Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

herkese güvenli sürüşler arkadaşlar. 2500 km yağ değişimini yaptırdım. yalnız değişim yaptırırken değişimi yapan arkadaş bajaj a 10-50 yağ konulduğunu söylemişti. bende serviste 15-50 koymuşlardı 450km bakımında dedim ve yine 15-50 yağ koydurdum. yanlış mı yaptırdım acaba?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    yarın izinliyim ve biraz km yapıcam kısmetse git gel işlerim var hanıma motor alıcam bakmaya gidicem gidip gelme 100 km kafadan birazda hasret gidereyim inşallah yağmur falan yağmazsa bi 200 km falan yol kat ederim özledim keratayı bu arada elf in yağları nasıldır 10w60 sentetik nasıl olur koyan oldumu hiç pulsara ?

nTolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Merhaba arkadaşlar,
    Para biriktirip motor almaya karar verdim. Gönül isterdi ki R25 alıp gezeyim ama öğrenciyim kendim biriktirip alacağım için biraz daha uygun fiyatlı bir şeyler bakıyorum. Bundan önce 100cc ve 150cc kullandım, artık cc büyütüp kendimi geliştirmek istiyorum. Sizce başlangıç için uygun bir motor mu?

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Selamın Aleyküm arkadaşlar.Pulsar 200ns bakıyorum.İzmirde 2015 model pulsar satan var mı, servis bakımlı 6.800 civarı bütçe var.

Satan yok ise İzmirde bu modeli kullanan arkadaş var mı? Araç bakarken yardımcı olmak için benimle gelebilir mi? Gelirse kendi motosikletim ile alırım ve geri evine kadar bırakırım

Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun ustam da stop etme olayını herkes unuttu gitti... Allah muhafaza bi pulsar kullanıcısının başına birşey gelirse de herkes klavye başından üfürmeye başlar... bu motosikletin bu sorunu çözülmeden satılmaması lazım... insan hayatı bu... herkes sorunu görmezden gelmeyi seçmiş çok üzücü... umarım hiçkimseye birşey olmaz...
    Haklısınız hocam. Kesinlikle satılmamalı. Ya da büyük firmaların yaptığı gibi. Yani aslında yapılması gerektiği gibi kullanıcılara ulaşılıp, servise geri dönmeleri sağlanmalı. Çok zor bir şey değil. Kullanıcıların iletişim bilgileri ellerinde sonuçta. Bozulan parçayı gelin değiştirelim demekle olmuyor. Kaldı ki zaten her firmanın sattığı ürünün arkasında durması, 2 yıl boyunca garanti süresince mecburi. Hatta o model için 10 yıl yedek parça sağlamakta zorunda. Garantiden sonra değişen parçaların da garanti süresi oluyor mesela. Örneğin 3 yıl sonra göstergeniz arızalandı. Serviste değiştirdikten sonra garanti hakkı doğuyor yeni alınan gösterge için. Tıpkı satın alınan herhangi bir üründe olduğu gibi. Bilinçlenmemiz lazım arkadaşlar.
    matrix506x, quattromeb ve dyavol-77 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Agv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısınız hocam. Kesinlikle satılmamalı. Ya da büyük firmaların yaptığı gibi. Yani aslında yapılması gerektiği gibi kullanıcılara ulaşılıp, servise geri dönmeleri sağlanmalı. Çok zor bir şey değil. Kullanıcıların iletişim bilgileri ellerinde sonuçta. Bozulan parçayı gelin değiştirelim demekle olmuyor. Kaldı ki zaten her firmanın sattığı ürünün arkasında durması, 2 yıl boyunca garanti süresince mecburi. Hatta o model için 10 yıl yedek parça sağlamakta zorunda. Garantiden sonra değişen parçaların da garanti süresi oluyor mesela. Örneğin 3 yıl sonra göstergeniz arızalandı. Serviste değiştirdikten sonra garanti hakkı doğuyor yeni alınan gösterge için. Tıpkı satın alınan herhangi bir üründe olduğu gibi. Bilinçlenmemiz lazım arkadaşlar.

Sırf stop etme sorunu için 2016 modelini bekleyeceğim umarım çözerler
    Stop etme çok tehlikeli yokuş aşağı yollarda stop etmesi beni tedirgin yapıyor süreceğim yokuşlu yollarda hep uçurum
    Allah korusun bi uçsak parçalarımızı toplarlar...
    2016 modellerde stop etme sorunu umarım çözmüşlerdir tvs apache pulsar 200ns arasında sürekli gidip geliyorum
    Hala kararsızım...
    quattromeb bunu beğendi.

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı matrix506x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sırf stop etme sorunu için 2016 modelini bekleyeceğim umarım çözerler
    Stop etme çok tehlikeli yokuş aşağı yollarda stop etmesi beni tedirgin yapıyor süreceğim yokuşlu yollarda hep uçurum
    Allah korusun bi uçsak parçalarımızı toplarlar...
    2016 modellerde stop etme sorunu umarım çözmüşlerdir tvs apache pulsar 200ns arasında sürekli gidip geliyorum
    Hala kararsızım...
    13 küsür bin km apache kullandım canavar gibi sıkıntısız motosiklet ancak uzun yolculuklarda 15 - 20 km daha sürat lazım... 110 km/saat hıza ulaşmak ve bu hızlarda sabit sürüş yapmak basit ancak sollamalarda hızlanmak biraz sıkıntı verebiliyor... tek eksisi bu...

pulsardaki stop etme sorunu ise çok çok önemli bir problem ama kimsenin umurunda değil... aylar önce bir arkadaşımız kaza yaptığında akıl veren onlarca adam vardı ama şimdi hepsi pulsar sahibi... param hazır ama hala motosiklet alamadım ve ben de senin gibi sorunun tespit edildiğini ve kesin olarak çözüldüğünü görmek için can atıyorum çünkü gerçekten çok güzel bir motosiklet... daha fazla beklemeyeceğim artık pulsar defterini kapatıyorum... son çare tekrar apache alır yavaş giderim ne yapalım.. 2016 modellerde de bu sorunun olmadığını anlamak için alınan motosikletlerin yaygınlaşması lazım... yani anca 2017 ye doğru belli olur problemin devam edip etmediği... eğer gelişmiş bir ülkenin vatandaşları olsaydık çok açık ve net olarak söylüyorum bu motosikleti sattırmazlardı... satılanları da toplatırlardı... tamamen denge kurallarına bağlı olarak, azami dikkatle sürüş yaparken tüm dengenizi alt üst edecek bir etkiye sebep olan bir sorun var ortada ama insan hayatı bizim memleketimizde ucuz olduğundan kimsenin dikkat etmesine gerek yok... umarım kullanan arkadaşlarımın başına birşey gelmez...
    dyavol-77 bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Pulsar'ınız bence stop eder vaziyette olsun daha iyi. Enjeksiyona yazılım attırınca motor 3500 devirden aşağı doğru motor freni ile yavaşlarken sıklığı devir düştükçe artan şekilde aragaz atıyor. Stop etmeye hintli mühendisler anca böyle bi çözüm bulabilmişler. Motor sanki arka teker bir armuta dönüşmüş gibi zıplayarak hareket ediyor bu durumda.

acil direksiyon yükseltme aparatına ihtiyacım var. 30dk motor kullanınca kollarım yoruluyor stop etme sorunu bendede var arada stop ediyor. herşeye rağmen pulsar tvs ve cbf den iyi yalnız şu yeni gelen yamaha mt 25 14.750tl lik fiyatı ile yine hayallerimizden uzakta göz kırpıyo ne yapalım bu paraya bu . birde az yakması gayet güzel 3 litre ile bu kadar güç performans başka biyerde yok herkese güzel bir sezon diliyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    stop etme problemi hava soğukluyla ilgili gözlemlediğim kadarıyla. antalyadayım 2 motor var benim ve arkadaşımın 2mizdede stop etme olayı daha gerçekleşmedi.yazılım vs atıldı.kış bitiyor yazın neler olucak görücez.malum antalyada kış iç anadoludaki kadar sert değil.ben buna bağladım bu olayı.1 kere stop etti ondada benzin çok azdı ve yokuştaydım yan durup öyle çalıştırdım ancak.hindistanda sıcak memleket pek test etme imkanlarının olduğunu yada çokda tınladıklarını zannetmiyorum.

Motosikleti
    2006 ybr 2008 cbf150 2006 cbf 250 2015 cbf150
    Slm pulsar kullanan arkadaslar pulsar almayi dusunuyorum ama bu stop etme olayi nasil oluyor yani motor seyir halindeyken uzerinde sererkenmi stop ediyor berde ben gaziantepden pulsar satan olursa ben almayi dusunuyorum cevap verirseniz tesekkurler antepden selamlar

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Benim motor 2015 model , ben motoru çalıştırdıktan sonra 1 dk en az bekliyorum bu şekilde stop etme sorunu gözlemedim fakat çok soğuk havalarda motor çalıştığında bir kaç kere hafif gaz verdiğimde stop etti ama yolda giderken hiç bir şekilde stop etmedi.

Motosikleti
    [IMG][/IMG]
    Bugun epey yorulduk 385 km yol kat ettik rüzgara karşı direndik kirlendik birazda üstüne bide diğer motorla 125 km yol daha yaptım çok yoruldum valla titreşim büğün beni çok rahatsız etti rüzgara karşı olsun devri tok tutmam gerekti 6-7 bin devirde baya rahatsız oldum 10-40 yag var kakın ysgda azalırmı titreşim öbür motorda bu kadar yoktu ve o hiç rahatsız etmemişti

Motosikleti
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://<a href="http://hizliresim.co...g9.jpg</a></a>
    Bugun epey yorulduk 385 km yol kat ettik rüzgara karşı direndik kirlendik birazda üstüne bide diğer motorla 125 km yol daha yaptım çok yoruldum valla titreşim büğün beni çok rahatsız etti rüzgara karşı olsun devri tok tutmam gerekti 6-7 bin devirde baya rahatsız oldum 10-40 yag var kakın ysgda azalırmı titreşim öbür motorda bu kadar yoktu ve o hiç rahatsız etmemişti
    Motorun kilometresi ilerledikçe titreşim artıyo sanki. 5000 km bakımından sonra titreşimin arttığını gözlemledim. Kullandığın yağın titreşime etkisi yoktur. Titreşimi azaltacak kadar kalın yağı bu motora koyamazsın, yüksek devirli motor olduğu için kalın yağ zarar verir.

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun kilometresi ilerledikçe titreşim artıyo sanki. 5000 km bakımından sonra titreşimin arttığını gözlemledim. Kullandığın yağın titreşime etkisi yoktur. Titreşimi azaltacak kadar kalın yağı bu motora koyamazsın, yüksek devirli motor olduğu için kalın yağ zarar verir.
    Bunun bi yolu yordamı birşeyi olmalı bir öncekinde yoktu bukadar 385 km de eller ayaklar toto özellıkle genital bölgedeki uyuşma biraz yıprattı belki balansörde vardır birşey gevseme falan bilemedim yazın epey planlarımız var bol bol gezmeyi planlıyoruz şehir dışı yolculuklar bakalım 4500 bakımı gelıyor conta falsn degişicek balansörede bi baktırırım uzun yolda tapa gaz geldık böyle olmamıstı belkide 6-7 bın devirde kullandıgım için böyle oldu
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun bi yolu yordamı birşeyi olmalı bir öncekinde yoktu bukadar 385 km de eller ayaklar toto özellıkle genital bölgedeki uyuşma biraz yıprattı belki balansörde vardır birşey gevseme falan bilemedim yazın epey planlarımız var bol bol gezmeyi planlıyoruz şehir dışı yolculuklar bakalım 4500 bakımı gelıyor conta falsn degişicek balansörede bi baktırırım uzun yolda tapa gaz geldık böyle olmamıstı belkide 6-7 bın devirde kullandıgım için böyle oldu
    Seleyi biraz kalınlaştırsan iş görür bence. Bende bir de modifiyeli Mondial var 210cc. Bugün biraz gezdim. 110km hızda giderken baya baya titriyo ama Pulsar'dan az hissediyorum. Sanırım motor bağlantıları Pulsar'a göre çok daha gevşek. Titreşim seleye ve gidona fazla vurmuyo, sadece ayaklıklarda var. Motorun bağlantı şekli çok etkiliyo titreşimin hissedilmesi durumunu.

Motosikleti
    150mr --> ns200
    7.750 tl kredi kartı 9 taksitli hangi bayi veriyor arkadaşlar ?

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Alıntı u2rylmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7.750 tl kredi kartı 9 taksitli hangi bayi veriyor arkadaşlar ?
    Arkadaş görüştü o bayi ile ,Sahibindende ilanı var MEGA motor. 7750 nakit peşin fiyatı. Kredi kartı ile taksit olunca 8290 normal fiyattan veriyor.

Bu arada Lastik arayışındayız. Arkadaş alıcak önce duruma göre bende alabilirim. Arka 150 olmadı 140 olacak. Orjinal takın , şöyle olur böyle olur gibi yorum yapmazsanız sevinirim.

Tavsiyelerinizi bekliyorum
    Mesela Arka 150 oldu diyelim 150/60 takabiliyomuyuz ? Yanak genişliği 70 olmak zorundamı. Veya 70 yerine 80 takabiliyomuyuz ne gibi sıkıntıları olur.
    Arkadaş diablo rosso istiyor , benim için marka önemli değil bütçeme göre mitas da olabilir , metzelerde michelinde

CEL1KYELEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer Z 800a CBR 650 F 1000 RR
    Mhb arkadaşlar pulsar ns 200 ün örjinal on çamı lazım, uzun cam takıpta elinde olan orjinl çamı satmak isteyen varsa uygun fiyata almayı düşünüyorum Bursa Yalova cıvarında olupta satmayı düşunen varsa elden alabilirim

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı 7904 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acil direksiyon yükseltme aparatına ihtiyacım var. 30dk motor kullanınca kollarım yoruluyor stop etme sorunu bendede var arada stop ediyor. herşeye rağmen pulsar tvs ve cbf den iyi yalnız şu yeni gelen yamaha mt 25 14.750tl lik fiyatı ile yine hayallerimizden uzakta göz kırpıyo ne yapalım bu paraya bu . birde az yakması gayet güzel 3 litre ile bu kadar güç performans başka biyerde yok herkese güzel bir sezon diliyorum.
    MT-25 'in yakıtı mı 3 litre ustam... bilmediğim için soruyorum...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)