Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    canneerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün ilk kez motosikletle birlikte verilen aletleri kullanıp, sağını solunu gevşeyen vidalarını sıktım.. Bu konuda yol gösterici yazı ve resimlerinden dolayı shadowmaster ve blackghosta teşekkürler..
    Bu gevşeyen vidalara acaba locktite sürüp sıkıştırmamızın bir zararı olur mu? Genelde çamaşır-bulaşık makinalarında titreşimle vidalar gevşemesin diye kullanılan bir yapıştırıcı diye biliyorum locktitetı ama motor parçalarında zararı olur mu bilemiyorum..

Bu arada citygrip sormuştum, lastik tarihine 2015 başı üretimli demişleri, şuan 2016 başındayız normal midir? şuan alsanız en kötü kaçıncı hafta ve sonrasını alırdınız? Yoksa biraz durup yeni tarihliler yakında gelir mantığında mı olmalıyız?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    lastiklerde 6 ay üzeri olanları şahsen tavsiye etmem.Okadar para veriliyor birde depo malı lastik almak pek mantıklı değil.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    2014 ön camlar orjinal siyahtır.

Motosikletteki her vida aynı zamanda sökülebilir olmalı. Bu yüzden loctite tavsiye etmem. Arada vida sıkmak iyidir, kedi sevmek gibi birşeydir şaka bir yana her vida sıkma işleminde aslında bir anlamda motor da gözden geçirilmiş oluyor, bence bu kontrol de iyi bir şey.

Doğru saklandıysa (stok doğru ısıda saklanmalı, belli aralıklarla çevrilmeki ve ürerimde takılan sıkı sargı açılmamalı) 2015 üretimi sorun olmaz ama bunu bilemeyiz tabii. Tercihen 2015 eylül-ekim sonrası tercih edilirse daha iyi olur.

afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam Sissy bar tavsiye edebilecek var mı? Site link vs?

Motolas ile gorustum..ciygrip ön 2015 9. Hafta , arka 2014 41. Hafta uretimli dediler...

Motosikleti
    Arkadaşlar,çok sevdiğim motorumu satışa çıkarmak durumunda kaldım.CC yükseltmek amaçlı satışa koyduğum motorumla ile alkalı gerekli tüm bilgilere aşşağıdan ulaşabilirsiniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1976819/detay/

Alacak arkadaşa şimdiden hayırlı olsun.
    omrustun bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    İyi akşamlar arkadaşlar acaba Ankara'da güzel bir servis bilen var mı? Amacı sadece para kazanmak olmayan. Servis sağolsun ilk defa gitmeme rağmen beni kendilerinden soğutmayı muhteşem derecede başardılar.
    Bu arada @blackghost hayırlı olsun şimdiden ��

Motosikleti
    Ankara'da bulunan sl200 kullanıcıları vardı yardımcı olacaklardır.

Bu arada yeni alacağım motoru burdan paylaşırım.

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Rölanti ayarını karlı havada 1800 e almıştım. Havalar güzelleşti diye bugün 1300 1400 civarına aldım yolda giderken vitesi düşürünce yada ara gaz verince sanki egzostan patlama sesi gibi bir ses gelip stop ediyor. Her zaman olmuyor arada oluyor. Acaba rölanti düşük diyemidir.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Rölantiniz yaz / kış 1800 RPM'de kalsın arkadaşlar. Benzin yakar fazla harcar bizim motorlar için anlamsız bir gerekçe. 1300-1800 RPM benzin farkınız bir depoda 2-3 TL'yi geçmez. Yapın 1800 paşalar gibi sürün motorunuzu, üzmeyin SL'leri

Motosikleti
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rölantiniz yaz / kış 1800 RPM'de kalsın arkadaşlar. Benzin yakar fazla harcar bizim motorlar için anlamsız bir gerekçe. 1300-1800 RPM benzin farkınız bir depoda 2-3 TL'yi geçmez. Yapın 1800 paşalar gibi sürün motorunuzu, üzmeyin SL'leri
    Benim motor kış ayı 1900,yaz ayı 1800 rpm de genelde.Hatta yaz ayı 1700 rpm de yetiyor

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Senin motor T gidon o yüzdendir
    Uğraşma benimle bak, ctsi test ettim motorunu zaten tüm dyno bilgileri kayıtlı

joviden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daystar 250
    Ankara Ankara güzel Ankara... . Malesef motorsiklet kültürü olmayan, servisi de pek olmayan Ankara...
    Ben motorum aştinin arkasında yeri bulunan Apo Usta ya götürüyorum. Tecrübeli biri ama biraz huysuzdur şimdiden söyleyeyim. Ama birçok usta! gibi sömürmez makul fiyat alır.. Telefon numarası 05355722549 Erdem'in selamı var dersin..

Aranızda egzozu değiştiren ve güzel ses farkı yakalayan var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:36 ----------

Delme işleminden pek memnun değiller sanırım

Motosikleti
    Alıntı afu35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aranızda egzozu değiştiren ve güzel ses farkı yakalayan var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:36 ----------

Delme işleminden pek memnun değiller sanırım
    delme işlemi matkapla olacak iş değil,iç susturucunun kaynakla kesilmesi lazım ben öyle yaptım memnunum.

Yepyeni bir soruyla geldim herkesi sorularimla biktiriyorum kusura bakmayin.. motosikleti birsure kullandiktan sonra benzin gostergesi cami icten bugulaniyor, stop edip 5-10dk durunca kayboluyor..bu neden olur??

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Göstergenin contası az da olsa hava kaçırıyor ve hava değişimleri olunca nem yapıyor. Uzun ve ince bir işçilik gerek ben olsam gösterge düzgün çalışıyorsa hiç dokunmazdım, yaz aylarında olmayacak zaten.

Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Göstergenin contası az da olsa hava kaçırıyor ve hava değişimleri olunca nem yapıyor. Uzun ve ince bir işçilik gerek ben olsam gösterge düzgün çalışıyorsa hiç dokunmazdım, yaz aylarında olmayacak zaten.
    Çok teşekkürler,

Benim merak ettiğim bi konu var. Daha önce bu motoru almayı düşünmediğim için bilgi sahibi değilim bu akşam motorum geliyor kısmetse bayiden. Superlight 200 geleceği olan bi motor mu sizce? Piyasaya çıktığından beri şekline aldanıp millet aldı şimdi satmaya mı çalışıyor yoksa giderek daha da tutulmaya mı başladı? Çünkü ilanlara bakınca 500 km kullanıp satmak isteyenler var. İstanbulda yaşayanlar daha iyi bilir sizce bu motor önümüzdeki yıllarda daha çok tutulacak mı yoksa kaybolup gidecek mi?

Motosikleti
    Alıntı afu35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim merak ettiğim bi konu var. Daha önce bu motoru almayı düşünmediğim için bilgi sahibi değilim bu akşam motorum geliyor kısmetse bayiden. Superlight 200 geleceği olan bi motor mu sizce? Piyasaya çıktığından beri şekline aldanıp millet aldı şimdi satmaya mı çalışıyor yoksa giderek daha da tutulmaya mı başladı? Çünkü ilanlara bakınca 500 km kullanıp satmak isteyenler var. İstanbulda yaşayanlar daha iyi bilir sizce bu motor önümüzdeki yıllarda daha çok tutulacak mı yoksa kaybolup gidecek mi?
    Superlight uzun yıllardan beri piyasada olan ve aslen keeway markalı bir motor.Bu motoru keeway isim hakkını kuba motora sattıkdan sonra satışların kuba nezlinde keeway'dan daha fazla satış oranı yakaladığını ve ilerleyen yıllarda da satışların devam edeceğini belirtmiş.

Elbette son 3 yılda fiyat olarak çok cazip olan bu motor,şuan için vergi ve sigorta zamlarından ötürü 2016 modeller mart sonrası 8500tl olacak.Zaten her motora zamlar gelmeye başladı sl200 içinde marttan sonra bindirme gelecek fiyatlara.Şaun sadeec 2015 stok motorlar satılmakda.

Motorun geleceği ve piyasası var ve buda uzun süre devam edecek ancak sl200 bir başlangıç motoru olduğu için gerek kısa vade kullanım için olsun gerekse yatırım amaçlı olsun bu motorlar alınıyor.

Bende ilk motorum olan sl200 makinemi CC yükseltmek için satmaktayım çünkü bir süre sonra chopper dünyasında ister istemez CC yükseltme gereksinimi hissediyorsunuz dolayısı ile değiştirenler genelde bu yönde satış yapıyorlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)