Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mesmeyut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı MFTaşkıran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgi için teşekkürler. Ben de ki durum motor sıcakken oldu ve 100 km'nin üzerindeydi debriyajı çektim yavaşlamak için dokundum frenlere sustu motor. İlginç olan kapatıp açıyorsun tek seferde çalışıyor alet. Fakat bu durum kalabalık bir trafikte yaşanırsa bizim genel olarak anlayışsız otomobil şoförlerimiz bizi zor duruma da sokabilir buna bir çözüm bulmak gerek. Gerekirse Hindistan'a kadar gideriz yani :D
    Bu dediğin bana her şartta defalarca oldu diyebilirim.
    Hızlı giderken
    Yavaş giderken
    Işıkta beklerken
    Aragaz verirken
    Bayır aşağı giderken (En çok bu oldu)
    Motor sıcakken
    Motor soğukken
    Şimdi azaldı ama olduğu zamanlar o kadar çok stop ediyor du ki artık alışmıştım. Hiç durmadan marşa basıp devam ediyordum. Motor 4400km ye geldi, en az 30 defa olmuştur bana. Belki inanmazsınız.. Ne zaman olacağını bile kestiriyodum artık :D
    Servise dedik bu sorunu. Herhalde oda bir haber bu konudan. "Getir bakalım. Belki enjektöre pislik gelmiştir. Ondan yapıyodur." dedi.
    Varsa şunun çözümünü bulan Allah aşkına paylaşsın bizimle.
    agrasiwe bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki ER-5, Bajaj Discover 125 st
    Alıntı mesmeyut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu dediğin bana her şartta defalarca oldu diyebilirim.
    Hızlı giderken
    Yavaş giderken
    Işıkta beklerken
    Aragaz verirken
    Bayır aşağı giderken (En çok bu oldu)
    Motor sıcakken
    Motor soğukken
    Şimdi azaldı ama olduğu zamanlar o kadar çok stop ediyor du ki artık alışmıştım. Hiç durmadan marşa basıp devam ediyordum. Motor 4400km ye geldi, en az 30 defa olmuştur bana. Belki inanmazsınız.. Ne zaman olacağını bile kestiriyodum artık :D
    Servise dedik bu sorunu. Herhalde oda bir haber bu konudan. "Getir bakalım. Belki enjektöre pislik gelmiştir. Ondan yapıyodur." dedi.
    Varsa şunun çözümünü bulan Allah aşkına paylaşsın bizimle.
    İyi güldüm
    Adem Balkan bunu beğendi.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı volkansacar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de pulsar orjinal lastikler var. alýr almaz deðiþtirdiðim için lastikler sýfýr gibidir. Sadece 100 km binilmiþtir. isteyen olursa uygun fiyata vericem.
    Kaca vermeyi dusunuyorsun?
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

MFTaşkıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV950 Bolt (2016)
    Bodrum da ki servisi aradım bana "benzinle alakalı olabilir eğer benzin pis ise benzini yakamadığı zaman motoru korumak için stop ediyor olabilir" dedi. Çünkü bu durum yaşandığında hiç bir hata göstergesi çıkmıyor garip bir durum yani.

Motosikleti
    Pulsar 200 ns idi
    Alıntı MFTaşkıran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bodrum da ki servisi aradım bana "benzinle alakalı olabilir eğer benzin pis ise benzini yakamadığı zaman motoru korumak için stop ediyor olabilir" dedi. Çünkü bu durum yaşandığında hiç bir hata göstergesi çıkmıyor garip bir durum yani.
    Servis resmen saçmalamış.!
    MFTaşkıran adlı arkadaş demiş ki: debriyajı çektiğimde ve frene bastığımda stop ediyor.!
    her iki mekanizmadada müşürler var. bu müşürlerin ikisi aynı anda devreye giren bir arıza söz konusu.
    Kesinlikle elektironik bir arıza olduğunu düşünüyorum.
    motorun beyininden, motor elektirik tesisatından yada herhangi bir roleden kaynaklanabilir.
    ben oto motor ustasıyım.
    yakıtla alakalı bir sorun olsa: yakıtta pislik var ise: motor gaz yemez boğuk çalışır.!
    dyavol-77, agrasiwe ve Aka bunu beğendiler.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Bu sorun bana da oldu bir kaç kez, ama hızlı giderken felan olmadı hiç bende hep 2 den 1 inerken yapıyor, debriyajda full sıkılı olduğu halde, frene basmayla alakası varmı hiç dikkat etmedim ama olabilir, büyük ihtimal elektronik sensör felan olabilir, nadir yapıyor stop etme sorunu bende.

Motosikleti
    Pulsar 200 ns idi
    Arkadaşlar: yukardaki sorun motoru yıkadıktan sonramı kendini gösteriyor. takip edin bakalım belli edecektir.
    motor yıkamada en önemli unsur, yıkama sonrası: hava tabancası ile hava tutmanız şart.!
    ileriye yönelik, elektironik arızalar baş göstersin istemiyorsanız, her yıkama sonrası abartılı bir şekilde hava tutmanızı ısrarla öneriyorum.!
    tüm oto yıkamacılarda hava sistemi mevcuttur.
    kendininz yıkama zorunda kalırsanız, elektirik tesisatı gösterge vs gibi yerlere su gelmemesine dikkat edin.!

Hani derlerya eğitim şart :D
    bende diyorumki, her yıkama sonrası, kontağı açmadan hava tutulması şarttır.!

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    [![image](http://i.hizliresim.com/jY7A9j.jpg)](http://hizliresim.com/jY7A9j)
    Selam arkadaşlar bende pulsiye zam gelmeden alayim dedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:40 ----------

nokiaxxx, maktama, agrasiwe ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    pulsar ns200
    pulsarı aldım ve izlenimlerimi sizlerle paylaşayım bu motor titriyor sürüş pozisyonundan ötürü bileklere baskı yapıyor ve ağrı yapıyor boş nerde ince ayarla bulunuyor lastikler kötü değil daha kötülerini gördüm yakıtı 100km de 3 lt civarı şehir içi karışık boğaz köprüsünden geçmesi zevkli rüzgar savurmuyor motor stop etmiyor gerçi daha önceki mondial motorlarımda etmiyordu bu motorsiklet te neyi başarmışlar bu fiyata gerçekten iyi fiyat türkiye gerçeklerine göre yazıyorum öyle bir ülkede yaşıyoruzki çalışmıyan adamdan sağlık sigorta pirimi haracı kesiyorlar sahte diplomalı 3.sınıf dolandırıcı kahvede okey masasına tost yancısı kenyada %52 ile büyuk baş oluyor siz hala kuralkan zam yapmış diyorsunuz honda cbr 250 14000tl cbf 6000 tl bu motorun cbr250 ye yakın performansı var ve sakin kullanımda az yakıyor eğer fiyatı çok uçmaz ise cbf150 efsanesi dönemi kapanmıştır yeni bir fenomen doğuyor allah hepinize bu güzel motoru hayırlısı ile kullanmayı nasip eylesin.

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Bende 2 yıllık Apache deneyimime gore karsilastirma yaparsam negatif olarak koltuklar berbat ve çukur ve kasislerde baya zıplatıyor onun haricinde titreşim pulsar da mevcut Apache de titreşim yoğunluk olarak artçının ayaklarında idi pulsar da artçının poposunda titreşim var

Aka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    Benim 4-5 defa başıma geldi. Hemde 2 defa Tem de 110 km hızla giderken öndeki araçlar yavaşlamaya başlayınca debriyaja bastım 2 sn demedi küt stop etti. Mübarek kendi ivmesiylede pek gitmiyor hemen yavaşlıyor o yüzden arkadaki kamyon kıyameti kopardı çalıştırıp devam ettik tabii. Ama 100 km hızlarda olunca helede yağışlı havalarda biraz riskli. Motorun ısınması ilede alakası yok. 10 km 120 ile gitmiş motor soğuk olamaz.
    maktama ve gelebek bunu beğendiler.
    Ne gül olmak kolay ne de bülbül!Bülbül olmayı istersen bir ömür boyu yanacaksın!Gül olmayı seçtiysen bir ömür boyu solacaksın

MFTaşkıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV950 Bolt (2016)
    Alıntı storm35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis resmen saçmalamış.!
    MFTaşkıran adlı arkadaş demiş ki: debriyajı çektiğimde ve frene bastığımda stop ediyor.!
    her iki mekanizmadada müşürler var. bu müşürlerin ikisi aynı anda devreye giren bir arıza söz konusu.
    Kesinlikle elektironik bir arıza olduğunu düşünüyorum.
    motorun beyininden, motor elektirik tesisatından yada herhangi bir roleden kaynaklanabilir.
    ben oto motor ustasıyım.
    yakıtla alakalı bir sorun olsa: yakıtta pislik var ise: motor gaz yemez boğuk çalışır.!
    Yanlış belirttiğim için kusura bakmayın. Debriyajı çektim stop etti ve ön freni sıktım hafif bir şekilde. Sonrasında arka frene dokunmadım. Şimdi benzini bitirmeyi bekliyorum. En son kalitesiz olduğunu düşündüğüm bir yerden almak zorunda kalmıştım. Yine aynı sorun devam ederse çözülmesi umuduyla servise gideceğim.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı nokiaxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pulsarı aldım ve izlenimlerimi sizlerle paylaşayım bu motor titriyor sürüş pozisyonundan ötürü bileklere baskı yapıyor ve ağrı yapıyor boş nerde ince ayarla bulunuyor lastikler kötü değil daha kötülerini gördüm yakıtı 100km de 3 lt civarı şehir içi karışık boğaz köprüsünden geçmesi zevkli rüzgar savurmuyor motor stop etmiyor gerçi daha önceki mondial motorlarımda etmiyordu bu motorsiklet te neyi başarmışlar bu fiyata gerçekten iyi fiyat türkiye gerçeklerine göre yazıyorum öyle bir ülkede yaşıyoruzki çalışmıyan adamdan sağlık sigorta pirimi haracı kesiyorlar sahte diplomalı 3.sınıf dolandırıcı kahvede okey masasına tost yancısı kenyada %52 ile büyuk baş oluyor siz hala kuralkan zam yapmış diyorsunuz honda cbr 250 14000tl cbf 6000 tl bu motorun cbr250 ye yakın performansı var ve sakin kullanımda az yakıyor eğer fiyatı çok uçmaz ise cbf150 efsanesi dönemi kapanmıştır yeni bir fenomen doğuyor allah hepinize bu güzel motoru hayırlısı ile kullanmayı nasip eylesin.
    Motorun titredigi dogru ama cbr 250 sym wolf ve bircok motor kullanmis olarak bu motor onlara gore cok cok az titriyor. Ayrica arkadasta ninja 300 var o pulsardan daha fazla titriyor emin olabilirsiniz.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    stop etme sorunu vico da da vardi
    demek ki kronik bir sorun

Motosikleti
    Yamaha Diversion XJ6S
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 10:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:04 ----------

[/COLOR]
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaca vermeyi dusunuyorsun?
    150 tl olur bro

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:06 ----------

dostlarım bu stop etme olayı bence oksijen ve hava sensoru ile alakalıdır, motora fazla oksijen girmesi nedeni ile olusuyor. ustaya gidip oksijen hava ayarı yapmasını soyleyin. izmirde bahri ustaya gittigimde sorun buydu ve ayarlarını yaptı ve iyileşti motorum.. müşürlerle falan alakası yok yani
    tekoklava bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    kronikliği tartışılır. 3 5 kişide oldu diye kronik sınıfına girmez bence. ben 4 aydır kullanıyorum hiç böyle stop etme olayı yaşamadım. sürekli görüştüğüm 4 5 arkadaşımdan 1 tanesi yaşadı onun da kullanım tarzından kaynaklandığını tespit etti. şu an da stop etme sorunu yaşamıyoruz hiçbirimiz
    tekoklava bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Diversion XJ6S
    AYNEN KRONİK HASTALIK DEGİL
    tekoklava bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200 ns idi
    hava ayar civatası bulursan yaparsın ) motor ful enjeksiyonludur.! hiç bir şekilde oynama şansın yok.!
    ayarları yazılım ile olur, diyognoz cihazı şart .

Motosikleti
    Kawasaki ER-5, Bajaj Discover 125 st
    Alıntı volkansacar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 10:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:04 ----------

[/COLOR]

150 tl olur bro

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:06 ----------

dostlarım bu stop etme olayı bence oksijen ve hava sensoru ile alakalıdır, motora fazla oksijen girmesi nedeni ile olusuyor. ustaya gidip oksijen hava ayarı yapmasını soyleyin. izmirde bahri ustaya gittigimde sorun buydu ve ayarlarını yaptı ve iyileşti motorum.. müşürlerle falan alakası yok yani
    O nasıl oluyor ?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Stop etme sorunu bana göre ürkütücü bir sorun. Viraj alırken olursa çok kötü durumlara düşersin. Bu motorun sele konforunun neden bu kadar kötü olduğunu çözdüm arkadaşlar. Bana göre öyle yani... Geçen gün SS200'ün sele konforunu araştırırken, klasik olarak Pulsar NS200 ile KTM Duke 200 karşılaştırmasına denk geldim. Karşılaştırmayı yapan Hintli şahıs motorun sele konforunun çok iyi olduğunu ve KTM'deki gibi rahatsız edici olmadığını söylüyordu. Artık biz bunun üzerine de desek boş, Hint standartlarına göre bu sele konforluymuş. SS200'deki daha rahat diye okumuştum, umarım öyledir. Fuarda göreceğiz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)