Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı vejihi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım motolastik.net'in merkezi İzmir, internet yerine direkt olarak gidip dükkandan da alabiliyorsun.

Lastik bu sıralar ben de bakıyorum ve epey bir araştırdım, rosso II benim de düşündüğüm modellerden biriydi ama sanırım ellerinde bizim motorlar için uygun ebatta yok. (senin de ön 120, arka lastik 180'dir diye tahmin ediyorum?)

Haftasonu motolastik'i telefonla aradım, oradaki arkadaşla epey bir lastik sohbeti yaptık, oldukça ilgili insanlar. Kendisi bana, her ne kadar touring tipi olarak geçse de, Pirelli Angel GT'yi önerdi. Hem yol tutuşun çok iyi olduğunu hem de supersport lastiklere göre neredeyse 2 kat daha uzun ömürlü olduğunu söyledi.

Ben de yurtdışı sitelerinde biraz araştırdım ve dediği gibi, touring olarak geçmesine rağmen R1'lere ve Ninja ZX-10 R'lara takıp memnun olanlar çok. Tabi uzun ömür vaad etmek demek lastiğin daha sert hamurlu olması dolayısıyla yumuşak hamurluya göre daha zayıf yol tutuşa sahip olması demek ama bildiğin gibi yeni lastiklerin yanlar ayrı hanmurdan(daha yumuşak) ortalar ayrı hamurdan (daha sert) yapılıyor. Dolayısıyla çok limitlerde kullanan bir kullanıcı değilsen muhtemelen tutuş senin de benim için olduğu gibi çok farkedilir olmayacak.

Uzun lafın kısası, şimdililk iki seçeneğe indirdim: Michelin Pilot Power 3 (superbike lastiği olarak geçiyor) ve Pirelli Angel GT (touring olarak geçiyor)

Dediğim gibi birinin avantajı belki limitlere oldukça yaklaştığında daha iyi tutuş sağlaması, diğerininki ise uzun ömrü sayesinde lastik masrafını neredeyse yarıya indirmesi. İkisinin de üst kalite lastikler olduğunu hatırlatayım.

Sanırım önümüzdeki haftaya karar verip birinin siparişini vereceğim. Sana da kolay gelsin...
    Öncelikle ayrıntılı cevabın için çok teşekkür ederim,benim motorumda şuan pilotpower 2ct var ve 2009 hamurlu, soğuk havalarda ısınma süresi çok geç,İzmir sıcağında bile ısınması geç oluyor fakat ısındıktan sonra çok güzel öncelikle ben lastiğin ömrünü umursamıyorum kısa ömürlü olup yumuşak hamurlu olsun benim için ki zaten güzel ülkemizin yollarında çivi girmemesi için bir neden yok elbet bir yerde bir tane çivi caanım lastiği hiç edebiliyor bu yüzden çabuk bitsin ömrü ama yumuşak olsun razıyım şuan arka tekerim de yama var ve güvenemiyorum malum yüksek süretlere çıkıyoruz zaman zaman da olsa,birde madem yeri geldi itiraf edeyim lastiğimin hiç yatıramadığım işaret parmağı kalınlığı kadar alan var,virajlarda ötesine geçmeye korkuyorum çok güvensiz geliyor belki lastik yatacak ama ben o güveni hissedemiyorum ve tırsıyorum bu yüzden de olabildiğince yumuşak lastik tercih edip tabiri caiz ise sümük gibi asfalta yapışıp keyifle lastiği ve motoru limitlerine kadar yatırmak istiyorum lastikten beklentilerim böyle fikir alışverişinde bulunalım bu lastik çok önemli konu fikirlere,görüşlere açığım,

ayrıca verdiğin link için teşekkür ederim merkezlerinin İzmirde olduğunu bilmiyordum öğrendiğim çok iyi oldu Konak ta imiş bir arayacağım.
    birde düzeltme yapayım adres .net değil .com uzantılı.
    size de kolay gelsin selamlar kazasız sürüşler .

bu ara da İzmirdeyim burdan yardım edebileceğim birşey olursa söylemeniz yeterli

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar nisan-mayıs ayları arasında 11.000 Bütçe ile 600F almak istiyorum. Forumdan satan olursa özel mesaj atabilir mi ?

melih748 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 FA
    Nisan ayında yeni modeli geliyor.
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyat Listesinde göremedim
    Yeni F satilmayacak mi arkadaslar

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Lastik bakanlar pirelliyide seceneklere ekleyin bence.Pirelli kullaniyorum ben isinmadan pek performansi iyi degil ama isindikca muazzam bir yol tutusu var.

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Selamlar herkeze..
    Bende makinemi an itibariyle satmış bulunmaktayım..
    Biraz istemeyerek sattım ama yapacak birşey yok. F'inizin kıymetini bilin cidden çok güzel makine

Hala aradığım fiyata düşük km.'li bir F bulamadım (max. 20 lira) :(

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    bende 600RR bakıyodum ama 600FA ya da hayır demem doğrusu.Piyasada 600FA yok.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    satalım...

dermişim hehehe
    *
    agresif bır kullanım tarzınız yoksa RR macerasına hıc gerek yok zaten.

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satalım...

dermişim hehehe
    *
    agresif bır kullanım tarzınız yoksa RR macerasına hıc gerek yok zaten.
    19 veririm FA'ya
    '78 Peugeot GL 10 - '06 Monero Angel 150 - '05 Kanuni Seyhan 150 - '07 Hyosung Gt 250 R - '12 Hyosung Gt 250 R - '05 Honda CBR 600 F - '08 Honda CBR 600 RR

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Arkadaşlar 2001-2006 arası gavur ellerde 600f4i olarak bilinen modelin üretim yeri neresidir ? Bu yıl aralığında hep aynı yerde mi üretilmiştir motorlar ve Japonya üretimi midir ? Aramalarımda tatmin edici bir sonuç elde edemedim. Bilenler yazsa ne güzel olur.

http://world.honda.com/group/manufac.../Northamerica/

Şuradan kıta kıta bakınca İtalya ve Brezilya olarak görünüyor, ancak bu bilginin güncel olduğunu ve sadece yeni model CBR 600f'lere ait olduğunu düşünüyorum. Eski 600f4i'ye ait değil yani

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Herkeze iyi günler.Ben 28600 kmde yağımı 10 50 castrol power 1 racing ile değiştirmiştim ve şuan km 31 binde acaba tekrar değiştirmeme gerek var mı f te kaç km de bir yağ değişimi yapıyorsunuz ? Ve yağ filtresi orjinal olarak internet üzerinden nerden alabilirim ?

honda600ff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA600F
    Alıntı Unique693 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze iyi günler.Ben 28600 kmde yağımı 10 50 castrol power 1 racing ile değiştirmiştim ve şuan km 31 binde acaba tekrar değiştirmeme gerek var mı f te kaç km de bir yağ değişimi yapıyorsunuz ? Ve yağ filtresi orjinal olarak internet üzerinden nerden alabilirim ?
    bence degiştirmende fayda var 2500 km olmuş zamanı gelmiş ben 2000 de bir degiştiriyorum castrol yag yerine motul veya ıpone kullanabilirsin fazla özelligini kaybetmez bu yaglar

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı honda600ff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence degiştirmende fayda var 2500 km olmuş zamanı gelmiş ben 2000 de bir degiştiriyorum castrol yag yerine motul veya ıpone kullanabilirsin fazla özelligini kaybetmez bu yaglar
    2500'de yağ mı değişir. Yağ değişim aralığı 4-5 bin kilometredir. Boş yere masraf ve israf yapmayın.
    Ducati 1198SP _ RedLove

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    Ben 3000 km civarları değştiriyorum.

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    2000-2500 gibi değiştir yağ motorun sıhhatinden önemli değil şunu unutmaki erken değişen yağın motora hiçbir zararı olmaz ama geç değişen yağın zararı olur.ustalar 5-6.000km falan değiştirin derler ama neden diye bi düşün adamlar para kazanacak

yağ olarak ipone full power katana 10w50 kullan filtre olarakta stock filtreden vazgeçme 600f bu önerdiğim yağı çok seviyor kendi makinamdada bu yağı kullanıyorum bunları cahil kesim bilmez yağ değilmi koy gitsin derler ama öyle değil bu önerdiğim yağ full sentetik esterli bir yağ ve aynı zamanda disperjan deterjan gibi katkıları var ki bunlar bloğun temiz kalmasını sağlıyor tavsiye ederim.

birde piste çıkıcam makinanın canını alacam dersen motul 300v double esterli 10w40 var ama cadde kullanımı için gereksiz.tercih senin.
    honda600ff ve dyavol-77 bunu beğendiler.

Alıntı Pistolero_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    19 veririm FA'ya
    Ben max 20 veriyorum anlaşalım :D

Şimdi bişe daha sorayım size arkadaşlar.. hava filtresini ne ara değiştmeliyim fiyat aralıgı nedir? yağ değiştirirken hava filtreside mi değişmeli? yağ değiştirken yağ filtresi ne almalıyım? yağ olarak İpone katana 10 50 önerenler var onu almayı düşünüyorum? bu arada 600f te yeniyim ..

vejihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ninja 250r, Honda CBR 600FA, Yamaha MT-07
    Buradan motorunun modeline ve yilina gore kullanim kitapcigini indirip bakimla ilgili en dogru yanita ulasabilirsin.
    mavisevgilim bunu beğendi.

ben sadece marka olarak önerinizi mrk etmiştim

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı mavisevgilim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi bişe daha sorayım size arkadaşlar.. hava filtresini ne ara değiştmeliyim fiyat aralıgı nedir? yağ değiştirirken hava filtreside mi değişmeli? yağ değiştirken yağ filtresi ne almalıyım? yağ olarak İpone katana 10 50 önerenler var onu almayı düşünüyorum? bu arada 600f te yeniyim ..
    arkadaşım öncelikle motorun hayırlı-uğurlu olsun,600f'in yeni mi eski kasa mı bilmiyorum fakat, yenilerde(600fa),yağ değişimi 6.000 km,yağ filter değişimi 12.000km,hava filtre değişimi 12.000 km yazar....Sana naçizane tavsiyem, yağ filtersinde ve hava filtresinde ORJİNAL kullanman yönünde, yağ olarak ta fully sentetik yağ kullanman yönünde....Ben Castrol Power 1 Racing 10w-50 kullanıyorum(fiyat-performans paritesi en iyi sent. yağ)...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:35 ----------

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım öncelikle motorun hayırlı-uğurlu olsun,600f'in yeni mi eski kasa mı bilmiyorum fakat, yenilerde(600fa),yağ değişimi 6.000 km,yağ filter değişimi 12.000km,hava filtre değişimi 12.000 km yazar....Sana naçizane tavsiyem, yağ filtersinde ve hava filtresinde ORJİNAL kullanman yönünde, yağ olarak ta fully sentetik yağ kullanman yönünde....Ben Castrol Power 1 Racing 10w-50 kullanıyorum(fiyat-performans paritesi en iyi sent. yağ)...
    Orijinal hava filtresi (yeni kasa 600f için) 82tl idi geçen yaz, K@n performan filter(K@N HA-5907) de sanırım 107 usd olması lazım....Saygılar!
    gursus ve mavisevgilim bunu beğendiler.
    The Power of The Dreams.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler