Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Bir günde Trabzon a gittim 1125km aynı şekilde bunun dönüşü de oldu. Forum da bakabilirsiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

beyler yeni ehliyet alıyorum yaş 27 boy 1,80 pulsara kırdım kafayı ama şu stop etme derdi kafamda soru işareti zaten acemi olcaz dikkat edicez vs derken yolda stop edicekse can yakmasın korkum bu yorumunuz nedir

Motosikleti
    Pulsar
    Pulsar kullanmayan arkadaşlar, kardeşler pulsar sayfasında yorum yapmasalar daha iyi olur, gereksiz yorumlar buradan faydalanacak arkadaşların bilgi edinmesini engellemekte, bu motosiklete sahip olanların olumlu olumsuz yorumları tabi ki olacak ve de diğer kullanıcıları fikir sahibi yapacak, faydalandıracak, tabi güzel gezi paylaşımları da bizlerin yüzünde gülümseme bırakacaktır. Herkese kazasız sürüşler dilerim.
    mete_han bunu beğendi.

mcsultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Alıntı hakanlevent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler yeni ehliyet alıyorum yaş 27 boy 1,80 pulsara kırdım kafayı ama şu stop etme derdi kafamda soru işareti zaten acemi olcaz dikkat edicez vs derken yolda stop edicekse can yakmasın korkum bu yorumunuz nedir
    Stop etme benim yamahanın da başına geliyordu. Sırf pulsar stop ediyor diye bir şey yok. Stop etme, yolda vites de giderken değil nadiren ışıklarda yada yokuş aşağı inerken debriyaja bastığınızda başınıza gelebilir.

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Tnt 250 de stop etme olayları başlamış

Motosikleti
    PULSAR 200NS
    20-25 km hiz farki bence hic kucumsenmeyecek kadar cok.ornek gosterdiginiz motorlari uzun yolda kamyoncu ve otobusculer rahatsiz edebilir ) bence uzun yol dusunuluyorsa minimum 200cc olmali yada 250 cc.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:11 ----------

hocam tek fark hiz demissiniz ama donanimsal farklari goz ardi etmemek lazim.ornek gosterdiginiz motorlar enjeksiyonlumu,sıvı sogutmalımı,frenleri ikiside disk frenmi.yani pulsarin muadillerinden farklari var zaten bu farklari yuzunden satista uzak ara birinci.

kadırmadran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks jaguar 100...Pulsar 200 ns... 0506 574 30 38
    [/COLOR][QUOTE=hakanx1974;3771753]ekrem bey benim sizden şöyle bi isteğim var.cep telefonuna yükleyeceğimiz bi proğram ile cep telefonumdan motorumu çalıştırmak ne bileyim hırsızlık olayı için cep telefonuma ikaz gelmesi ne bileyim cep telefonundan motorumu immobilizer(doğrumu yazdım bilmiyorum)gibi kilitleyebilmek ben aktif etmeden asla kimse çalıştıramayacak gibi ne bileyim butip şeyler yapabilirmisiniz.hintli kardeşlerimiz için böyle bişey yapmak çokda zor olmasa gerek(bilindiği gibi hindistan dünyadaki en zeki beyinlere sahip)mesela cep telefonumdan arada bir güncellemeler olduğunda servisten değilde kendimde yüklemek isterim ben.saygılarımla...[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:05 ----------

evet böyle bir sistem var.. benim arkadaşın motoruna takılı şekilde.. kendi telefonundan motora takılı olan cihaza mesaj atıyor ve cihaz mesaj olarak geri dönüyor... cadde mahalle sokak... nerede olduğunu gösteriyor yani...

Çok seri motor hocam bugün yanımdan geçti çok deli gidiyodu

meki 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Motoru para etmeyen, kendi topiklerinde kuş uçmayan,canı sıkılan kim varsa pulsar sayfasında.Sen pulsar kullanmıyon atıp tutacaksın,ben motorumu savununcada reklam yapıyor olacam.Hoşt hadi bakalım herkes kendi topiğine...
    Sarıhan, kdiner, AttilaXtreme ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

150cc motorun 120 yapacağına inanmıyorum öyle bir ihtimal yok yokuş aşşa yaparsın belki, aynı şekilde siz pulsarla cbf i tvs yi nasıl aynı kefeye koyuyorsunuz onuda anlamıyorum, bir kere alette ecu var, yakıt ateşlemesi %50 daha hızlı teknoloji gömlek farkı var, pulsarsa anında 120 yi fırlıyorsun çekiş bile bir farklı, tvs ve cbf yi anca ecu suz düz ateşleme yapan çin motorlarla kıyaslarsın misal emisol 150cc, bakın kaçta ustaya sordum, hatta bendeki emisoldan aynısı vardı cocukda, servisdeyiz, kaç yaptın dedim? abi ibre patlattım 160yaptım dedi )) adamı güldürmeyin ya, extra olarak bendede pulsar var hiç öyle yokuş aşşa felan istop sıkıntıları yok, yazılım vs de atılmadı, yapmayın arkadaşlar lütfen...
    Sarıhan, kdiner ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

Motosikleti
    PULSAR 200NS
    daha komigi karbiratorle enjeksiyonun farki yok demis hatta karbitator daha az yakiyor falan demis.aslinda karbirator bencede iyi en azindan yolda kalsak arizasini tamir ederdik.yakit geliyor bujide cakiyorsa devam yola.bencede karbirator iyi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:32 ----------

bide kampanayla disk ayniymis.o yuzden once luks arabalar on arka frenlerde diske gecti sonra tum arabalar degilmi.dostum ufurmeyeyim ama disk fren sistemi kampanaya gore yuzde otuz daha randimanlidir.frende birak metreyi firmalat cm dusurmek icin ugrasiyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

hocam ecu demisken ben 1.8t passatimin ecu suna bi alisveris sitesinden 50 tl ye aldigim elektronik bi parca taktirmistim.araba 4 ncu viteste bile kafa kaldirmaya baslamisti.3 ncu viteste gaz kestigimde 2 ye dusmeden gaza yuklendigimde inanilmaz bi performans artisi gordum.
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Enjeksiyonluda arıza durumunda beyne müdahale olur ,hepsinde bir soket bulunur ve bilgisayara bağlanır , elektrik veya yakıt sistemindeki herhangi bir arıza halinde hata kodu verir, arızalı parça arama derdinden kurtulunur.

Yakıt tüketimindeki avantaj aynı motorun enjeksiyonlusunda ortalama %20 'dir.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ator-mu-5.html

son kullanıcıya yansıması, performans+yakıt tasarrufu.

Motosikleti
    PULSAR 200NS
    frende disk kadar tabiki lastik secimininde onemi vardir.o yuzdende zaten kullandigimiz araclara en kaliteli lastik almiyormuyuz.(daha gecen ay 900 tl ye arabama continental lastik aldim.yaptigim arastirmalarda turkiye sartlarinda michelin dan daha iyi oldugunu ogrendim.frenleme ve yol tutus icin kesinlikle kaliteli lastik kullanmaliyiz.mozgur arkadasim pulsarda enjeksiyon ve su sogutmasi olmasaydi inan asla almazdim.gider honda cbf 150 alirdim.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Frenler gayet yeterli lastik güven vermiyor bilmiyorsan öğretirizz

meki 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Laf yerini bulmuş anlaşılan ünlü düşünür ve motosiklet uzmanı havlamaya başlamış...Pulsarla tvs aynı canııım.He gülüm he git kumda falan oyna...

Motosikleti
    PULSAR 200NS
    arkadasim karburatorlu motoru ancak sen ve senin gibi dusunenler alir.ben almam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:03 ----------

arkadaslar motorumun lastiklerini degistirmek istiyorum.cok fazla motosiklet kullanan biri degilim.yazimi beklemeliyim yoksa hemen degistireyimmi.buradaki motosiklet kullanan arkadaslar yazi bekle diyorlar.marka olarakda metzeler tavsiye ediyorlar.michelin yaklasik 100 tl daha pahali sizce hangisi.yani sonucta yarisci degiliz.hangisi kullanici hatalarini daha cok tolere eder.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Zamanında çok borsa ile ugraşmış birisiyim, yaklaşık 75 tane yatırım şirketindeki yorum yazan tüm adamların yazılarını okur tek tek isim isim bilir yorumlarının sonucu takip ederdim.. Bir kural vardır %60 dogru analiz yapan yerine %80 yanlış yapanı takip ederdik çünkü onun dediğin tersini yaparsan %80 ihitmal iyi yatırım yapabilirisin.. Neyse lafı uzatmayım ters manyel yapan arkadaşa inat hafta sonu bende bir tane sıfır pulsar aldım..Ekrem bey yayınladığı rakamlara +1 İlave edebilir
    AttilaXtreme ve Sarıhan bunu beğendiler.

Motosikleti
    PULSAR 200NS
    hayirli olsun.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazılımdan sonra 3. denemem ve soğuk havada motoru ısıtmadan rampa inişte stop etmedi, sonrası için zaten bir sıkıntım yoktu, sabah stop etmede ortadan kalktı benim motorda.
    https://www.youtube.com/watch?v=2md7...ature=youtu.be
    Stop etmemiş üstad ama baya bir zor çalışmış, onun bir sebebi var mı? ,Bir de ara gazlamalarda gelen zırıltı bahsedilen denge sensörü zırıltısı mı?
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    PULSAR 200NS
    evet bencede cok zor calismis.hava soguk falan demis arkadas ama daha kasimdayiz boyle giderse ilerleyen aylarda daha zor calisir.zirildamada titresimden oluyor sanirim yani kamera iyi sabitlenmemis.bide motorun sesi pancar motoru gibi cikiyor bana cok degisik geldi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)