Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    serblood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR NS 200
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cca değeri yüksek ve uygun ebatta bulursnız alabilirsiniz, motoru cuma akşam iş yerine bıraktım pazartesi bakalım bir sıkıntı çıkracakmı sonuçta 2016 model, 2014 pulsarımda hiç aküden yana sıkıntı yaşamadım ve iki kış binmiştim birde bunu görelim.
    Üstündeki akünün cca degerini nerden ögrenebiliriz. Genellikle baktigimda 120 cca yaziyor akulerde yausa bosch da dahil.
    Ah yukseltme faydasi yada zarari olurmu cok degil tabi 8 yerine 8,6-9 gibi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serblood adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstündeki akünün cca degerini nerden ögrenebiliriz. Genellikle baktigimda 120 cca yaziyor akulerde yausa bosch da dahil.
    Zararı yok amper voltaj gibi değildir. Gerekli olduğu kadar çekilir amper. Fazla amper basamazsınız bir yere.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı serblood adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her akü de cca değeri yazmıyor birkaç marka da yazıyor yarın link atarım, mt25 7 veya 8 amper tam hatırlamıyorum ama cca değeri 200 olduğunu biliyorum bs marka olması lazım yanlışta hatırlıyorum olabilir ama cca değeri 200. 9 amper sıkıntı yapmaz, garantiden değişen aküler 9 amper olması lazım.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Merhaba Arkadaşlar,

Bende klasik ekranın düşük amperden geç gelmesi ve depoda benzin seviyesi düşükken motor kesmesi problemlerinden müzdaripim fakat bu aralar günlük sürüş kalite mi etkileyen en büyük faktör soğuk:

Eldiven ve içlik ile sorunu çözmeye çalıştım fakat rüzgar soğukta malesef katman veya malzeme dinlemiyor. Uzun süreli Pulsar 200NS sahibi arkadaşlara iki sorum olacak.

1- Pulsar servislerinde bulduğum bütün camlar çok yüksek, motorun mevcut görüntüsünü beğeniyorum ve çok fazla oynamak istemiyorum. Orta yükseklikte ama rüzgara karşı etkili olan bildiğiniz bir rüzgarlık var mı?

2- Ellerimi rüzgardan korumak bir nebzede olsa soğuktan uyuşmasını önleme amaçlı bir elcik koruması taktırmak istiyorum. Uyumlu olduğunu bildiğiniz ve memnun olduğunuz bir elcik koruması var mı? Ek olarak eğer mümkünse İstanbul Atatürk Oto Sanayi civarı taktırabileceğim bir yer tavsiye edebilirseniz çok makbüle geçer.

Sol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı Chimaera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Bende klasik ekranın düşük amperden geç gelmesi ve depoda benzin seviyesi düşükken motor kesmesi problemlerinden müzdaripim fakat bu aralar günlük sürüş kalite mi etkileyen en büyük faktör soğuk:

Eldiven ve içlik ile sorunu çözmeye çalıştım fakat rüzgar soğukta malesef katman veya malzeme dinlemiyor. Uzun süreli Pulsar 200NS sahibi arkadaşlara iki sorum olacak.

1- Pulsar servislerinde bulduğum bütün camlar çok yüksek, motorun mevcut görüntüsünü beğeniyorum ve çok fazla oynamak istemiyorum. Orta yükseklikte ama rüzgara karşı etkili olan bildiğiniz bir rüzgarlık var mı?

2- Ellerimi rüzgardan korumak bir nebzede olsa soğuktan uyuşmasını önleme amaçlı bir elcik koruması taktırmak istiyorum. Uyumlu olduğunu bildiğiniz ve memnun olduğunuz bir elcik koruması var mı? Ek olarak eğer mümkünse İstanbul Atatürk Oto Sanayi civarı taktırabileceğim bir yer tavsiye edebilirseniz çok makbüle geçer.
    Dostum soğuk olayını camla filan çözemezsin görüntüyü bozar da diyorsan hiç taktırma.
    Elcik için de pulsara özel elcik koruma dikiyorlar 50 tl ye. Bende iki tane var istersen şayet yenibosna tarafına gelirsen özelden yaz telefon numaramı vereyim ara gel birini veririm sana.

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    ben ekran gitmesinin düşük amperden kaynaklandıgını zannetmiyorum.bana göre ekran gelmemesinin sebebi havaların soguklugundandır.amper düşüklügü olsa 3 hafta calışmayan motor tek marşta almaz diye düşünüyorum.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Merhaba Arkadaşlar,

[IMG][/IMG]
    bu şekilde yaptırmıştım ama diz örtüsü bana biraz küçük geldi diz örtüsü ile elciğe 130 tl civarı para varmiştim çok fazlada kullanmadım elcik ve özellikle diz örtüsü oldukça kaliteli düşünürsen 2 sini 100 tl ye verebilirim bu arada bende camdan müzdaribim biraz sürekli yüzüme vuruyor hatta geçen sağnakta sürdüm o aradan bütün suyu hep yüzüme attı

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

Bu arada ne elcik nede örtü hiçbir şekilde su almıyor

hector15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200NS
    http://www.onlineyesilyurt.com/urun/...iri_65881.aspx

bu koruma demirini almayı düşünüyorum kullanan arkadaşlar varmı acaba

KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    Alıntı hector15 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.onlineyesilyurt.com/urun/...iri_65881.aspx

bu koruma demirini almayı düşünüyorum kullanan arkadaşlar varmı acaba
    Çok şekil hee

Geri sayfalarda görmüştüm var bunu kullanan bulup sorabilirisn insallah

Motosikleti
    bajaj pulsar 150 ns
    Arkadaşlar herkese selamlar kazasız sürüşler dilerim,
    dün itibarıyla 150 ns mi sattım çok memnundum fakat uzun yola uygunluğu daha hızlı ve su soğutmalı olmasından dolayı rs200 ve ns200 almayı düşüüyorum,sizlerden fikir almak doğru karar vermeme çok yardımcı olacaktır ne yapmamı önerirsiniz,ns200 deki bazı sorunlar biraz göz korkutuyor,ama rs te o kadar duymadım sıkıntılı bir durum, halbuki 1 bg fark dışında herşeyi aynı diye biliyorum.

Motosikleti
    mondial 150 kn + yamaha ybr esd 125 + pulsar 200ns
    İyi akşamlar arkadaşlar.Forumu devamlı olarak takip ediyorum ama sadece takip ediyorum ilk mesajım daha önce foruma bilgi amaçlı bakıyordum ama bu gün ilk mesajı yazmama sebep bi olayla karşılaştım.Daha önce çin malı mondialin 150 kn modelini kullandım 6 sene boyunca ve arızalarının çoğunu büyük olmayanlarını devamlı olarak yaptım.Kendimde elektrikçi olduğum için elektrik tesisatını ezberledim diyebilirim elektrik tesisatı çok zayıftı çünkü ve devamlı arıza çıkarıyordu.gecen sene kn yi satıp 125 esd aldım ve arıza nedir unuttum ama 2 hafta önce 2 el pulsar aldım 2600 km de ve aranıza katıldım.Şu an 3100 km de ve bana ilk arızayı yaşattı ve bu sabah baya moralim bozuldu allaha şükür yolda trafikte değildim.Motorsikletle devamlı iş ev ve gezmeye gidiyorum her gün düzenli kullanan biriyim hatta bir gün kullanmazsam canım sıkılır öyle seviyorum.Bu sabah 200 ns i çalıştırdım ısıttım yola çıktım sakin bir şekilde iş ev 5 km ana yol tehlikeli ana yolu bitirdim iş yerine geldim motorsiklet komple elektrik kesti ve stop etti.Gösterge panelinde ışıklar yanmadı ve 200 300 m motoru iterek işe gittim.İş yerine gittikten sonra motoru komple dağıttım boş vaktimde ve sigortanın attığını farkettim.Atan sigorta kill swich yani stop tuşundan gelen hattın sigortası resimlerini koyucam.[IMG][/IMG][IMG][/IMG] Daha sonra hatta kısa devre kalktı bende yedek sigortayı taktım daha önceki gün motoru yıkamıştım ondan olabileceğini düşündüm ve ölçü aletide bi daha kısa devre göstermedi.Sigortayı taktım motorun göstergeler geldi ve çalıştırıp bi tur atayım dedim fakat tekrar sigorta attı.Yine elimde 200 metre motoru sürükleyip tekrar dağıttım ama benimde şalterim attı bu sefer komple dağıttım motorsikletiki yapamazsam 7 km yol var sanayiye ve götürecek araç yok yada kiralıyacak araçla götürücem iştende sıkıntı olmaya başladı ve bende grenajı söktüm ve birazda tecrübeyle arızayı buldum. Gri kablo kill switch ten çıkan kablo setrafında izolasyon olmadığı için direksiyon hareketinden sürtünmeyle izolasyonu patlatmış ve şaseye deymiş.Tabi sigortayı attırıp komple elektriği kesmiş ve bana denk gelmiş .Bende son bu hale getirip motoru topladım. Tabi elimde sigortada kalmayınca tel sardım
    SAZMAN, burak burk, 06Serhat ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı notelash adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar arkadaşlar.Forumu devamlı olarak takip ediyorum ama sadece takip ediyorum ilk mesajım daha önce foruma bilgi amaçlı bakıyordum ama bu gün ilk mesajı yazmama sebep bi olayla karşılaştım.Daha önce çin malı mondialin 150 kn modelini kullandım 6 sene boyunca ve arızalarının çoğunu büyük olmayanlarını devamlı olarak yaptım.Kendimde elektrikçi olduğum için elektrik tesisatını ezberledim diyebilirim elektrik tesisatı çok zayıftı çünkü ve devamlı arıza çıkarıyordu.gecen sene kn yi satıp 125 esd aldım ve arıza nedir unuttum ama 2 hafta önce 2 el pulsar aldım 2600 km de ve aranıza katıldım.Şu an 3100 km de ve bana ilk arızayı yaşattı ve bu sabah baya moralim bozuldu allaha şükür yolda trafikte değildim.Motorsikletle devamlı iş ev ve gezmeye gidiyorum her gün düzenli kullanan biriyim hatta bir gün kullanmazsam canım sıkılır öyle seviyorum.Bu sabah 200 ns i çalıştırdım ısıttım yola çıktım sakin bir şekilde iş ev 5 km ana yol tehlikeli ana yolu bitirdim iş yerine geldim motorsiklet komple elektrik kesti ve stop etti.Gösterge panelinde ışıklar yanmadı ve 200 300 m motoru iterek işe gittim.İş yerine gittikten sonra motoru komple dağıttım boş vaktimde ve sigortanın attığını farkettim.Atan sigorta kill swich yani stop tuşundan gelen hattın sigortası resimlerini koyucam.http://<a href="http://hizliresim.co...8O.jpg</a></a>http://<a href="http://hizliresim.co...09.jpg</a></a> Daha sonra hatta kısa devre kalktı bende yedek sigortayı taktım daha önceki gün motoru yıkamıştım ondan olabileceğini düşündüm ve ölçü aletide bi daha kısa devre göstermedi.Sigortayı taktım motorun göstergeler geldi ve çalıştırıp bi tur atayım dedim fakat tekrar sigorta attı.Yine elimde 200 metre motoru sürükleyip tekrar dağıttım ama benimde şalterim attı bu sefer komple dağıttım motorsikletiki yapamazsam 7 km yol var sanayiye ve götürecek araç yok yada kiralıyacak araçla götürücem iştende sıkıntı olmaya başladı ve bende grenajı söktüm ve birazda tecrübeyle arızayı buldum.http://i.hizliresim.com/nj8WzR.jpg Gri kablo kill switch ten çıkan kablo setrafında izolasyon olmadığı için direksiyon hareketinden sürtünmeyle izolasyonu patlatmış ve şaseye deymiş.Tabi sigortayı attırıp komple elektriği kesmiş ve bana denk gelmiş .Bende son bu hale getirip motoru topladım.http://i.hizliresim.com/ZMbOAA.jpg Tabi elimde sigortada kalmayınca tel sardım http://i.hizliresim.com/r6lJgN.jpg
    Artık senin gibi ustalar kalmadı. Ciddiyim. Servise gitseydin neleri sökerlerdi kim bilir. Geçmiş olsun.
    06Serhat, kdiner, notelash ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    benmde orta göbekten görünüyor azıcık.böle bı sıkıntı olabilirmiymiş enteresanmış gerçekten.bende servise uğrayınca bundan bahsedicem.bu arada baya eliniz yatkınmış böyle bir şeye bulmak tamir vs gibi bravo gerçekten.
    notelash bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial 150 kn + yamaha ybr esd 125 + pulsar 200ns
    Elektrikçiyim zaten ve sabırlıyımdırda bana denk gelmeside güzel oldu baya rahatladım motoru sökmek istemiyodum ama arıza olunca komple elektrik tesisatını görmüş oldum rahatladım.10 senedir motor kullanınca illa bişeyler tecrübe ediliyor.Ama gerçekten güzel motorsiklet belkide sprali kısa olan bana denk gelmiş olabilir en dikkat edilmesi gereken yer tek hareketli yer çünkü.
    burak burk bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Teşekürler tavsiyen ve güzel teklifin için. Kumaş yerine ben daha çok Acerbis Tarmac gibi bir çözüm düşünüyordum, kışlık eldiven az çok etkili ama direk rüzgar yiyince o bile banamısın demiyor.

Aşağıda Pulsara takılmış hali varda ne kadar modifiye etti bu resimdeki arkadaş bilemedim.

Rüzgarlıkta şu AS 150 ki gibi birşey olması yeterli çok uzun bir adam değilim zaten ama bazen malum İstanbul'da öyle bir rüzgar oluyor ki bütün vucuduma vuracağına boyun ve kask çevresine kadar yükseltse yeterli olur.

Aküyü garantiden değiştirdiklerinde bana servisin verdiği bilgi, bu daimi yanan farları hesaba katarak iş yapmamışlar, normalde sistemin kesmesi gerekiyor ama motor kısa bir süre yatsa bile aküyü zayıflattığını bu yüzden ekranın geç gelmesi ve marşta saati sıfırladığını söylediler. Ama bizim canavar nispeten yeni o yüzden servisin yalancısıyım.

Kısaca tembel adam için bu iki çözüme benzer ürünü nerede yaptırabilirim aslında almaya çalıştığım bilgi.

edit: Bu arada cevapla kısmını beceremmişim SOL'un mesajına itafen olacaktı. Forum acemiliğine verin.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    ben bu şekil elçik koruma kaktım.

SAZMAN bunu beğendi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün sabah motoru dükkandan çıkarıp kapının önüne koydum.Gidon kilidini açtığımda kontak anahtarını üzerinde unutmuşum.Elcik ısıtmalarda açık kalmış.Benim akü öldü.Söktüm sanayide doldurttum.Şimdi süper.

Akünün yenisini alacaktım busefer 12 amper ama elektrikçi büyük olur yerine otormaz dedi.Bende almaktan vazgeçtim.Şimdilik beklemedeyim adam gibi sağlam bir akü bulunca onu alacağım.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu şekil elçik koruma kaktım.

http://www.hizliresimyukle.com/images/2017/02/07/4.jpg
    Bunu nerden bulabilirim acaba? Birde fiyati nedir? Takmasi kolay oldu mu acaba?

Sol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Bunu nerden bulabilirim acaba? Birde fiyati nedir? Takmasi kolay oldu mu acaba?
    Letgo da var. 50 tl.
    Motosiklet elcik koruma diye arat çıkıyor.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı Sol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Letgo da var. 50 tl.
    Motosiklet elcik koruma diye arat çıkıyor.
    Çıkmadı valla net marka model varsa, herkesin takabileceği bir kolaylıktaysa süper olur.
    kdiner yardımcı olabilirse çok makbule geçer.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 19 kullanıcı var. (0 üye ve 19 misafir)