Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
42. sayfa BirinciBirinci ... 32404142

KTM Duke 390 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    camelon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Exide köklü bir firmadır belkide ama akü konusunda fikrine danıştığım bilgisine güvendiğim bir uzmana göre gayet kötü fabrikasyon dolumlu aküleri olduğu yorumu oldu. Akü alacaksan; Yuasa, BS, Bosch, Varta harici çok bir ürüne kayma dedi. Bilemiyorum tabii.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı camelon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Exide köklü bir firmadır belkide ama akü konusunda fikrine danıştığım bilgisine güvendiğim bir uzmana göre gayet kötü fabrikasyon dolumlu aküleri olduğu yorumu oldu. Akü alacaksan; Yuasa, BS, Bosch, Varta harici çok bir ürüne kayma dedi. Bilemiyorum tabii.
    Fulbat'ı da listenize eklemenizi tavsiye ederim.
    camelon bunu beğendi.

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    duke 390 var.motor yatsada aku yemiyor.aku yiyor diyenlerin elektronik sorunları var.stator yada baska bir problem.
    duke serisine alacagın paran yeterse lityum aku hafiflik için.yetmezse ytx serisi 12v 9amper agm aku.ben yuasa,bs ve varta kullandım.en çok vartadan memnunum.3 sene oldu ilk günkü gibi hala
    camelon bunu beğendi.

camelon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selamlar hocam,vakti geldiğinde kullanım kolaylığı ve ömrü için bs nin lityum pillerinden alasım var ama şu ara çok masrafım oldu. bosch ile devam

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    yanlıs yazdım 8 amper olucak.

Mesajlarda kaçırmış olabilirim 2017 2020 arasında duke 390 alma düşüncesindeyim eski kasalardaki devirdaim keçesi patlatma yağa su karıştırma problemi bu kasalardada var mı bilenler var mıdır

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    merhaba Opportunist..senelerdir girmediğim ama sürekli takip ettiğim siteye, senin sorun üzerine girdim yeniden.
    2013 model 390 vardı bende. hatta sahip olduğum zamanlarda bu sayfaya tecrübelerimi resimlerle paylaşırdım. duruyordur çok gerideki sayfalarda. sorunun cevabına gelirsek..bendeki makine de tam senin bahsettiğin keçelerden yağa su karıştırmıştı. tahin pekmez karışımı bir koyulukta ve renkte bir şey olmuştu motorun yağı. ktm makine kısmında bence o kelerle ilgili bir iyileştirme yapmamıştır. aynalarda bile hala o biçimsiz ve hiçbirşey göstermeyen aynaları kullandıkları için, sanmıyorum ki keçelerde bir iyileştirme yapsınlar. ve fakat değiştirmesi oldukça basittir. ben evin otoparkında kendim değiştirmiştim. keçelerin ölçüsünü öğrendikten sonra sanayiden almıştım. kendim değiştirmiştim. yalnız o berbat yağı, bir kaç kez normal bir araba yağı ile doldurup, makineyle bir iki tur atıp boşaltarak iyice temizlemiştim. balata spreyi sıkmıştım yağ koyduğumuz yerden ve yağı boşalttığımız alt tapanın oradan içeriye bol bol. 5 litrelik normal bir 10*40 yağ ile ili üç kere böyle doldurup, çalıştırıp, iki tur atıp boşaltılırsa tertemiz oluyor makinenin içi. üç adet yağ filtresi aldığımı hatırlıyorum. ikisi bu işlemi yaparken heba oluyor. sonuncuyu temiz yağ ile kullanıyorsun..
    umarım hiç kimse bu makine ile böyle bir sorun yaşamaz, hem de uzun yolculuklarda. ve son birşey..ktm duke 15*50 yağ ister. sıcak makinedir. 10*40 zorlar makineyi. ama servis bulundurmaz pek 15*50 yi 10*40 kullanır. ısrar edin 15*50 de..
    herkese kazasız belasız sürüşler..

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    2013-2016 gen1 de vardi.yeni jenerasyonda olmadi.eger korkun varsa her 15 yada 20k kmde yenileyebilirsin.2 adet su contasi ve 1 adet kapak contasi pahali degil

REKLAM ALANI
42. sayfa BirinciBirinci ... 32404142

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)