Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı hakanx1974 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam benim bildigim enjeksiyonlu motorlarda gaz verilmez.yani siz gaz vererek calistiriyorsaniz bence bi sorun var.dizel araclardada durum boyledir.hatta dogru bilinen yanlislardan biride dizel araclarda gaz verilerek stop edilmesiymis.servisteki eleman turbo falan biseyler anlatmisti.bide dikkatimi calistiktan sonra sanki devri biraz dusuk gibi geldi bana.yanlis hatirlamiyorsam arabalarda rolanti 750 mi 850 mi ne olmali.motosikletlerde rolanti devri kactir.
    şöyle izah edeyim, yazılım atılmadan önce tek marşta alırdı, bu yazılımdan sonra tek marşta almıyor ve bende hala gaz vermeden çalıştırmayı deniyorum 3 defa denediğimi ve kontağı kapatıp açtığımda bu sefer tek marşta aldığını gördünüz, evet enjeksiyonlu sistemde gaz verilmez o yüzden bende vermemeye çalışıyorum ama nereye kadar, jikle yok ki çekelim de tek marşta alsın, doğal olarak hafif gaz vermem gerekli. ilk çalışmada 2500 devirde çalışıyor ve 1700-1800 devirde sabit kalıyor bir sıkıntı yok o konuda.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    PULSAR 200NS
    insallah duzelir hocam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:57 ----------

hocam sunu denedinizmi kontagi 3 defa acip kapadktan sonra marsa basmayi.belki ariza tespiti icin faydali olabilir.

Motosikleti
    Alıntı hakanx1974 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insallah duzelir hocam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:57 ----------

hocam sunu denedinizmi kontagi 3 defa acip kapadktan sonra marsa basmayi.belki ariza tespiti icin faydali olabilir.
    bu bir sıkıntı veya sorun değil, 3 defa deniyorum çalışmıyor ama kontağı 3 marştan sonra kapatıp açınca tek marşta çalışıyor. şu ana kadar hiç bir zaman arıza verecek kod çıkmadı inşallah ta bundan sonra böyle devam eder, km 17100 küsürde.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Merhaba,

Pulsarım 6.400 km oldu jant şeridi çektim turuncu çok yakıştı ama tutmuyor. Kış olduğundan dediler. Geçen gece mazotla sldim temizledim heryerini, zinciri temizleyip yağladım içeri aldım

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:49 ----------

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nedir bu kutuplaşma arkadaş.
    Neyin kavgası bu?
    İyidir kötüdür, son zamanlarda moda oldu, her marka/modelin bilgi paylaşım başlığında yaşanıyor bu. Foruma girip motor böyle kötü şöyle berbat diye kullanıcısı olmadığı halde yazanlar.
    İyi diyen kötü diyene hakaret ediyor, kötü diyen iyi diyeni düşman sanıyor.
    İyi mi kötü mü diye tartışırken bu kadar hakaret etmeye, insan olmaktan uzaklaşmaya ne gerek var?
    Aynen sırf bu yüzden yorum yapmayı bıraktım konuları zaten okumuyorum bile
    kdiner ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

Motosikleti
    PULSAR 200NS
    aman abi usumesin.yemin ediyorum motora baktigimin yarisi kadar arabama baksaydim araba kiz gibi olurdu.motor sevdasi bi baska.

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu bir sıkıntı veya sorun değil, 3 defa deniyorum çalışmıyor ama kontağı 3 marştan sonra kapatıp açınca tek marşta çalışıyor. şu ana kadar hiç bir zaman arıza verecek kod çıkmadı inşallah ta bundan sonra böyle devam eder, km 17100 küsürde.
    Yazılım atılmadan önce usta bana demişti yazılım içinde artık motor gaz vermeden çalışıyormuş
    Üstüne basa basa dedim usta benim motor zaten gaz vermeden tek marşta çalışıyor 1.5 senedir tam tersi olmasın
    yok dedi olmaz
    Ama malesef artık gaz vermeden çalışmıyor..cumartesi uğradım durumu anlattım ilk kez senden duyuyorum dedi
    bu arada zarar olur olmaz diye birşey yok
    sabah çalıştırırken motoru akü zaten 8 9 saat uyumuş artı birde yüklenince ileride sarj sıkıntısı olabilir
    bilmem anlatabildimmi..tek marşta akünün çektiği akımı en az 5 km gidince yerine koyabilir

Motosikleti
    Alıntı fatih. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazılım atılmadan önce usta bana demişti yazılım içinde artık motor gaz vermeden çalışıyormuş
    Üstüne basa basa dedim usta benim motor zaten gaz vermeden tek marşta çalışıyor 1.5 senedir tam tersi olmasın
    yok dedi olmaz
    Ama malesef artık gaz vermeden çalışmıyor..cumartesi uğradım durumu anlattım ilk kez senden duyuyorum dedi
    sabah çalıştırırken motoru akü zaten 8 9 saat uyumuş artı birde yüklenince ileride sarj sıkıntısı olabilir
    bilmem anlatabildimmi..tek marşta akünün çektiği akımı en az 5 km gidince yerine koyabilir
    fatih bey, 1 senedir kullanıyorum akü yönünden şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım, ve ben önlere far hariç 6 adet sis lambası vardı, arkada stoplar çakarlı, stoplara bağlı arka ayak kısmında iki adet ampul, plaka altında yine aynı şekilde iki adet ampul, usb çakmaklık soketi var ön konsolda, bir sıkıntı yaşamadım inşallah ta yaşamam ama bunları biraz azalttım ön kısımda, bundan sonra ilk çalıştırmada mecbur hafif gaz vererek çalıştıracağım, dediğiniz gibi gaz vermeden marşa basarsam aküyü yorabilir ve erken ölmesine neden olur.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı fatih. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok dedi olmaz
    Aynen benimde deyinmek istediğim konu bu usta böyle böyle bu durum var aaaaa ilk defa duyduk ne söylesek ilk defa sanki hiç arza vermemiş ilk beni bulmuş gibi ağız birliği yapmış servisler bu kendi servisim için geçerli değil telefonla hangi servisi aradıysam aaaa hiç duymadık modu fabrikayı arıyorsun bi hanım abla var başta iyi niyetli konuyu anlatıyorsun malesef yapabileceğimiz birşey yok servis ile halledeceksiniz diyip kestirip atıyor
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    pulsar
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen benimde deyinmek istediğim konu bu usta böyle böyle bu durum var aaaaa ilk defa duyduk ne söylesek ilk defa sanki hiç arza vermemiş ilk beni bulmuş gibi ağız birliği yapmış servisler bu kendi servisim için geçerli değil telefonla hangi servisi aradıysam aaaa hiç duymadık modu fabrikayı arıyorsun bi hanım abla var başta iyi niyetli konuyu anlatıyorsun malesef yapabileceğimiz birşey yok servis ile halledeceksiniz diyip kestirip atıyor
    Aynen stop konusundada böylelerdi yok olmaz etmez
    Şimdi bakıyorsun zaten biz biliyorduk işte şöyle falanlar filanlar=)
    ayzek bunu beğendi.

kadırmadran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks jaguar 100...Pulsar 200 ns... 0506 574 30 38
    Herkese kazasız belasız sürüşler arkadaşlar. Eğri oturalım doğru konuşalım arkadaşlar.. 9 bin tl ye motor alıyorsun... motor stop eder mi hiç arkadaşlar ya... çok büyük bir sorun bu... servislerin ve hatta Mükemmel bir insan olan Ekrem Beyin bu olaya el atması lazım artık... Herkese iyi forumlar...
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    PULSAR 200NS
    arkadaslar motorlarindaki bu stop etme,devirde dalgalanma ve cizirti icin servise gitseler ve servis bu arizalari yapamayip firmayi oncelikle ayipli mal satmaktan tuketici heyetine versek.orasi yuzde yuz tuketiciyi hakli bularak lehimize karar verse.daha sonra firma tuketici heyetinin verdigi karara itiraz edip bi ust mahkemeye verse.bi ust mahkeme hakimi muhtemelen bilirkisi isteyerek motoru inceletse.gene muhtemelen lehimize karar verecektir mahkemeyi kazansak.(bu arada unutmadan soyleyeyim durusmali mahkeme uzun suruyor bence dosya uzerinden gitmek daha kisa zamanda biter)ben olsam boyle sifir aldigim bi motor boyle seyler yapsa ve servisde bunu cozemese olayin sonuna kadar giderdim.suan iki tane yasadigim buna benzer olaydan mahkemelik oldum.biri daha gecen hafta sonuclandi bankanin bana actigi mahkemeyi kazandim.biri devam ediyor.bilirkisi beni hakli buldu simdi alahin izniyle onuda kazanacagim.yani ben olsam hakkimi yedirmezdim.konuyla ilgili ciddi olan arkadaslara bildigim her konuda yardimci olmaya hazirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:44 ----------

yokmu arkadasla bi fikri olan.yani bu sorunlar giderilemiyorsa ve giderilemedigini ispatlasak.tuketici heyetine basvursak heyet yuzde yuz bizi hakli bulur.fakat firma karara itiraz edebilir ve bizi tuketici mahkemesine verebilir.mahkeme bilirkisi isteyip motoru inceleyip stop etme,dalgalanma ve ziriltiyi onaylarsa mahkemeyi kazaniriz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

evet arkadaslar ilerleme soylede olabilir arizalarla ilgili ihtarname ceksek.servis bizi cagirip motorumuzu yapamasa ona istinaden direk tuketici mahkemesine versek isleyis daha hizlimi olur acaba.bu konuyla ilgili avukata falanda gerek yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

arkadaşlar dün akşam saat 22 sularında yazdığım yazıyı kimse görmemiş sanırım.özellikle motosikletinde sıkıntılarının olduğunu dile getiren arkadaşlar neredesiniz.bide unutmadan 100 km de 2 kusur yakacağını zannederek aldığı motorun 4-5 litrelerde yaktığını gören arkadaşım sende mahkemeye verebilirsin.öncelikle yerinde olsam avukat bi akraban varsa oda sebeplensin 3-5 kuruş(kuruş dediğime bakmayın 3-5 bin).durumu ona anlat şöyle yapsın(gerçi onlar benden çok daha iyi bilir ama)önce noterden yakıt ve varsa hertürlü şikayetlerini dile getiren bi ihtarname çeksin.ne kadar bekleme süresi var bilimiyorum.zaten ihtarnameyi alınca şirket hemen arayıp seni servise davet eder.motosikletini komple bakıma alırlar sanırım.servisten motorunu tutturabilirsen kaba bi tutanakla teslim al(tutanağa muhakkak tarihi yaz)eğer yakıt gene dediğin gibi 4-5 litre olursa hiç düşünmeden tüketici mahkemesine ver.yakıt konusunda fabrikalar testlerini düz yol,rüzgarsız ortamda falan yapıyorlardır bildiğim kadarıyla.tabiki bizler biraz daha fazla yakıt yakacagız ama bu demek değilki 2 kat fazla olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:12 ----------

arkadaşlar 1-2 saat kadar burada olamayacağım 2006 megane2 me sonradan hız sabitleyici olmaz diyen yetkili servisteki ustaya hız sabitleyicimi göstereceğim.bu ustalarla çok işimiz var bizim (usta derken ne bileyim; arkadaşlarla demeyi kendime yakıştıramadım )

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Mahkemeye gerek yok, şu denge sensörü zırıltısını kesemiyolarsa garantiyi bozmayacağına dair yazılı belge versinler ben kendim iptal edicem sensörü. Kafa kalmadı bunun zırıltısını çekmekten, egzoz sesi duyulmuyo ama bu sensör sürekli zırıldıyo motosiklete bindiğini anlayamıyorsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mahkemeye gerek yok, şu denge sensörü zırıltısını kesemiyolarsa garantiyi bozmayacağına dair yazılı belge versinler ben kendim iptal edicem sensörü. Kafa kalmadı bunun zırıltısını çekmekten, egzoz sesi duyulmuyo ama bu sensör sürekli zırıldıyo motosiklete bindiğini anlayamıyorsun.
    Denge sensörü zırıltısı sıfır motorda kaç KM de başladı, Birde merak etiğim ilk başlarda gelmiyordu veya azdı giderek arttımı?

Motosikleti
    Alıntı serkany adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Denge sensörü zırıltısı sıfır motorda kaç KM de başladı, Birde merak etiğim ilk başlarda gelmiyordu veya azdı giderek arttımı?
    Sıfır alındıktan 300-500km sonra yüksek devirlerden zırıldama başlayarak 2000-3000km civarı 3500 devirde bile zırıldayacak hâle geliyor bu sensör. Rodaj bittiğinde denge sensörü zırıltısıyla tanışıyosun kısacası. Egzoz sesinden fazla sensör zırıltısı var.

Motosikleti
    PULSAR 200NS
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam neden siz ugrasasinizki ben olsam pasa pasa yaptirirdim.hem bide siz yakittan sikayetci degilmiydiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:03 ----------

bakin dedigim gibi servisler sorunu cozemiyorsa bunu belgelerseniz avukat bi aktabaniz varsa ona verin vekaleti oda sebeplensin.bu mahkeme isi 700 tl ye bakiyor.kazandigin zaman zaten 500 kusurunu geri aliyorsun.

Motosikleti
    pulsar
    Hakanx1974
    Arkadaşım stop etme ve devir dalgalanma (benim çevremde)yazılım sonrası giderirmiştir (mengu16 arkadaş hariç galiba)

Motosikleti
    PULSAR 200NS
    arkadaslar yakit sarfiyati,devir dalgalanmasi,denge sensoru gibi arizalarinuz varsa yada buna buna benzer arizalariniz varsa ve bunlari servisler cozemiyorsa tuketici mahkemesi yoluyla yaptirabilirsiniz.sanirim tuketici mahkeme ucreti 650 tl.mahkemeyi kazandiginizda zaten bunu 500 kusurunu geri alacaksiniz.avukat bi akrabaniz yada arkadasiniz varsa oda sebeplenir.lutfen bu ariza konusunu halletmeden farkli bi konu acmayalim.

Motosikleti
    hakanx1974 yakıttan yana bir şikayetim yok, bu motorda jikle yok ve artık o dalgalanma olayı da yok olsada bu benim için sıkıntı değildi, denge sensörü zırıltısı için ilk aldığımda da yoktu şimdide yok şunu da söyleyeyim servis denge sensörü nü iptal etmişti yenisini alıp taktım ve hala bir ses sorunum yok. Sadece sabah motor soğuk iken rampa inişte debriyaj ve fren kullandığımda stop etme vardı yolda giderken bir sıkıntım yoktu, yeni yazılımdan sonra sabah stop etme de bitti, bundan sonra gaz vererek çalıştıracağım bu da ne motora ne de bana bir sıkıntı yapmaz. İlerde bir yazılım daha çıkabilir ilk marşta çalışabilmesi için. Arkadaşlar da bir sıkıntı varsa her türlü yolu deneyerek haklarını arayabilirler.

arkadaşlar selam motorumu alalı daha 1800 km oldu ama müthiş bir yakıt sarfiyatı var elimden geldiğince sakin kullanmama rağmen 3.5 litre yakıyor hele ki birde gazı açarsam 4.5 5 e doğru gidiyor servise söylediğimde anca beş bin bakımında söker enjektörlerine bakarız diyor sizce sorun nedir ?

Motosikleti
    Alıntı tourer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam motorumu alalı daha 1800 km oldu ama müthiş bir yakıt sarfiyatı var elimden geldiğince sakin kullanmama rağmen 3.5 litre yakıyor hele ki birde gazı açarsam 4.5 5 e doğru gidiyor servise söylediğimde anca beş bin bakımında söker enjektörlerine bakarız diyor sizce sorun nedir ?
    3 litre altında yakması için motoru 3-5 bin devir aralığında sürmen lazım kesinlikle 5 bin deviri geçirmeyeceksin vitesleri ona göre yükselteceksin. O zaman 2.7-2.9 litre arası bir tüketimin olur. 110km hızla giderken 100km'de 2.3 litre yaktım diyenler var onlara inanma yalan.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)