Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı erencanhrz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 90 lira olan ilk bakımda dedim yağ olarak ne kullanıyorsunuz ustada hatırlamıyorum markasını bir yağ söyledi bende sen ne öneriyorsun dedim castrol koyuyoruz dedi bajajcılar memnum dedi kaça olur dedim 130 dedi şimdi beni düşündürdü 90-ilkkoyacağı yağ+castrol yağ=130 durum böyle ise ilk koyduğu yağın zeytin yağı olması lazım hesabım yanlış mı acaba ?
    castrol yağ kullanıyor servisler, 90 lira bakım ücreti. 130 fazla söylemiş. başka yerlere bakın derim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Ya varya sanki cok matrah birsey yapiyolarda 90 bile yetmiyo 130 koparnaya calisiyorlar bi tipa ac bi filtre degis geri tak yagi koy 3-5 vida sik tamam su garanti olmayacak varya ayip valla

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    ilk bakımım baya maceralı gecmıstı benım neyse onu anlatmayayım şimdi baya uzun... ilk bakımda yagı kendım aldım motul 5100 15/50.servise gıttım bakıma geldım dedım tamam 100 lira ilk bakım ücreti dediler bende yagı aldım ben dedım 25 lirasını düşeriz dedier 75 liraya bakım yapıldı.
    yapılan işlem şu;yağı degıostı yag filtre degıstı 75 tl girdi...
    yag fıltesı 15 tl 55 tl işçilik alınmıs oldu=)=)

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    RODAJ KKONUSUNDA YARDIM

arkadaşlar yukarda da paylaştığım gibi motoru aldık çok şükür ama şimdilik bayide bekliyor. cumartesi sabah alıp memlekete götürcem. bayi ile memleket arası 100 km. bu mesafeyi sürerek götürcem. kullanım kitapcığında 48kmyi geçmeyin diyor ama böyle bir şey şehirler arası yolda pek mümkün görünmüyor. nasıl kullanmalıyım? yardımlarınızı bekliyorum.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı volkanmet86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RODAJ KKONUSUNDA YARDIM

arkadaşlar yukarda da paylaştığım gibi motoru aldık çok şükür ama şimdilik bayide bekliyor. cumartesi sabah alıp memlekete götürcem. bayi ile memleket arası 100 km. bu mesafeyi sürerek götürcem. kullanım kitapcığında 48kmyi geçmeyin diyor ama böyle bir şey şehirler arası yolda pek mümkün görünmüyor. nasıl kullanmalıyım? yardımlarınızı bekliyorum.
    48 kilometre değil mil, yani 77 kilometre

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    RODAJ KKONUSUNDA YARDIM

48 km hızla yolmu biter Allahını seversen....

servisle görüştüm.. bana söylenen 6-7.000 devri geçmeden kullan dedi.. buda aşağı yukarı 70-80 aralığında seyir demek.. Mantıklı olanda bu..

48 km de neymiş...
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    RODAJ KKONUSUNDA YARDIM

7.000 devir civarlarında kullan hıza kafayı takma.
    --------------------------------------------------
    Yeni alan arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun. Allah kazasız belasız güle güle binmeyi nasip etsin.
    Rodaj'ı buraya bir kez daha yazıyorum;
    1- Vitesin kaç olursa olsun motoru devir saatinin (yoksa tahmini devirin) 4/3'ü seviyesinde kullanacaksın (Pulsar'da 7000 civarı)
    2- Motor değişik hızlarda kullanabilmek için ara sıra vitesleri küçültüp büyütecek, gazı sürekli aynı seviyede tutmayacaksın
    3- Bu işlemler sırasında önce hafif gazı yükseltip sonra kapatarak bolca motor freni yapacaksın (kompresyonu düşüreceksin)
    4- Motoru 1 saat kullanıp, yarım saat dinlendireceksin
    Salih_T ve SAZMAN bunu beğendiler.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    RODAJ KKONUSUNDA YARDIM

Uzun yolda sabit hızda gideceğini düşünürsek rodajın sağlıklı olmayabilir

Sarı ve Yeşil renkte neden 500 tl bindirim var anlamış değilim. Sarıya karşı bir sempatim var
    (hem birikimde beklemedeyim bu esnada arayış içerisindeyim, hayırlısı)

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4- Motoru 1 saat kullanıp, yarım saat dinlendireceksin
    Öyle bişey yok abi. 125cc scooter değil bu motor. Onlarda da 1 saat kullanıp yarım saat dinlendirme değil. Yokuş çıktığında 1-2 dakika rölantide bekletme şeklinde yapılıyor bu. Soğutma fanının soğutması bekleniyor. Bu arada 7000 devir çok, 70-80km hızlarda yapılmalı rodaj.

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Arkadaşlar bu yakıt göstergesi sizde de aşırı dengesiz ölçüyor mu?
    Benim gösterge şu şekilde:
    -Dopuyu alabildiğine dolduruyorum.En üstteki diş eksildiğinde 100-110 km arasında oluyorum.(hadi diyorum tıka basa doldurduğumdan)
    -İkinci diş eksildiğinde +80 km daha yapmış oluyorum Toplamda 180-190km gitmiş iken sadece 2 diş eksildi.
    -Üçüncü diş eksildiğinde 40 km gitmiş oluyorum.Toplamda 220-230 km oluyor.
    - Ardından dişler sırayla yaklaşık 30-20 km'de bir eksiliyor. Son diş kaldığında 310km civarı oluyorum ve yakıt almaya giriyorum.Her diş sırasında sürüşüm hep aynı.Aynı yolda aynı hızda işe git gel yapıyorum.80-100 km arası hızdayım.Bu değerler son 3 depomda özellikle dikkat ederek ölçtüğüm değerler.

Hadi depo şekli yukarısı geniş aşağısı dar o yüzden şamandıra ona göre ölçüyor desek sonuçta yazılım bunu ayarlıyor.Bunu bu şekilde saptıracak kadar da olamaması lazım :(
    Karıncaezmez bunu beğendi.

fero. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    Çantayı taktım
    AttilaXtreme ve Salih_T bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    Alıntı beykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu yakıt göstergesi sizde de aşırı dengesiz ölçüyor mu?
    Benim gösterge şu şekilde:
    -Dopuyu alabildiğine dolduruyorum.En üstteki diş eksildiğinde 100-110 km arasında oluyorum.(hadi diyorum tıka basa doldurduğumdan)
    -İkinci diş eksildiğinde +80 km daha yapmış oluyorum Toplamda 180-190km gitmiş iken sadece 2 diş eksildi.
    -Üçüncü diş eksildiğinde 40 km gitmiş oluyorum.Toplamda 220-230 km oluyor.
    - Ardından dişler sırayla yaklaşık 30-20 km'de bir eksiliyor. Son diş kaldığında 310km civarı oluyorum ve yakıt almaya giriyorum.Her diş sırasında sürüşüm hep aynı.Aynı yolda aynı hızda işe git gel yapıyorum.80-100 km arası hızdayım.Bu değerler son 3 depomda özellikle dikkat ederek ölçtüğüm değerler.

Hadi depo şekli yukarısı geniş aşağısı dar o yüzden şamandıra ona göre ölçüyor desek sonuçta yazılım bunu ayarlıyor.Bunu bu şekilde saptıracak kadar da olamaması lazım :(
    sıkıntı yok .normal.aynen bendeki gibi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:23 ----------

Alıntı fero. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fero çanta markası nedir? demirler ne kadar?

benzin göstergesinde son 2 diş vardı, kapattım bi daha çalıştırdım, depo boş uyarısı vermeye başladı,
    depoyu açtım baktım var içinde %20 lik benzin oynuyor yani saha sola sıvı,
    muhtemelen bu durum, elektronik beynin sadece motor başlangıcında test edip ölçüp göstermesinden ötürü olabilir,
    sonra güncellemiyordur, motor durup çalışana kadar..

bunların içinde şamandra var, o şamandranın arkasındada tel temas noktaları var açılı dizilmiş,
    sıvı iyice azaldığında temaz noktaları aralığı ve sayısı yetmiyor o yüzden yanlış gösterimler oluşuyor.

işleyiş;

potansiyel fark;
    yani ayarlı direnç yani potansiyometre.
    üzerine uygulanan voltajı ayar konumuna göre düşürür arttırır. 3v ü 1.2v a düşürür, voltaj düşümüne görede
    kalan benzin yaklaşık olarak belirlenir.

fero. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    Alıntı actros1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çanta givi e45 modeli, demirler 200 tl ye geldi.
    actros1 bunu beğendi.

hadi ya o zaman servisden 130tlye güzel kazık yemişim ben keşke bajaj birazcık kontrol yapsa şu servislerine el atsa kullanıcılarıda böyle küçük şeyler için moral bozmasa öğrenci adamım 40 liraya bir depo benzinle bir hafta okula gidiyorum benim için büyük bi mevla castrol kullanıldığını bilmiyordum şikayet etsem inandıramam izmirde ki pulsarcıların memnun kaldığı servis var mı acaba varsa lütfen paylaşsınlar çakallarla dans etmeye gerek yok

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı actros1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.kalyoncumotor.com/bajaj-p...a-demiri-takim

Tahminimce aynı demir.. Kargo dahil 135 TL ye aldım.. Bugün montajını yapıcam..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    2014 ybr esd
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.kalyoncumotor.com/bajaj-p...a-demiri-takim

Tahminimce aynı demir.. Kargo dahil 135 TL ye aldım.. Bugün montajını yapıcam..
    ucuz almışsın.fero 200tl ye aldığını belirtti.hayırlı olun

kurufasulye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200ns
    Beyler bu zincir ayarını nasıl yapıcaz? Padok standındayken 25mm-35 mm arası olması gerekiyor diyor.Resimde görünen somunu gevşeticem sonra?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)