Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tazy21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hedefim DL650 :)
    arkadaşlar selamınaleyküm pulsar 200 ns 2014 motorumu satmayı düşünüyorum ve bi dükkanımız var oradaki pos cihazını kullanarak kredi kartı ile satışını yapmayı düşünüyorum alacak kişi kredi kartı ile alabilir finansbank kartlarına taksitte yapılabilir sanırım (taksit işini bankayı arayıp soracağım) ikinci el bi motosikleti bu şekilde kredi kartı ile satabilir miyim acaba? sıfır motoru bayiler kredi kartı ile satıyormuş diye duymuştum sizden görüşlerinizi almak istiyorum bu konuda bilgi sahibi olan yada daha önce bu şekilde satmış olan var mıdır acaba ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı tazy21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selamınaleyküm pulsar 200 ns 2014 motorumu satmayı düşünüyorum ve bi dükkanımız var oradaki pos cihazını kullanarak kredi kartı ile satışını yapmayı düşünüyorum alacak kişi kredi kartı ile alabilir finansbank kartlarına taksitte yapılabilir sanırım (taksit işini bankayı arayıp soracağım) ikinci el bi motosikleti bu şekilde kredi kartı ile satabilir miyim acaba? sıfır motoru bayiler kredi kartı ile satıyormuş diye duymuştum sizden görüşlerinizi almak istiyorum bu konuda bilgi sahibi olan yada daha önce bu şekilde satmış olan var mıdır acaba ?
    Satmasına satarsında fiş kesmen gerekicek 6000 tl ye fiş kestiğinde 1080 tl kdv ödersin %18 ise
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satmasına satarsında fiş kesmen gerekicek 6000 tl ye fiş kestiğinde 1080 tl kdv ödersin %18 ise
    fiş değilde fatura keserim diyordum resmi fatura kesiyorum ama bunu satığım kişiye keseceğim demi ona vereceğim
    şirkette devamlı fatura kesiyorum ben iş yaptığımız kişilere o faturalarla birlikte keserim bi fatura da olmaz mı öyle

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Motor şirketin üstüne ise satarsin.. çektiğini POS bedeline kasa fişi kesemezsin yüksek bir miktar maliyeden sorun çıkar.. Zaten kasalar o miktari kesemiyor bildigim kadar.. bu sebeple fatura kesmen gerekir faturaya da mutlaka aracin motor şasi numarası yazman gerekiyor.

Yok şirket ustune değilse girme o işlere çünkü motosiklet olarak kesemeyecegin için başka birşey kesmen gerekir mal girişi olmadığı için hizmet faturası kesersin %18 KDV +%20 gelirler vergisi veya kurumlar vergisi odersin astarı bezini geçer.

Bu arada! Taksitli satışı bankanla bir görüş bildiğim kadar taksitli satışlarda 50+ gün bekleyip ciddi bir komisyon odetiyorlar (bizim yaklasik %12 idi) veya her ay taksit tutarı kadar hesabına geçiyor yine bu tabi ki banka ile olan anlaşmaya bağlı.

Ayrıca finanscarda puan da vereceksin .. En az %2 de onu koy

Puan +komisyon +gelir vergisi + KDV ye ragmen kurtariyirsa (hiç sanmam) yapabilirsin tabi ki...

Motosikleti
    Alıntı harung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor şirketin üstüne ise satarsin.. çektiğini POS bedeline kasa fişi kesemezsin yüksek bir miktar maliyeden sorun çıkar.. Zaten kasalar o miktari kesemiyor bildigim kadar.. bu sebeple fatura kesmen gerekir faturaya da mutlaka aracin motor şasi numarası yazman gerekiyor.

Yok şirket ustune değilse girme o işlere çünkü motosiklet olarak kesemeyecegin için başka birşey kesmen gerekir mal girişi olmadığı için hizmet faturası kesersin %18 KDV +%20 gelirler vergisi veya kurumlar vergisi odersin astarı bezini geçer.

Bu arada! Taksitli satışı bankanla bir görüş bildiğim kadar taksitli satışlarda 50+ gün bekleyip ciddi bir komisyon odetiyorlar (bizim yaklasik %12 idi) veya her ay taksit tutarı kadar hesabına geçiyor yine bu tabi ki banka ile olan anlaşmaya bağlı.

Ayrıca finanscarda puan da vereceksin .. En az %2 de onu koy

Puan +komisyon +gelir vergisi + KDV ye ragmen kurtariyirsa (hiç sanmam) yapabilirsin tabi ki...
    fatura meselesinin tam detayını bilmiyorum acıkcası bnm üzerime motor şikrette değil mali müşavirimize arayıp üstünkörü sordum sabah motoru sattıgımda parasını pos cihazından cekebilir miyiz dedim yapabilirsin dedi ama fatura kısmını filan hiç ssormadım acıkcası onu tekrar arayıp sormam lazım ozaman

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    fatura meselesinin tam detayını bilmiyorum acıkcası bnm üzerime motor şikrette değil mali müşavirimize arayıp üstünkörü sordum sabah motoru sattıgımda parasını pos cihazından cekebilir miyiz dedim yapabilirsin dedi ama fatura kısmını filan hiç ssormadım acıkcası onu tekrar arayıp sormam lazım ozaman
    Mali musavirine detayları sor muhtemelen daha once tahsil edilmis açıktaki bir faturaya tahsilat makbuzu kestirecek o faturayi kapatacak mantikli olabilir..

Yalnız yine gelir veya kurumlar vergisi çıkabilir bunu da bir sor istersen..

Ayrica yine de bankayla bir gorus para hesabına nasıl geçecek tam olarak öğren sonra bloke bozduracagim derken ömründen omur kopartirlar..

Bir de kesintiyi tam olarak sor %12 leri buluyor ise şöyle düşün 10.000 TL ye motor sattin bankaya 1.200 TL komisyon oduyorsun dikkat etmezsen banka kucaklaşır..

Motosikleti
    pulsar 200ns
    herkese selamlar dün yasasdıgım bir olayı anlatmak istedim ankarada yasıyorum beynam ormanlarını bilen bilir bizim motorcu tayfayla mangala geldik neyse dedik cross yapalım cok güzel camurlu yollar bulduk camurlu alandan cıkıp asfalt yola cıkarken ön teker kitledi düştüm nedeni ise ön camurluga camur birikmiş o da ön lastigi kitlemiş burdan muhendislere selam olsun camura girerken dikkat edin :D motor sola yattı koruma demiri yamuldu vidası cıkmıs yalama olmus düşünce gidonda da yamukluk var gelelim asıl konuya viteste yamuldu haliyle neyse düzelttik onu motor durdugu yerde bosa geçmiyor hareket halinde bosa geçiyor boyle bir problem yasayan arkadas varmıdır aramızda merak ediyorum

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı ulasgncrock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar dün yasasdıgım bir olayı anlatmak istedim ankarada yasıyorum beynam ormanlarını bilen bilir bizim motorcu tayfayla mangala geldik neyse dedik cross yapalım cok güzel camurlu yollar bulduk camurlu alandan cıkıp asfalt yola cıkarken ön teker kitledi düştüm nedeni ise ön camurluga camur birikmiş o da ön lastigi kitlemiş burdan muhendislere selam olsun camura girerken dikkat edin :D motor sola yattı koruma demiri yamuldu vidası cıkmıs yalama olmus düşünce gidonda da yamukluk var gelelim asıl konuya viteste yamuldu haliyle neyse düzelttik onu motor durdugu yerde bosa geçmiyor hareket halinde bosa geçiyor boyle bir problem yasayan arkadas varmıdır aramızda merak ediyorum
    Çamurda süreceksen ön tekeri arada bir suya sokman lazım. Yoksa teker kilitler kalırsın öyle. Suya soksan bile çamurluğun içinde kalan çamurlar kuruduğunda lastiği yakabilirsin. Çamurdan çıktığın gibi motoru yıkaman lazım.

Motosikleti
    pulsar 200ns
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çamurda süreceksen ön tekeri arada bir suya sokman lazım. Yoksa teker kilitler kalırsın öyle. Suya soksan bile çamurluğun içinde kalan çamurlar kuruduğunda lastiği yakabilirsin. Çamurdan çıktığın gibi motoru yıkaman lazım.
    yıkadık yıkadık :D ama hiç aklıma gelmedi ön lastik kitliyecegi

Seko adli arkadasa cevaben. Aracim b8 passat benzinli 4.5litre ort yakit tuketir konyada yasiyorum sakin kullanirim. Istanbul konya arasini 4.2litre ile gelmistim. Inanmiyorsan vw bayine git benzinli passatla 85km hizla duz yolda hiz satitleyiciyi ac seyret ). Bu arasa seiko velatura saatim geldi ismini gorunce

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Valla bizim kursun 1000 motor benzinli poloları pulsardan az yakıyor

neden kimse cevap vermiyor 15-50 yağ motora zarar verir mi?

Motosikleti
    PULSAR
    Alıntı maroon5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden kimse cevap vermiyor 15-50 yağ motora zarar verir mi?
    Neden versinki? ben Motulun 5100 serisi 15-50 yağını kullanıyorum ve hiçbir zararıda olacağına inanmıyorum

15-50 biraz kalın olur. alt değer en az 10 olmalı kanımca 20-50yi kamyonlara koyuyorlar 2000 deviri geçmiyor. motorsiklet yüksek devir çalıştığı için alt değer en az 10 olmalı. bu tarz motorlarda debriyaj,şanzıman,motor aynı yağ ile yağlanıyor. o yüzden yağın omrü daha az ve düşük kalite uygunsuz yağ konulduğunda ilk vites geçişleri sertleşmeye başlar. çok ince yağ koyarsanda 0-30 gibi debriyaj kaçırma sorunları oluyor. bizim makineler için 10-40 orta şeker uygun yağ

Motosikleti
    PULSAR
    Alıntı 7904 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15-50 biraz kalın olur. alt değer en az 10 olmalı kanımca 20-50yi kamyonlara koyuyorlar 2000 deviri geçmiyor. motorsiklet yüksek devir çalıştığı için alt değer en az 10 olmalı. bu tarz motorlarda debriyaj,şanzıman,motor aynı yağ ile yağlanıyor. o yüzden yağın omrü daha az ve düşük kalite uygunsuz yağ konulduğunda ilk vites geçişleri sertleşmeye başlar. çok ince yağ koyarsanda 0-30 gibi debriyaj kaçırma sorunları oluyor. bizim makineler için 10-40 orta şeker uygun yağ
    Bajajın kendi önerdiği yağın vizikositesini bilmeden yorum yaptığın apaçık ortada kardeşim.
    Düşük olan değer soğukta yağın kaç dereceye kadar normal akışkanlığını kaybedeceğini gösteren değerdir ince veya kalınlığını gösteren büyük olan değerdir

Motosikleti
    MT-07 Milky White
    15-50 deki 15 sayısı size ne ifade ediyo bilmiyorum ama bana W15(Minimum iklim koşulundaki hava sıcaklığı dış ortam)50(maksimum iklim koşulundaki hava sıcaklığı dış ortam) ben 15 ine 50 sine ince kalın değilde 4T 4 zamanlı için olanına daha çok önem verirdim. benim görüşüm bu şekilde,saygılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:21 ----------

[IMG][/IMG]

yukarda bana cevap yazan arkadaşlar siz hiç motor yağı değiştirdinizmi hiç elinize alıp koklayıp hissettinizmi diye merak ediyorum. motorumun yağını kendim değiştiririm bir defa farklı bir markanın servis bakımında bilgikleri yağı koydular motor 500km gitmeden sesi bozuldu vites geçişleri zorlaştı vb. aynı sıcaklıkta hangi yağın kalın olduğunu ellemeden anlayamazsın. aslında söylediklerimiz aynı farklı bakış acısı sadece bir de şu var. eminim hindistanda kimse bu motora castrol koymuyordur. castrole verecegimiz 4-5 bakım parasına motor yaptırılır. gerçi ben mobil yağların daha kaliteli olduğunu düşünüp yaşayanlardanım. ucuz yağ koymam bilgi olsun diye söyledim. bajajın servis yaklaşımına bakacağız ilk servisde beğenmezsem muhtemel tum bakımlarını kendim yapacağım .

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Seko adli arkadasa cevaben. Aracim b8 passat benzinli 4.5litre ort yakit tuketir konyada yasiyorum sakin kullanirim. Istanbul konya arasini 4.2litre ile gelmistim. Inanmiyorsan vw bayine git benzinli passatla 85km hizla duz yolda hiz satitleyiciyi ac seyret ). Bu arasa seiko velatura saatim geldi ismini gorunce
    Öyle kullanıyorsan olur tabi ama Pulsar'ı da aynı şekilde kullan, 60'ı geçme çok yavaş hızlan 2 litre yaktırırsın. Hintliler öyle yapıyorlar, bize gelmez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:35 ----------

Yağ konusunda da, yağın kalınlığından önce motorsiklet yağı olup olmamasına bakın. En azından Jaso MA standartına uygun olsun. Bunu kamyon muhabbetleri, 20W-50'ler geçtiği için yazma gereği hissettim.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben Pulsar'ı çevreyolunda 72km hızla sürdüm 1 litre benzin ile 35km'den fazla yol yapamadı yine.

Motosikleti
    Pulsar NS 150
    Arkadaşlar merhaba. Yakın zamanda Pulsar NS 150 aldım. Motoru acemi kullanacak bu yüzden iyi koruyacak bir koruma demiri arıyorum arkaya. Bir de orjinal bulunan koruma demiri motoru ne kadar koruyor? Kasa aşağı yukarı NS 200 le aynı olduğundan ve daha çok kişi olduğundan buraya yazdım. Teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)