Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    [IMG][/IMG]
    Arkadaşlar yağ filtresi değişince pulsar kaç lt yağ alıyor ? Bir videoda 1400 ml diyordu tam koydum gösterge camında fazla gözüküyor. Motor net bir gündür yatıyor yani 24 saatte süzülmüş yağ bu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gokertutas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garantiden akü değişimi ile servisler çözüyorlardı bunu diye biliyorum servise gösterin derim bence bi motorunuzu
    geçen kış garantiden değiştirdiler akümü bu sorun için, ama soğuk havalarda sıfırlamaya devam etti maalesef.. servise sordum kronik sorunu diyorlar çözüm bulamıyorlar..

hatta başka bir motorcu abi vardı yanımda "artık saç kurutma makinası tutacam göstergeye ısınsın diye" bir yöntem söylemişti şakayla aman denemeyin :D

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://<a href="https://hizliresim.c...4b.jpg</a></a>
    Arkadaşlar yağ filtresi değişince pulsar kaç lt yağ alıyor ? Bir videoda 1400 ml diyordu tam koydum gösterge camında fazla gözüküyor. Motor net bir gündür yatıyor yani 24 saatte süzülmüş yağ bu.
    1,2 Litre alıyor.
    boora bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://<a href="https://hizliresim.c...4b.jpg</a></a>
    orta sehpada yağ kontrolü yapmayın sadece motoru düz tutabilmek için hafif destek alın, yağ değişim yapacağınız zaman tam boşaltma yaptığınıza emin olun ve yağ filtresini de değiştirin, arkadaş yazmış 1,2 veya 1,25ml koyman yeterli olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:45 ----------

gösterge gidip gelmesi ile ilgili sorunu gidermek için çalışma yapıldığı ve dönüş yapılacağı bilgisi yapıldı bekleyip göreceğiz.
    boora bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orta sehpada yağ kontrolü yapmayın sadece motoru düz tutabilmek için hafif destek alın, yağ değişim yapacağınız zaman tam boşaltma yaptığınıza emin olun ve yağ filtresini de değiştirin, arkadaş yazmış 1,2 veya 1,25ml koyman yeterli olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:45 ----------

gösterge gidip gelmesi ile ilgili sorunu gidermek için çalışma yapıldığı ve dönüş yapılacağı bilgisi yapıldı bekleyip göreceğiz.
    Motoru hafif ısıtıp 15 dk civarı bekledim. Yarım saat kadarda yağın boşalmasını bekledim. Bir bardak kadar boşaltıcaz artık

Motosikleti
    yağı boşaltırken yağ koyma kapağını da çıkartırsanız daha rahat boşalır, iki çizgi arasında olmasına dikkat edin.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Daha önce cg vardı motoruna kadar yardım.ybr vardı onunda bütün bakımlarını kendim yapardım.nasipse pulsarda da kendim yaparım. Yağ değiştirmesi felan kolay iş. Yalnız akan yağlar hep egzoz borusuna geliyor oraya kağıtla felan koruma yapmak lazım

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olabilir bende önceki videodaki depo altındaki telden bahsedilince acaba onu şeyettiriyorlar diye paylaşmıştım kontak olabilir yüksek ihtimal
    adam kontağa giden kabloları gidon altından kesip düz kontak yapmış.

yani 2 kablo kesip bu motor rahatlıkla çalıştırılabilir.

antifiriz sıvısını değiştirmeyi düşünüyrum arkadaşlar nasıl değiştiriliyor bilgisi olan var mı? kendim yapmak istiyorum. Birde ne kadar antifiriz ve su karışımı koymalıyım ?

by1302 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 eNeS
    Arkadaşlar pulsarla alakalı sticker uygulama videolarım youtube kanalımda, videolarımı izlemeyi ve kanalıma abone olmayı unutmayın,
    ben de pulsar kullanıcısıyım birbirimize destek olalım
    https://youtu.be/lLhKY81Tj9g
    mavellen bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Subap ayarı kaç numara 0.10 mu bilen var mı ? Subaplardan ses geliyor benim çıt çıt

Motosikleti
    MT-07
    Benim motoruma serviste subap ayarı yapıldıktan sonra eskiden 3-4kez stop ediyordu ise şimdi günde 3-4 kez stop eder oldu. İnatla ondan değil diyorlar. Bende vazgeçtim stop ettiği yerde veriyorum tekrar marşı devam ediyorum. O yüzden bence 2 kez düşünün ayar yaptıracaksanız

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motoruma serviste subap ayarı yapıldıktan sonra eskiden 3-4kez stop ediyordu ise şimdi günde 3-4 kez stop eder oldu. İnatla ondan değil diyorlar. Bende vazgeçtim stop ettiği yerde veriyorum tekrar marşı devam ediyorum. O yüzden bence 2 kez düşünün ayar yaptıracaksanız
    Ben kendim yaparım yaparsam. Yalnız değerlerini bilmem lazım egzoz ve emmenin

Motosikleti
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Subap ayarınızı tekrar kontrol ettirin ve bu işlemi motor tamamen soğuk iken yapmasını sağlayın.
    Egzoz 8, emme 5 olacak şekilde yaptırın.
    boora bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Anlas tournee marka lastik kullanan var mı ? Almayı düşünüyorum olumsuz yorum görmedim daha. Kullanan varsa performansı hakkında bilgilendirirse sevinirim

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    selam
    ben honda cbf 250 de anlas tournee lastik kullanıyorum, taktıralı 2 ay olmuştur 1- 2 bin km civarında yaptım, mevsimden dolayı motoru çok sık kullanmıyorum. islak yolda, kuru yolda, çsmurlu- sulu yolda kullandım kayma veya bir dengesizlik yaşamadım . yumuşak, soğukta sertleşmeyen kolay ısınan bir lastik çok yüksek hızlar da virajlar da diz sürtmeyeceksen veya araziye girmeyeceksen memnun kalırsın.
    boora bunu beğendi.

Crazy Motors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017)
    Merhabalar,
    Yeni motor alma arefesindeyim ama aklima takilan bu soğuk havalarda göstergenin geç gelmesi olayı 2017 abs'li 200NS'lerde de varmı?
    Saticiyla konuşmamızda gösterge resetleme ve sogukta geç açılma sorunu duzeltildi dedi ama emin olamadım.
    Malum havalarda soğudu ve konu hakkında guncel tecrübelerinizi aktarabilirmisiniz?
    Teşekkürler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı Crazy Motors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Yeni motor alma arefesindeyim ama aklima takilan bu soğuk havalarda göstergenin geç gelmesi olayı 2017 abs'li 200NS'lerde de varmı?
    Saticiyla konuşmamızda gösterge resetleme ve sogukta geç açılma sorunu duzeltildi dedi ama emin olamadım.
    Malum havalarda soğudu ve konu hakkında guncel tecrübelerinizi aktarabilirmisiniz?
    Teşekkürler.
    Bu paralara başka absli 200cc motor alamayacağınız için gösterge resetleme problemini fazla kafaya takmamanızı öneririm.

Crazy Motors - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017)
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu paralara başka absli 200cc motor alamayacağınız için gösterge resetleme problemini fazla kafaya takmamanızı öneririm.
    Aslında resetlemeden çok soğuk havada gösterge panelinin geç kendine gelmesine takildim. Okuduğum yorumlarda 3 5 10dk da kendine geliyormuş hava soğuksa.

Bu durum halen devam ediyor mu yenilerinde?

Fiyat yönünden bu motoru tercih edeceğim dediginiz gibi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Ben 4,5 gündür gösterge ile sorun yaşamadım tesadüfmü bilemedim daha önce bi yorumda denk gelmiştim hem denedim odo da bırakıyordum hem bir kaçgündür trip1 de kontağı açıyorum ekran sorunsuz geliyor 10 saniye kadar bekledikten sonra çok hafif gaz verip mars yapıyorum saniyesinde çalışıyor gaz vermeden yaptığımda bazen çalışıyor normalde sadece marş ile çalışıyordu ama bu havalarda ilk marsta4,5 saniyede çalışıyor 3 saniye kadar marş alınca ekran sıfırlıyordu yada 3 saniye geçmeyecek şekilde mars basıp 2 denememde çalışıyordu birde bu şekilde denemenizi öneririm gerçekten işe yarıyormu yoksa tesadüfmü öğrenmiş oluruz gazı çok ufak verin 2000 deviri 2500 deviri geçmeyecek kadar zaten çalıştırıyorum 2000 devirde gazı kesiom soğuk olduğu için bi süre 2000 devirde çalışıyor sorun olacağını sanmıyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)