Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Alıntı mesmeyut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resimlerde ve videolardan çok çok dha yakışıklı bir motor.
    CBF 150 dende CBR 125-250 dende büyük motor.
    Test sürüşüne git. Zaten o gün pulsar almaya karar verirsin :^)
    Hocam sevelimde abartmayalım o kadar cbr250'den çok az ufak duruyor öye diyeyim, o da naked olmasından dolayı. Ama selesi daha yüksek cbr250'den
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sizlerden ricam kuruş bazlı benzin sarfiyatı hesabı yapmayınız. Bundan bir müddet sonra okuyan kişiler için pek bir şey ifade etmeyecek çünkü.
    Litre/100km daha anlaşılır bir sonuç verecektir.
    Bir de depo fulleme şekliniz nedir? Motoru yan ayağa alıp, pompayı depoya bırakıp tetik atana kadar mı fulluyorsunuz yoksa, bu noktadan sonra da depo aldıkça içeri benzin pompalamaya devam mı ediyorsunuz?
    Bunlar çıkan sonucu oldukça etkileyen faktörler.
    Doğru söylüyorsun. Bundan sonra dikkat ederim. 100 kilometrede 3,5 litre yakıyorum.
    reverse bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    CBR250'den ufak gözükmesinin sebebi bence cbr'ın kafa grenajı.

Motosikleti
    Yamaha Diversion XJ6S
    Benim motor 10 litre benzin ile 220 ile 235 km arası yol yapıyor. bu az yakıyor diyen arkadaslar 10 litre benzin ile kac km gittigini soyleyebilirlermi acaba? nasıl az yakıyorus?
    dyavol-77 bunu beğendi.

ea1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı volkansacar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motor 10 litre benzin ile 220 ile 235 km arası yol yapıyor. bu az yakıyor diyen arkadaslar 10 litre benzin ile kac km gittigini soyleyebilirlermi acaba? nasıl az yakıyorus?
    70-90 arası hızlarda kullanarak 1 depo ile ( 60 Tl )tamamen bitene kadar 400 km yaptım bu hafta sonu 100-140 arası hızlarda 30 Tl ile 170 km yaptım

Motosikleti
    Yamaha Diversion XJ6S
    6o tl benzin demeyelimde full yaptıgınızda alınan litre ve tekrar full yaptıgınızda ki litre olarak soyleyebilirseniz sevinirim daha dogru sonuç verir bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:53 ----------

Alıntı ea1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    70-90 arası hızlarda kullanarak 1 depo ile ( 60 Tl )tamamen bitene kadar 400 km yaptım bu hafta sonu 100-140 arası hızlarda 30 Tl ile 170 km yaptım
    senin hesabına göre basınca 17 kuruş basmayınca 15 kurus oluyor. benimki ise 22 kurus oluyor karısıkta. neden bu kadar fark var anlamadım.

ea1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    6o tl benzin demeyelimde full yaptıgınızda alınan litre ve tekrar full yaptıgınızda ki litre olarak soyleyebilirseniz sevinirim daha dogru sonuç verir bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:53 ----------

senin hesabına göre basınca 17 kuruş basmayınca 15 kurus oluyor. benimki ise 22 kurus oluyor karısıkta. neden bu kadar fark var anlamadım.
    Şöyle söyleyeyim o zaman depo tamamen boşken 12 Lt benzin aldım depo ağzına kadar doldu tekrar tamamen boşalana kadar kullandım 400 km yol yaptı sizde anormal bir yakıt söz konusuysa servise gösterin derim

Motosikleti
    Yamaha Diversion XJ6S
    Şöyle söyleyeyim o zaman depo tamamen boşken 12 Lt benzin aldım depo ağzına kadar doldu tekrar tamamen boşalana kadar kullandım 400 km yol yaptı sizde anormal bir yakıt söz konusuysa servise gösterin derim
    gösterdim ama çözemediler halen ne yapcaz bakalım.

Pashapache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Tvs Apache, 2014 Pulsar 200NS
    motoru ilk aldığımda 12 lt=60 Tl benzin aldım bitene kadar kullandım 350km gidebildim. KARIŞIK KULLANIM. Kullanım şekli aşırı derecede etkiliyor yakıt sarfiyatını...

katilkoala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS - XL 650v TRANSALP
    Motoru alır almaz depoyu fulledim (Pompa atana kadar değil depo ağzına kadar) tam 100. Km de tekrar aynı şekilde fulledim 12Tl yakıt aldı. Alanya-antalya arası düz yolda sabit hızla (70-75 km/s) yaptığım testte yaktığı benzin bu kadar. 2,4 Lt ortalama yakıt tüketimi oldu. Şu an motor ustada bakımda, aynı testi bakım bittikten sonra tekrarlamayı düşünüyorum.
    gelebek bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Hanımefendinin son hali. Jant yazılarım geldi. Onlarıda yapıştırdım.

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Sonunda manetlerim geldi

Montaj sırasında tek dikkat etmeniz gereken yer debriyaj müşür ünü tamamıyla gidondan ayırmanız gerekli yoksa ucuz bir plastikten yapılmış kırılmaya müsait. Gerçi 8 tl lik bir parçaymış Debriyaj müşürünün fotoğrafı :

Herkese iyi forumlar.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    ben çok agresif bir kullanımda gayet makul bir sonuç aldım. yolu bulunca 130 140 dahi bastım. zaten genelde direk 100 üstüne çıktım. ışıklardan ani kalkışlar yaptım. sürekli üst devirlerde kullandım yani 7 8 9 bin civarları. bu depoda kasti yaptım bunları böyle bir kullanımda kaç lt yakacak diye ölçmek istedim. sonuç 3,33lt/100km. benzin istasyonundan tam senin aldığın kadar benzin aldı depo. 10 litre. ve 10 litre ile 300 km yapmış oldum. işte belgesi bu kardeşim.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı conmech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda manetlerim geldi

http://i.hizliresim.com/Ld0rLV.jpg

http://i.hizliresim.com/2v4ABd.jpg

http://i.hizliresim.com/nYon15.jpg

Montaj sırasında tek dikkat etmeniz gereken yer debriyaj müşür ünü tamamıyla gidondan ayırmanız gerekli yoksa ucuz bir plastikten yapılmış kırılmaya müsait. Gerçi 8 tl lik bir parçaymış Debriyaj müşürünün fotoğrafı :

http://i.hizliresim.com/vY71YO.jpg

Herkese iyi forumlar.
    Manetler çok yakışmış. Güle güle kullan. Allah kaza bela vermesin.

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Teşekkürler, isteyen arkadaşlar olursa ebay uzerinden tophomeglobal nickli arkadaştan alabilirler istediğiniz renkte üretip gonderiyorlar hong kong tan 12 günde geldi bana. Boya ve isçilik gerçekten çok yüksek kalitede herşey dahil 53 tl ye mal oldu sahibinden.com da aynı manetler 130 tl yorum sizin
    AttilaXtreme, co2fix ve gelebek bunu beğendiler.

10 lt ile 230 km gibi bir rakam neredeyse 100 km/5lt gibi bir deger.Pulsar bu yakiti yakamaz nasil kullanirsaniz kullanin..Burada bir anormallik var ortalamanin 4 lerde olmasi lazim max.bu cc icin.Ayrica Pulsar hafif bir motosiklet. Aklima ilk gelen sey debriaj la ilgili kacirma vb bir sorun oldu..Kontrol ettirmekte fayda var..

Motosikleti
    Yamaha Diversion XJ6S
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben çok agresif bir kullanımda gayet makul bir sonuç aldım. yolu bulunca 130 140 dahi bastım. zaten genelde direk 100 üstüne çıktım. ışıklardan ani kalkışlar yaptım. sürekli üst devirlerde kullandım yani 7 8 9 bin civarları. bu depoda kasti yaptım bunları böyle bir kullanımda kaç lt yakacak diye ölçmek istedim. sonuç 3,33lt/100km. benzin istasyonundan tam senin aldığın kadar benzin aldı depo. 10 litre. ve 10 litre ile 300 km yapmış oldum. işte belgesi bu kardeşim.

http://i.hizliresim.com/5pz5kR.jpg

vallaha servise baktırdım. sorun var dediler motor cabuk ısınıyor dedi. egsoz sıkısıkmıs birde oksijen fazla geliyormus saabahları zor calsıyordu. 2 gun kaldı serviste. ısınma ve gec calısmayı halletmişler ama cok yakma işi halen devam etmekte. 235 km gecmiyor 10 litre benzin ile kafayı yicem. eekrem beyle konusucam gerekirse fabrikaya götürcem vallaha..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hanımefendinin son hali. Jant yazılarım geldi. Onlarıda yapıştırdım.
    http://i.hizliresim.com/AZPR27.jpg
    hocam süper olmuş motorunuz kazasız belasız kawasaki de yakışmıs
    AttilaXtreme bunu beğendi.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı conmech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda manetlerim geldi

http://i.hizliresim.com/Ld0rLV.jpg

http://i.hizliresim.com/2v4ABd.jpg

http://i.hizliresim.com/nYon15.jpg

http://i.hizliresim.com/vY71YO.jpg

Herkese iyi forumlar.
    manetler iyi hoş da;

sprey metalik kirmizi boyayla boyasan da
    üstüne de vernik atsan 4 - 5 tl ye halledebilirdin toplamda

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Radyatöre su ya da antifriz ekleyeniniz var mı? Radyatörte yeşil antifriz var kullanım kılavuzunda Castrol Radicool kullanınız diyor %50 antifriz %50 saf su. Fakat piyasadaki Castrol Radicool ürünleri mavi renkli, yeşil olanı yok. Seviye Min civarında biraz ekleme yapmam gerekli Max'a kadar sizce ne yapmalıyım?
    tekoklava ve maktama bunu beğendiler.

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    Alıntı er334 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Radyatöre su ya da antifriz ekleyeniniz var mı? Radyatörte yeşil antifriz var kullanım kılavuzunda Castrol Radicool kullanınız diyor %50 antifriz %50 saf su. Fakat piyasadaki Castrol Radicool ürünleri mavi renkli, yeşil olanı yok. Seviye Min civarında biraz ekleme yapmam gerekli Max'a kadar sizce ne yapmalıyım?
    aynen bende bekliyorum cevapları

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)