir alt serttlikte olan malzemedir.hatta senin resimler baktım ama manetlerin dip kısımları net değil resimde onlarda aynı malzemedir.aslında ben acıklarma yaparken plastik değil de fiber yazmam gerekirdi yada kısaca malzeme iyi demem gerekirdi.hata bende. özür

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:44 ----------

bu arada gel inat etme motoru sök parçaları sat en çok egzos ve diğer ekipmanlar bedavaya gidecek ona yanıyom
    Ne demek estagfurullah Ben de onu anlamamistim Tesekkurler bilgilendirme icin. Tek fiber diyince otomatik cam lifli fibere gidiyor benim aklim

Yok hocam benim manetlerin de dibi tek parca hafif alasim aluminyum, ayar dugmeleri de oyle. Alirken bayaa arastirmistim.

Valla benim de icim ona yaniyor parcalar bedavaya gidecek diye ama naapiim, kendi ellerimle monte ettim her seyi tek tek simdi parcalamaya elim gitmiyor Alan arkadas dagitir belki foruma herkes mutlu olur

iyi gecer harkeze
    ejlover ve metci bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hondan CBF1000
    herkeze selam cuma günü selamlaştığım arkdaş önceki sayfadan okuduğum kadarıyla nickhimle kısmen adaş olan:Ddream killer.bi arkadaşım formu dolaşırken rast gelmiş senin motoru görmüşler soruyolar kim filan demeye kalmadı 1 saat sonra sokakta gördüm seni rio kusura bakma adını unuttum hatırlatırsan sevinirim dream killer slm kardeş slmlaştık konuşmaya fırsat olmadı bidaki rast gelmeye artık ben genelde kadıköydeyim barlar sokağında abimin dükkanında 2 3 tane ninjalı arkdş geçiyo genelde görüyorum buluşma filan yaparsnız haberdar edin müsait olursam gelirim tanışırırz gazlarız beraber
    atilla_hakan ve dreamkiller bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler