Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
28. sayfa BirinciBirinci ... 18262728293038 ... SonuncuSonuncu

KTM Duke 390 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mehmet_SIRLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1290SDGT
    Arkadaslar selam.
    Bende elimdeki duke 200 u 27 bin km kullandiktan sonra 390 a gectim hafifliginden dolayi duke serisini cok tuttum gercekten arada cok fark var 390 la birkac saniyede 150 yi gordum cok sasirdim. Suan rodajda oldugundan fazla basmiyorum bakalim ileride nasil olacak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM 390 DUKE
    Selamlar,
    Forumun hem en yeni üyesiyim hem de(yine muhtemelen) en yeni KTM DUKE 390 sahibi. Ayrıca forumun en yaşlı (70'e yakın) üyesi de olabilirim!
    Geçen hafta Ankara'da satın aldığım 390'nın km'si 700'ü gösteriyor. Karadeniz'e götürmeden 1000km bakımını burada yaptırmak istiyorum. Dolayısıyla son günlerde deli gibi Polatlı, Haymana, Bala, Kırıkkale, Çankırı vs. Ankara çevresinde tur üzerine tur atıyorum.
    Son 30 yıllık motor geçmişim HONDA 700, SuzikiINTRUDER 800, Kawasaki VULCAN 1100. Yaklaşık 20 yıl aradan sonra eski becerileri sınamak için 4 ay önce küçük bir motor aldım: MONDIAL 100. Eski zevkin sürdüğünü keşfedince (ve bu motorla yamaçlarda kalınca) elden çıkarıp KTM 390 almaya karar verdim. Motoru Karadeniz yaylalarında gezmek için kullanacağımdan ağırlık-güç oranına çok önem verdim. Yani hem kuvvetli olacak hem de köy yollarında falan kayıp düştüğünde kaldırması zor olmayacaktı. KTM 390 DUKE 139 kg ağırlığı ve 42 beygir gücüyle bu iki kriteri yerine getirdi.
    Henüz rodajı tamamlanmadığından 7000rpm'in üzerine çıkmadım. Bu halde bile rahatlıkla saatte ortalama 100km yapıyor. Canavar gibi ama kusursuz değil. En basiti sinyal ışıkları ve sinyal düğmesinin çok ilkel olması. Işıklar küçük, düğmesi affedersiniz bok gibi. Minder acayip rahatsız. Arka minder olarak uyduruk birşey koymuşlar. Halbuki tek minderle daha rahat yapabilirlerdi. Dizler fazla geriye büküldüğünden yarım saatten sonra insanın ayağına kramp giriyor. Ancak minder ve krampla ilgili sorun benim boyum ve kilomdan (1.80cm, 105kg)kaynaklanıyor olabilir..
    Daha önce başkalarından duyduğum motor ısınması hiç sorun olmadı; uzun süre şehir trafiğinde kalmama rağmen. Aşırı titremeye de (vibrasyona)ben tanık olmadım.
    Sinyalleri ve aynaları ilk fırsatta değiştirmeyi planlıyorum. Gerekirse Hindistan'dan getirteceğim. Minder daha karmaşık bir konu. Birkaç cm yükseltirsem daha rahat olur mu meral ediyorum..
    Hepinize kolay gelsin.
    EB61 ve ozanghost bunu beğendiler.

Alıntı milhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinyalleri ve aynaları ilk fırsatta değiştirmeyi planlıyorum. Gerekirse Hindistan'dan getirteceğim.
    Aynaları değiştirmeyin, Hindistan'la filan uğraştığınıza değmez. Ayna genişletme-yükseltme aparatı aynalarla olan sorunu bitirecektir. http://www.motoplus.com.tr/urun/9966...00-505-10500-B

Sinyal düğmesini ve diğer elektrik düğmelerini, hatta kontağı motoru yıkadığınız/yıkattığınız zaman WD40'layın o dandiklik hissi de gidecektir.

Sinyal lambalarıyla uğraşmayın. LED sinyaller olduğu için küçük olsalar da bir hayli görünürler ve bence güzel görünüyorlar.
    EB61 bunu beğendi.

waffenSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 390
    arkadaşlar duke 390 a hunger çamurlugun montajını yapmış bulunmaktayım 70 tl ye bajaj parçalarını temın ettım fakat saseye baglamak ve ortalamak için alümünyumdan ölçüsunu cıkartarak kendım parça yaptım resımde lastıgı tam ortmalamadıgı görülüyor fakat sonra sorunu çözdüm taş gibi oldu
    bakalım yagmurda işe yaracak mı?

EB61 ve yeniii bunu beğendiler.

beyler lastiklere ne kadar hava vuruyorsunuz

ozanghost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 390 Duke
    29psi-29psi tekli sürüş, 29psi-32psi artçılı sürüş için katalog değerler, ben de aynı şekilde uyguluyorum.

Alıntı ozanghost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    29psi-29psi tekli sürüş, 29psi-32psi artçılı sürüş için katalog değerler, ben de aynı şekilde uyguluyorum.
    cevap için teşekkürler

mertky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 500 Cruiser
    Selam millet ne düşünüyorsunuz yeni duke hakkında

infernus ve emrekulahli bunu beğendiler.

hsnogz41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150-cbr 600fa-crf 250l-spacy-duke 390- dio

Bu motor cok guzelmis.

The Best - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09 2017 tracer9 2022
    kocaelinde 390 mı vardı ya yanlız değilmişim nerde oturuyorsunuz ?

hsnogz41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150-cbr 600fa-crf 250l-spacy-duke 390- dio
    Alıntı The Best adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kocaelinde 390 mı vardı ya yanlız değilmişim nerde oturuyorsunuz ?
    Hocam ben karadeniz tarafindayim kocaelinin.

The Best - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09 2017 tracer9 2022
    2017 de kesin kasa değişiyormu ?

mertky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 500 Cruiser
    Alıntı The Best adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2017 de kesin kasa değişiyormu ?
    evet sadece 390 ın kasası değişecek

emrekulahli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda spacy 110
    Alıntı mertky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam millet ne düşünüyorsunuz yeni duke hakkında

https://www.youtube.com/watch?v=ym8e_NaJmYs
    far ile gösterge değişik görünüyo.yandan grenajı da uzatmışlar gibi.artık tanıtsalar da görsek çok merak ettik yahu.google da 2017 diye aratınca güzel bişey çıkıyo.umarım o dur ben beğendim

Motosikleti
    KTM DUKE 250 > Pulsar 200 NS
    Hani ne oldu Duke 390 değişiyordu intermod fuarında DUKE ların D sinden bile bahsedilmiyor.

waffenSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 390
    beyler benım duke 390 yaklasık 200 km de bir 50 gr cıvarında sogutma sıvısı eksıltıyor..
    sizdede böyle bir sorun var mı?

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı milhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    Forumun hem en yeni üyesiyim hem de(yine muhtemelen) en yeni KTM DUKE 390 sahibi. Ayrıca forumun en yaşlı (70'e yakın) üyesi de olabilirim!
    Geçen hafta Ankara'da satın aldığım 390'nın km'si 700'ü gösteriyor. Karadeniz'e götürmeden 1000km bakımını burada yaptırmak istiyorum. Dolayısıyla son günlerde deli gibi Polatlı, Haymana, Bala, Kırıkkale, Çankırı vs. Ankara çevresinde tur üzerine tur atıyorum.
    Son 30 yıllık motor geçmişim HONDA 700, SuzikiINTRUDER 800, Kawasaki VULCAN 1100. Yaklaşık 20 yıl aradan sonra eski becerileri sınamak için 4 ay önce küçük bir motor aldım: MONDIAL 100. Eski zevkin sürdüğünü keşfedince (ve bu motorla yamaçlarda kalınca) elden çıkarıp KTM 390 almaya karar verdim. Motoru Karadeniz yaylalarında gezmek için kullanacağımdan ağırlık-güç oranına çok önem verdim. Yani hem kuvvetli olacak hem de köy yollarında falan kayıp düştüğünde kaldırması zor olmayacaktı. KTM 390 DUKE 139 kg ağırlığı ve 42 beygir gücüyle bu iki kriteri yerine getirdi.
    Henüz rodajı tamamlanmadığından 7000rpm'in üzerine çıkmadım. Bu halde bile rahatlıkla saatte ortalama 100km yapıyor. Canavar gibi ama kusursuz değil. En basiti sinyal ışıkları ve sinyal düğmesinin çok ilkel olması. Işıklar küçük, düğmesi affedersiniz bok gibi. Minder acayip rahatsız. Arka minder olarak uyduruk birşey koymuşlar. Halbuki tek minderle daha rahat yapabilirlerdi. Dizler fazla geriye büküldüğünden yarım saatten sonra insanın ayağına kramp giriyor. Ancak minder ve krampla ilgili sorun benim boyum ve kilomdan (1.80cm, 105kg)kaynaklanıyor olabilir..
    Daha önce başkalarından duyduğum motor ısınması hiç sorun olmadı; uzun süre şehir trafiğinde kalmama rağmen. Aşırı titremeye de (vibrasyona)ben tanık olmadım.
    Sinyalleri ve aynaları ilk fırsatta değiştirmeyi planlıyorum. Gerekirse Hindistan'dan getirteceğim. Minder daha karmaşık bir konu. Birkaç cm yükseltirsem daha rahat olur mu meral ediyorum..
    Hepinize kolay gelsin.

İyi günlerde kullanın, Ben ilk vitesli motosiklet kullanmayı Kawasaki VN1500 ile öğrenmiştim =)

Koltuk için maslak sanayide güzel işçiliği olan biryer var biraz araştırırsanız genelde memnun kalıyorlar. Ayaklar zamanla alışıyor, ben SS kasadan Duke geçtiğim için hiç rahatsız etmedi ama arada binen abim bu sorundan dolayı epey isyan etmişti. Titreşim beni de hiç rahatsız etmemişti.. Bence basit bir takıntıdan ibaret..

44 beygir, 35.3 Nm tork, full depo 150 Kg ağırlık, kaliteli lastik,zincir,amortisor vs ve sürüş elektronik yardımcı sistemleri ile benim için herzaman alternatifsiz bir model olarak kalacak gibi.
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    CBR 125 R
    arkadaşlar bu duke'lerde artçı konforu nasıl ? rc'ye göre daha iyidir muhtemelen ama yine de uzun yolda bel agrıtır mı .. kız arkadaşım artık rahat etsin istiyorum arkama bindiğinde. çünkü sırf konforsuzluk yüzünden yola çıkası gelmiyo.

bi de yine uzun yolda rüzgar yeme durumu nasıl. öne cam taktırınca rüzgar derdinden kurtulur muyuz.

son olarak arkaya çanta koyma imkanı nasıl. örneğin çadır + çanta koyabilme imkanımız var mıdır.

eneee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 390 Duke
    Alıntı tmsn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu duke'lerde artçı konforu nasıl ? rc'ye göre daha iyidir muhtemelen ama yine de uzun yolda bel agrıtır mı .. kız arkadaşım artık rahat etsin istiyorum arkama bindiğinde. çünkü sırf konforsuzluk yüzünden yola çıkası gelmiyo.

bi de yine uzun yolda rüzgar yeme durumu nasıl. öne cam taktırınca rüzgar derdinden kurtulur muyuz.

son olarak arkaya çanta koyma imkanı nasıl. örneğin çadır + çanta koyabilme imkanımız var mıdır.
    Kız arkadaşınızın haklılık payı var. Kendi kullandığım motoruma artçı olduğumda 10 dakika bile dayanamamıştım. O derece rahatsız.

KTM orijinal ön cam kullanıyorum. Bir nebze karın bölgesine gelen rüzgarı önlüyor. Dolayısıyla pek de işe yaradığı söylenemez. Ön cam taktırsanız bile rüzgar derdi hep olacak.

200 Duke'de topcase kullanmıştım. 390 Duke'e taktırmadım, çirkin göründüğünden. Seyahate çıktığımda depo üstü çanta, sırt çantası ve gerekirse sosis çanta kullanıyorum. Sosis çantayı strap ile motora bağlıyorum. İşimi görüyor.

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı eneee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kız arkadaşınızın haklılık payı var. Kendi kullandığım motoruma artçı olduğumda 10 dakika bile dayanamamıştım. O derece rahatsız.

KTM orijinal ön cam kullanıyorum. Bir nebze karın bölgesine gelen rüzgarı önlüyor. Dolayısıyla pek de işe yaradığı söylenemez. Ön cam taktırsanız bile rüzgar derdi hep olacak.

200 Duke'de topcase kullanmıştım. 390 Duke'e taktırmadım, çirkin göründüğünden. Seyahate çıktığımda depo üstü çanta, sırt çantası ve gerekirse sosis çanta kullanıyorum. Sosis çantayı strap ile motora bağlıyorum. İşimi görüyor.
    sosis çantayı arkaya mı bağlıyosunuz, topcase için demir taktırıp oraya çanta ya da çadır bağlamak gibi bişey mi, depo üstü çanta çok küçük değil mi ? ben seyahatlerimde genellikle sırt çantasını önden takıyorum.

REKLAM ALANI
28. sayfa BirinciBirinci ... 18262728293038 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)