Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    suzuki'nin m800 olanı tercih ederdim. Sebebi ise hem su soğutma hem enjeksiyon hemde şaftlı olması. Birde ebat olarak 1000'lik cruiser ile kapışan bir motor m800. 700-800 sınıfındaki en büyüğü yani.
    Kawasaki hakkında da bu forumda birisinin yazdığı bir yazıyı okumuştum. Okuduktan sonra dedim tamam superlighttan sonra direk vn800 alacağım :D
    Servis ve yedek parça olayınıda atlama tabi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı Karşıyaka'Lı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine BlackGhost farkı anında cevap Öncelikle teşekkür ederim cevap için. Başka ilden getirtme olayına pek sıcak bakmıyorum, yanı canlı canlı dokunarak almak daha farklı geliyor bana 7500TL'ye iyi diyorsanız yılsonuna doğru belki stok bitirmek için daha uyguna bile alabilirim yani inşallah tabi. Ama dediğiniz gibi 2017'yi 8000TL'ye bulabilirsem ki benim tahminim 9000-9500 aralığında olacak 2017'ler içh kaçırmam onu alırım.

Kesin bir bilgi var mıdır yani 2017 fiyatları için? Yada 2017 çıkmasını bekleyip gene 2016 almak mantıklı olur mu mesala Ocak-Şubat gibi? Sizin bilginiz daha çoktur diye size soruyorum, sorulmaması gerekiyor ise özelden de cevap atabilirsiniz. Çok teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:00 ----------

Teşekkürker @birol08 hızlı cevap için.
    Valla ikinci el fiyatlarına bende pek anlam veremiyorum ama 2 yılda motora %50 zam gelince ilan koyanlara da hak veriyorum açıkcası. Neticede bir yatırım yapılmış ve motor tutunca ilk alanlar olarak sıfırından bin tl aşağı fiyat istiyorlar yapcak birşey yok Bende bunu düşünerek aslında 2017'ler 9000TL'yi geçer düşüncesindeyim ama bir dur noktası da olur muhakkak

Bakalım kısmet. Ocak-Şubat gibi 7250TL'ye sıfır 2016 bulabilirsem kaçırmam çünkü istanbulda 7250'ye su an veren bayiler var ama Ankara da yok. Bulamazsam ve Ankarada eğer verirlerse 8000TL'ye 2017 model almaya razıyım Daha sigorta var ona da min 500-750TL arası gider düşüncesindeyim.

Ve her geçen gün heyecanlanıyorum alacağım güne yaklaştığımı düşününce. Yolda görünce hele hey hey hey.

aslında söylediğiniz fiyatlarda olabilirdi ama bu yıl oyunu bozan şey artan sigorta primleri oldu ,dolayısı ile markalar kardan zarar mantığı ile fiyatları artıramadılar.Benim tahminim 2017 yılı için 8000-8500 tl arası olacağıdır.2017 sonuna doğru bu rakamlar yükselebilir.döviz kurları sürekli oynuyor çünkü.

başka ilden alma konusuna gelince,benim söylemim,istanbula gelip bakıp anlaşıp sonra kargo edebilme seçeneğinizdi.Ankara-istanbul çokta uzak değil,1 günde işinizi halledebilirsiniz program yaparsanız.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Karşıyaka'Lı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında söylediğiniz fiyatlarda olabilirdi ama bu yıl oyunu bozan şey artan sigorta primleri oldu ,dolayısı ile markalar kardan zarar mantığı ile fiyatları artıramadılar.Benim tahminim 2017 yılı için 8000-8500 tl arası olacağıdır.2017 sonuna doğru bu rakamlar yükselebilir.döviz kurları sürekli oynuyor çünkü.

başka ilden alma konusuna gelince,benim söylemim,istanbula gelip bakıp anlaşıp sonra kargo edebilme seçeneğinizdi.Ankara-istanbul çokta uzak değil,1 günde işinizi halledebilirsiniz program yaparsanız.
    Valla siz böyle diyince 2017'lere yönelesim gelmedi değil. Önce ekipmanlarımı ayarlıyım, sonra kalan paraya göre (sigortayı da düşünerek) artık alacağım motoru. Ama gel gelelim keşke istanbulda ikamet etseydim de az km'li temiz bir ikinci el alarak aranıza katılsaydım, ankara'da motor tutkusu olan insan sayısı cidden az ve olanların coğu racing tarz da :/

Selamlar, lastiği şişiremeyenler için yeni bulduğumuz çözümle ilgili bir video hazırlamıştık, burada paylaşmanın uygun olup olmadığını bilmiyorum sıkıntılı bir durum varsa belirtirseniz iyi olur arkadaşlar.

https://youtu.be/yVKPvPrBHRA

Herkese Tekrar Merhabalar,
    Aramızda hiç Ankaralı SL200 kullanıcısı var mıdır? Eğer var ise, motoru hangi bayiden aldınız, ne kadar aldınız, bakımlarını nereye yaptırıyorsunuz, aman şuradan uzak dur, şuradaki usta iyidir, sıfır alacaksan şu bayide tanıdığım var diyenler yardımcı olabilir mi? Ve son olarak yalnız kurt musunuz yoksa küçük gruplar halinde Ankara buluşması yapıyor musunuz? Haydi bakalım accık canlandıralım konuyu

@[RPM], bu arada seni baya baya takip ediyorum youtube'ta Hatta günlük girip yeni video var mı diye kontrol ediyorum.. Tekerin düz bassın!

Motosikleti
    Kuba Superlight 200 - 2015
    Aramızda hiç Ankaralı SL200 kullanıcısı var mıdır? Eğer var ise, motoru hangi bayiden aldınız, ne kadar aldınız, bakımlarını nereye yaptırıyorsunuz, aman şuradan uzak dur, şuradaki usta iyidir, sıfır alacaksan şu bayide tanıdığım var diyenler yardımcı olabilir mi? Ve son olarak yalnız kurt musunuz yoksa küçük gruplar halinde Ankara buluşması yapıyor musunuz? Haydi bakalım accık canlandıralım konuyu

@[RPM], bu arada seni baya baya takip ediyorum youtube'ta Hatta günlük girip yeni video var mı diye kontrol ediyorum.. Tekerin düz bassın!
    Teşekkürler!

Alıntı bay mechanic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler!
    Teşekkürler

S.a 2 adet u7 sis far almayı düşünüyorum 3000 LM - 125W 3 kademeli sis çakar ,yüksek ,düşük
    Bizim motora fazla gelmez dimi aküyü zorlarmı sizce

Vay be hiç Ankaralı yok mu? Tek başıma mı temsil edicem Superlight'ı Ankarada

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    kısmetse 29 ekim'de 4 SL 200, 1 honda shadow Anıtkabir ziyareti için Ankara'da olacağız

Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kısmetse 29 ekim'de 4 SL 200, 1 honda shadow Anıtkabir ziyareti için Ankara'da olacağız
    Oooo güzel haber Daha motoru alamadım ama sizinle tanışmak için bende gelebilirim belki. Ankara uyuma, motor tutkunu ertelemeeee !!

Motosikleti
    KUBA superlıght 200
    Arkadaşlar merhaba herkeze bende bir aydır sl200 kullanıyorum birşey sormak istiyorum sizlere geçenlerde depoyu fulledim ne kadr yakıcak diye 250 km yol yaptım ( yedek hariç )acaba bi sorun mu var fazla degılmı bukadr ? sorun nerde olabilir 4000 km bakımı yenı yapıldı bu arada arkadaşlar.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gidiş kaçta dönüş kaçta hocam? kalma var mı?
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

musclegent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    HOOOOORTT!!!!:d:D

Arkadaşlar yeni karşılaştım bu motorla cidden efsane fiyatına göre

Belki chopper almak isteyen arkadaşlara yardımcı olmuş olurum hortlararak :D

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Alıntı xDANTE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba herkeze bende bir aydır sl200 kullanıyorum birşey sormak istiyorum sizlere geçenlerde depoyu fulledim ne kadr yakıcak diye 250 km yol yaptım ( yedek hariç )acaba bi sorun mu var fazla degılmı bukadr ? sorun nerde olabilir 4000 km bakımı yenı yapıldı bu arada arkadaşlar.

Şehir içi normal kullanımda en azından 400 km yapabilmesi lazım. Aklıma gelenleri yazayım eksik yada yanlış olanlarıda üstadlar eklerler zaten.
    Hava filtrenin temiz olması gerekli
    Buji sıkıntılı olabilir. 4 bin bakımına kadar bujiye hiçbir işlem yapılmadıysa ngk buji ve buji piposu ile değişebilirsin.
    Karbüratörün hava ayarı bozulmuş olabilir. Yani hiç belli olmaz servis kendisi bilerek oynamışta olabilir. Tekrar bize gelsin düzeltelim para alalım diye. Bana 20 liralık zinciri 90' a vermeye çalışan servislerden bu tarz hareketlerde beklerim şahsen.
    Birde aragazlar dur kalklar motor yağının kötü olması lastik basınçları devir aralıkların yakıtı nerden aldığın benzin depo kapığından hava alıp alması(çok düşük ihtimal) ve son olarak motorun ağırlığı.
    Aklıma gelenler bunlar. Son yazdıklarım tek başına pek etki etmez belki ama hepsi bir araya gelince etkileyebilirler.

Bugün ikisini 8 liraya adlığım resimdeki aynaları motora taktım. Trafikte deneyemedim daha ama bu haliyle bile çok fazla işe yarayacağını düşünüyorum. En belirgin özelliği ise şerit değiştirirken sağa sola dönerken vs.. kafamı çevirmeye gerek kalmıyor. Orjinal aynaları kullanmaya bile gerek yok. Trafikte denedikten sonra belki orjinal aynaları çıkartabilirim.

burakcvck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    Alıntı birol08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içi normal kullanımda en azından 400 km yapabilmesi lazım. Aklıma gelenleri yazayım eksik yada yanlış olanlarıda üstadlar eklerler zaten.
    Hava filtrenin temiz olması gerekli
    Buji sıkıntılı olabilir. 4 bin bakımına kadar bujiye hiçbir işlem yapılmadıysa ngk buji ve buji piposu ile değişebilirsin.
    Karbüratörün hava ayarı bozulmuş olabilir. Yani hiç belli olmaz servis kendisi bilerek oynamışta olabilir. Tekrar bize gelsin düzeltelim para alalım diye. Bana 20 liralık zinciri 90' a vermeye çalışan servislerden bu tarz hareketlerde beklerim şahsen.
    Birde aragazlar dur kalklar motor yağının kötü olması lastik basınçları devir aralıkların yakıtı nerden aldığın benzin depo kapığından hava alıp alması(çok düşük ihtimal) ve son olarak motorun ağırlığı.
    Aklıma gelenler bunlar. Son yazdıklarım tek başına pek etki etmez belki ama hepsi bir araya gelince etkileyebilirler.

Bugün ikisini 8 liraya adlığım resimdeki aynaları motora taktım. Trafikte deneyemedim daha ama bu haliyle bile çok fazla işe yarayacağını düşünüyorum. En belirgin özelliği ise şerit değiştirirken sağa sola dönerken vs.. kafamı çevirmeye gerek kalmıyor. Orjinal aynaları kullanmaya bile gerek yok. Trafikte denedikten sonra belki orjinal aynaları çıkartabilirim.

https://i.imgsafe.org/7ecab32ef1.jpg
    https://i.imgsafe.org/7ece127232.jpg
    https://i.imgsafe.org/7ed08af42e.jpg
    Birol biraz çirkin durmuş bence, RiderScan'i arastır derim.

OgulcanMC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200 (Eski) Hyosung GV250 (Şimdi)
    Öncelikle bu motor hakkında iyisiyle ve kötüsüyle her türlü bilgi paylaşımı yapan herkese teşekkürler. Benim gibi Kuba SL 200'ü almadan burayı okuyup, araştıran herkese çoook faydalı bilgiler verilmiş. 2014'den başlayıp -tabiiki hepsini okuyamadım- 2 gündür saatlerdir okuyorum. Başta @Shadowmaster abimiz ve @blackghost olmak üzere @RPM'in de Youtube videoları özenle okudum ve izledim. Kararımı verdim. Kesinlikle bir Superlight'ım olmalı! Gece rüyalarıma girdi artık, motorsuzluktan deliricem sanırım.
    Yeterli param yok tabii şu an alamıyorum. Elektro baterimi satıp parayı denkleştirmeye çalışıcam ve bu motorun sahibi olucam umarım.
    Önümde birkaç ay daha var maalesef zaten ilk motorumu aceleyle alıp çok çileler çekmiştim. Bu sefer aceleye getirmek yok. Ne de olsa sabreden derviş muradına ermiş değil mi ? Motoru alacağım zaman sizlere danışıp bu motoru alayım mı diye sorduğum da banada yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Malum öğrenciyiz, tecrübe ve bilgim de az olduğu için, sizin bilgileriniz beni motor alırken güvenle almama yardımcı olur. Hepinize kazasız sürüşler dilerim. Tekeriniz düz bassın.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    @oğulcan ; hayal ettiğin gibi motoruna en kısa sürede ama en önemlisi hayırlısıyla kavuşmanı diliyorum, bol şans

OgulcanMC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200 (Eski) Hyosung GV250 (Şimdi)
    @shadowmaster eyvallah abi, umarım alıp senin gibi ileride custom çalışmalarına başlayabilirim. Yapmak istediğim o kadar şey var ki..

Alıntı OgulcanMC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle bu motor hakkında iyisiyle ve kötüsüyle her türlü bilgi paylaşımı yapan herkese teşekkürler. Benim gibi Kuba SL 200'ü almadan burayı okuyup, araştıran herkese çoook faydalı bilgiler verilmiş. 2014'den başlayıp -tabiiki hepsini okuyamadım- 2 gündür saatlerdir okuyorum. Başta @Shadowmaster abimiz ve @blackghost olmak üzere @RPM'in de Youtube videoları özenle okudum ve izledim. Kararımı verdim. Kesinlikle bir Superlight'ım olmalı! Gece rüyalarıma girdi artık, motorsuzluktan deliricem sanırım.
    Yeterli param yok tabii şu an alamıyorum. Elektro baterimi satıp parayı denkleştirmeye çalışıcam ve bu motorun sahibi olucam umarım.
    Önümde birkaç ay daha var maalesef zaten ilk motorumu aceleyle alıp çok çileler çekmiştim. Bu sefer aceleye getirmek yok. Ne de olsa sabreden derviş muradına ermiş değil mi ? Motoru alacağım zaman sizlere danışıp bu motoru alayım mı diye sorduğum da banada yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Malum öğrenciyiz, tecrübe ve bilgim de az olduğu için, sizin bilgileriniz beni motor alırken güvenle almama yardımcı olur. Hepinize kazasız sürüşler dilerim. Tekeriniz düz bassın.
    Vaay tam benım gibi bi arkadas işte ) bende aynı senin gibi başladımm, ne alacağımı tam bılemıodum ama bu baslıgı 2gunde soluksuz okuyunca dedım kı tamam bende sl200cu olcaam ☺ Sımdıden hayırlı olsun, ınsallah bır an once alırsın sende.
    Bu arada hangi şehir ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)