Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sol kapakta(dinamo) 'nun üstünde kablo demedi girişi var ordan yağ sızdırıyor....bi kontrol et istersen-belki sen de başlamıştır...4-5 arkadışımda hepsinde aynısı oldu...
    Onun bi zararı yok, silindir alt veya üst contasından, karter orta contasından yağ kaçırmadığı sürece ne yolda bırakır ne de yağı çok eksiltir.
    dyavol-77 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı erhanertek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım yoktur. Bi bakarım kablo demetine de. Başka bakmam gereken yer var mı arkadaşım.
    Yağ filtre kapağından da terleme yapabilir..(motor sağ kapak önünde 2 cıvatalı ve üzerinde oil filter diye yazar-oraya da bi bak derim)-ama bu son dediğim münferit-hepsinde yok..Tekrardan geçmiş olsun...
    bektanist bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200rs ve 200as nin piyasaya dahil olmasından sonrası için konuşuyorum. Ayda 250 adet satışla çok rahat geçilir. 80 vilayette 3 er tane satmak çok ama çok kolay olsa gerek.
    Türkiye de motor satılan il sayısı 40 i geçmez. Bunlarda motor satılan ay en iyi ihtimalle 6 aydır. Zaten kaç bayisi olduğuna bakarsanız sayıları tahmin edersiniz.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mephamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye de motor satılan il sayısı 40 i geçmez. Bunlarda motor satılan ay en iyi ihtimalle 6 aydır. Zaten kaç bayisi olduğuna bakarsanız sayıları tahmin edersiniz.
    Koskoca bayiler 6 ay motor satıp kalan 6 ay kış uykusuna mı yatıyor ? Mümkün değil, kaldı ki bazı yerlerde beyaz eşya satan tükkanlarda bile satılıyor motorlar. Ayda 6 motor satmak ile o dükkanın 5 kalem vergisinden 1 tanesi bile ödenmez.
    bektanist bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koskoca bayiler 6 ay motor satıp kalan 6 ay kış uykusuna mı yatıyor ? Mümkün değil, kaldı ki bazı yerlerde beyaz eşya satan tükkanlarda bile satılıyor motorlar. Ayda 6 motor satmak ile o dükkanın 5 kalem vergisinden 1 tanesi bile ödenmez.
    Çayıroğlu mesela kışın motosiklet satıyomu yok benim gördüğüm sadece çocuk bisikleti ve akülü araba satıyolar kışın.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çayıroğlu mesela kışın motosiklet satıyomu yok benim gördüğüm sadece çocuk bisikleti ve akülü araba satıyolar kışın.
    Tükkan açık, satmaması için bir sebep var mı? Kışın kimse motor almıyorda çocuğuna pisiklet mi alıyor ? Senetle sepetle sattığı motorlar, daha başka buraya yazmayacağım işlerden iyi para alıyor motor bayileri, kimse 6 ayda satacağı 50 motorun parası ile bir sene yaşayamaz.
    bektanist bunu beğendi.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar'da yağ terleme/sızdırma kronik- hepsinde var...sonuçta bir Ducati,BMW değil...Arka sele nin altına bol,bol bez stoklamanı tavsiye ederim..Hayırlı olsun yeni motorun...
    Hangi akla hizmet hepsinde var yazabiliyorsun? Gordun mu tum pulsarlari?? Sadece bmw de ducati de mi terleme olmuyor?? Problem icin buldugun cozumde sahaneymis. Boyle cozum bulan beyinden boyle bi yorum duymak sasirtmadi. Yazmayayim yazmayayim diyorum adami zorla yazdiriyorsunuz ya!
    hkn34 bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı erhanertek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhabalar. Bugün Bende 2015 model pulsar 200 ns aldım. Hafta sonu olduğu için plaka vs işlemler yapılamadığı için motoru evin altındaki dükkan katına kilitledim.(Motoru Aldığım yer ile evin arası max. 5km.)Neyse akşam bi bakayım motora dedim evin önünde bir tur atarım falan diye düşündüm fakat motorun yanına gittiğimde motorun altında ve eksozda bikaç damla yağ olduğunu farkettim. Telefon fenerini açıp yakından baktım motorun sol kapağının alttaki vidasında 1 damla yağ sarkmış durumdaydı neyse normaldir dedim yağı temizledim ve çıkardım motoru. Kitapçıktaki bilgilere göre yani fazla yormadan evin önünde rodaj kuralları doğrultusunda bir kaç tur atıp durdum ve tekrar eğildim motorun altına yine yağ sızıntısı vardı. Motoru aldığım yeri aradım pazartesi getir bakarız dediler. fakat anlamadığım henüz birinci günündeki motorda nasıl böyle bir problem çıkabilir. Bu ürün ayıplı bir üründür.Nasıl güvenebilirim başka bir problemi olup olmadığına? Arkadaşlar Tavsiyelerinizi bekliyorum.Teşekkürler
    Öncelikle hayırlı olsun Sonrasında ise büyük geçmiş olsun aldığın yerle bir görüş
    değişim veya ödediğin ücretin tamamını talep edebilirsin
    eğer bu konulara girmek istemeyip sadece biz tamirini yapar veririz derlerse kabul edip etmemek senin elinde
    uğraşırım dersen tüketici hakem heyetine ve onların yönlendirmesi ile
    tüketici mahkemesine başvurabilirsin zaten bu seçeneği gördüklerinde istediğin durumu kabul edeceklerdir
    yani ya aynı oranda değişim veya ücret talebi hangisini istersen artık o sizin seçiminiz.
    HATIRLATMA YAPAYIM GENELDE BU GİBİ KONULAR MAHKEMEYE GİDERSE HEP TÜKETİCİ KAZANIR
    ÖRNEK
    [IMG][/IMG]
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi akla hizmet hepsinde var yazabiliyorsun? Gordun mu tum pulsarlari?? Sadece bmw de ducati de mi terleme olmuyor?? Problem icin buldugun cozumde sahaneymis. Boyle cozum bulan beyinden boyle bi yorum duymak sasirtmadi. Yazmayayim yazmayayim diyorum adami zorla yazdiriyorsunuz ya!
    Nazar olmasın diye yazmiyordum ama ;
    Hamd olsun 5 - 6 bin arası denge sensoru zingirtisi haric sıkıntı yok.
    Sikinti olan sert koltuğu kaplattim iş tamam.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

teşekkürler pazartesi değişim talep edeceğim.bakalım ne diyecekler

Motosikleti
    Bugün bi 200km kadar gezdim viraj performansı motorun titrediğini falan unutturuyor. Yaktığı benzine acımazsanız çok iyi gidiyor. 120-130km hızla girdiğim virajlar oldu. Ankara ayaş-polatlı arası köy yolu sayılabilecek dar bir yolda 120km ortalama hız ile gittim gerçekten çok keyifliydi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bajaj etkinliğinden geliyorum. Boxer, 150F ve Pulsar'ı bir daha test ettim. 150F'teki vibrasyon Bursa'da test ettiğim motordan daha azdı ama yine de bana göre rahatsız ediciydi. Boxer'ı ikinci kez sürüyorum ve bu sefer bana çok daha güzel geldi. Vibrasyonu da kafaya takacak seviyede değil, çok rahatsız etmiyor. Yalnız kampana frenleri bu kez çok zayıf buldum. Pulsar ise görevlinin söylediğine göre, Türkiye'ye ilk gelen Pulsar'mış. Her türlü işkenceyi görmüş, gösterilerde kullanılmış 23 bin km'de bir motordu. Titreşim sadece elçiklerde vızıltı şeklinde vardı o kadar. Son kararım, Pulsar'da kafaya takacak bir titreşim olmadığıdır. En azından belirli bir kilometreden sonra demek bu seviyeye geliyormuş, onu anladım.

vladimir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr500r
    Bugün motosikleti test etmek, merakımı gidermek için bajaj etkinliğine uğradım. 150f rahat ancak tercihim kesinlikle üzerine koyarak Honda cbf 150 almak olurdu. 200ns Pulsar ise gücünü hissettiriyor çok keyifliydi. Tabi hepi topu 1 km kullanmışımdır, motor için keyifli demekten başka bir yorum yapmam doğru olmaz. Pulsarın fiyatı geçen seneye göre epey yüksek malesef, güncel fiyatı ikinci el japonlara yönlendirebilir insanları.

Bu motoru alicaktim ama fiyati cok fazla geldi haketmedigini dusundum ve cbf 150 aldim
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    :(
    benimde 4bin km yi geçti nazar değmesin terleme falan yok ama hepsinde var şöle böle demek bence yanlış...tabikide en iyi motor budur hem ucuz hem süper demiyoruz ama kim ne derse desin günümüz şartlarında alınacak binilecek zevkli gösterişli az yakan giden ve japonlar gibi 13-15 bin tl olmayan bi motor ... gönül ister bi z800 mt09 binmek ama nerde?????hayal.... kimse de kusura bakmasın ama cbf 150 ile de kıyaslamak bence doğru değil ...saygılar iyi sürüşler kazasız belasız tekerimiz düz bassın....

Motosikleti
    CBF150 düzde 110'u geçmez Pulsar düzde 130 sabit sorunsuz gidiyor. 110km hızdan sonra yakıt tüketimi 4 litre seviyelerine çıkıyor ama normal bence garip olan motorun tapagaz 3 litre yaktığını iddia edenlerin söylemi. 125-130 arası hızda çok güzel içiyo benzini

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 kaçtane servisi olduğundan banane sanane gir resmi sayfasına bak merakın varsa
    2 kaç tane bayisi olduğundan banane sanane yukarda yazanın aynısı
    3 yedek parça fiyatından banane sanane
    4 rutin bakımlarından banane sanane

5 bajajın bayisinden servisinden banane seni ilgilendirim malum almışsın
    6 bütçe meselesi demişsin olay bütçe meselesi değil KURALKANIN iyi bir dürttüğüdür anlama zorluğu çekme diye büyük yazıyorum

gelelim tav meselesine yavaş ol molla desinler o azcık aklınla bana bişey anlatmaya çalışma
    lafım kuralkana sen hangi vazifeyle gelip kuralkanı savunuyorsun buda bitti şimdi size bakın nasıl düdüklediklerini resimli anlatıcam
    görmeden anlamıyorsunuz çünkü
    http://<a href="http://hizliresim.co...Db.png</a></a>
    hindistandaki satış fiyatı 97.787 rupi türk parası olarak 4.088 tl şimdi benelliye bakalım italyaya

http://<a href="http://hizliresim.co...NB.png</a></a>
    benelli italya satış fiyatı 2.990 euro türk parası olarak 8.793 tl
    ben boşuna düdüklediler demiyorum

2
    Arkadasim git hibdistandan al ozaman ordan getir gumruk vergilerinide öde otv sinide kdv sini hepsini ode alan memnun satan memnun sanane kardesim at gozlukleriyle bakiyorsun olaya sanane banane muhabbetinden sonra sana soyleyecek sozum dahi yok saygisiz seviyesiz 0-6 yas gurubu muhabbetine girecek degilim form kirliliginden baska birsey degil yaptigin seni o akilli ve guzel sandigin iç dunyanda basbasa birakiyorum pes ettigimden degil cahilligine veriyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:03 ----------

Bajaj etkinligi vardi bugun malum gittik katildik cok guzel insanlar tanidim ve atilla abiyi yakindan gorme firsatinida buldum cok kral bir abimiz.
    Etkinlik cok guzeldi esimle beraber harika bir hafta sonu gecirdik nasil aksam oldu anlamadik bile ekrem beyin insanlara karsi ilgi ve alakasi takdiri hakediyor
    Ucretsiz yag degisimi ve bakimda cabasi.
    Özellikle yarismalar cok eglenceliydi yavas gitmede her nekadar kaybetsemde zaten birinciyi gecme sansimiz yoktu adam resmen gitmiyor duruyordu mangal ziyafeti harikaydi cekilisle dagitilan hediyelerde cabasi talihlinin gitmesi sonucu tekrar cekilisle adimin okunmasiyla cok guzel bi hediyede kazanmis olduk bu etkinlikte basta kuralkan olmak uzere tum emegi gecenlere cok tesekkurler sayenizde harika bir gun yasadik darisi diger pulsarcilarin basina altin elbiseli adamida yakindan tanima firsati bulduk 4ever pulsar mania der kenara cekilirim
    AttilaXtreme ve fedos bunu beğendiler.

Motosikleti
    Benelli TnT 25
    arkadaşlar 311,312 sayfadaki tartışmaları gördüm, bende bugün pulsar etkinliğine gitmiştim orada AEA barkın bayoğlunla bizzat sordum, abi benelli geliyor fiyat olarakta iyi tek silindirli olanı, nasıl alınırmı en azından bir italyan dedim, cevabı eskidendi o italyan, şimdi oda bir çinli dedi, pulsarda olan sıkıntılarıda bajaj hint yetkililrine söyledim üzerine basa basa stop ediyor nedir bu dedim, yabancı dilim olmadığı için tam anlamadım beni baymotoya yönlendirdiler, parçalar deyişecek, gerekirse hepsi, bulunana kadar bakıcaklar, satıyordum pulsarı, bu kadar ilgi ve alakayı ve Ekrem abinin yakınlığından dolayı bırakamıyacağım pulsarı, ilanı kaldırıyorum.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı gelebek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 311,312 sayfadaki tartışmaları gördüm, bende bugün pulsar etkinliğine gitmiştim orada AEA barkın bayoğlunla bizzat sordum, abi benelli geliyor fiyat olarakta iyi tek silindirli olanı, nasıl alınırmı en azından bir italyan dedim, cevabı eskidendi o italyan, şimdi oda bir çinli dedi, pulsarda olan sıkıntılarıda bajaj hint yetkililrine söyledim üzerine basa basa stop ediyor nedir bu dedim, yabancı dilim olmadığı için tam anlamadım beni baymotoya yönlendirdiler, parçalar deyişecek, gerekirse hepsi, bulunana kadar bakıcaklar, satıyordum pulsarı, bu kadar ilgi ve alakayı ve Ekrem abinin yakınlığından dolayı bırakamıyacağım pulsarı, ilanı kaldırıyorum.
    Aynen kardesim benim sorunuda anlattim hintli abimiz oyle boyle ilgilenmedi 4 defa aku degisti dedigimde butun parcalarin calistigindan emin olmak servisimdeki ustalardan bilgi aldi motoru orda birakmami istedi donus imkansiz oldugu icin birakamadim sorunun duzeldiginide soylesem incelemek istedigini nezaman gonderirsem bakacaklarini ve gerekirse butun kablolarina kadar degisim yapilacagi belirtti ilgi muhtesemdi sadece bajaj kullananlara degil diger markalarada kullanicilarinada ayni muamele yapildi
    gelebek bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Bu motoru kullanmayanlar için tekrar yazma gereği duydum. Forumda motoru ve fiyatı konusunda kasıtlı kötü yorum yaptığını düşündüğüm kişiler var. Motor almaya niyetiniz ve yeterli paranız var ise mutlaka test ederek karar verin.

Motorumu 9 aydır 4150 km dir kullanıyorum ciddi bir problem yaşamadım. Merak edenler için şu ana kadar 2 kere giderken stop etti. Bu abartılarak anlatıldığı gibi arka tekeri kitleyerek sizi kazaya sürükleyecek şekilde değildi. Motorum çok nadir (9 ayda 2 kez oldu) debryaj a bastığımda stop etti ve 1-2. vites hızlarında yokuş aşağı inerken oldu. Muhtemelen çok nadir yaşanan bir problem olduğundan ve yeniden çalıştırmayı gerektirmesi dışında bir etkisi olmadığından diğer arkadaşlar servise başvursa da sorunun nedeni anlaşılamıyor. Denge sensöründen de herhangi bir ses gelmiyor.

Ayrıca Pulsar Çılgınlığı etkinliğini herkesin görmesini isterdim. Motorlara ücretsiz bakım yapıldı, eğlenceli vakit geçirmek de cabası. Hintli yetkililer bakım sırasında herkese problemlerini sordu ve detaylı olarak dinledi. Şimdiye kadar başka bir firmada böyle bir organizasyon olduğunu zannetmiyorum. İstanbuldaki bilinen servisler çağrılmış adeta bir kurban bayramı havası vardı. Alıyorsun hayvanı istediğin kasaba ayaklarını bağlatıp ayarlarını yaptırıp adeta kestirip alıp götürüyorsun.

Bir kişi stop etme ile ilgili sorunu aktardı. Motoru orta sehpaya aldıklarında 1. vites debryaj sıkılı halde iken lastiğinin normalden hızlı döndüğünü ve bu problemin debriyaj ile alakalı olduğunu ve değiştirileceğini söyledi (Hintli yetkili tarafından).

Bunca yapılandan sonra, müşterinin yanında bir firmadan sonra, Kaliteli personel çalıştıran servislerden sonra(istanbul için diğer servisleri bilmiyorum) varsın motor biraz pahalı olsun varsın bakım-yedek parça için biraz fazla istesinler diyor insan. Diğer taraftan da fiyat ve yedek parça olarak kendi güç cc sınıfındaki motorlar içerisinde en makul olanı. Bu yüzden de alanlar fiyat performans motoru olarak yorumluyor. Dünyanın hiçbir yerinde bir ürüne maliyeti bu kadar o yüzden bu kadara satmanız gerekir denemez. Beğenmiyorsan almazsın, bu genel bir kanı ise kimse almaz ve satan yapabiliyorsa fiyatını düşürür yapamıyorsa satmaktan vaz geçer. Serbest piyasa ekonomisi budur.

Son olarak gözlemlediğim kadarıyla pulsarcıların büyük çoğunluğu, genellikle çinli motordan sonra 2. motor olarak pulsarı alıyorlar ve tabiri caizse canını alacak şekilde kullanmaktalar. Çinli zaten 110 yapıyordu diyerek top speed denemeleri sürekli redline kullanmak da buna dahil. Arkadaşlar bu motorun son hızı kataloğunda da belirtildiği gibi 134km/saat tir. Bu hızdan sonrasında motor redline a girdiğinden motora zarar vermektedir. 2. el alacak arakadaşların da kullanıcıyı, en azından bakımlarının doğru aralıklara yapıldığını detaylı kontrol etmelerini öneririm.
    ayzek, AttilaXtreme, Paksoy ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)