Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı mustafaaytar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamun aleyküm arkadaşlar.. bir kaç ay önce kaza yaptığımız pulsar 200ns i topladık şuan yürür halde ama motorla ilgili bir sıkıntı oldu sanırım. enjeksiyon ışığı sürekli yanıyor. motorun boşta gaz yemesi güzel fakat yürüyünce yani yüke binince boğuyor stop edecek gibi oluyor bir türlü yürüyünce gaz açıp gidemiyorsun yavaş yavaş yediği kadar yürüyor. sorun ne olabilir bu tarz bir sorunla karşılaşan oldumu ?
    Hava alamiyor gibi anlattigin kadariyla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafaaytar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CG150(2011) - HONDA CBR250R(2014)
    Alıntı akviran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava alamiyor gibi anlattigin kadariyla
    hava alamasa boşta çalışırkende boğması lazım. boşta güzel devirleniyor yürüyünce iptal.
    KUBA CG150(2011)>> HONDA CBR125R(2014) >> HONDA CBR250R(2014)>> ???

benim emisoldada vardı aynı durum, güya uyumlu karbirator takdılar 0 gelen, bu motor için, aynı dediğin gibi oldu,
    usta akşama kadar karbiratör değişti sürekli, büyük takdı, ufak takdı, takmadığı kalmadı,
    gaz açınca ileri geri silkeliyor motor gaz yemiyor, ne yaptıysalar çözemediler, çareyi aynı motorun satışda bekleyen motordan,
    karbiratorü sökerek benimkine takarak çözdüler, şimdi dibine kadar gazlıyorum ) 2 günlük mevzu..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:59 ----------

dün bu aleti deneme şansı buldum, deli gidiyor, gaz yiyor, 120 ye kadar ivmelenme çok iyi, sorasında tın tın,
    beklede 140 a kadar çıksın.. tabi dijitalde 120gördüğünde aslında 110 felanla gidiyorsun muhtemelen..
    motorumu satışa çıkardım alacağım birtane..

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Yarın teker önce Oktay motor ordan Çanakkale üzerinden büyük ihtimalle bursaya, pazar günü teker Eskişehir e döner, akşam olmadan istanbul a geri dönüş başlar, inşallah sağ salim geri döneriz tabi hava da bize biraz yardımcı olursa tadından yenmez.
    AttilaXtreme bunu beğendi.

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    FAce grubunda rölanti dalgalanması ve stop etme sorununu çözmek için servislere yeni beyin yazılımı geldiğinden(hangi servislere gelmiştir, hangilerine gelmemiştir, kaçının haberi vardır bilmiyorum) ve yükleme yaptıran bir arkadaşın memnun olduğundan bahsedilmiş. ÇEvrenizdeki servislere sorar mısınız, bilgileri var mı? Ya da sizin konudan haberiniz var mı?
    izmirde bugün güncelleme yapıldı
    devir dalgalanma neredeyse 0 diyebilirim sabit 1.6
    bakalım umarım sıkıntı çıkarmaz

2015 sıfırı bayiden 7500 tl, 2. el 2014 7000 tl

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı fatih. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de servise sordum var öyle bişey dedi ama daha gelmemiş. 5000km bakımında yaptırıcam, böyle de çalışıyo motor nasıl olsa. Motor tam ısınamamışken yokuş aşağı ve kasisten geçerken debriyajı çekersen stop ediyo. Bi kere de düz yolda yaptı durup dururken. Tek sinir olduğum şey bu stop etmeyi yaptığında yeniden çalışmak için 5 saniye kadar marş istemesi. Trafiğin ortasında kaza yaptırır insana.

truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de servise sordum var öyle bişey dedi ama daha gelmemiş. 5000km bakımında yaptırıcam, böyle de çalışıyo motor nasıl olsa. Motor tam ısınamamışken yokuş aşağı ve kasisten geçerken debriyajı çekersen stop ediyo. Bi kere de düz yolda yaptı durup dururken. Tek sinir olduğum şey bu stop etmeyi yaptığında yeniden çalışmak için 5 saniye kadar marş istemesi. Trafiğin ortasında kaza yaptırır insana.
    Mengu duz yolda giderken durmasi tehlikeli degilmi durmasi motorun kitlemiyormu lastik

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı ^adm^ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceden yazıldı mı bilmiyorum fakat 200NS Hindistanda yerini AS200 modeline bırakmış hatta üretimi durmuş, birşeyi etkiler yada değiştirir mi bizim için bilemeyeceğim.
    Geçmiş olsun. 1 sene sonra oldukça şenlenir burası (:
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    FAce grubunda rölanti dalgalanması ve stop etme sorununu çözmek için servislere yeni beyin yazılımı geldiğinden(hangi servislere gelmiştir, hangilerine gelmemiştir, kaçının haberi vardır bilmiyorum) ve yükleme yaptıran bir arkadaşın memnun olduğundan bahsedilmiş. ÇEvrenizdeki servislere sorar mısınız, bilgileri var mı? Ya da sizin konudan haberiniz var mı?
    Nihayet ! Lütfettiler hakikaten.

Sen çok şikayetçiydin, umarım çözülmüştür.

Yeni alacak arkadaşların en çok çekindiği (haklı olarak) iki konu bu.

Bu arada geçenlerde Motorcumuhabbeti pulsar 200rs incelemek istediğini, elinde olanların iletişime geçmesini rica ettiğini yazmıştı.

Barkın'ın aynı kalıptaki yorumlarından sonra iyi bir inceleme yapacağını düşünüyorum m2'nin. Umarım aynı geyiğe girmez, parası böyle, yakıtı şöyle diye. Abs performansını merak ediyorum.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Motosikleti
    pulsar
    birkaç ekleme daha yapayım
    sanırım bu güncelleme ile stop etme sorunu kalkıyor
    benim motorum "ara sıra bazen" stop ediyordu ışıklarda veya durmaya yakın gaz kesme ve debraj yapınca çat gidiyordu.
    bugün baya bir denedim işe gelirken
    gazı aniden kestiğiniz zaman devir artık 2 binde sabitleniyor gaz vermediğiniz taktirde 5 saniye içinde normal seviye 1.6 bin devirde sabitleniyor
    güncellemeden önce gazı aniden kestiğiniz zaman ise 1.0 bin devire kadar iniyor ve yavaştan normal devire çıkmaya çalışıyordu veya çıkamadan stop ediyordu
    sanırım artık stop etme olayı çözüldü
    devir dalgalanma olayı ise "benim motorumda" bitmiştir sabit 1.6
    güncelleme artı olarak ilk çalıştırmada marşla birlikte gaz vermek gerekiyormuş şimdi ise sadece marşa basmak yeterliymiş ((ben aldığım günden itibaren hiç gaz vermeden tek marş ile çalıştırıyordum))
    ve son olarak motor enjeksiyon kendini iklim şartlarına göre daha iyi ayarlıyormuş
    şimdilik benden bu kadar
    teşekkürler güncelleme için
    Sarıhan, tozluklu ve mcsultan bunu beğendiler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı truck123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mengu duz yolda giderken durmasi tehlikeli degilmi durmasi motorun kitlemiyormu lastik
    Debriyaja basarsan yapıyo böyle bir şeyi. Motor vitesteyken stop etmiyo. Düz yolda değil ama virajda tehlikeli, motorun stop ettiğini fark etmeyip debriyajı bırakırsan.

Motosikleti
    Pulsar
    Enjeksiyon güncellemesini nerede yaptırabiliriz, bütün bayiilerde varmı biliyormusunuz.

Motosikleti
    pulsar
    Alıntı Sarıhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enjeksiyon güncellemesini nerede yaptırabiliriz, bütün bayiilerde varmı biliyormusunuz.
    motoru hangi bayiden aldın ise orayı ara yardımcı olurlar büyük ihtimal
    Sarıhan bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    motoru hangi bayiden aldın ise orayı ara yardımcı olurlar büyük ihtimal
    Fatih, servis bu yazılım güncellemesi için herhangi bir ücret talep etti mi?

Motosikleti
    pulsar
    Fatih, servis bu yazılım güncellemesi için herhangi bir ücret talep etti mi?
    Hayır garanti kapsamı içinde
    maktama bunu beğendi.

Hayır garanti kapsamı içinde
    Garantisi biten parami verecek

Motosikleti
    pulsar
    Alıntı akviran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garantisi biten parami verecek
    Gidip bir sormanız lazım bajaj servisliğini almadığım için bilemicem

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Forumdaki ilk mesajım, hepinize selamlar
    Dün motorumu ilk bakımı için servise götürdüm. İlk motorum olduğu için hiç gece kullanmamıştım. Far ampülümün patlak olduğunu farkettiler ve değiştirdiler. Ve ödemeye gittiğimde 35 Tl ampul parasını da bakıma eklediler. Garanti kapsamında düşündüğüm için önce bir şey demedim fakat fiyatı eklediklerini görünce sordum neden bunun için ücret alıyorsunuz diye. Ampul patlamasının garanti kapsamında olmadığını ve benim hatam olduğunu belirttiler.

İlk motorum olduğu için teslim alırken kontrol etmemiştim ama benim için büyük ders oldu 650 Km'de nasıl ampul patlar bunu da ayrıca halen anlayamadım

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı Gitanes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumdaki ilk mesajım, hepinize selamlar
    Dün motorumu ilk bakımı için servise götürdüm. İlk motorum olduğu için hiç gece kullanmamıştım. Far ampülümün patlak olduğunu farkettiler ve değiştirdiler. Ve ödemeye gittiğimde 35 Tl ampul parasını da bakıma eklediler. Garanti kapsamında düşündüğüm için önce bir şey demedim fakat fiyatı eklediklerini görünce sordum neden bunun için ücret alıyorsunuz diye. Ampul patlamasının garanti kapsamında olmadığını ve benim hatam olduğunu belirttiler.

İlk motorum olduğu için teslim alırken kontrol etmemiştim ama benim için büyük ders oldu 650 Km'de nasıl ampul patlar bunu da ayrıca halen anlayamadım
    Far ampulu patlayabilir. Normaldir. Hiç bir marka ampule garanti vermez. Fakat şöyle bir ampul(belki daha adisi) takmışlardır. 9 TL ampulu takıp 35 TL istemeleri kazık olmuş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)