Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Araba tamircisi bi abimiz ile yağ konusunu konuştuk bana söylediğine göre motorun yag kalınlığıyla oynamamam gerektiği olmuştu bana söylediği motor yeçyağ kalınlıgına gore yer yapıyormuş örneğin 10 kullanırsan 20 ye gectıgınde sorun olmaz fakat tekrar ona gecersen yağ eksiltme yag yakmaya başlar dedi yağ eksilden yada yakan motorların yag kalınlıgını arttırarak uzın vade gitmesini sağlıyoruz dedi bundan ötürü kışın 10-40 yazinda 10-60 kullanıcam sentetik yag ıyodor uzun vade götürür ama pahalı dedı bunun yerıne 2 tane yarı sentetik yag ile daha uzun km kullanırsın dedi tavsiyesine uyucam bir yandanda arastırıcam
    asuvara bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dominar D400
    Bizim (2014 model 200NS)akülerin boyutları tam olarak nedir arkadaşlar, ölçen bilen var mı? Yeni akü almak istesem tam olarak hangi ölcülerde akü almam gerekiyor?
    Aküm öldüğü için garantiye vericem ama yeni akü gelene kadar da motorsuz kalmak istemiyorum. Motomax'teki indirimden BS Battery alsam mı diye düşünüyorum(BS aküler hakkında hiç bir bilgim yok).
    Uygun fiyalı akü önerilerinize de açığım, illa jelakü falan da olmasına gerek yok.[COLOR="Silver"]

Motosikleti
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim (2014 model 200NS)akülerin boyutları tam olarak nedir arkadaşlar, ölçen bilen var mı? Yeni akü almak istesem tam olarak hangi ölcülerde akü almam gerekiyor?
    Aküm öldüğü için garantiye vericem ama yeni akü gelene kadar da motorsuz kalmak istemiyorum. Motomax'teki indirimden BS Battery alsam mı diye düşünüyorum(BS aküler hakkında hiç bir bilgim yok).
    Uygun fiyalı akü önerilerinize de açığım, illa jelakü falan da olmasına gerek yok.[COLOR="Silver"]
    Bosch aku tavsiye ederim bayilerine gidiyorsun olcusune gore veriyorlar dahada basin agrimiyor garantiden degistireceksen aku almana gerek yok ara servisini hazir etsinler gidip bekleme sana su saatte gel derler gider degistirirsin
    maktama bunu beğendi.

xnad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR150 2012 & Suzuki Inazuma Gw250 2014
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    genelde virajlarda kendini kapatıyor motor.banada denk geldi 130la falan dönerken bile kapatabiliyor.reflexlerim iyi olduğundan anında marş debriyaj yapıyorum kendini kitlemesin diye.denge sensöründen ölen çok arkadaşım var.
    Yani Bajaj'ın bu modelinin denge sensörü yüzünden bir çok kişinin can verdiğini söylüyorsun. Bu çok çok büyük bir iddia... Biraz detaylı bilgi verebilir misiniz?

Motosikleti
    PULSAR
    genelde virajlarda kendini kapatıyor motor.banada denk geldi 130la falan dönerken bile kapatabiliyor.reflexlerim iyi olduğundan anında marş debriyaj yapıyorum kendini kitlemesin diye.denge sensöründen ölen çok arkadaşım var.
    Kanıtlarla konuşup inandırıcı olsak?
    Denge sensöründen ölen çok arkadaş diyosun bunlar pulsarmı kullanıyodu?
    Arkadaşlarının yanında yer ayırsan iyi olacak

Ben inanmıyorum şahsen size,
    pulsarla 130 la viraja nasıl bi girme şeklidir arkadaşım bu?
    Hadi girdin nasıl diyelim hangi lastiği kullanıyosunda bu kadar güzel yatırdın?
    Bu arkadaşlarından bitanesinin mezarının fotosunu çek kaza anındaki parçalanmış pulsarın fotosuyla beraber ben pulsarı yakarım.

Ya niye yakıcam ki denge sensörü 22 lira değiştiririm ayda bir olur biter

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Denge sensörü yüzünden bir ülkenin geleceği karardı, nice koç yiğitler can verdi.

Motosikleti
    PULSAR
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Denge sensörü yüzünden bir ülkenin geleceği karardı, nice koç yiğitler can verdi.
    Mizahmı yapıyorsun ciddi bi şekildemi söylüyorsun belli değil dostum?
    Eğerki ciddiysen kanıt.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Ya sabır

Motordan soğudum yine
    Stop etmemiş denge sensörü stop etme

Bunlar nedir ya?
    Motora mı binecez tabuta mı?
    Eğer motora iftira atıyorsalar
    Kına yaksınlar onlar
    Motordan soğudum

Rüyalarımı süsleyen bir kaç ay içinde almaya niyetlendiğim pulsarı almayacağım
    Şimdi 200cc lik sıfır 8-9 arası nerde bulayım motor
    İkinci elde düşünmüyorum
    Mecbur 150cc alacağım
    quattromeb bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı matrix506xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya sabır

Motordan soğudum yine
    Stop etmemiş denge sensörü stop etme

Bunlar nedir ya?
    Motora mı binecez tabuta mı?
    Eğer motora iftira atıyorsalar
    Kına yaksınlar onlar
    Motordan soğudum

Rüyalarımı süsleyen bir kaç ay içinde almaya niyetlendiğim pulsarı almayacağım
    Şimdi 200cc lik sıfır 8-9 arası nerde bulayım motor
    İkinci elde düşünmüyorum
    Mecbur 150cc alacağım
    motor stop edebilir belki bu yuzden kazada yapmış olabilir ama denge sensörü virajda yatıkken stop ettirmez ilk başta benimde tereddütte kaldığım bir konuydu bu ama farklı sebebleri olabilir millet bacagını yere koyup viraj alıyor ben bile 90-100-110 km hızlarda bazen haddinden fazla yatırdığım oldu bacağımı az biraz açsam yere değecek kadar yatırdığımda oldu farklı etkenler düşünülmeli (olay gerçektir,değildir mevzusuna girmeden yorumladım)
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı msthack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanıtlarla konuşup inandırıcı olsak?
    Denge sensöründen ölen çok arkadaş diyosun bunlar pulsarmı kullanıyodu?
    Arkadaşlarının yanında yer ayırsan iyi olacak

Ben inanmıyorum şahsen size,
    pulsarla 130 la viraja nasıl bi girme şeklidir arkadaşım bu?
    Hadi girdin nasıl diyelim hangi lastiği kullanıyosunda bu kadar güzel yatırdın?
    Bu arkadaşlarından bitanesinin mezarının fotosunu çek kaza anındaki parçalanmış pulsarın fotosuyla beraber ben pulsarı yakarım.

Ya niye yakıcam ki denge sensörü 22 lira değiştiririm ayda bir olur biter
    yani gerçekten öyle bi soru sordularki hocam gerçekten böyle bir cevap verdim.son sayfaları okuyup motor hakkında yorum yapanlar var.gerçekten alıcısıysan ki ben öleydim 1. sayfadan başladım gerçekten 300 400 e kadar okumuştum almadan önce.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:30 ----------

varsa 100 le gidip motor stop eden eğer ölmediyse gelsin burda yazsın bu bu bunlar oldu böyle oldu diye.kulaktan dolma bilgilerle bu iş baya uzadı.artısı belli eksisi belli motorun.
    zincir kopmuştur
    benzin bitmiştir
    lastik patlamıştır
    gerçekten stop etme problemi varsa servis kanıtlasın gidelim davamızı açalım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Pulsar'ı çevreyolunda 72km hızla sürdüm 1 litre benzin ile 35km'den fazla yol yapamadı yine.
    90 km sabit hızda kaç litre yakıyor? Hiç ölçtünüz mü?

Bir çok kullanıcı 90 km sabit hızla tam 3 litre yaktığını iddia edenler dolu
    Siz 72 km hızla sabit gitmişsiniz sizin yaptığınız hesap ile 1 litre 35 km 100 km de 2.9 litre eder
    72 km hızla 2.5 litre yakmanızı beklerdim... Acaba hafif eğimli yolda mı çıktınız?

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Selam beyler 15000 bakimda sibob ayari yaptirmistim 500 km falan kullandim motoru sanki sibob ayarindan once daha rahat gidiyordu motor . 155 max gorurken 145 te kaldim . cekistede dusukluk oldu gibi . basona boyle bise gelen oldumu ?

Motosikleti
    PULSAR
    yani gerçekten öyle bi soru sordularki hocam gerçekten böyle bir cevap verdim.son sayfaları okuyup motor hakkında yorum yapanlar var.gerçekten alıcısıysan ki ben öleydim 1. sayfadan başladım gerçekten 300 400 e kadar okumuştum almadan önce.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:30 ----------

varsa 100 le gidip motor stop eden eğer ölmediyse gelsin burda yazsın bu bu bunlar oldu böyle oldu diye.kulaktan dolma bilgilerle bu iş baya uzadı.artısı belli eksisi belli motorun.
    zincir kopmuştur
    benzin bitmiştir
    lastik patlamıştır
    gerçekten stop etme problemi varsa servis kanıtlasın gidelim davamızı açalım.
    Bak arkadaşım kendi ellerinle yazmadınmı sen 130 giderken stop ettiğini? Reflekslerinin kuvvetli olduğunu falan?

Senin yaşadığın olaya bi açıklık getiriyimde milletin kafası karışmasın

Deponda az benzin var sende yatar pozisyonda virajdasın herkes anladı buraya kadar değilmi?
    Depoda az benzin olduğunda düzde benzin pompası benzin bitene kadar çekebilir ama yatık pozisyonda çekemez çünkü bütün benzin yattığın köşeye toplanır ve bu gidişin hortumlarda ve benzin filtresinde kalan benzin kadar sürer yani senin bu yaşadığınındenge sensörüyle hiçbir alakası yok.

Sırf bu yüzden enjeksiyonlu motorlarda benzin ışığı yandığında doldurulması gerektiği söylenir.

Karbüratörlü motorlarda bu durumun yaşanması olasılığı yok denecek kadar azdır.

(Bu sana karşı değil) Karapropaganda yapmadan önce kanıtlar hazırlansın yoksa ters köşe yapılabilir ona göre
    matrix506xx bunu beğendi.

asuvara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2005/Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araba tamircisi bi abimiz ile yağ konusunu konuştuk bana söylediğine göre motorun yag kalınlığıyla oynamamam gerektiği olmuştu bana söylediği motor yeçyağ kalınlıgına gore yer yapıyormuş örneğin 10 kullanırsan 20 ye gectıgınde sorun olmaz fakat tekrar ona gecersen yağ eksiltme yag yakmaya başlar dedi yağ eksilden yada yakan motorların yag kalınlıgını arttırarak uzın vade gitmesini sağlıyoruz dedi bundan ötürü kışın 10-40 yazinda 10-60 kullanıcam sentetik yag ıyodor uzun vade götürür ama pahalı dedı bunun yerıne 2 tane yarı sentetik yag ile daha uzun km kullanırsın dedi tavsiyesine uyucam bir yandanda arastırıcam
    Katılıyorum buna göre bizim motorlar Türkiyeye gelip ilk değiştirdiğimiz rodaj yağı kaç numaraydı acaba?Sonuçta ilk yatağı o yağ yaptı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:09 ----------

Alıntı msthack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni dinlersen ki dinlemen senin cebine ve motorunun yararına olacaktır en fazla 3000 km ondan sonrası ömründen yer bence
    İyi akaşmlar.Cep konusuna katılırım.Ama bu motor soğutmalı 3000 konusuna katılmıyorum hele yarı sentetikte hiç gerek yok.Soğutma sistemi çalışmıyordur katılırım.Diğer durumlarda yarı sentetik her marka bilinen yağ 2000 götürür.Soğutmalı motorda bu 10000'e kadar çıkar tedbir amaçlı 4500 demişler.Dün yağın efsafını sitede motorcu arkadaşlarla kontrol ettik yeni gibiydi.Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:16 ----------

Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam beyler 15000 bakimda sibob ayari yaptirmistim 500 km falan kullandim motoru sanki sibob ayarindan once daha rahat gidiyordu motor . 155 max gorurken 145 te kaldim . cekistede dusukluk oldu gibi . basona boyle bise gelen oldumu ?
    Sibop ayarı çok hassaa bir iştir yeniden aynı yere kontrol ettirin, yine olmassa iyi bir büyük motorsiklet ustasına götürün.
    matrix506xx bunu beğendi.
    YBR SÜVARİSİ

Motosikleti
    PULSAR
    Alıntı asuvara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum buna göre bizim motorlar Türkiyeye gelip ilk değiştirdiğimiz rodaj yağı kaç numaraydı acaba?Sonuçta ilk yatağı o yağ yaptı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:09 ----------

İyi akaşmlar.Cep konusuna katılırım.Ama bu motor soğutmalı 3000 konusuna katılmıyorum hele yarı sentetikte hiç gerek yok.Soğutma sistemi çalışmıyordur katılırım.Diğer durumlarda yarı sentetik her marka bilinen yağ 2000 götürür.Soğutmalı motorda bu 10000'e kadar çıkar tedbir amaçlı 4500 demişler.Dün yağın efsafını sitede motorcu arkadaşlarla kontrol ettik yeni gibiydi.Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:16 ----------

Sibop ayarı çok hassaa bir iştir yeniden aynı yere kontrol ettirin, yine olmassa iyi bir büyük motorsiklet ustasına götürün.
    Bu söylediklerinden herkes emin zaten biliyoruz bunları ama benim şahsi düşüncem bu 3000 den sonra zift gibi olmaya başlıyor yağ zaten bende kıyamadığımdan pulsarıma değiştiriyorum kendi ellerimle hemde

Subap ayarıda aynen senin dediğin gibi çok hassas bi iştir bilinen iyi bi ustanın bakması iyi olacaktır
    asuvara bunu beğendi.

Arkadaşlar iyi akşamlar;pulsarıma birazcık dişli bir lastik takımı almak istiyorum.Yazın motoru Trabzonda yaylalarda kullanıcam.Asfalt yok.ne tavsiye edesiniz.Nerden temin edebilirim.
    asuvara bunu beğendi.

Değerli arkadaşlar;

Çok sorulan bir soruya durum kesinleştiği için net cevap verebiliyorum. Arkadaşlarım kusura bakmasınlar.

SORU: Pulsar NS 200 modeli 2016 model olarak ne zaman satisa sunulacak ve fiyati ne olacak?

CEVAP: 22 Subat 2016 tarihinden itibaren PULSAR NS 200'ler 2016 model olarak bayilerimize sevk edilmeye başliyor. Kisa bir süre icin 2015 fiyatları ile devam edeceğiz.

Yani 8.290 tl.

Hayırlı haftalar diliyoruz.

Selam ve saygilarimla...
    asuvara, matrix506xx ve bumble bunu beğendiler.

asuvara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2005/Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar;

Çok sorulan bir soruya durum kesinleştiği için net cevap verebiliyorum. Arkadaşlarım kusura bakmasınlar.

SORU: Pulsar NS 200 modeli 2016 model olarak ne zaman satisa sunulacak ve fiyati ne olacak?

CEVAP: 22 Subat 2016 tarihinden itibaren PULSAR NS 200'ler 2016 model olarak bayilerimize sevk edilmeye başliyor. Kisa bir süre icin 2015 fiyatları ile devam edeceğiz.

Yani 8.290 tl.

Hayırlı haftalar diliyoruz.

Selam ve saygilarimla...
    Ekrem bey bilgilendirme için sağolun.Müsadenizle size yağ konusunu sormak isterim motorlarımız geldiğinde içerilerineki yağın numarsaını öğrenebilirmiyim.Saygılar sunarım.
    YBR SÜVARİSİ

Motosikleti
    Alıntı asuvara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekrem bey bilgilendirme için sağolun.Müsadenizle size yağ konusunu sormak isterim motorlarımız geldiğinde içerilerineki yağın numarsaını öğrenebilirmiyim.Saygılar sunarım.
    10-40 vardı ben hem öyle koydum sonrasında yazın 10-60 deneyecegım
    asuvara bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    Pulsar 200ns 2015
    Alıntı avarekasnak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar iyi akşamlar;pulsarıma birazcık dişli bir lastik takımı almak istiyorum.Yazın motoru Trabzonda yaylalarda kullanıcam.Asfalt yok.ne tavsiye edesiniz.Nerden temin edebilirim.
    hocam sava mc 32 bi çivili bide çivisizi var öneririm
    asuvara bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)