Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı tozluklu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben 135 km yi anca aşağı eğimli yolda görebiliyorum. Düzde 125 i görmek için iyice sıkıştrarak hızlanmam gerekiyor. 90 küsür kilo mu etkili acaba? Yoksa 1.90 küsür boyun aldığı rüzgar mı? Yoksa ancak 1000 km de olması mı motorun.
    Göstergeye göre 150-152 de kalıyorum rüzgar çok etkiliyo totoyu artçı selesinin çıkıntısına yaslayıp kafayıda göstergeye doğru sarkıtıyorum çok faydası oluyor
    tozluklu bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sıfır km pulsar ile yeniden aranızdayım dün motoru aldım şuanda 29 km de.Bu süre zarfında sayın ekrem ata beyin yakından ilgilenmesi ve bayinin tavrı mutlu ediciydi.Bu yaşamış olduğum hadise ile ilgili ürün fabrikaya alınmış detaylı olarak incelenmiş fakat bir arızanın tespiti yapılamamıştı hindistana gönderilen verilerin değerleri normal görünüyormuş.Bu durumda karşılıklı anlaşılarak iki tarafında mağdur edilmeyeceği ortak payda buluşarak yeni motoruma kavuşmuş bulunmaktayım.Şimdi sıfırdan rodaj başlıyor ilk 16 km ye kadar motor gayet sessizdi 16 km de denge sensörü merhaba dostum dedi sesini bile özlemişim 5 dakika sohbet ettikten sonra kendisini bazı sevgi dolu sözcüklerle kırmış oldum ki küstü ve sesini kesti bayrama kadar ilk bakıma yetiştirmeyi planlıyorum bayramdada kısmetse istanbul dışına çıkma niyetim var ekrem ata beye ve bayi ve servis çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum tekerimiz düz bassın diyor ve kazasız belasız sürüşler diliyorum..
    Hayırlı uğurlu olsun tebrik ederim hem seni hem de bu konuda fedakârca davranan itibarını kaybetmektense para kaybetmeyi tercih eden bajaj Türkiye ve kuralkani dolayısı ile Ekrem beyi ..
    takribi 8000 km pulsar kullandım ve çok memnundum herkese tavsiye ediyorum bajaj ve özellikle pulsari

Bir de denge sensoru vs gibi ufak sorunları kafanıza takmayin canınız sikilirsa diğer forumlarda başka markaları alip onbinlerce lira veren motorcu kardeslerimizin nelerle cebellestigini okuyun inanın bunlar sorun sıkıntı değil.

Tekrar tebrik ederim ayzek arkadaşım.
    ayzek bunu beğendi.

denizhan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Alıntı ibrahimkcmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gidon yükseltmeyi yaptın mı ? resim atman mümkün mü...
    mesajını yeni gördüm geç oldu kusura bakma

ibrahimkcmz bunu beğendi.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ayzek kardeşim çok geçmiş olsun .Yeni motorun hayırlı olsun . Aslında Ekrem beyin içinde olduğu bir durumun sıkıcı bir şekilde neticelenmesi zaten beklenemezdi. Bajaj,itibarını çok sağlam bir şekilde arttırıyor. Açıkçası ben , Pulsar 400 cs yi de dört gözle bekliyorum.
    ayzek bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes görsün 65 cc yüzünden ne muamele gördüğümü.

Zaten bende olur olmadık yerde stop eden bir motorla 700 km lik yola çıkmam.
    Bacac sana gelmez Sym Wolf al sen sym wolf

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Arkadaşlar ben 135 km yi anca aşağı eğimli yolda görebiliyorum. Düzde 125 i görmek için iyice sıkıştrarak hızlanmam gerekiyor. 90 küsür kilo mu etkili acaba? Yoksa 1.90 küsür boyun aldığı rüzgar mı? Yoksa ancak 1000 km de olması mı motorun.
    120'yi tek gazda çok rahat görüyorum. 135'i yol müsaitse yatarak. 136'da ışık yanıyor. daha fazla zorlamıyorum.
    tozluklu bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Düz yolda sıkıştırarak 125i 5. viteste yapıyor benim alet
    tozluklu bunu beğendi.

meki 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Bayağı bi dik eğimde 157 km yi artçılıyken gördüm.Düz yolda 135 e zor çıkıyor..
    tozluklu bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Benimki düz yolda kasmadan 140'ı görüyo sizler motoru açamamışsınız düzde RPM limit ışığını yaktıramıyosanız.
    tozluklu bunu beğendi.

tozluklu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    Yanıtlar için teşekkür ederim. 3000 km.ye kadar dert etmeme kararı aldım. Ben yatmadan kullanıyorum ve iri bir adamım. ciddi rüzgar alıyorum. Belki ön camın biraz faydası olur. O da seneye olur diğer aksesuarlarla BERABER..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    200cc hacim için normaldir bu hız kimi 140 kimi 130 yapacak tabiki hava şartlarıda önemli.

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Merhaba arkadaşlar

bugüm baktım hava inceden esiyor aldım elime alet malet
    dedim bu denge sensörü iyice kafamı bozuyor birşeyler yapmak lazım(((Fabrika zaten bizi iplemiyor)))
    çıkardım sensörü keşke birtane yedek alsaydım denemek istedigim birşey dagha vardı
    bir adet sırınga ve jopon yapıştırıcısı
    şırınga yardımıyla joponu sensörün içinde bilyaya boşaltmaktı ama sensör olmadıgı için diger haftalara kaldı bu proje
    hatta okadar iddalıyımki bu sesi çözdükten sonra param yettigince sensör alıp hepsinin sesini kestikten sonra
    pazarlama müdürüne pazarlamayı düşünüyorum
    neyse çıkardım sensörü bir tane metal parca var sesi azaltması için o parcayı çıkardım elimle şöyle bir salladım
    ses %100 arttı hemen yerine taktım=)
    bir taneye yakın elektirik bantıyla şöyle güzel sardım salladım elimle baktım ses %25 azaldı
    kalın çif taraflı bant vardı onuda sardım güzelce salladım oha ses %90 azaldı
    ama sensör oldu duba gibi nasıl takıcam yerine=) koli bantıylada güzelce sıkıştırarak sardım ses neredeyse tamamen kesildi
    biraz ugraştan sonra sensörüde yerine taktım motoru topladım haydi bismillah deyip söyle bir turladım
    ilk 50metre sıfır ses sonrası malum zırır zırır zırırdamaya devam=)
    PAZARLAMA MÜDÜRÜ bakın arızanın tespitine gerek yok buna bir çözüm getirseniz bari

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    Kendilerine, “Yeryüzünde bozgunculuk yapmayın“ denildiğinde
    “Bizler sadece düzeltenleriz“ derler.
    Oysa onlardır asıl bozguncu; farkında bile değiller. 2.12

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bu hafta içinde ben de denge sensörünü iptal etmeyi düşünüyorum. Sensörün çıkışını ölçüp ona göre basit bi elektriksel devre ayarlıyacam oraya. Yaparsam burada anlatırım ne yaptığımı.
    tozluklu bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu hafta içinde ben de denge sensörünü iptal etmeyi düşünüyorum. Sensörün çıkışını ölçüp ona göre basit bi elektriksel devre ayarlıyacam oraya. Yaparsam burada anlatırım ne yaptığımı.
    Uğraştıgımız şeylere bak

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı fatih. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar

bugüm baktım hava inceden esiyor aldım elime alet malet
    dedim bu denge sensörü iyice kafamı bozuyor birşeyler yapmak lazım(((Fabrika zaten bizi iplemiyor)))
    çıkardım sensörü keşke birtane yedek alsaydım denemek istedigim birşey dagha vardı
    bir adet sırınga ve jopon yapıştırıcısı
    şırınga yardımıyla joponu sensörün içinde bilyaya boşaltmaktı ama sensör olmadıgı için diger haftalara kaldı bu proje
    hatta okadar iddalıyımki bu sesi çözdükten sonra param yettigince sensör alıp hepsinin sesini kestikten sonra
    pazarlama müdürüne pazarlamayı düşünüyorum
    neyse çıkardım sensörü bir tane metal parca var sesi azaltması için o parcayı çıkardım elimle şöyle bir salladım
    ses %100 arttı hemen yerine taktım=)
    bir taneye yakın elektirik bantıyla şöyle güzel sardım salladım elimle baktım ses %25 azaldı
    kalın çif taraflı bant vardı onuda sardım güzelce salladım oha ses %90 azaldı
    ama sensör oldu duba gibi nasıl takıcam yerine=) koli bantıylada güzelce sıkıştırarak sardım ses neredeyse tamamen kesildi
    biraz ugraştan sonra sensörüde yerine taktım motoru topladım haydi bismillah deyip söyle bir turladım
    ilk 50metre sıfır ses sonrası malum zırır zırır zırırdamaya devam=)
    PAZARLAMA MÜDÜRÜ bakın arızanın tespitine gerek yok buna bir çözüm getirseniz bari

http://<a href="http://postimg.org/i...ge.jpg</a></a>

http://<a href="http://hizliresim.co...kD.jpg</a></a>

http://<a href="http://hizliresim.co...35.jpg</a></a>

http://<a href="http://hizliresim.co...0q.jpg</a></a>

http://<a href="http://hizliresim.co...lG.jpg</a></a>
    sensörün içine silikon sıkıp sesi kesenler oldu iptal etmeye gerek yok. silikon sıkınca da ses kesiliyor ama sensör çalışmaz oluyor

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sensörün içine silikon sıkıp sesi kesenler oldu iptal etmeye gerek yok. silikon sıkınca da ses kesiliyor ama sensör çalışmaz oluyor
    peki cbr 125 veya onun ayarında bir denge sensörü alınsa soketler uymasa bile soketi değişse çalışmazmı acaba
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    pulsar
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki cbr 125 veya onun ayarında bir denge sensörü alınsa soketler uymasa bile soketi değişse çalışmazmı acaba
    yarın bi silikon yapacam umarım motor arıza ışık yakmaz

Motosikleti
    Honda cbr 650f
    Merhaba arkadaşlar bir konuda pulsarcı arkadaşların bilgisine ihtiyacım var. Suan pulsarimin km 8000 de bayram da 2000 km lik yol bayramdan sonrada 3000 km ve agustosun sonunda bir 3000 km tatil yol programim var. Motorumun uzerindeki lastikler orjinal ve ortalama kac binde orjinal lastikleri degistirmem gerekiyor, 18000 km ye kadar rahatca gider mi? Pulsarci arkadaslar kac binde orjinal lastikleri degistirdi?

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı ismo61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bir konuda pulsarcı arkadaşların bilgisine ihtiyacım var. Suan pulsarimin km 8000 de bayram da 2000 km lik yol bayramdan sonrada 3000 km ve agustosun sonunda bir 3000 km tatil yol programim var. Motorumun uzerindeki lastikler orjinal ve ortalama kac binde orjinal lastikleri degistirmem gerekiyor, 18000 km ye kadar rahatca gider mi? Pulsarci arkadaslar kac binde orjinal lastikleri degistirdi?
    lastiğin kalitesine göre değişkenlik gösterir 15000-20000 veya 25000-30000 e kadar diş derinliği belli eder orjinali ne kadar götürür bilmiyorum
    ismo61 bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ayzek yeni motoru almışsın galiba durumlar nasıl dostum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)