Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı celikg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yabancı bir sitede on konsoldaki titreşim için teknik olmasa da çözüm bulmuşlar

http://www.xbhp.com/talkies/attachme...6-11.52.19.jpg
    detaylar linkte. Belki işinize yarayabilir
    http://www.xbhp.com/talkies/do-yourself/24413-getting-rid-console-vibrations-bajaj-pulsar-200-ns.html
    Abicim bu olmamış ki. Çarşamba pazarına dönmüş
    Ön camı sökünce iki tane süngerli ayak var, o ayaklara 2 mm çift taraflı yapıştırıp tekrar takın keser. Kesmezse karşı alına siyah fitilden takviye yapılır olur biter. Sesi yapan alın zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

Alıntı volkansacar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ÖNDEN GELEN SESİ SADECE KÜÇÜK CAM APARATI YAPIYOR ONUDA SOKUP İÇİNE ÇFT TARAFLI BANT YAPTIM OYLE MONTE ETTİM ZIRILTI FALAN KALMADI. SADECE DEVİR SAATİNİN ÇUBUĞU ÇOK TİTREME VE SES YAPIYOR ONUDA GÖSTERGE DEĞİŞECEK HATTA GELMİŞ SERVİSE BAKIMDA ONUDA DEĞİŞTİRCEKLER..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:58 ----------

http://<a rel="nofollow" href="http:...DD.jpg" /></a>

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:00 ----------

http://i.hizliresim.com/1j3aDD.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:02 ----------

http://i.hizliresim.com/Z2aPka.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

http://i.hizliresim.com/LdXWnZ.jpg

ARKA ÇANTA VE DEMİRİNİ KENDİM BOYADIM
    Çok güzel. Allah güle güle binmeyi nasip etsin. Kazasız belasız inşlallah.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    netwera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility, Kymco People S, Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Pashapache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçtiğimiz gün 5.000 km bakımını yaptırdım motorun maşallahı var gerçekten kaliteli bir ürün...

Aksıyan, dökülen, çalışmayan hiç bir aksamı yok şükürler olsun.

Gel gelelim beni rahatsız eden iki durum var. Bunu sorun olarak görmek ne derece doğru bilemiyorum ama paylaşmak istedim

1. si motor rolantide beklerken devir saati 1.500-2.000 rpm arasın dalgalanma yapıyor ara ara (Bu durum normal midir? Aynı durum ile karşılaşmış ve durumu düzeltmiş olan varmı?

2. si motorun ön kafa kısmından 1.2.3. viteslerde 3.000-5.000 devir aralığında gelen sonrasında kaybolan bir zırıltı var. (Bu durum ile karşılaşan arkadaşlar varmı ve varsa çözümü konusunda fikir verebilecek)

Teşekkür ederim.
    Arkadaşlar;
    Zırıltı için egzoz bağlantı kelepçesi gözden geçirin. Motorda, 300 Km den sonra bir zırıltı peydah oldu. Motor ısınınca zırıltı kesiliyordu. Ustamın yaptığı kontroller sonucunda, egzoz bağlantı kelepçesinin çok sıkıldığı bunun sonucunda diş atarak hafif gevşediğini tespit etti. Bağlantı kısmına ufak bir saç parçası sararak sorunu çözdü.

Pashapache bunu beğendi.

Motosikleti
    Kondial Tarz:Touring Renk:Beyaz

Kardeş rodaj konusu daha öncek sayfalarda baya konuşuldu. Yazılan rakamlarda bu motoru kullanmak için insanda peygamber sabrı olması lazım

Kaldı ki bahsi geçen hızlarda kullandığında motor sürekli fan açıyor, aşırı ısınıyor,

Ortak düşünce ilk bakıma kadar 6.000-7.000 deviri geçmeden sakince motoru kullanmak, zaten 7.000 devirde motor 90-100km arası bir sürate ulaşıyor-

yeterli bir sürat olduğunu düşünüyorum

Ayrıca Ekrem bey piston üzerinde bir kaplamadan da bahsetmişti "Rodaj döneminde motoru koruma amaçlı uygulanmış"

Keyifli sürüşler

Teşekkürler kardeş kafamıza göre takılacaz zorlamadan öyleyse kitapçık hikaye yani.
    Pashapache bunu beğendi.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Ben de pulsar aldim arkadaslar.yaninda garanti kagidi haric bisey verilmedi kitapcik falan.burda kitapcik asagi kitapcik yukari konusulunca bayiye de sordum alirken , kitapcik yok bizde dedi.
    Nedir durumun asli.

Motosikleti
    Yamaha Diversion XJ6S
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de pulsar aldim arkadaslar.yaninda garanti kagidi haric bisey verilmedi kitapcik falan.burda kitapcik asagi kitapcik yukari konusulunca bayiye de sordum alirken , kitapcik yok bizde dedi.
    Nedir durumun asli.
    DOSTUM GARANTİ BELGENİ VE KİTAPCIGI SERVİS VERECEK SANA. Bİ SERVİS İLE BAGLANTI KUR İSTERSEN.

:bus: - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200NS
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nedir durumun asli.
    Kitapçık verilmiyor. Sadece garanti belgesi, garanti koşullari yazan bi belge vericekler. motorun kitapçığını bu adreste bulabilirsin:http://bajaj.com.tr/upload/archive/f...ımKılavuzu.pdf
    iki teker candır can

Motosikleti
    Bir Çok Marka
    Bende ilk resımdekınden aldım Kaynak yapılan yerlerı çapaklı bırakmıslar tek sorun bu.. motora yakısıyor ve granajlarıda korumus oluyor.. FİYAT OLARAK Sadece arka çanta demiri 90 tl arka ve yan çanta demırleri her ikisi 150 tl.Almak ıstersen aldıgım yerın telefonunu yazarım..
    Alıntı volkansacar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum ekrem beyle geçmişimi biliyormusunda yorum yapıyorsun. senin ne haddine bana laf soylemek. seninle muhatap olan oldumuki. kendine sakla fikirlerini. çözüm yolu biliyorsan konus bilmiyorsan yorum yapma lütfen...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:49 ----------

üsteki çanta demiri ben aldım. memnunum gerçekten motor rengide boyadım. gayet güzel. almayı dusunursen telini veririm sana 150 tl fiyatı yan çanta demirleride var içinde fiyatın.

:bus: - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200NS
    Geçtiğimiz gün 5.000 km bakımını yaptırdım motorun maşallahı var gerçekten kaliteli bir ürün...

Aksıyan, dökülen, çalışmayan hiç bir aksamı yok şükürler olsun.

Gel gelelim beni rahatsız eden iki durum var. Bunu sorun olarak görmek ne derece doğru bilemiyorum ama paylaşmak istedim

1. si motor rolantide beklerken devir saati 1.500-2.000 rpm arasın dalgalanma yapıyor ara ara (Bu durum normal midir? Aynı durum ile karşılaşmış ve durumu düzeltmiş olan varmı?

2. si motorun ön kafa kısmından 1.2.3. viteslerde 3.000-5.000 devir aralığında gelen sonrasında kaybolan bir zırıltı var. (Bu durum ile karşılaşan arkadaşlar varmı ve varsa çözümü konusunda fikir verebilecek)

Teşekkür ederim.
    Merhabalar
    Problemsiz nice 5.000 km'ler dilerim. Bu iki sorunun aynısı bende'de var. Rölantideyken devir saati 1500-2000 arası gidip geliyor. Ben pek takılmadım buna. Asıl problem, düşük devirde ön kısımdan gelen zırıltı çok sinir bozucu oluyor bazen. Onunda çözümü olarak arkadaşlar paylaşımlarda bulunmuş müsayit bir zamanda ugraşmak gerek
    Pashapache bunu beğendi.
    iki teker candır can

Pashapache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Tvs Apache, 2014 Pulsar 200NS
    Alıntı :bus: adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar
    Problemsiz nice 5.000 km'ler dilerim. Bu iki sorunun aynısı bende'de var. Rölantideyken devir saati 1500-2000 arası gidip geliyor. Ben pek takılmadım buna. Asıl problem, düşük devirde ön kısımdan gelen zırıltı çok sinir bozucu oluyor bazen. Onunda çözümü olarak arkadaşlar paylaşımlarda bulunmuş müsayit bir zamanda ugraşmak gerek
    Öncelikle teşekkür ederim Aynen dediğin gibi yarın ben de çift taraflı bant alıp birşeyler deneyeceğim bakalım umarım olumlu bir sonuç alırım da paylaşırım.
    :bus: bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    arkadaslar serviste kafayı falan söktüler heryere cift taraflı bant yapıştırdılar ama sorun çözülmedi hatta biz bezde koyduk denedik yine çözüm olmadı bence denge sensöründen geliyor mersinde bi abimiz yazmıstı denge sensörünü degiştirmiş sorun çözülmüş.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    şu motoru alcağım parada hazır ama birkaç sıkıntısı denk geldi..bu sebeple beklemedeyim;

1. Zırıltı sesi;denge sensörü olduğu kesinleşti,değiştiripte montajda altına bişeyler konup çözüldüğünü söyleyen var
    2. Boşta debriyaj sıkınca stop etme sorunu

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Bendede zirilti geliyordu garantiden denge sensoru siparisi verildi. Ama ses sizinkilerle aynimi bilemem. 3500 4000 devir arasi geliyor ses.
    gelebek bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Merhaba,

Bende yeni bir Pulsar kullanıcısıyım. Türkiye'deki tüm Pulsar kullanıcılarını bir araya toplamak için pulsarturkiye.com'u kurdum ve aktif hale getirdim. Amacım motorumuza dair tüm bilgileri kategorilendirilmiş bir şekilde tek bir site üstünden erişilebilir hale getirmek. Bunu başarmak içinde sizinde yardımınıza ihtiyacım var. Sitemize kayıt olarak her türlü bilginizi ve sıkıntınızı paylaşırsanız seviniriz. Bu hem sitemizin gelişmesine, hemde diğer Pulsar kullanıcıların takıldığı noktalarda bir rehber niteliğinde olacaktır.

Forumumuz geliştikçe motorlarımızın üstüne atlayıp etkinlikler, geziler, kamplar ve buluşmalar düzenlemeyi düşünüyorum. Bir nevi sanal ortamdaki dostluklarımızıda gerçek hayata taşıttıracağım. Bize destek olursanız memnuniyet duyarız.

Pulsarturkiye.com
    hak_anm, tekoklava, centil40 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı Furkan Ekmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Bende yeni bir Pulsar kullanıcısıyım. Türkiye'deki tüm Pulsar kullanıcılarını bir araya toplamak için pulsarturkiye.com'u kurdum ve aktif hale getirdim. Amacım motorumuza dair tüm bilgileri kategorilendirilmiş bir şekilde tek bir site üstünden erişilebilir hale getirmek. Bunu başarmak içinde sizinde yardımınıza ihtiyacım var. Sitemize kayıt olarak her türlü bilginizi ve sıkıntınızı paylaşırsanız seviniriz. Bu hem sitemizin gelişmesine, hemde diğer Pulsar kullanıcıların takıldığı noktalarda bir rehber niteliğinde olacaktır.

Forumumuz geliştikçe motorlarımızın üstüne atlayıp etkinlikler, geziler, kamplar ve buluşmalar düzenlemeyi düşünüyorum. Bir nevi sanal ortamdaki dostluklarımızıda gerçek hayata taşıttıracağım. Bize destek olursanız memnuniyet duyarız.

Pulsarturkiye.com
    Forum konularini arttirmalisiniz. Biraz daha detaya inseniz daha iyi olur bence.
    Furkan Ekmen bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forum konularini arttirmalisiniz. Biraz daha detaya inseniz daha iyi olur bence.
    Haklısınız,

Forum konuları kullanıcılarımla birlikte otomatik olarak artacaktır zaten. Henüz yeni kurulmuş bir oluşum olduğu için şu anlık normal karşılıyoruz. Eksiklerimiz çok hepsini tamamlayacağız zamanla. Üye olduğunuz için teşekkürler.
    hak_anm bunu beğendi.

hak_anm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    Merhaba,

Pulsarturkiye.com

Site kurup aktif hale getirmek ve bunu tanıtmanın ne kadar özveri istediğini biliyorum az çok.
    Umarım çabaladığınız şeyde başarılı olursunuz.

Şimdi girip üye olacağım.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı hak_anm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Site kurup aktif hale getirmek ve bunu tanıtmanın ne kadar özveri istediğini biliyorum az çok.
    Umarım çabaladığınız şeyde başarılı olursunuz.

Şimdi girip üye olacağım.
    Desteginiz icin tesekkurler.

Pashapache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Tvs Apache, 2014 Pulsar 200NS
    Desteginiz icin tesekkurler.
    Bir üyelikte benden

Motosikleti
    asya 200gy-2
    arkadaşlar merhaba. sizlere bişey danışmak istiyorum. sıfır pulsar mı alınmalı yoksa 2.el aynı fiyatlar çerçevesinde honda ya da hyosung 250gt-r mı alınmalı?

Motosikleti
    pulsar 200 enes :)
    Arkadaslar Dun arsuz iskenderun turu yaptik iki kisi ve agresif surus ve belenin malum dik yokuslari,depoyu antakyada agzina kadar fulledim 210 km yaptik donuste tekrar fulledi ,
    Yani 7lt ile 210 km yaptik
    1lt ile 30 km
    Ort 3.3 ediyor bence cok cok az 2kisi ve dip gaz gittik , pulsari aldigim icin bi kez daha sevindim (bu ara da motorum 1.500) kmde
    Bugunde yayladagina gittik virajlar fena diildi ...

antakyadan pulsarci arkadaslara slmlar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)