Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı kckr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boy:189 Kilo:87 motor üzerinde hiçte kötü durmuyorum. Bilmem anlatabildim mi
    Peki bunların hangisi daha kalıplı?Ona göre alıcam artık ,

Ben çok araştırdım seçeneklerim;
    Yamaha yzf r125 + akarpovic + xenon + koruma takozu
    Kawasaki Ninja 250r + xenon + koruma takozu + ilerde egzos
    Honda Cbr 250r + xenon + koruma takozu

(S&t KAnuni Gt250r eledim dandik çok sorun çıkaran bir motor olduğu için)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Alıntı Draco adlı üyeden alıntı Mesajı göster

En kalıplısı Kawasaki, en sportif güzel görüneni Yamaha.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Yorumunuz için teşekkürler fakat 2012 yazına kadar kullanacağım için zaten 1 sene vaktim var sonrasında yurt dışına çıkıcam almışken iyi bişey alıp bineyim diyorum dediğim gibi 1.82 boy Çok kalıplı değilim ama kalıp var bende , üzerinde panda gibi görünmeyeceğim hangi motor alabilirim, mayıs sonu gibi alacağım..1 ayım var

S&t KAnuni Gt250r + xenon + koruma takozu
    en kalıplısı gt250r zaten bir yıl kullancakmışın ikinci el fiatlarıda cok iyi hevesini alırsın motordan...ninja 11tl bayılcaksın sonucta tecrübede yok illaki yan yatırcan sonra dünyanın parası grenajları en güzeli S&T kardeşler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:00 ----------

Alıntı forewer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En kalıplısı Kawasaki, en sportif güzel görüneni Yamaha.
    aslında en kalıplısı ZZR250 nerdeyseZZR1400 cok yakıncok yakında ankarada olabilirim rahatsız eden egsozunu merak ettim
    MZ-251 MZ-301 YBR-125 DYLAN150 RS151 NİNJA250...

Motosikleti
    cygnus rs yamaha
    ya be bugün siyah ninha gördüm 08 model sanki daha önce gördüklerime benzemiyodu ya bi an gözüme küçük cbr den biraz daha büyük bişey gibi geldi .fuarda bindiğimde gayet güzel gelmişti çokda araştırma yaptım. ama bir anda gözüme küçük gelince soğudum biraz .bi yardım etseniz büyüklüğü hakkında 600 cc lik motosikletlerle yanyana fotorafları varmı ben bulamadım bi koyabilirmisiniz rica etsem
    İkarus

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Alıntı syclla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya be bugün siyah ninha gördüm 08 model sanki daha önce gördüklerime benzemiyodu ya bi an gözüme küçük cbr den biraz daha büyük bişey gibi geldi .fuarda bindiğimde gayet güzel gelmişti çokda araştırma yaptım. ama bir anda gözüme küçük gelince soğudum biraz .bi yardım etseniz büyüklüğü hakkında 600 cc lik motosikletlerle yanyana fotorafları varmı ben bulamadım bi koyabilirmisiniz rica etsem

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:17 ----------

Alıntı tutku1982 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeterlimi dosttum
    MZ-251 MZ-301 YBR-125 DYLAN150 RS151 NİNJA250...

Motosikleti
    Ninja ZX-6R '08
    Alıntı iSSo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hiç kullanmadım bilmiom
    Nolmuş bende 660 xt kullanmadım :D
    ZX-6R '08 Blue

Motosikleti
    Suzuki Gsr 600

Yamaha Yzf R 125 oturuş pozisyonu olarak 600 yakındır ama ivmelenmesi ve motor hacmi olarak sana bir süre kullandıktan sonra yetmeyecek ve keşke 250 cc bir motor alsaydım diyeceksin çevremizdeki eş dosttan rastladığımız bir durum.

Diğerleri ile kafanı bulandırma sen Ninja al kurtul. Eğer bir sene kullanıp satacaksan da sıfır alma ikinci el aksesuarlı bak. Kalıp vs... durumlarına da takılma yolda herkes zaten bu kaç cc ?? 600 lük mü diye ışıklarda park ettiğinde falan sana soracaklar geçen leventte ışıklarda duruyorum taksici yanaştı 600 lük mü diye sordu yani kalıptır şuna buna fazla takılma abilerinden bir farkı yok...

Bende senin gibi motor arayışındayken Suzuki Burgman alayım dedim sonra Hyosung GT250R gördüm araştırdım okudum aklıma yatmadı sonra Ninjayı gördüm araştırdım okudum alan pişmanım dememiş kronik arızası olmayan sıkıntısız bir motor Allah nasip kısmet etti aldım kullanıyorum ve iyiki almışım diyorum. Ama son karar tabiki senin

Alıntı HiAxiSheytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha Yzf R 125 oturuş pozisyonu olarak 600 yakındır ama ivmelenmesi ve motor hacmi olarak sana bir süre kullandıktan sonra yetmeyecek ve keşke 250 cc bir motor alsaydım diyeceksin çevremizdeki eş dosttan rastladığımız bir durum.

Diğerleri ile kafanı bulandırma sen Ninja al kurtul. Eğer bir sene kullanıp satacaksan da sıfır alma ikinci el aksesuarlı bak. Kalıp vs... durumlarına da takılma yolda herkes zaten bu kaç cc ?? 600 lük mü diye ışıklarda park ettiğinde falan sana soracaklar geçen leventte ışıklarda duruyorum taksici yanaştı 600 lük mü diye sordu yani kalıptır şuna buna fazla takılma abilerinden bir farkı yok...

Bende senin gibi motor arayışındayken Suzuki Burgman alayım dedim sonra Hyosung GT250R gördüm araştırdım okudum aklıma yatmadı sonra Ninjayı gördüm araştırdım okudum alan pişmanım dememiş kronik arızası olmayan sıkıntısız bir motor Allah nasip kısmet etti aldım kullanıyorum ve iyiki almışım diyorum. Ama son karar tabiki senin

Teşekkürler şuan cbr'yide eledim ya yamaha yada kawasaki alıcam bakalım, zaten bizim bölgede kullanıcam trafiğe çıkmıcam ivmelenme felan önemli değil....

Fakat Beyaz Ninja üzerinde biri otururken ki bir fotoğrafını görmem lazım bayiye gitmeden bilen varsa paylaşırsa sevinirim....

Yamaha şu fotoğrafı gördükten sonra aklıma iyice yatmaya başladı ama bakalım...

Motosikleti
    Suzuki Gsr 600
    Teşekkürler şuan cbr'yide eledim ya yamaha yada kawasaki alıcam bakalım, zaten bizim bölgede kullanıcam trafiğe çıkmıcam ivmelenme felan önemli değil....

Fakat Beyaz Ninja üzerinde biri otururken ki bir fotoğrafını görmem lazım bayiye gitmeden bilen varsa paylaşırsa sevinirim....

Yamaha şu fotoğrafı gördükten sonra aklıma iyice yatmaya başladı ama bakalım...

Ne kadar kendi bölgende kullanacaksın ??

dur bakalım bizim grupta bir beyaz var sahibi üstündeyken bir resim bulursam yükleyeyim azcık bekle bakalım

Alıntı HiAxiSheytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar kendi bölgende kullanacaksın ??

dur bakalım bizim grupta bir beyaz var sahibi üstündeyken bir resim bulursam yükleyeyim azcık bekle bakalım

Yani Ana yollara çıkmayacağım şöyle söyleyeyim, en fazla gidip geleceğim güzergah, kilyos-sarıyer -->Buralar belki istinye-bebek-ortaköy

Motosikleti
    Ninja ZX-6R '08
    Yani Ana yollara çıkmayacağım şöyle söyleyeyim, en fazla gidip geleceğim güzergah, kilyos-sarıyer -->Buralar belki istinye-bebek-ortaköy
    Bu iş böyle başlıyo zaten sonra bir arkadaşın çağırıyor hadi gideyim sonra bir organizasyon falan sonra bir bakmışsın ki şehirler arası yollarda gidiyorsun...
    ZX-6R '08 Blue

Motosikleti
    cygnus rs yamaha
    tutku1982 ya çok teşekkür ederim sana.büyük bi yük indi sanki sırtımdançok rahatladım şu anda.tamam artık bu rahatlıkla yaza bi dene ninjam olcek inş.çok çok teşekküüüür ederiiiim
    İkarus

Alıntı kckr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu iş böyle başlıyo zaten sonra bir arkadaşın çağırıyor hadi gideyim sonra bir organizasyon falan sonra bir bakmışsın ki şehirler arası yollarda gidiyorsun...
    Hocam yaş küçük benim olmaz herhalde öyle acaba kawasaki ile yzf boyut karşılaştırmam için yanyana fotoğraf var mı sizin gruptan biri üstündeyken veya normal ?

Motosikleti
    Ninja ZX-6R '08
    Hocam yaş küçük benim olmaz herhalde öyle acaba kawasaki ile yzf boyut karşılaştırmam için yanyana fotoğraf var mı sizin gruptan biri üstündeyken veya normal ?
    Benim yok ama belki başka arkadaşlarda vardır
    ZX-6R '08 Blue

EruKING - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R 2010
    Bende bişiler yazamadan edemiycem

Arkadaşım biz burdan yardımcı olmaya çalışırız ama son karar senin. Bence en iyisi gidip iki motoruda bayilerde gör.

R125 geçen sene 10700TL idi şuan 8.400TL sanırım. Aslında bir sezon alınıp binilecek bir motor en azından ss kullanmanın zevkini yaşarsın. Boy olarak zaten sıkıntıya girmezsin selesi 82cm di sanırım. Fakat 125 cc ne kadar tatmin olursun bilemem. Ama yinede görüntüsünden dolayı alınabilecek bir motor.
    Benim R125 almamamdaki sebep ninjadan 300 400 lira daha pahalı ve selesinin yüksek olmasıydı. Bu gitmez kaldırıp patlatırım bunu diyordum Ama şuan 8400 olmasından dolayı alınabilir bir motor, hevesini giderirsin hemde...

Ninja ya gelince. Biz zaten ninja grubuyuz Bunu bir kullanıcı olarak biraz daha övebilirim Ninja r125 e göre Biraz daha alçaktır sele ve boyut olarak ama 250cc, orta sınıf bir arabanın ulaşabileceği hızlara bununla ulaşırsın. Onun dışında oturuş ppozisyonu daha rahattır. Aslında ss yi andıran bir motor ama yarı ss yarı touring karışımı birşey. Rahat edebileceğini ve tatmin olacağını düşünüyorum.

Hyo ya gelince, motor hakkında çok fazla olumsuz söylentiler var. Kullanmadığımdan bilmiyorum açıkcası. Grubumuzda bir tane var ama şahsen sıkıntı yaşadığını görmedim.

RS125 i de tavsiye edebilirim. Ama italyanlar pek tutulmadı burda, onunla ninjanın hızına 125cc olmasına rağmen ulaşabilirsin. Fakat motorun sıfırı geçen seneden beri gelmiyor. İkinci el anca...

Cbr 250 - 125, arkadaşlarada söyledim. Aslında VFR1200 ün kardeşini yapmışlar. Ama bazı yerleri çok özenli olurken bazı yerleri çok sıradan geçilmiş. Örneğin egzoz ve ön cam çok kötü duruyor. Yeni bir motor daha kronik bir hastalığı var mı yok mu bilen yok. Bence buna girme şimdilik...

Bu senin baktığın ve benim saydığım ilk başlayanların listesinde olan motorlar.
    Herkesin ilk göz ağrısının R125 olduğunu ve daha sonra ninja olduğunu düşünüyorum. Sonuç olarak R125 i görüntü olarak tatmin olmak için alabilirsin. Ninjayıda biraz daha güçlü olduğundan tercih edebilirsin. Ama Ne olursa olsun. Bu iki motor arasında seçim yapmanı tavsiye ederim...

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    yzf125r'in üzerine oturduktan sonra buyuk ihtimalle o motordan vazgeçeceksin. motoru kullanabilmek için göğüsünü tamamen depoya yaslaman lazım.

bir süre sonra kol ve el bileklerin ağrımaya başlayacak. rahat bir sürüş yapamama olasılığın çok yuksek. bence o para 125'liğe verilmez. yani gider ikinci el tertemiz bir ninja alınır o paraya.

yzf125r ile ancak rampalarda kamyonlarla yarışabilirsin ve kamyonların kazanma olasılığı çok yuksek olacaktır. sürüş güvenliğin için en azından seni sıkıştıran araçlardan rahatça uzaklaşabileceğin güçte bir motor almanı tavsiye ederim. (bu ninja'da olabilir, gt250'de olabilir, cbr250r'da olabilir)

ehliyetin var mı bilmiyorum ama motosiklet sürüş dersi veren bir kursa yazıl, onların motorlarıyla biraz pratik yap sonrada sürüşünü iyice ilerletmek için vespa acedemy(bildiğim kadarıyla ehliyet veriyorlar) yada honda sürüş seminerlerine katılıp ninja'ni al.

cbr125 ile yaklaşık 3bin km uzun yol yapmış biri olarak sana verebileceğim tavsiyeler bunlardır

hoş şöyle birşeyde var, tabi bu tamamen benim kişisel gözlemim;

direkt olarak 250cc motor ile başlayan bir çok arkadaş 250cc'nin yetersiz olduğundan bahsediyor. bunun aksine 125'likten 250'lik motora geçenlerin bir çoğu ise 250cc'lik bir motorun hem şehir içinde hemde uzun yolda gayet yeterli olduğunu düşünüyorlar. bende bu ikinci gruba dahilim.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

bende var nınja okadar kotukı zmoto kartal servıs burak usta hele rezılettıler motorumu sırf bu yuzden honda vs alıcam kadıkoyde 8 tane servısı var hondanın kawasakının 1 tane kartalda var

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Alıntı 112233 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende var nınja okadar kotukı zmoto kartal servıs burak usta hele rezılettıler motorumu sırf bu yuzden honda vs alıcam kadıkoyde 8 tane servısı var hondanın kawasakının 1 tane kartalda var
    Dostum nasıl sıkıntıların var? kadıkoyde aynı yerde 2 tane kawasaki yetkili bayisi var zmoto ve istanbulmotor sen farklı kadıkoyden mi bahsediyorsun?

Yamaha alıcam sanırım sesi çok cılız diyorlar hangi egzos işimi görür fiyat konusundada üzmeyecek?

2-4 Silindir gibi ses çıkarırmışçasına gibi bir egzos lazım R125'e ve kask olarak beyaz siyah camlı havalandırması iyi olan kask ne önerirsiniz , fiyat önemli değil kaskta ama çokta uçuk olmasın...

Herşeyi kafamda tasarladıktan oturttuktan sonra ve motorumu aldıktan sonra bana yakın olan gezilerinize katılmak istiyorum mümkünmüdür?

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hoş şöyle birşeyde var, tabi bu tamamen benim kişisel gözlemim;

direkt olarak 250cc motor ile başlayan bir çok arkadaş 250cc'nin yetersiz olduğundan bahsediyor. bunun aksine 125'likten 250'lik motora geçenlerin bir çoğu ise 250cc'lik bir motorun hem şehir içinde hemde uzun yolda gayet yeterli olduğunu düşünüyorlar. bende bu ikinci gruba dahilim.
    Çok güzel bi noktaya değinmişsin. Ninja 250 den önce 125 lik bir motor kullananlar 250 cc yi daha farkında ve keyfine vararak kullanma ayrıcalığını yaşıyolar. Tabi insana sahip olduğu herşey bi süre sonra yetersiz geliyor ama tecrübeyi kademeli olarak yükseltmek farkındalığı arttırıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler