Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @iders ; burada ve facebook sayfasında fotoğrafla en az 5 kere paylaştım. Musluğun kısa ucu yukarı bakacak. Bu normal kullanım şekli. Musluk yerle paralel olursa benzin kapanır ve motor çalışmaz. Kısa uç aşağıda olursa yedek depo ile 15-25 km gidersin. Depoyu fulleyince şehir içi 350 km rahat gidersin. Ayrıca dokuyucu ticarette yedek gösterge paneli de var, oradan temin edebilirsin...
    Teşekkür ederim Facebook kullanmadığım için grubu görmemiştim.Oradan sipariş edip ustaya taktırırım artık.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Superlight 200
    [QUOTE=
    @kubilay ; susuyor ne demek ? Devir kesici gibi bir anda güçten mi düşüyor motor yoksa o aralıkta tıkanıyor mu ? 7000 RPM'de olmamalı bu. Muhtemelen buji piposu ya da kablosu akım kaçırıyor ve hava ayarında bir sorun var. Motoru orta sehpaya al boşta iken 7.000 RPM çevir bakalım ne olacak ?[/QUOTE]
    Söyleki motor 5vites 7bin rpm geliyor tıkanıyor dahada gitmiyor gaz kesici gibi birşey değil. Tıkanıyor motor kalıyor 7bin rpmde

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    @adi kubilay tam ben yazacaktım ki afu35 yazmış jikleyi kontrol edip en altta olduğundan emin ol

HaktanAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    @shadowmaster demirin alt tarafına değil, kornanın arka tarafına-demirin üstüne matkapla delik açılıp sabitlendi. Yani senin motordaki ile aynı işlem yapıldı. 5-6 aydır sorunsuz kullanıyorum. Cevaplarınız için teşekkür ederim ama led ampülle ilgili tam olarak öğrenmek istediğim şu. Bizim motorlarda ampülün duy yuvası nasıl? Ampül bacaklı mı, bacaksız-geçmeli duy yuvasına girecek olan kısmı ne şekilde olmalı? Ben yuva ile hiç oynamadan daha iyi ve beyaz ışık verecek bir ampül alıp kendim takmak istiyorum. Şimdilik farı açıp kurcalamak istemediğimden ampülün yapısını da bilmiyorum. Led almak istemiştim ama @blackghost ledlerde uzun kısa olmaz diyince selektör yapmam gereken zamanlarda kullanışlı olmayacağını düşündüğümden led ampülden vazgeçeceğim sanırım. Ama ampülün yuvaya geçecek kısmının yapısını bilmediğim için de şuan birşey yapamıyorum. Bu konuda yardımcı olmanızı bekliyorum..

Bir de daha önce konuşulmuştu ama sayfaları gezindiğim halde bulamadım. Bizim motorun akü değerleri tam olarak ne olmalı? Şimdilik bir sıkıntı yok ama aküleri değiştirmemiz gereken zamanda aklımda olsun diye soruyorum.

AlpAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xj6 diversion f
    Herkese merhaba, bugün amatörce bir video çekelim dedik.Umarım ileride daha güzel gezi tarzı videolar çekeceğiz keyifli seyirler

https://www.youtube.com/watch?v=hCDrQXCoMog&feature=youtu.be
    canneerr bunu beğendi.

Motosikleti
    Superlight 200
    Merhabalar. İsmim Ünal. Karabük'te ikamet ediyorum Jeoloji Mühendisiyim. 8 ay önce ilk motosikletim superlight 200 aldım ve Forumu takip ediyorum çok faydalı ve bilgi dolu. Pek bilgili olmasam da sizlerle sohbet etme ve tanışma amaçlı foruma üye oldum. Değerli tecrübe ve bilgi paylaşımlarınızdan dolayı herkese teşekkür ederim. Yolu Karabük'e düşen olursa misafir etmek isterim. Herkese iyi akşamlar dilerim.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    @unljm ; hayırlı olsun, hoş geldin,

@kubilay ; jikle kontrolü doğru fikir, ortada ise yüksek devirde gaz yemez,

@haktan ; duy bayonet mount gibi yani üç noktadan çevir tak şeklinde. LED farda uzun/kısa olmaz diye bir şey yok, bu bilgi yanlış. Akümüz 12V ve 7 Amperdir. Bir çok forumda "yüksek amper tak farların parlasın, kolay çalışsın vs" derler. Ama bu yanlıştır. Çünkü şarj dinamosu ve konjektör dirençleri 7 amper için üretilmiştir. Yüksek amperli akü takınca hem elektrik tesisatına zarar verme hem de dinamo kömürlerini yakma riski doğar. Üstündekinden daha kaliteli (mesela yuasa) bir akü ile değiştirebilirsin vakti gelince, ama akün özel bir kullanım hatası yoksa seni bir dahaki kış başına kadar rahatça götürür...

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:06 ----------

@alp ; güzel video olmuş

https://www.youtube.com/watch?v=hCDr...ature=youtu.be

Motosikleti
    kuba sl 200
    Sonunda geçen Hasanpaşa zenn motorda lastikleri değiştirdim. Bu arada bakım ve servis kısmını da açtıklarını söylediler. Tabi yetkili servis olmadığı için garantisi bitenler için bir alternatif olabilir.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Merhaba arkadaşlar, aynaları değiştirmek istiyorum bizim motorun ayna bağlantıları 8mm biliyorum bu doğrumudur. Eğer doğruysa 10mm ayna takmak için linkteki ürün iş görürmü bakabilirmisiniz.
    http://urun.n11.com/yedek-parca/lampa-motosiklet-ayna-adaptoru-donusturucu-P92893498

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @knsrt ; evet görür ama o adaptörü manete vidalamak için de ayrı bir vida satın almak gerek. Ben 9mm'lik somunlu vida kullandım sanırım 7 santimdi ve yapı marketlerin denizcilik ürünleri bölümünden paslanmaz çelik aldım ki pas yapmasın. Somunları da kontra sıkmak için çift almıştım. Adaptör gelince yanına alıp yuvaya girecek bir vida alman gerek allen başlı. Standart başkı vida yuvaya girmez, girse de anahtarla tutup sıkamazsın. İlk sayfalarda fotoğraflı paylaşımım var.

Linki göremiyorum bu arada yazdıklarım ayna uzatma aparatı için gerekli, linkteki 8-10 mm direkt vidalama ise yazdıklarıma gerek yok.
    KnSrt bunu beğendi.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı HaktanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @shadowmaster demirin alt tarafına değil, kornanın arka tarafına-demirin üstüne matkapla delik açılıp sabitlendi. Yani senin motordaki ile aynı işlem yapıldı. 5-6 aydır sorunsuz kullanıyorum. Cevaplarınız için teşekkür ederim ama led ampülle ilgili tam olarak öğrenmek istediğim şu. Bizim motorlarda ampülün duy yuvası nasıl? Ampül bacaklı mı, bacaksız-geçmeli duy yuvasına girecek olan kısmı ne şekilde olmalı? Ben yuva ile hiç oynamadan daha iyi ve beyaz ışık verecek bir ampül alıp kendim takmak istiyorum. Şimdilik farı açıp kurcalamak istemediğimden ampülün yapısını da bilmiyorum. Led almak istemiştim ama @blackghost ledlerde uzun kısa olmaz diyince selektör yapmam gereken zamanlarda kullanışlı olmayacağını düşündüğümden led ampülden vazgeçeceğim sanırım. Ama ampülün yuvaya geçecek kısmının yapısını bilmediğim için de şuan birşey yapamıyorum. Bu konuda yardımcı olmanızı bekliyorum..

Bir de daha önce konuşulmuştu ama sayfaları gezindiğim halde bulamadım. Bizim motorun akü değerleri tam olarak ne olmalı? Şimdilik bir sıkıntı yok ama aküleri değiştirmemiz gereken zamanda aklımda olsun diye soruyorum.
    Ledlerde uzun-kısa olmaz demedim ben,uzun kısa olur elbette,selektörde yapabilirsiniz.Yanlış anlaşılmasın bu nokta zira led ampüller standartlaşdı artık.Her türlüsü piyasada mevcut.50 ile 100 tl arası güzel led farlar var piyasada ,bakmanız lazım ancak öncelikle farınızı söküp motosiklet ürünleri satan bir mağzada elinşzdeki ampule uygun göbekde far almanız lazım.Genelde led farlar komple olarak dipleri ile satılır buda orjinal farın kendi dip kısmı ile iptal olması anlamına gelir.Montajı ustalık ister biraz yada komple far çerçevesi ile değişimde yapabilirsiniz.En azından orjinal farınız yedekde kalmış olur.

Akü konusunda ise @Shadowmaster'la aynı düşüncedeyim,yüksek amperli akü takmanın faydadan çok zararı olacaktır.Bu birazda motor üstündeki elektirik ekipmanlarının fazlalığı ile alakalı bir durum,yani ekstra sis farı,çakmak bağlantısı,usb konektörleri vs gibi şeyler yüksek amperli akü isteyebilir ancak orjinak hali ile bu motorun daha yüksek amperli bir akü takmak bencede risklidir.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KnSrt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, aynaları değiştirmek istiyorum bizim motorun ayna bağlantıları 8mm biliyorum bu doğrumudur. Eğer doğruysa 10mm ayna takmak için linkteki ürün iş görürmü bakabilirmisiniz.
    http://urun.n11.com/yedek-parca/lampa-motosiklet-ayna-adaptoru-donusturucu-P92893498
    Bende burdan sipariş vermiştim son anda hudson deri de görüp siparişi iptal ettim ordan aldım. Bi vidaya 20 tl vermeyin 5 tlden ucuzdu hudson deride. Hemde kargo ücretliydi ama bana ücretsiz gönderdiler neden bilmiyorum ama sağolsunlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:16 ----------

Ayrıca @shadowmaster yanlış anlamış sanırım. Bu adaptörü alıp direk 10 mm ayna takabilirsiniz. Eğer ayna kısa gelirse o zaman uzatma aparatı gerek.
    KnSrt bunu beğendi.

Hüso Ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhaba. Benim canavarın eksoz borusunun motora bağlı olan tarafında boya atmaya başladı. Sökülüp zımpara yapılıp boyanması gerekiyor. Uğraş olsun diye kendim yapmak istedim Daha önce böyle bişey yapmış arkadaş varsa boya tavsitesi isteyecektim. Herkese bol güzel havalı günler.

Motosikleti
    kuba süperlight 200
    Abiler ben sağlam bi egzos arıyorum egzos sesi iyi ama biraz daha güçlü ses nasıl alırım

Alıntı fatihgnctrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiler ben sağlam bi egzos arıyorum egzos sesi iyi ama biraz daha güçlü ses nasıl alırım
    Bizim motora uyan güzel ses çıkaran bi egzoz bulursan bize de haber ver. Ben bulamadım onun yerine susturucuları söktürdüm hem 20 tl tuttu hem 5 dk da halloldu ses de güzel.

Motosikleti
    kuba süperlight 200
    Valla benn söktürmek pek istemiyoeum bi kaç yerde duydum delik filan pek tatmin etmedi daha doğrusu dün motorcudayken bi shadow geldi abi yok böyle bi ses adamın rölantisi bizi 7 bin rpm :Dd ondan sonra bu egzoz olayına taktım tabi shadow büyük makine ama yinede biraz daha iyi bi ses almanın yolu vardır :D

Susturucuyu söktürmek ile deldirmek farklı yalnız. Bizim motorlar 200 cc tek silindir. Hangi egzozu takarsanız takın çift silindir v motor sesi çıkmaz. O yüzden egzoz masrafına girmeyin emin olmadan

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    egsozunuzla çok oynamayın,orjinal egsozlar iyidier,sadece kaynakla susturucu başlıklarını ve orta hazneyi söktürmeniz lazım.

Bu arada büyük cc motorlarla sl200 motorların seslerini kıyas tutmayın.büyük cc motorların "motor sesi" vardır,egsoz sadece işin "çilek" kısmıdır.Sİz burda pasta olmadan çileği koymaya çalışıyorsunuz buda yanlış işlere sebebiyet veriyor.Kuru gürültü kimseyi ne tatmin eder nede kimseyi memnun dolayısı ile orjinal egsozların uç ve orta susturucu haznelerini kaynakla söktürürseniz tatmin edici sonuçlar elde edersiniz ama kalkıpda büyük cc motor sesi beklemyin
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @fatih ; shadow 750 CC, W-twin, bir de motor kompresyon oranlarını karşılaştırınca SL200 ile Shadow VT750 egzost sesini karşılaştırmak, AirBus ile Tek Pervaneli Cesna gibi bir şey oluyor...

İlle de egzost açacağım diyorsanız, suturucuyu matkapla delmeyin, yüksek devirlerde iğrenç tiz bir ses çıkar. Bir gezostçu içindeki susturucunun orta blokunu çıkartsın ya da orayı kaynakla delsin ve egzosu tekrar kapatsın. En azından kaynana zırıltısı dinlemezsiniz

canneerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @iders ; burada ve facebook sayfasında fotoğrafla en az 5 kere paylaştım. Musluğun kısa ucu yukarı bakacak. Bu normal kullanım şekli. Musluk yerle paralel olursa benzin kapanır ve motor çalışmaz. Kısa uç aşağıda olursa yedek depo ile 15-25 km gidersin. Depoyu fulleyince şehir içi 350 km rahat gidersin. Ayrıca dokuyucu ticarette yedek gösterge paneli de var, oradan temin edebilirsin...
    Benzin musluğu yedek depoda ise ve depomuz tam dolu ise yine de 15-20km mi gidebiliyoruz yoksa ana depodan sürekli kendini dolduruyor mu? Kısaca ben bu musluğun yedek/normal diye neden seçeneği olduğunu pek anlamadım..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)