Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ninja 250
    alper doğru söylüyor,öyde depo fulemek eskide kaldı :D artık elime ne geçerse, ona göre bi zincir yağlama önerisi alsam :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    valla ben fulleyerek kullanıyorum şehir içinde 280 - 320km'e denk geliyor. buna göre hesabını yap işte

yağ olarak ipone, castrol elf marka zincir yağlarını kullanabilirsin.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Hocam bir düzeltme. Garanti şartları gereği bakımlarda sıralama 1000km bakımından sonra 5,000km bakımı. Yani 6000 değil 5000de tekrar bakıma girmesi lazım motorun.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    würth zincir yağğını şiddetle öneririm
    400-500 km yeterlidir diye düşünüyorum
    ama yagmur yagarsa hemen ardından yaglarsan ıyı olur

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    würth zincir yağğını şiddetle öneririm
    400-500 km yeterlidir diye düşünüyorum
    ama yagmur yagarsa hemen ardından yaglarsan ıyı olur
    bende herkese tavsiye ederim 2600km gezimde bir kutu spreyi biteremedim yarısı duruyor

---------- Post added at 23:45 ---------- Previous post was at 23:39 ----------

Alıntı Frank Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi geceler,motor şu anda 5.800 km de nezaman bakıma götüreyim bunu birde kaç kmde bir zinciri yağlıyim ?
    hangi servise götüreyim,hangisi daha iyi sizin memnun kaldığınız hangisi ?
    sefaköy beşyolda beşir usta var ömerin adını ver sana yardımcı olucaktır...5000km bakımı yapılmadıysa bir an önce git derim kawasaki yetkili servisi teli 05424247889
    MZ-251 MZ-301 YBR-125 DYLAN150 RS151 NİNJA250...

Motosikleti
    ninja 250
    yamalube aldım ben zincir yağı olarak,o bitince würt olarım zincit temizleme olarak da berner diye birşey aldım,bi farkı varmı ?

Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    yamalube aldım ben zincir yağı olarak,o bitince würt olarım zincit temizleme olarak da berner diye birşey aldım,bi farkı varmı ?
    onlara boşuna paranı harcama 1lt mazot yada gazyagı al

Motosikleti
    ninja 250
    tamamdır son sorulara geçersek,int de izlemiştim,adam zincirin arasında kalan yağ pislik vs temizlemek içn yuvarlak bişey kullanıyordu,
    ek bişeyler almaya gerek varmı yoksa sadece zincir yağı ve mazot bu ikisi yetermi ?

Motosikleti
    ninja ER
    @tutku1982 reklam yapmayalım arkadaşım buralardaa
    yukardakilere ek olarak bolca bez,eski bir diş fırçası,sıçrama yapmasın diye kenara gazete, işini rahatça görecektir
    ..uçuyoruzz DEDE

Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Alıntı ninja_omer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @tutku1982 reklam yapmayalım arkadaşım buralardaa
    yukardakilere ek olarak bolca bez,eski bir diş fırçası,sıçrama yapmasın diye kenara gazete, işini rahatça görecektir
    MNG epitosyon eldiveni unutma

---------- Post added at 00:36 ---------- Previous post was at 00:34 ----------

tamamdır son sorulara geçersek,int de izlemiştim,adam zincirin arasında kalan yağ pislik vs temizlemek içn yuvarlak bişey kullanıyordu,
    ek bişeyler almaya gerek varmı yoksa sadece zincir yağı ve mazot bu ikisi yetermi ?
    biz temizlerken haberleşelim nasıl yapıldıgını ögrenirsin sonrada en güzelinden fotolayım şunları

Motosikleti
    ninja ER
    Alıntı tutku1982 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MNG epitosyon eldiveni unutma
    artık siyah eldivenlerden vermiyorlar kişi başı 1adet.. ama beyaz eldivenlerden var lastik gibi pudralı hani
    ..uçuyoruzz DEDE

Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    artık siyah eldivenlerden vermiyorlar kişi başı 1adet.. ama beyaz eldivenlerden var lastik gibi pudralı hani
    stoklardan bir süre idare ederiznisan yada mayısta dogu karadeniz turu planlıyorum

Motosikleti
    ninja ER
    stoklardan bir süre idare ederiznisan yada mayısta dogu karadeniz turu planlıyorum
    motor değişirse itinayla artçı olunur yol-yemek-yakıt %50 az harcarsın
    ..uçuyoruzz DEDE

Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    motor değişirse itinayla artçı olunur yol-yemek-yakıt %50 az harcarsın
    kime kısmet artık

Motosikleti
    ninja 250
    şimdi benim birkaç sorum daha var,bugün ilk defa sıkışık trafiğe girdim,10 dk trafikte kaldım bi baktım hararet almış başını gidiyor yukarılara doğru,benim radyatör çok pis acaba bunun etkisi olabilirmi ?,radyatörü yıkarken delersin falan dediler o yüzden aldığımdan beri yıkamadım,gerçi aldığımdan 250 km olmuş,pompayla yıkarken nasıl yapiyim nekadar uzaktan tutiyim tabancayı ?,motorun önünden(gidonun oradan) tuhaf bir koku geliyor bunu hala anlamış değilim,babamla baktık patlama çatlama borularda kaça varmı falan diye ama herşey sağlam da bu kokuyu anlamadım gitti,sizdede varmı koku ?motor 5.800 km de.

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    şimdi benim birkaç sorum daha var,bugün ilk defa sıkışık trafiğe girdim,10 dk trafikte kaldım bi baktım hararet almış başını gidiyor yukarılara doğru,benim radyatör çok pis acaba bunun etkisi olabilirmi ?,radyatörü yıkarken delersin falan dediler o yüzden aldığımdan beri yıkamadım,gerçi aldığımdan 250 km olmuş,pompayla yıkarken nasıl yapiyim nekadar uzaktan tutiyim tabancayı ?,motorun önünden(gidonun oradan) tuhaf bir koku geliyor bunu hala anlamış değilim,babamla baktık patlama çatlama borularda kaça varmı falan diye ama herşey sağlam da bu kokuyu anlamadım gitti,sizdede varmı koku ?motor 5.800 km de.
    Şaka maka sen hem teorik hem de pratik olarak baya acemisin zannımca. Çok fazla basınçlı tutmadığın sürece birşey olmaz biraz uzaktan tutarsın olur biter, hem radyatöre hem de diğer yerlere (boyasına falan) zarar vermemiş olursun. Motor ısındığında bazı kokular gelir normaldir o, ama sen endişeleniyorsan buradan başka bir ninja 250ye sahip arkadaşla buluş o anlar. Sıkışık trafikte motoru mümkün olduğunca düşük devirde kullan. Bi de aklına gelen her soruyu buraya yazmadan önce forumdan arattır, buradaki bazı arkadaşlar hep benzer soruları tekrar tekrar görmekten haklı olarak bıkmış durumdalar. Kazasız belasız sürüşler.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

Motosikleti
    ninja 250
    bu ilk vitesli motorum,ha bozuldu ha bozulacak diye içim içimi yiyor,aklıma geleni soruyorum bende ,sizin dediğiniz de doğru ama birkaç şeyi araştırdım,bulamayınca buraya yazdım.

Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    bu ilk vitesli motorum,ha bozuldu ha bozulacak diye içim içimi yiyor,aklıma geleni soruyorum bende ,sizin dediğiniz de doğru ama birkaç şeyi araştırdım,bulamayınca buraya yazdım.
    öyle kolaymı ninja bozmak

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    öyle kolaymı ninja bozmak
    6.vitesteyken 130km hızda falan debriyaja basıp abana bildğince abanıp 1 .vitese düşürüle bilirse hem kendini öldürüp hem motorun şanzımanını parçalıya bilir sanıyorum diğer türlü pek kolay bozulcanı sanmıyorum sadece aküsü bitebilir :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    motor yağı kesidiyse çabuk ısınması doğaldır, 5bin bakımını yaptırmış mıydın?

bu arada sakın radyatöre tazyikli su fln tutma, o petekler çok kolay eğiliyor. normal bahçe hortumu ile su tutup peteklerin arasındaki pislikleri akıtabilirsin ama bunun dışında bi müdahelede bulunma.

0 km araçlarda ilk zamanlarda bu tür kokular olması doğaldır dert etme o kadar. 250cc'de olsa ninja sıkışık trafikte dur kalka girince 15dk sonra fan açmaya başlar normaldir, sen hele yazın gör
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler