Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Bugun ankara 4.44 motorda 9500 bakımını yaptırdım. Yolda farketim bir surtme sesi geliyor sanırım arkadan bi yerden acaba zincirdenmi geliyor . Baya gitmiştim geride donemedim . buradan böyle sorarak anlaşılmaz ama sizce olabilir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı oknglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun ankara 4.44 motorda 9500 bakımını yaptırdım. Yolda farketim bir surtme sesi geliyor sanırım arkadan bi yerden acaba zincirdenmi geliyor . Baya gitmiştim geride donemedim . buradan böyle sorarak anlaşılmaz ama sizce olabilir ?
    zinciri fazla veya dengesiz germiş olabilirler. Motosikleti orta sehpaya alarak arka tekerleği elinle çevirip sesi dinlemeye çalış olmazsa 1. vitese alıp öyle dinle tabi eğer orta sehpa varsa. ama servise gitmek en iyisi sorun başka bir yerden de kaynaklanıyor olabilir.
    oknglr bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda nt 700 v deauville
    arkadaşlar ayzek arkadaşımızın kaza sebebini yanlış anladığımdan korktuğumu ve pulsardan vaz geçtiğimi dile getirmiştim ama 2015 pulsar almaya tekrardan cesaretlendim gibi. şimdi işin özeti ben askeri personelim ve şırnak iline tayin oldum bayramdan sonra sıfır pulsar alıp 4-5 gün içinde 1000 km'lik uzun bir yola çıkacağım. siz benim yerimde olsanız ne yaparsınız yani halen almadığım için sıfırmı yoksa ikinci el mi önerirsiniz. ayrıca pulsarın rodaj süresi yani km'si ne kadar 1000 km yeterli olur mu? lütfen kafam çok karışık pulsara güvenmek istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim.

tozluklu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    3000 4000 km den sonra yakıtın düştüğünü söylüyor bazı kullanıcılar. Demekki anca sıkılığı gidiyor motorun.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı tozluklu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3000 4000 km den sonra yakıtın düştüğünü söylüyor bazı kullanıcılar. Demekki anca sıkılığı gidiyor motorun.
    Rodaj döneminde 5 6 bin devir civarında kullanırken ortalama 3,3 lt yakıyordu. Şimdi 8 9 bin devir civarında kullanıyorum yine 3,3. Yani rodajdan sonra yakıt tüketimi düşüyor
    tozluklu bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı tozluklu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial drfitten az yakıyor .

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Pulsar'ın rodajı 450-500km arası yapılıyor. 4-5 gün içinde bu km'yi rahatça yapıp, rodaj bakımından sonra uzun yola rahatlıkla çıkabilirsiniz. Puslar alma konusunda ise, bütçe var ise japona yönelin derim fakat bütçe sıkıntılı ise Pulsar, çinlilerden önce japonlardan sonra en iyi alternatif.

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Alıntı cansin09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ayzek arkadaşımızın kaza sebebini yanlış anladığımdan korktuğumu ve pulsardan vaz geçtiğimi dile getirmiştim ama 2015 pulsar almaya tekrardan cesaretlendim gibi. şimdi işin özeti ben askeri personelim ve şırnak iline tayin oldum bayramdan sonra sıfır pulsar alıp 4-5 gün içinde 1000 km'lik uzun bir yola çıkacağım. siz benim yerimde olsanız ne yaparsınız yani halen almadığım için sıfırmı yoksa ikinci el mi önerirsiniz. ayrıca pulsarın rodaj süresi yani km'si ne kadar 1000 km yeterli olur mu? lütfen kafam çok karışık pulsara güvenmek istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim.
    merhabalar... dostum senin yerinde olsam düşünmeden sıfırını alırım. çünkü 2. el desen anladıgım kadarıyla zaman sıkıntın var ve bu sürede istediğini bulamayabilirsin. zaten sıfırla ikinci eli arasında da ucurum yok. yol yapma konusuna gelince ise rodajını 500 de yaptıktan sonra dilediğin gibi yola cık. şöyle ki 1000 km öyle cok uzun bi yol değil yani gözünü korkutmasın bu arada 25 temmuz gibi 5000 km lik güneydogu dogu anadolu ve karadeniz turum var. şartları da zorlamaya çalışıp bunu sınır boyu Türkiye yapmayı düşünüyorum...diyeceğim o ki yol seni korkutmasın.makina zaten her türlü nazını -kahrını çeker.. tecrubeyle sabittir

denizhan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Alıntı cansin09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pulsarı tavsiye ederim motora extradan gidon yükseltme yapabilirsin sürüşü baya rahatlatıyor bende 2014 var seleye sünger attırdım 2015 den daha yumuşak oldu rodaj olayına gelirsek ben rodaj modaj yapmadım 6 - 7 binden sonraki motor sesi cok hosuma gitti bende yüksek devir kullandım. problem olarak terleme sorunum vardı o da serviste çözüldü onun harici bir sorunum olmadı artı olarak parça ve bakım fiyatları gayet makul diğer firmaların motordaki sorunları garanti kapsamına almamak için nasıl kıvırdıklarını az çok bilirsiniz benim gözlemlediğim bajaj bu konuda bi kaç adım önde kısmetse bu günde boxerımı teslim alıcam bajaj candır

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı denizhan_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pulsarı tavsiye ederim motora extradan gidon yükseltme yapabilirsin sürüşü baya rahatlatıyor bende 2014 var seleye sünger attırdım 2015 den daha yumuşak oldu rodaj olayına gelirsek ben rodaj modaj yapmadım 6 - 7 binden sonraki motor sesi cok hosuma gitti bende yüksek devir kullandım. problem olarak terleme sorunum vardı o da serviste çözüldü onun harici bir sorunum olmadı artı olarak parça ve bakım fiyatları gayet makul diğer firmaların motordaki sorunları garanti kapsamına almamak için nasıl kıvırdıklarını az çok bilirsiniz benim gözlemlediğim bajaj bu konuda bi kaç adım önde kısmetse bu günde boxerımı teslim alıcam bajaj candır
    Rodaj yapmadınız peki yakıt tüketimi ne durumda ? Rodaj yapmadan motorun canını alınca yakıt tüketimi kötü olur genelde.

denizhan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    ara sıra ölçüm yapıyorum 100 km de 3 litreyi geçmedi ben her motorumda ilk 1000 km yi virajlı yollarda yaparım elimden geldiğince freni az kullanırım viraja girmeden hızımı kompresörle ayarlarım sık sık vites değiştiririm sürekli sabit gazla gitmem elimden geldiğince şehir içi sıkışık trafiğe girmem bu 6. motorum şimdiye kadar piston gömlek krank vs hiç bir sorun yaşamadım sadece en son motorun krostu baya bi zorladım dağ bayır çamur derken debriyaj balataları değişmişti pulsarda su deviri geçmeyin su hızı geçmeyın gibi kurallara uymadım maşallah bi sorunu yok bir kere son hız denedim 157 gördü ancak rüzgarlı havada o hızı görmesi imkansız

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Alıntı denizhan_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gidon yükseltmeyi yaptın mı ? resim atman mümkün mü...

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sıfır km pulsar ile yeniden aranızdayım dün motoru aldım şuanda 29 km de.Bu süre zarfında sayın ekrem ata beyin yakından ilgilenmesi ve bayinin tavrı mutlu ediciydi.Bu yaşamış olduğum hadise ile ilgili ürün fabrikaya alınmış detaylı olarak incelenmiş fakat bir arızanın tespiti yapılamamıştı hindistana gönderilen verilerin değerleri normal görünüyormuş.Bu durumda karşılıklı anlaşılarak iki tarafında mağdur edilmeyeceği ortak payda buluşarak yeni motoruma kavuşmuş bulunmaktayım.Şimdi sıfırdan rodaj başlıyor ilk 16 km ye kadar motor gayet sessizdi 16 km de denge sensörü merhaba dostum dedi sesini bile özlemişim 5 dakika sohbet ettikten sonra kendisini bazı sevgi dolu sözcüklerle kırmış oldum ki küstü ve sesini kesti bayrama kadar ilk bakıma yetiştirmeyi planlıyorum bayramdada kısmetse istanbul dışına çıkma niyetim var ekrem ata beye ve bayi ve servis çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum tekerimiz düz bassın diyor ve kazasız belasız sürüşler diliyorum..
    Tekrardan geçmiş olsun.

Yeni motorunuza kazasız belasız binebilmeniz dileği ile.
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    Hayırlı olsun ayzek. Nasıl bir anlaşma yaptınız bilmiyorum ama sanırım senin adın sevindirici olmuş..
    ayzek bunu beğendi.

asuvara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2005/Bajaj Pulsar 200 NS
    [QUOTE=Zuzuuw;3670805]Tekrardan geçmiş olsun.

Yeni motorunuza kazasız belasız binebilmeniz dileği ile.
    Tamer beyin yasadigi olayin tatliya baglagina sevindim.Aracin yenisi verilmis.Bu Bajaj Kuralkan icin umut verici bir durum olusturdu.Kendilerini bu olumsuz durumu duzelte bildikleri icin tebrik ederim.
    Bu resetleme sorununa gelince bu benim motorumda da var tek farki ilk calismada yapmasi ve hata kodu verip saati sifirlamasi .Bu durumu henuz Ankara 444 e goturme sansim olmadi.Bununla ilgili de buradan arkadaslarima gerekli bilgilendirmeyi yapacagim.
    Yeniden gecmis olsun Tamer bey.Kazasiz belasiz hayirli surmeler dilerim.
    ayzek bunu beğendi.

selam arkadaşlar; pulsar almayı düşünüyorum,uzun yolda 90-100 sabit hızda tek kişi kullanımda ortalama yakıtı ne olur?yardımcı olursanız sevinirim.özellikle km yapmış arkadaşlardan yorum bekliyorum,teşekkürler.

Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    en düşük tüketimi yapacağı hızları yazmışsınız.

meki 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    O hızlarda 3 lt yakar..

Gundogdu41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Uzun yolda bende o hız aralığında sürüyorum ortalama 2.7 lt yakıyor.

Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    Arkadaşlar ben 135 km yi anca aşağı eğimli yolda görebiliyorum. Düzde 125 i görmek için iyice sıkıştrarak hızlanmam gerekiyor. 90 küsür kilo mu etkili acaba? Yoksa 1.90 küsür boyun aldığı rüzgar mı? Yoksa ancak 1000 km de olması mı motorun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)