Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustam a marka ya da b marka farketmez kullanıcıların anlayamadığı durum şu... bunu neden ben söylüyorum çünkü ben bu motora sahip değilim... dışarıdan görüyorum... hataları kusurlar kanıksamıyorum... mutlaka kusur olur ama pulsarın kusurları cana kast edecek cinsten... bunu anlamadan alışarak devam etmek bana göre mantıklı bir iş değil... ve herkes siz ve diğer arkadaş gibi motosiklete ekstra işlem yapmak zorunda da değildir... o yüzden taraftarlık yapmayı bırakırsak emin olun herşey daha da iyi olur... ben bu motosikleti almayarak tepkimi dile getiriyorum satın almıyorum... elimden gelen bu çünkü... bu yaptığımı pekçok kişi yaparsa işte o zaman bajaj da motosikletini düzeltmek için aksiyon alır... biz bu motosikleti almaya devam ettiğimiz sürece ise bajaj zaten sıkıntı duymaz... gariban edebiyatı yapıp paramız bu kadar ne yapalım demek dünyanın en yanlış hareketidir... bir beyfendi var bajaj yetkilisi ara ara foruma girip gazlıyor şöyle birinciyiz böyle birinciyiz diye... ya da bir sorun olunca ben talimat verdim halledecekler diyor... herkes de alkışlıyor... kimse ya sana kalmadan bu iş zaten yapılmalıydı demiyor... o yüzden bu motorun satışını özendirmeyin... hata var ama şöyle iyi böyle iyi demeyin... ve satın alacak arkadaşlar da almasın... düşünsenize para, benim param ve pulsar almıyorum deyip şuraya hergün birileri yazsa emin olun firma daha iyi motosiklet üretmek zorunda kalır... en azından problemlerin çözümü için çaba sarfeder... çözemezse pek çok büyük marka gibi piyasadan silinir... ben söylüyorum tam motosiklet alacakken pulsarın stop etme ve gösterge sorunu yüzünden pulsar almadım.... umarım herkes aynı tepkiyi koyar...
    Son zamanlarda okuduğum en aklı selim yorum buydu..

Bir ürün satılıyor 2 yıl garantisi var ama garanti kapsamında sorunu çözmüyorsun. Servise davet ediyorsun ama daha 1 yaşına girmemiş motoru değiştirmiyorsun. Sonrada şu kadar sattık bu kadar falan filan diyorsun.

Bazı arkadaşların anlayamadığı şey şu. Evet Japonda da sorun var . E var adamlar motoru servise geri çağırıyor. Honda yamaha geri çağırıp parça değiştiriyor. Pulsarda 3 yıldır devir stop vs arızası var akülerin sorunlu olduğu hala yazılıyor. Bırak parçayı Akü yü daha kaliteli bir hale getirdiler mi yok.

Japon olsun Çinli olsun avrupalı olsun hiçbir tüketici sıfır almış garanti kapsamındaki motoruna aman bozulacak diye oyuncak muamelesi yapmaz. Bu motorlu taşıt bineceksin gideceksin. Distribütor /üretici malına güvenmiyorsa garanti vermeyecek veriyorsa arkasında duracak. Daha yeni 2 arkadaşın krankları patlamış. Bunlar 3-5 yaşında motorlarda değil üstelik. Bu motorların değişimi yapılacak mı?

Japonlardada arıza oluyor deniyorda 1000 de 2 oranla 10 da 2 oran arasında bir matematik vardır dimi kardeşim. Pulsar meşhur bir alman markasının çift kavramalı şanzımanı gibi herkes biliyordur suprize çok açık.

SOrun yaşamayanlarınki mucize değil zaten olması gereken bu yeni motor ne kadar sorunlu olabilir ki? Ama sorun çıkıyorsa ve bu kullanımı etkiliyorsa senin bu malı alıp değiştirmen lazım değil mi?

Arkadaş doğru söylemiş siz satın aldıkça 3 yıldır devam eden kronik olmadığını iddia ettiğiniz ( 3 yıldır devam eden sorun kronik değilse ne ) sorunlar devam edecek . Zaten satıyorlar..

Aynı olay otomotiv sektöründe olsaydı markayı çoktan gömmüştü millet. Ancak ne hikmetse motorcu arkadaşlar kendi mtorlarında sorun çıkmayınca başkasında çıkınca pek umursamıyorlar. Forumu baştan sonu okusak birsuru benzer problem var hala edevam eden.

Malı Japonda üretse Hintlide üretse özellikle can güvenliği ile ilgili bir sorun teşkil ediyorsa satılmaması gerekir.

Maalesef memlekette ticaret hukukundaki uzayan / geciken kararlar vs den kaynaklı markalar canları istediği gibi davranıyor.

Soru şu krankı patlayan arkadaş için ne yapacaksınız? Adamın aynası değil krankı patlamış. Başına kötü birşeyde gelebilir di..Çok şükür gelmemiş..

BAzen elma ve armut karışıyor. Bu sorunlar hiç küçümsenecek sorunlar değil. KRank stop etme vs. Çok çok kritik sorunlar.. Benzer sorunlar Hyosung markasındada vardı. Akibetini biliyoruz. Kuralkanın Bajaj a dahli varsa Hintlilere demesi lazım gelir ki biz çok sorun yaşıyoruz şunları düzeltin. Yoksa marka avrupaya çıkamadan gömülecek.

Bu arada Bajaj bu arıza/risk oranıyla. Bulgaristandan öteye zor geçer haberiniz ola..
    SAZMAN bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustam a marka ya da b marka farketmez kullanıcıların anlayamadığı durum şu... bunu neden ben söylüyorum çünkü ben bu motora sahip değilim... dışarıdan görüyorum... hataları kusurlar kanıksamıyorum... mutlaka kusur olur ama pulsarın kusurları cana kast edecek cinsten... bunu anlamadan alışarak devam etmek bana göre mantıklı bir iş değil... ve herkes siz ve diğer arkadaş gibi motosiklete ekstra işlem yapmak zorunda da değildir... o yüzden taraftarlık yapmayı bırakırsak emin olun herşey daha da iyi olur... ben bu motosikleti almayarak tepkimi dile getiriyorum satın almıyorum... elimden gelen bu çünkü... bu yaptığımı pekçok kişi yaparsa işte o zaman bajaj da motosikletini düzeltmek için aksiyon alır... biz bu motosikleti almaya devam ettiğimiz sürece ise bajaj zaten sıkıntı duymaz... gariban edebiyatı yapıp paramız bu kadar ne yapalım demek dünyanın en yanlış hareketidir... bir beyfendi var bajaj yetkilisi ara ara foruma girip gazlıyor şöyle birinciyiz böyle birinciyiz diye... ya da bir sorun olunca ben talimat verdim halledecekler diyor... herkes de alkışlıyor... kimse ya sana kalmadan bu iş zaten yapılmalıydı demiyor... o yüzden bu motorun satışını özendirmeyin... hata var ama şöyle iyi böyle iyi demeyin... ve satın alacak arkadaşlar da almasın... düşünsenize para, benim param ve pulsar almıyorum deyip şuraya hergün birileri yazsa emin olun firma daha iyi motosiklet üretmek zorunda kalır... en azından problemlerin çözümü için çaba sarfeder... çözemezse pek çok büyük marka gibi piyasadan silinir... ben söylüyorum tam motosiklet alacakken pulsarın stop etme ve gösterge sorunu yüzünden pulsar almadım.... umarım herkes aynı tepkiyi koyar...
    O beklediğin tepki gelmez,gelmeyecekte.O kadar duyarlı ve rahatsız olsak,ne benzin fiyatı bu kadar uçar,ne de motosiklet fiyatları.Bizim aldığımız en iyisidir,sattıktan sonra da kötüdür.Zamanında çok yırttım kendimi
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...in-var-mi.html
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    2017 ns Official video çıkmış https://youtu.be/5My73nY6gD8 49 adet değişiklik olacağı söyleniyordu ama abs hariç başka değişiklik göremedim. Fiyat belli olsun artık bir karar verelim yahu 😤

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Doğru geçenlerde blok patlatan duke 400'ü değişmişti fabrika değilmi sıfırını vermişti.Sen japonla blok patlat git bana sıfırını verinde verecekmi.Keşke verseler keşke bukadar duyarlı olsalar.Çok sorun yazıldı şöyle yapacam böyle yapacam diyenler oldu.Nerde onlar neden konularını takip etmiyorlar şayet sorunlarını bir neticeye ulaştırdı iseler.Ben bu yaptığınızı karalama kampanyası olarak görüyorum.Aksini ispatlayın.Pulsarın sorunları diğerlerindede var.Kol çıkaranda var yatak saranda.Pulsar parasına alalım 2.el japon veya avusturyalı.Aldığımızkadarda masraf edelim.Bırakın bu acıtasyonları.Sizin öğrenemediğiniz şu.Türkiyede fikirler ve düşünceler karalamalarla değişmiyor.İnadına daha çok sabitleşiyor.Pulsarcıları vazgeçirmenin başka yolunu arayın.Mesela daha mülayim.Aksi halde gelirsiniz yazarsınız gidersiniz kimsede oralı olmaz okur geçer.Benim yaptığım gibi.
    sheriff87, AttilaXtreme ve Sol bunu beğendiler.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Bu da mı gol değil, Yine Yeni Yeniden Papatya Pulsar. Aldığım motoru kendim kendi ellerimle topladım ve bu işi zevkle ve severek yaptım.

SAZMAN, ayzek, AttilaXtreme ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2014 ybr esd
    hayırlı olsun kemalım...
    kdiner bunu beğendi.

serblood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR NS 200
    Arkadaslar saglik sorunu nedeni ile 4 aydir kullanamadigim pulsarimi bugun tek marsla gaz bile vermeden calistirdim. Akuyu sokup evde arada sarj ediyorum ama en azindan bir kac kere ugrasirim diye dusunmustum hem cok sasirdim hemde mutlu oldum.
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Sol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru geçenlerde blok patlatan duke 400'ü değişmişti fabrika değilmi sıfırını vermişti.Sen japonla blok patlat git bana sıfırını verinde verecekmi.Keşke verseler keşke bukadar duyarlı olsalar.Çok sorun yazıldı şöyle yapacam böyle yapacam diyenler oldu.Nerde onlar neden konularını takip etmiyorlar şayet sorunlarını bir neticeye ulaştırdı iseler.Ben bu yaptığınızı karalama kampanyası olarak görüyorum.Aksini ispatlayın.Pulsarın sorunları diğerlerindede var.Kol çıkaranda var yatak saranda.Pulsar parasına alalım 2.el japon veya avusturyalı.Aldığımızkadarda masraf edelim.Bırakın bu acıtasyonları.Sizin öğrenemediğiniz şu.Türkiyede fikirler ve düşünceler karalamalarla değişmiyor.İnadına daha çok sabitleşiyor.Pulsarcıları vazgeçirmenin başka yolunu arayın.Mesela daha mülayim.Aksi halde gelirsiniz yazarsınız gidersiniz kimsede oralı olmaz okur geçer.Benim yaptığım gibi.
    Doğru söze ne denir. Her kelimesine katılıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:18 ----------

Alıntı serblood adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar saglik sorunu nedeni ile 4 aydir kullanamadigim pulsarimi bugun tek marsla gaz bile vermeden calistirdim. Akuyu sokup evde arada sarj ediyorum ama en azindan bir kac kere ugrasirim diye dusunmustum hem cok sasirdim hemde mutlu oldum.
    motosiklet dandik olduğu için tek marşla çalışmıştır.
    Bende bu karda kışta her sabah tek marşla 6 ayda 25000 km yaptım.
    Yazık oldu paramıza 15000 tl verip cbr veya duke alsaydık akşamları ev işlerini de yapardı.. ;)
    AttilaXtreme ve mavellen bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Sol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru söze ne denir. Her kelimesine katılıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:18 ----------

motosiklet dandik olduğu için tek marşla çalışmıştır.
    Bende bu karda kışta her sabah tek marşla 6 ayda 25000 km yaptım.
    Yazık oldu paramıza 15000 tl verip cbr veya duke alsaydık akşamları ev işlerini de yapardı.. ;)
    Hakikaten 15000tl verince ev işlerini yapıyor mu, ben mt yi ikinci el aldığım için demekki benim ki yeteneksizmiş.

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    Arkadaşlar şu servis ikazını silemeyen var mı? Silinmiyor mübarek ya

Motosikleti
    Alıntı actros1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kemalım...
    Tşk ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:31 ----------

Alıntı Süleymantnz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şu servis ikazını silemeyen var mı? Silinmiyor mübarek ya
    Kontağı çevirin motoru çalıştırmayın trip 2 yapın aynı anda iki düğmeye basılı tutun bakım anahtarı kalkacaktır.

Motosikleti
    PULSAR NS 200
    Hocam kesinlikle bu motorda aku sıkıntısı var. Gaz vermeden calismamasi, gosterge sifirlamasi vs bir cok seyi buna bagliyorum artik. Akuyu sarj edip taktim yoksa 4 aydir tekeri donmeyen makine tek seferde almazdı. Exide akude fena degil aslinda ama belkide biz cok yol yapmiyoruz.

sayın diner neden 2017 almadınız?daha iyi değil mi.özel renk seçeneklerini neden değerlendirmedin?

Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    Kemal kardeşim hayırlı olsun. Insani kendi motorunu toplaması ve kullanıma hazır hale getirmesi de ayrı bir zevk. Allah Kazasiz belasız kullanmak nasip etsin InsAllah.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı serblood adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kesinlikle bu motorda aku sıkıntısı var. Gaz vermeden calismamasi, gosterge sifirlamasi vs bir cok seyi buna bagliyorum artik. Akuyu sarj edip taktim yoksa 4 aydir tekeri donmeyen makine tek seferde almazdı. Exide akude fena degil aslinda ama belkide biz cok yol yapmiyoruz.
    hero da exide kullanıyor belki birebir aynısı değildir ama ufacık bi aküsü var ve hiç sorun yapmıyor 1 km işe git akşamda gel 1 km gel ama sorun yok karda kışda bile çalışıyor 2 hafta yatsa bile sorunsuz çalışıyor ben artık akünün sıkıntılı olduğunu düşünmüyorum bahsettiğin durumlar aküden oluyor evet ama burda şeçilen akünün yanlış olduğunu düşünüyorum yoksa bu kadar kişi bu kadar sorunlar bu akü muhabbeti bin leri aştı çünkü pulsarın ihtiyacı olan akımı tam sarjda karşılıyor fakat sogukta falan ufacık zayıflama olsun yeterli gelmiyor eğitim alanı kemerburgazda ve orası sabahları çok soğuk oluyor hatta 11 12 ye kadar otların üstü falan bembeyaz buz tutmuş oluyor ne pulsar 150 nede 200 tek seferde çalıştırdıklarını görmedim 150 likler bir şekilde ayak marşıyla çalışıyor 200 de büyük sıkıntı yaşıyor sürücü kursları aynı şartlarda bile hero hunk ile tek marşta çalıştırıyorum oda motor ısınana kadar jikleyi sonuna kadar açmasam stop ediyor ama o kısım aküden değil tabikide heronun çok fazla akıma ihtiyaç duymamasından olsa gerek bu sorunu yaşamadık hiç hadi diyelim 200 enjeksiyon vs yuksek akım çekiyor ya 150 likler onlarda aynı hep
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    Alıntı avarekasnak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sayın diner neden 2017 almadınız?daha iyi değil mi.özel renk seçeneklerini neden değerlendirmedin?
    Kredi dolayısı ile sıkıntı yaşamak istemedim o yüzden 2016 olanlardan aldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:57 ----------

Alıntı 50+ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kemal kardeşim hayırlı olsun. Insani kendi motorunu toplaması ve kullanıma hazır hale getirmesi de ayrı bir zevk. Allah Kazasiz belasız kullanmak nasip etsin InsAllah.
    Tşk ederim, motorun içini dışını biliyorum zaten, seviyorum uğraşmayı, ben gelmeden dokunma dedim, aküyü sıkılması gereken tüm yerleri kendim kontrol ettim.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Pulsarın aküsünü değiştirmek istiyorum Bajaj Pulsar 200NS Akü 12V 8A - Orjinal 245 lira bunun yerine tavsiye edebileceğiniz aküler nelerdir?

Motosikleti
    PULSAR NS 200
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hero da exide kullanıyor belki birebir aynısı değildir ama ufacık bi aküsü var ve hiç sorun yapmıyor 1 km işe git akşamda gel 1 km gel ama sorun yok karda kışda bile çalışıyor 2 hafta yatsa bile sorunsuz çalışıyor ben artık akünün sıkıntılı olduğunu düşünmüyorum bahsettiğin durumlar aküden oluyor evet ama burda şeçilen akünün yanlış olduğunu düşünüyorum yoksa bu kadar kişi bu kadar sorunlar bu akü muhabbeti bin leri aştı çünkü pulsarın ihtiyacı olan akımı tam sarjda karşılıyor fakat sogukta falan ufacık zayıflama olsun yeterli gelmiyor eğitim alanı kemerburgazda ve orası sabahları çok soğuk oluyor hatta 11 12 ye kadar otların üstü falan bembeyaz buz tutmuş oluyor ne pulsar 150 nede 200 tek seferde çalıştırdıklarını görmedim 150 likler bir şekilde ayak marşıyla çalışıyor 200 de büyük sıkıntı yaşıyor sürücü kursları aynı şartlarda bile hero hunk ile tek marşta çalıştırıyorum oda motor ısınana kadar jikleyi sonuna kadar açmasam stop ediyor ama o kısım aküden değil tabikide heronun çok fazla akıma ihtiyaç duymamasından olsa gerek bu sorunu yaşamadık hiç hadi diyelim 200 enjeksiyon vs yuksek akım çekiyor ya 150 likler onlarda aynı hep
    Peki napicaz hocam, 9 ah akuleremi bakicaz yoksa cca degerleri yuksek akuleremi bu cekilecek dert degil yoksa 5 gun yatsin 6. Gun vurdurmak zorunda kaliyorum yada akuyu sokup evde sarj ediyorum.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çare 12A akü.

Motosikleti
    Cca değeri yüksek ve uygun ebatta bulursnız alabilirsiniz, motoru cuma akşam iş yerine bıraktım pazartesi bakalım bir sıkıntı çıkracakmı sonuçta 2016 model, 2014 pulsarımda hiç aküden yana sıkıntı yaşamadım ve iki kış binmiştim birde bunu görelim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)