Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bende castrol düşünüyorum gecen ay yağ yeniledim ve kemikli geçişler bendede mevcut,,,

Bu arada arkadaşlar daha öncede dediğim gibi,
    D.I.D 530 ZİNCİR elimde mevcut,

ihtiyacı olan arkadaşlara piyasanın altında bir fiyattan verebilirim bilginiz olsun...
    Dostum yedek olarak alırdım ama-bizim f'lerin orijinal zinciri 5.25...5.30 1000cc race'lerin...

---------- Post added at 20:26 ---------- Previous post was at 20:23 ----------

Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2007 model CBR 600F'imi almış bulunuyorum. Az önce noterdeki işimiz bitti. Yalnız işten ötürü ve kıyafetlerim yanımda olmadığı için motora henüz binemedim.
    Eski hyosung'umun yanındaki kırmızı honda.

http://img821.imageshack.us/img821/2759/9bqb.jpg
    Hayırlı olsun...aman dikkat diyorum...(30 hp'den sonra 109hp)

^^HONDA^^ can'dır hele ''F'' Canan'dır...
    The Power of The Dreams.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum yedek olarak alırdım ama-bizim f'lerin orijinal zinciri 5.25...5.30 1000cc race'lerin...
    yanlış yazmışım ,
    530 VFR 800 zinciri

428,,,520,,525 ,,530,,
    tüm ebatların zincirleri mevcuttur,
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Teşekkür ederim, cümlemize kazasız belasız sürüşler.

Bu arada sigorta teklifi araştırıyorum 2 saattir, allianz 700 lira dedi, hdi'dan 128 liraya hallettim
    hyosung için 350 lira ödemiştim, iyi araştırmamışım demekki o zaman.
    HDİ ne usta bu tip sigortalar yüzünden kaza sonrası işler çok uzuyor işkenceye dönüyor mümkünse bilindik sigorta olsun 220tl ye alianz yaptırdım bende
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş mobil alma yağ olarak vitesler aşırı kemikli ve motor sesli çalışıyor,motul 300v denedim o da pek uzun ömürlü değil yarış odaklı bir yağ, castrol koy devam et fazla para harcama viteslerde diğerlerine göre daha yumuşar,filtre olarakta orjinal filtre al.selamlar.
    Elimde hazır olarak ipone vardı zaten.Bu gün gidip orijinal yağ filtresini aldım.Yağını değiştirdim.Motoru uzun uzun kullnamadım fakat bir iki turladım sesi bayağı değişti.Alt devirlerde daha çabuk toparlıyor sanki.Viteslerde belli bir yumuşama var.Bakalım biraz kullanıp tam olarak bir analiz edeceğim kafamda.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Arkadaşlar bir soruda ben sormak istiyorum,
    son 3 gündür motorumda karşılaştıgım tuhaf sorunu bir turlü çözüm bulamadım,
    SERVİS MANUELİ'nde bir cevap ile karşılaşamadım,

Aranızda ŞU IŞIK ne anlama gelir ve neden yanar bilen varsa sevinirim,

Arıza şöyle oluşuyor,
    motor normal çalışıyor cevre yoluna cıkıyorum 3...5 dakıka zorlayınca 2..3 sefer 180,,,200 km hızlara ulaşınca motordan bir tıkırtı gelıyor ve debrıyaja basınca bu ışık yanıyor,
    eğer debriyajı bırakmazsam motor stop ediyor,
    fakat sonrasında marşa basınca normal çalışıyor,

Sorunun Sebebi nedir bilgisi olan varsa sevinirim...

İşte Sorunlu Ikaz ışığı...

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Teşekkür ederim, cümlemize kazasız belasız sürüşler.

Bu arada sigorta teklifi araştırıyorum 2 saattir, allianz 700 lira dedi, hdi'dan 128 liraya hallettim
    hyosung için 350 lira ödemiştim, iyi araştırmamışım demekki o zaman.
    Benim de ''zorunlu sigorta'' 27 Eylül'de doluyor...34 plaka honda cb600f'ime eski sigorta şirketi olan ''ALLAİNZ'' en uygun çıktı(%!% 15 hasarsızlık) 200 tl....
    The Power of The Dreams.

yakamoz01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ŞİMDİLİK YOK
    tüm arkadaşlara merhaba demek istiyorum uzun yılardır motor almak istiyordum ama nasip olmadı bu günlerde kafama çok taktım alacağın nasip olursa genellikle 600 rr lara bakıyorum fazla yüksek model alamıyorum malum hem yeni başlayacağımdan hem de fazla nakitim olmamasından
    bana tavsiye edeceğiniz motorlar hangisi olur honda ların hangi modellerine kadar karbürötörlü üretim yaptı bilgi paylasımında bulunursaız sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:38 ----------

birde arkadaşlarıma birşey sormak istiyorum 2004 ve 2007 arası 600 rr ların gerçek değerleri nedir beni aydınlatabilirmisiniz çünki internette çok değişken fiyatlar var

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

hayırlı uğurlu olsun allah kaza bela vermesin

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:46 ----------

600 f ila 600 rr arasın da ne fark var ?

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    2007 model CBR 600F'imi almış bulunuyorum. Az önce noterdeki işimiz bitti. Yalnız işten ötürü ve kıyafetlerim yanımda olmadığı için motora henüz binemedim.
    Eski hyosung'umun yanındaki kırmızı honda.

http://img821.imageshack.us/img821/2759/9bqb.jpg
    Hayırlı uğurlu olsun,allah kaza bela nazar vermesin.Güle güle kullan.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir soruda ben sormak istiyorum,
    son 3 gündür motorumda karşılaştıgım tuhaf sorunu bir turlü çözüm bulamadım,
    SERVİS MANUELİ'nde bir cevap ile karşılaşamadım,

Aranızda ŞU IŞIK ne anlama gelir ve neden yanar bilen varsa sevinirim,

Arıza şöyle oluşuyor,
    motor normal çalışıyor cevre yoluna cıkıyorum 3...5 dakıka zorlayınca 2..3 sefer 180,,,200 km hızlara ulaşınca motordan bir tıkırtı gelıyor ve debrıyaja basınca bu ışık yanıyor,
    eğer debriyajı bırakmazsam motor stop ediyor,
    fakat sonrasında marşa basınca normal çalışıyor,

Sorunun Sebebi nedir bilgisi olan varsa sevinirim...

İşte Sorunlu Ikaz ışığı...

http://n1309.hizliresim.com/1f/d/smw0r.jpg
    Kullanma kılavuzunda o ışığın yanmasının 2 nedeni var 1 yağ basıncı 2 hararet.İnşallah önemli birşey yoktur.

HONDA

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Bu anlatılanlardan hararet'ten değilde yağ basıncı ile ilgili bi sıkıntı olduğunu düşündüm motorda

---------- Post added at 02:18 ---------- Previous post was at 01:56 ----------

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
    viper17, ykocabay ve ömer2 bunu beğendiler.

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Arkadaşlar merhaba.

Güzeller güzeli kızımı artık bir İtalyana geçmek adına satıyorum. Eşe, dosta gidecek kadar özel bir motosiklet. İlgilenenler aşağıda belirteceğim ilan linkine tıklayarak, detaylarına ulaşabilirler.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7552978/detay/

Saygılarımla.
    CEM. bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Daha 4000km bile olmamıs. Videolarını ve yazılarını takip ediyordum. Ayrıca motorun çok güzel. Ama diğer ilanları da takip ediyordum. Neden bu kadar az km de insanlar motorlarını satıyorlar anlamıyorum.
    Arabaya alternatif bir hobby aracı olarak mı görülüyor bilmiyorum.

Hayırlı satışlar.

Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba.

Güzeller güzeli kızımı artık bir İtalyana geçmek adına satıyorum. Eşe, dosta gidecek kadar özel bir motosiklet. İlgilenenler aşağıda belirteceğim ilan linkine tıklayarak, detaylarına ulaşabilirler.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7552978/detay/

Saygılarımla.

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha 4000km bile olmamıs. Videolarını ve yazılarını takip ediyordum. Ayrıca motorun çok güzel. Ama diğer ilanları da takip ediyordum. Neden bu kadar az km de insanlar motorlarını satıyorlar anlamıyorum.
    Arabaya alternatif bir hobby aracı olarak mı görülüyor bilmiyorum.

Hayırlı satışlar.
    Teşekkürler öncelikle. Tabii belirttiğin gibi öncelikle kullandığımız motosikletler hobi amaçlı. Otomobilin yerini dolduramaz. Yani günlük yaşantımda otomobili daha çok kullanıyorum fakat motosikletten sürüş sırasında daha çok zevk alıyorum. Satma amacı kişiden kişiye değişiyor. Örneği kendimden verecek olursam, motosikleti aldık, bir güzel doldurduk, fırsat buldukça geziyoruz fakat bu gezilere artık çok vakit ayıramıyorum. Motosikletim yatıyor yani . Bir diğer neden ise, öteki sezona İtalyan motosikletler ile devam etmek isteyişim. Kısacası, motosiklet garajımda yatacağına, elimden çıkarayım dedim . Başkaları maddi olarak sıkışır, tatmin etmemiştir, daha rahat bir şeyler arıyordur vs. orasını pek bilemem. Benim özetim bu .

Saygılar.
    Önce emniyet, sonra hareket...

600FA'ların tek sorunu debriyaj maneti inanılmaz uzakta, ben ilk defa böyle birşey görüyorum . İlk günden farkındaydım ama bugün ilk defa trafikte kaldım uzun bir süre, Allah'ım bu nasıl bir debriyaj maneti, zaten elim ağrıdı çek bıraktan ama çok uzak olduğu için imkansızlaştı bir zaman sonra, kaç kere stop ettim. Bir de ayarlanabilir manet alacağız şimdi . Eldiven bedenim small, tamam ellerim ufak olabilir de, bir japonya ortalamasının üstündedir yani .

Süspansiyon konusunda da rebound damping'i başta yarım tur, sonra bir yarım tur daha arttırdım, en son 0.75 turda bıraktım. Arkayı da yarım tur arttırdım. Müthiş fark ediyor, motor 2 senelik sonuçta, km'si az olsa da, tahminim ön çataldaki yağın değişmesi gerekiyor, viskositesini kaybediyor zamanla. Şimdiki ayardan çok memnun kaldım, öncesinde fren sonrası sekmesinde viraja giremiyordum yüksek hızda , şimdi çözüldü.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Yag Konusuna deginmek isterim...
    2006 model 600F imde titizligim nedeniylle 8 gunde 4 kez yag değiştiren birisi olarak soyluyorm...
    10/40 Castrol
    10/50 Castrol
    10/40 Motul
    Bu 3 yagi da begenmemisti motorum. Sonra servislerin tavsiye ettigi Mobil 15/50 yi denedm ve 17000 km boyunca tum bakimlarmda mobille devam ettm...
    Yag olarak Mobil 15/50 tavsiye ederm.motorun calismasi bile rahatliyor. Ve vites gecisleri yumusuyor... sertlesti diyen arkadaslar 10/40 kullanmis buyuk ihtimalle ;)

Yok, ön süspansiyonların içindeki fork oil'ı kast etmiştim. Kitapçıkta senede bir kontrol edin diyor, daha yeni 6 bin bakımına girdi de, kontrol falan olmadı tabi . 2 senedir içinde aynı yağ duruyor sonuçta, standart ayarda sektiğine göre yağdan kaynaklı birşey diye tahmin ediyorum sadece.

6 binde 600FA'ya 10W-30 koydular, direkt kitapçıkta yazanı, 10W-30'da ipone harici tam sentetik var mı bilmiyorum, ipone'a devam ederim sanırım.

https://www.facebook.com/media/set/?...0075939&type=1

50 bin km testi yapmış Motorrad dergisi, puanlamada listenin birincisi 2011 Honda CBR600F :D. Bütün değişiklikleri, hangi km'de yapıldığını falan listelemişler. Çok beğendim . Almanca olduğu için google translate'le parça parça okuyoruz artık .

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    Bu gece arkadaşla beraber çatalca yapıp geldik.Yağı bir kaç gün önce değiştirmiştim,iyi yapmışım bayağı fark etmiş.
    İvmelenmesi daha iyi,sesi daha pürüssüz,viteslerde aman aman bir yumuşama olmadı yinede ipone'dan memnun kaldım
    diyebilirim.

Birde bilgisi olan arkadaşlarıma bir sorum var,egsoz çok ses yapıyordu benim için fazlaydı,kendim susturucu yaptım
    taktım sanki yakıt tüketimi azaldı sizce alakası olabilirmi?

Untamed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '05 Honda CBR600F
    arkadaşlar herkese iyi geceler, iyi forumlar. acil olarak yardımınıza ihtiyacım var 2005 model 41000 km deki motorumda yaşadığım performans kaybı ve egsoz da yaşadığım patlama ve motordan gelen zırıltı için bugün honda yetkili servisine gittim. usta sübap şimlerinin değişmesi gerektiğini söyledi 8 şimde değişecek bunun haricinde zırıltı için tansiyoner, egzantirik zinciri, ve üst gergiyi komple değiştirmem gerektiğini motorun 30-40000 lerde buna ihtiyacı olduğunu bunun service manualde de yazdığını söyledi. lakin şöyle bir sıkıntı var bu 3 parça değiştiği zaman bana 1050 TL gibi bir fiyat çıkıyor malum parçalar pahalı. ebay e vs. sitelere bakıyorum ama pek bişe bulamadım yanlış parçayı almayım şimdi türkiye de nereden bulabilir bu parçaları? ayrıca Honda fabrika çıkışında orjinal olarak ne marka egzantrik zinciri kullanıyor? ustam orjinal den başka bir şey kullanma dedi ama Honda'nın kendi egzantrik zincirini kendi ürettiğini pek sanmıyorum?

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Untamed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese iyi geceler, iyi forumlar. acil olarak yardımınıza ihtiyacım var 2005 model 41000 km deki motorumda yaşadığım performans kaybı ve egsoz da yaşadığım patlama ve motordan gelen zırıltı için bugün honda yetkili servisine gittim. usta sübap şimlerinin değişmesi gerektiğini söyledi 8 şimde değişecek bunun haricinde zırıltı için tansiyoner, egzantirik zinciri, ve üst gergiyi komple değiştirmem gerektiğini motorun 30-40000 lerde buna ihtiyacı olduğunu bunun service manualde de yazdığını söyledi. lakin şöyle bir sıkıntı var bu 3 parça değiştiği zaman bana 1050 TL gibi bir fiyat çıkıyor malum parçalar pahalı. ebay e vs. sitelere bakıyorum ama pek bişe bulamadım yanlış parçayı almayım şimdi türkiye de nereden bulabilir bu parçaları? ayrıca Honda fabrika çıkışında orjinal olarak ne marka egzantrik zinciri kullanıyor? ustam orjinal den başka bir şey kullanma dedi ama Honda'nın kendi egzantrik zincirini kendi ürettiğini pek sanmıyorum?
    Orjinalden başka kullanma. Motoru honda yaptığına göre egzantrik zincirini yapacak mühendisliğe sahip olduğunu düşünüyorum honda nın.
    CEM. bunu beğendi.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler