Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ......
    Bu arada benim radyatörün suyu biraz azalmış sol ayakta nereye kadar doldurmamız lazım suyu. MIN-MAX aralığı motor dik dururken mi sol ayaktayken mi geçerli bilen var mı ? Akü için saf su almıştım hiç kullanmadım onu koyucam gerçi musluk suyu da konulur burda pek kireç yok ya neyse.
    Radyatör suyunu öyle kafanıza göre sadece saf su, musluk suyu, şişesu vs falanla tamamlamayın. %50su + %50 motora uygun antifreezi karıştırıp koyun. Sadece Saf su koymanız motor suyunun hem donma derecesini yükseltir hem kaynama derecesini düşürür.
    Bu arada 1yıldan beri(8000km'dir) radyatör suyumda gözle görülür bir azalma görmedim, motoru 0 aldığımda da min çizgisinin 2tık üstündeydi, şimdi de öyle. Sürekli bir eksilme söz konusu olursa başka bir sorun olabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Benim motoru denediğim yol yeni asfalt dökülmüş temiz bir yoldu, videoda da göreceksiniz 4:33 te hızlı girdiğim virajda motor dışa kaçıyo yatırmama rağmen biraz fren yaptım yoksa çıkacaktım dışarı. En düşük hızım 35 civarı virajlara 65-70 civarı girdim motorun kaçtığı viraj hariç. Bu arada bi daha depoya sabitlemeye çalışacam kamerayı, kaskta motorun yattığı belli olmuyo videoda otobüs gibi gidiyo motor.
    https://www.youtube.com/watch?v=l6_ItrE-8Mg
    Daha önce herhangi bir motorla düştünmü sağa yatarken çekiniyorsun güven eksikliği var sola eğilirken bu durum yok
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...ce-pulsar.html

Genelde tablet veya tlf dan girdiğim için bendeki resimleri atamadım.

Yakıt değerleri: 100cc mondial ile aynı çıktı, hem de performanslı kullanmama rağmen.
    4,2 lt benzinle 155 km gitti.
    50km ş.içi, 105 km ş.dışı ( 110km ort ile )
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce herhangi bir motorla düştünmü sağa yatarken çekiniyorsun güven eksikliği var sola eğilirken bu durum yok
    30km hızla sağa dönerken anayol çıkışında orjinal nylon ön lastik kaydı sonra ne olduysa sola devrildim, pek bi hasar yoktu egzozun bacağımı yakması dışında. Onunla ilgisi olduğunu düşünmüyorum çünkü kaliteli lastik taktıktan sonra aynı motorla hiç gaz kesmeden viraja giriyodum 90-100 ne kadar giderse. Sanırım şeridin sağından gittiğim için sola dönerken dıştan içe dönüyorum olması gerektiği gibi, sağa dönerken içten dışa dönüyorum yanlış oluyo.

Motosikleti
    dominar 400
    30km hızla sağa dönerken anayol çıkışında orjinal nylon ön lastik kaydı sonra ne olduysa sola devrildim, pek bi hasar yoktu egzozun bacağımı yakması dışında. Onunla ilgisi olduğunu düşünmüyorum çünkü kaliteli lastik taktıktan sonra aynı motorla hiç gaz kesmeden viraja giriyodum 90-100 ne kadar giderse. Sanırım şeridin sağından gittiğim için sola dönerken dıştan içe dönüyorum olması gerektiği gibi, sağa dönerken içten dışa dönüyorum yanlış oluyo.
    Mengu Aldığın lastik markası ve ölçüleri nelerdir?

Motosikleti
    Alıntı hitit63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mengu Aldığın lastik markası ve ölçüleri nelerdir?
    Pulsar'a almadım kazayı da pulsar la yapmadım zaten. Pulsar'ın lastikleri orjinal MRF. 150'lik çinlime almıştım lastik Unilli marka uygun fiyatlı ama çok iyi yol tutan bir lastik.

Bugünkü çok özel bir konuğumuz vardı. Sizlerle paylaşmak istedim. Konuğumuz Değerli Neyzen Ferit Yavuz abimiz. Bir hafta önce Pulsar 200 NS sahibi olmuş. Sadece teşekkür etmek için firmamıza geldi. Kısaca şunları söyledi;

“68 yaşındayım. 55 yıldır motosiklet kullanıcısıyım. Kullanmadığım motor kalmadı. Ancak böylesine güzel bir motoru bize sunduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyorum”.

Biz de bu sözlerden çok mutlu olduk. 31 Mayıs 2015 günü fabrikamızda yapacağımız Pulsar şenliğine kendisini davet ettik. İnşallah bize kısa bir ney ziyafeti de sunacaklar. Ricamızı kırmadılar.

Bir bilgiye de yeni sahip oldum. Aksaçlılar Motosiklet grubu üyesi. Bu grubun temel şartı 50 yaş üzeri olmak. 400 den fazla üyesi varmış. İhtiyar delikanlıları tebrik ediyorum.

Neyzen Ferit abi, hoş geldiniz, ayaklarınıza sağlık…

Mengu16, kdiner, ayzek ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugünkü çok özel bir konuğumuz vardı. Sizlerle paylaşmak istedim. Konuğumuz Değerli Neyzen Ferit Yavuz abimiz. Bir hafta önce Pulsar 200 NS sahibi olmuş. Sadece teşekkür etmek için firmamıza geldi. Kısaca şunları söyledi;

“68 yaşındayım. 55 yıldır motosiklet kullanıcısıyım. Kullanmadığım motor kalmadı. Ancak böylesine güzel bir motoru bize sunduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyorum”.

Biz de bu sözlerden çok mutlu olduk. 31 Mayıs 2015 günü fabrikamızda yapacağımız Pulsar şenliğine kendisini davet ettik. İnşallah bize kısa bir ney ziyafeti de sunacaklar. Ricamızı kırmadılar.

Bir bilgiye de yeni sahip oldum. Aksaçlılar Motosiklet grubu üyesi. Bu grubun temel şartı 50 yaş üzeri olmak. 400 den fazla üyesi varmış. İhtiyar delikanlıları tebrik ediyorum.

Neyzen Ferit abi, hoş geldiniz, ayaklarınıza sağlık…

http://i.hizliresim.com/mPkX21.jpg
    http://i.hizliresim.com/zABG06.jpg
    http://i.hizliresim.com/EYROD8.jpg
    Gördünüz mü! Aslolan bu yaşlara kadar motor üzerinde sağ ve sağlam kalabilmektir. Gerisi traş.
    Maaşallah abimize. Benden büyükleri gördüm mü moralim düzeliyor
    Paksoy ve agrasiwe bunu beğendiler.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Paksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul / Bahçelievler. Memleketi: 1. Kastamonu / Abana - 2.Hanımköy (Trabzon)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150 - Bajaj Pulsar 200 NS
    Motoru aldığımdan beri durduğum yerde boşta gazladığımda ve düşük devirlerde viteste, motorun göbekten bir yerden gevşek pul ötmesi gibi bi ses var hafif gazladığımda. Ben şanzımandan geldiğini düşünüyorum ne olabilir ?
    Aynısı bende de başlamıştı.Düşük devirde ve boşta gaz verirken yine düşük devirde aynı anlattığın gibi.Benim servis (oktay motor,oktay usta)önce denge sensöründen kuşkulandı,iptal ettik geçmedi.Sonra biraz inceleyince egzoz bir yerle temas ediyormuş.Halletti usta.Şimdi gelmiyor artık.Bende gıcık oluyordum o sese.Bir kontrol et istersen.

Motosikleti
    Alıntı Paksoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynısı bende de başlamıştı.Düşük devirde ve boşta gaz verirken yine düşük devirde aynı anlattığın gibi.Benim servis (oktay motor,oktay usta)önce denge sensöründen kuşkulandı,iptal ettik geçmedi.Sonra biraz inceleyince egzoz bir yerle temas ediyormuş.Halletti usta.Şimdi gelmiyor artık.Bende gıcık oluyordum o sese.Bir kontrol et istersen.
    Bakıyorum da bişey görülmüyo, egzoz biyerleri titreştiriyo belli zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:03 ----------

Benim motora antifriz alacam da ne marka alayım ? Uzun yol yapınca çabuk indi soğutma sıvısı göstergesi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Bakıyorum da bişey görülmüyo, egzoz biyerleri titreştiriyo belli zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:03 ----------

Benim motora antifriz alacam da ne marka alayım ? Uzun yol yapınca çabuk indi soğutma sıvısı göstergesi.
    servise bir baktır normal değil o sıvı öyle he diyince azalmaz gram oynamadı bendeki kaçak falan olabilir bi git göster
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servise bir baktır normal değil o sıvı öyle he diyince azalmaz gram oynamadı bendeki kaçak falan olabilir bi git göster
    Kaçak olduğunu sanmıyorum ama yüksek hızda sürünce düdüklü tencere gibi duyuyorum sesini. O zaman haliyle sıvı seviyesi de düşüyo.

Motosikleti
    arkadaşlar 31 mayısta tuzladaki fabrikaya gidecek olan varmı ben motorla gitmek istiyorum hgs yok üstelik yoluda bilmiyorum fakat hgs cıkartabılırız beyoğlu şişli beşiktaş bölgesinde oturan yolu bilen ve yolda beni bırakıp basıp gitmeyecek arkadaşlar olursa motorla gitmeyi planlıyorum aksi halde toplu taşımayı tercih edeceğim

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    arkadaşlar 31 mayısta tuzladaki fabrikaya gidecek olan varmı ben motorla gitmek istiyorum hgs yok üstelik yoluda bilmiyorum fakat hgs cıkartabılırız beyoğlu şişli beşiktaş bölgesinde oturan yolu bilen ve yolda beni bırakıp basıp gitmeyecek arkadaşlar olursa motorla gitmeyi planlıyorum aksi halde toplu taşımayı tercih edeceğim
    Vapurla geç. Deniz havası ala ala miss gibi olur. Bulmak kolay. Tepeören Köyüne gideceksin. Köyün çıkışında. Tepeören mahalle muhtarlığını bul gerisi kolay. İlla köprüden geçip temden gitmene gerek yok yani.
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vapurla geç. Deniz havası ala ala miss gibi olur. Bulmak kolay. Tepeören Köyüne gideceksin. Köyün çıkışında. Tepeören mahalle muhtarlığını bul gerisi kolay. İlla köprüden geçip temden gitmene gerek yok yani.
    abi tuzla vapur seferleri kaldırılmış sanırım karaköyden kadıköy yapıp ordan tuzla yapıcam olmadı ordan bulmak kolay olurmu acaba

Motosikleti
    0-100 denemelik seri kalkışta 6. vitese geçirdikten 3-4 saniye sonra motorda ciddi bi sallanma oldu ya vites yerinden çıkıp geri yerine geldi ya da benzin pompası benzin yetiştiremiyo ani performans artışlarında. 130 km hızdan sonra titreşim sürücü selesinde bile hissediliyo Cg125 Mode ON 5 bin devirde kastırınca da pancar motoru gibi. İçten balansörlü bi motorda bu kadar titreşim anca özensiz işçilikten olur bence.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    abi tuzla vapur seferleri kaldırılmış sanırım karaköyden kadıköy yapıp ordan tuzla yapıcam olmadı ordan bulmak kolay olurmu acaba
    Abicim sirkeciden Hareme geç vapurla. Vur oradan E5'e Tuzlaya gelince tersaneler yani deniz tarafına değil Tuzla (İçmeler mahallesi) tarafına vur yukarı. O yol dümdüz Tepeören köyüne gider. Kafan karışsa bile kime sorsan bulması kolay.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

Bu haritadaki mavi çizgi bak istikametin

Güzelyalıyı geçtikten sonraki Tuzla kavşağından giriyorsun.
    ayzek bunu beğendi.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0-100 denemelik seri kalkışta 6. vitese geçirdikten 3-4 saniye sonra motorda ciddi bi sallanma oldu ya vites yerinden çıkıp geri yerine geldi ya da benzin pompası benzin yetiştiremiyo ani performans artışlarında. 130 km hızdan sonra titreşim sürücü selesinde bile hissediliyo Cg125 Mode ON 5 bin devirde kastırınca da pancar motoru gibi. İçten balansörlü bi motorda bu kadar titreşim anca özensiz işçilikten olur bence.
    Yakinda seni taşlamaya başlarlar burada haberin olsun.

Her doğru her yerde söyleNmez.

Motosikleti
    Titremesini duymayız olur biter diyecem de cub motor gibi zırıldıyo karenajları, daha bu alet 1500km'de. Caddede aragaz çekeyim millet duysun dedin mi zırıltı dinletiyosun millete, tok bi sesi olmuyo zırıltıdan. 3 senedir Cg 150 Balancer ile unutmuştum titreşimden zırıltı olayını bu motorda yeniden tanışmış oldum. Ön kafalıktan zırıltı geliyo dediğimde bakım zamanı servisin dediği karenajlı motorlardan hep geliyo bu sesler.

Motosikleti
    atilla abicim eyvallah sağolasın bu şekilde motorla gidebilirim enazından..

mengu16 kardeşim bence sen bir iki güne kalmaz motorda yatak matak bırakmazsın bu gidişle daha rodajın bitmeden 130 km ler nedir birde o lastiklerle yapma etme gözünü seveyim bukadarda yüklenme motora bir anda abanırsan o motor sıkıntı açar başına tamam seri atak motor ama rodaj adam akıllı bir bitsin belkide bu şekilde zorladığın için conta yemiş olabilirsin yoksa radyatördeki suyunda azalmazdı söylemiştin dersin
    AttilaXtreme bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)