Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    evet shule çok güzel söylemiş
    aralardan geçiyor
    bugün bir arkadaşım denedi, ben de artçıydım
    heyecanlı ama tehlikeli
    gerek yok
    zaten asil bir duruşu var
    normal hızında kendi yolunda rahat rahat gitmesi yeterli
    üstelik aralardan geçmiyor dense motor hakkında fikirlerin mi değişecek ki?
    eğer bütçeniz varsa ve kararsızsanız bence çok fazla düşünmeyin
    emin olun mükemmel bir motor
    saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Alıntı mertyasartav adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son hıza bu kadar meraklı adam varken biz 300 de yaparız 500 de yaparız.

ben son hız olarak 165 civarı yaptım kırmızıya girmeden, ama bu tür motorlarda bu hıza çıkmak için uzun süre yüksek hızda motoru zorlamak çok doğru değil.

depodan gelen ses kronik, yapılacak birşey yok maalesef.

yağ ve hava filtresinin fiyatını bilen var mi?

Bulusmalara herkesi bekliyoruz.

bu arada konuştuğumuz gibi kimse eve vardığını haber vermemiş.

dün 100 km olmadı hemen karşıya geçip tamamladım bugün de silivriye gidip bir bakacağım oralarda nasıl bir yerde yeriz diye.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:55 ----------

Son hýza bu kadar meraklý adam varken biz 300 de yaparýz 500 de yaparýz.
    ben son hýz olarak 165 civarý yaptým kýrmýzýya girmeden, ama bu tür motorlarda bu hýza çýkmak için uzun süre yüksek hýzda motoru zorlamak çok doðru deðil.
    depodan gelen ses kronik, yapýlacak birþey yok maalesef.
    yað ve hava filtresinin fiyatýný bilen var mi?
    Bulusmalara herkesi bekliyoruz.
    bu arada konuþtuðumuz gibi kimse eve vardýðýný haber vermemiþ.
    dün 100 km olmadý hemen karþýya geçip tamamladým bugün de silivriye gidip bir bakacaðým oralarda nasýl bir yerde yeriz diye.
    slm eve geldıgımde internet yoktu onun için bildiremedim ama ali tel aradım oda kemal söyledi sizinde tel yoktu bende dün kumburgazdaydım oraya gelmeden güzelcede biyer var iftar için iyi biyer bence

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:05 ----------

Alıntı tutku1982 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm eve geldıgımde internet yoktu onun için bildiremedim ama ali tel aradım oda kemal söyledi sizinde tel yoktu bende dün kumburgazdaydım oraya gelmeden güzelcede biyer var iftar için iyi biyer bence
    bu arada senın 225 km olay olmus bende 201 km hıza ulastım

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250
    Alıntı tutku1982 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:05 ----------

bu arada senın 225 km olay olmus bende 201 km hıza ulastım
    hız konusu her zaman bence bebelerin uğraştığı birşeydir, cevap bile vermeye tenezzül etmiyorum normalde, öyle soru sorana da sanane derim geçerim.

ben bugün silivriye gitmedim, 100 km tamamlamıştım ece metrobüsle gidince işime geldi açıkçası.

haftaya kumburgaz süper olur eğer yer bulunduysa.

bu arada ben topcase midir nedir tank bag işte ondan yaptıracağım çantacı ustaya, toplanıp 10 tane falan yaptırırsak 50 tl civarı olur diyorum.
    bu hafta mıknatıs araştıracağım, burdan konuşalım yine ucuza herkesin olursa istediğimiz yere eşyalı gider geliriz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:29 ----------

hız konusu her zaman bence bebelerin uğraştığı birşeydir, cevap bile vermeye tenezzül etmiyorum normalde, öyle soru sorana da sanane derim geçerim.

ben bugün silivriye gitmedim, 100 km tamamlamıştım ece metrobüsle gidince işime geldi açıkçası.

haftaya kumburgaz süper olur eğer yer bulunduysa.

bu arada ben tank bag midir nedir işte ondan yaptıracağım çantacı ustaya, toplanıp 10 tane falan yaptırırsak 50 tl civarı olur diyorum.
    bu hafta mıknatıs araştıracağım, burdan konuşalım yine ucuza herkesin olursa istediğimiz yere eşyalı gider geliriz.

bu arada motomax internet sitesinde inanılmaz indirimler var bakın derim.

ayrıca http://www.motosiklet.net/forum/yeni...inja-250r.html burdaki resimlerdeki gibi desen yapmayı düşünüyorum, yapan var mı? airbrush görmüştüm bu konuda ama tekrar bulamadım.

Motosikleti
    Ninja250R
    Tekrar merhaba,

Ani bir kararla 28 Ağustos cumartesi saat 05:00'te Balıkesir_Gönen'den Ankara'ya yola çıktım.

Yakıt konusundaki endişelerimin yersiz olduğu ortaya çıktı.570 km'de 87TL'lik yakıt kullandım.Bu da yaklaşık olarak 4,2LT/100km civarında.Sürüş olarak yol durumuna göre 4-5dk'lık periyotlar halinde 170km/s gibi süratlerde, Bursa çevre yolunun tamamını ise yüksek süratte geçtim.Dolayısıyla pek sakin bir sürüş olmamasına rağmen yakıt normal değerlerde kaldı.

Ayrıca şehir içinde kaymak asfalt tabir edilen yollarda fren yaparken arka lastik sürekli kızakladı.Sanırım IRC'leri değiştirmek gerekecek.

Alıntı schmarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki arkadaşım titreşim ne derecede oluyor çok rahatsız edici bir hale geliyormu?
    titreşim geldiğini kim söyledi ben hiç böyle bir şey hissetmedim.

Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    kendi motorumdan bir kaç tane resim eklemek istedim;
    (resimler biraz büyük, net bir şekilde gözükmesini istediğimden)

http://666kb.com/i/bm9lwdk0qcc01ivlc.jpg

http://666kb.com/i/bm9lx6do78flxc6ls.jpg

http://666kb.com/i/bm9lxk80wgf5iy7ow.jpg

büyük olduğu için açılan sayfayı kasmaması için sadece linkleri verdim image kod eklenip normal resim şeklinde açılabilir ancak kasmaması için eklemedim, aslında resimler daha da büyüktü yüzde 70 oranında küçülttüm..
    linklere tıklayarak resimleri görebilirsiniz
    eğer istenirse video veya daha fazla resim ekleyebilirim
    saygılar

Motosikleti
    cbr125ti, ninja250r oldu

ım

herkese tekrar merhaba.
    4 farklı motosiklet ile hafta sonu şehir dışındaydık, 2 günde 1000 kmlik yol yaptık.
    otobanda 175km/h gibi bir hıza çıkmam pek de zor olmadı. makineyi redline'a sokup çok kastırmak istemedim.

yolculuğumun ortasında nedensiz yere FI fuel injection ışığı yanmaya başladı. 500 600 km bu şekilde kullanmak zorunda kaldım. motorda bir farklılık hissetmedim ama psikolojik olarak sıkıntı yarattı.

yarın servise götürüp bu sorunun neden kaynaklandığını öğrenip paylaşacağım.

shule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja250r-600RR-gs650
    Alıntı volkanix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendi motorumdan bir kaç tane resim eklemek istedim;
    (resimler biraz büyük, net bir şekilde gözükmesini istediğimden)

http://666kb.com/i/bm9lwdk0qcc01ivlc.jpg

http://666kb.com/i/bm9lx6do78flxc6ls.jpg

http://666kb.com/i/bm9lxk80wgf5iy7ow.jpg

büyük olduğu için açılan sayfayı kasmaması için sadece linkleri verdim image kod eklenip normal resim şeklinde açılabilir ancak kasmaması için eklemedim, aslında resimler daha da büyüktü yüzde 70 oranında küçülttüm..
    linklere tıklayarak resimleri görebilirsiniz
    eğer istenirse video veya daha fazla resim ekleyebilirim
    saygılar
    siyahı da cok guzelmiş..
    Düş kurmaya cesaret edenler,onları gerçekleştirmeye de cesaret eder

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250
    Alıntı ermandem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese tekrar merhaba.
    4 farklı motosiklet ile hafta sonu şehir dışındaydık, 2 günde 1000 kmlik yol yaptık.
    otobanda 175km/h gibi bir hıza çıkmam pek de zor olmadı. makineyi redline'a sokup çok kastırmak istemedim.

yolculuğumun ortasında nedensiz yere FI fuel injection ışığı yanmaya başladı. 500 600 km bu şekilde kullanmak zorunda kaldım. motorda bir farklılık hissetmedim ama psikolojik olarak sıkıntı yarattı.

yaptığınız rotayı öğrenmem mümkün mü?

bir de artçı var mıydı? diğer motorlar nelerdi? ninja ile yoruldun mu? o rotada yollar nasıldı?

bu arada ben o ışığı benzin full ışığı sanıyordum

Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    herkese tekrar merhaba.

bu bılgıyı acıl beklıyoruz merak ettım

Motosikleti
    cbr125ti, ninja250r oldu
    diğer motorlar honda cbr 125r, cbf 150 ve 1000 rr dı. hiçbirinde artçı yoktu.

karabük-beşiktaş maçına deplasman yaptık. ilk günkü rota;

pazar sabahı tem'e çıkıldı, otobanda düzceden ayrıldık
    karadenize çıktık; karasu-akçakoca-ereğliye kadar gittik oradan karabük-safranboluya geçtik. -zonguldak taraflarında plajda yüzdük serinledik-

maçı izledik, 3 puanı kaptık.

safranboluda geceyi geçirdik. ertesi gün safranboluyu dolaştıktan sonra bartın-amasraya gittik.
    karabük bartın arası doğa açısından çok hoşumuza gitti. amasra ise oldukça güzeldi.

amasradan hendek'e gittik ve otobana çıktık. bolu tünelinden de daha önce geçmemiştim, tünelde gazlamak da keyifliydi.

dönüş yolunda otobanda cbr 125 imiz 150km/h a kadar çıkıp bizi şaşırttı

kısaca batı karadeniz turu yapıp gelmiş olduk

Motosikleti
    ZXR 250 ninja

karadenize çıktık; karasu-akçakoca-ereğliye kadar gittik oradan karabük-safranboluya geçtik. -zonguldak taraflarında plajda yüzdük serinledik-

safranboluda geceyi geçirdik. ertesi gün safranboluyu dolaştıktan sonra bartın-amasraya gittik.
    karabük bartın arası doğa açısından çok hoşumuza gitti. amasra ise oldukça güzeldi.

amasradan hendek'e gittik ve otobana çıktık. bolu tünelinden de daha önce geçmemiştim, tünelde gazlamak da keyifliydi.

slm kardeşim sen bizim orayı gezmiş gelmişin servise gittinmi bu gün f1 olayını ögrendinmi

6PaTLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150T-19A, Lifan LF200 GY6, Hero Karizma R
    volkanix. Dogru Diyosun Motor 10 Numara

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250

çok güzel yerleri görmüşsünüz, saydığın sırayla gidersen çok uzuyor yol heralde karışık yazdın. bir de yollar ne durumda bizim ninjalar ile o tarafa gezi yapsak hem kendimizi hem motoru hırpalar mıyız?

http://maps.google.com/maps?f=d&sour...5,4.938354&z=8

Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    Alıntı shule adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siyahı da cok guzelmiş..
    teşekkür ederim shule

Alıntı 6PaTLaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    volkanix. Dogru Diyosun Motor 10 Numara
    teşekkür ederim 6PaTLaR

resimleri biraz daha küçültüm açık olarak göstermek istedim
    işte benim kara ninja

motoru merak eden arkadaşlara daha ayrıntılı resimler çekip gösterebilirim

bu motoru kullanan arkadaşlar 183cm boy için küçük kalırmı?yorarmı?rüzgar üzermi?

syg

Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    Alıntı morfi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motoru kullanan arkadaşlar 183cm boy için küçük kalırmı?yorarmı?rüzgar üzermi?

syg
    benim boyum da 183cm
    kesinlikle küçük kalmaz
    yormaz, o kadar rahat ki bu motor
    rüzgar üzer mi sorusunu anlamadım

rüzgar koruması nasıl yani anlamında

Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    Alıntı _PhOeNiX_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Volkanix" yakıt tüketim değeri 100km'de ne kadar?
    yakıt tüketim değerini bilemicem
    hiç hesaplamıyorum o tip şeyleri
    hem benimkinin rodajı daha bitmedi
    doğru bir hesaplama yapamam

Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Alıntı morfi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rüzgar koruması nasıl yani anlamında
    race gıbı kullanırsan ruzgar almıyosun artısıda var istedıgın hızlara kolayca cıkabılıyosun...enduru gıbı dık durursan ruzgar alıyosun hızdada etkı yapıyo tabıkı...saygılar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:58 ----------

çok güzel yerleri görmüşsünüz, saydığın sırayla gidersen çok uzuyor yol heralde karışık yazdın. bir de yollar ne durumda bizim ninjalar ile o tarafa gezi yapsak hem kendimizi hem motoru hırpalar mıyız?

http://maps.google.com/maps?f=d&sour...5,4.938354&z=8
    mert yollar gayet guzel ben aslen zonguldaklıyım gıttıklerı yerler gercekten mukemmel bayramda bızım grupla tur yapılabılır ne dersın???

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler