Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kuba süperlight 200
    7 bin de abi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    El7is - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattım. Yenisini arıyorum.
    Paylaşım yapan, emeği geçen bütün arkadaşlara sonsuz teşekkürler.
    Bu bilgiler ışığında, alacağım motor SL'dir.

SL sahibi değilim ama baştan sona tamamını okudum. Bu bilgiler çok kıymetli.
    Her birinize teşekkürü borç bilirim. Unutmadan;
    Paylaşılan resimler ilk sayfaya eklenirse daha kullanışlı olacak sanki.
    @admin

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Evet bende aynı düşüncedeyim,yapılan işlemleri baş sayfada konumlandırarak takipçileri kolay yoldan yönlendirmek lazım.Bİz bu işe başladığımız vakit bu başlık 15-16 sayfa idi.Şimdi ise kontrolün dışına çıkmaya başladı.Adminlerle görüşüp konuyu toparlamaya çalışacağız.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Merhabalar dostlar. Sizinle yaşadığım bi durumu paylaşmak istiyorum. Havalarım güzel olmasını fırsat bilip 3-4 gün önce motorumu uyandırdım bidaha uyutmamak üzere inşallah. Tabi heyecanlıydım da marşa bastım çalışmadı sonra jikleyi kullandım ve çalıştı.Birkaç dakika sonra motorun altından dumanlar yukselmeye başladı. Be ben gerçekten çok endişelenmiştim ve dumanlar gittikçe arttıyordu hararet yapıyor felan sandım ilk başta jikleyi falan kapadım daha sonra farkettim ki motoru yatırırken motor bloğu ve egzoz taraflarına bolca wd-40 sıkmıştım motor ısındıkça o eriyormuş ve duman ondan geliyormuş gerçekten kısa süreli bi kalp krizi geçirdim diyebilirim soneaları dunan wd-40eridikçe kesildi. Ek olarak bi kaç gün öncede zincir gergi ayarı ve zincir temizliği yaptım ilk defa merak edenler için gazyağıyla temizleyip (zincir ön dişli haznesi dahil) motul zinci yağıyla yagladım bir gün sonra motora bindiğimde ki fark ise takdire şayandı. Gerçekten motorun yüksek devir performansı arttı. Herneyse biraz kullanıp eve geldiğimde ise sağ arka teker ayar vidasının nerdeyse duşeceğini farkkettim ve hemen sıktım ve farkettimki arka sağ sinyali tutan vida duşmuş ve sinyal neredeyse kopacakmış yerinden ve ANLADIM Kİ MOTORUN VİDA SIKMA KONTROLLERİ HAYATİ ÖNEM TAŞIYORMUŞ. Umarım bu yazım diğer arkadaşlara da az çok yardımcı olur .

afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu kırmızıyla işaretlediğim vidayı da sürekli kontrol edilmesi gereken vidalar listesine ekleyelim arkadaşlar aklınızdayken bakın. Düşmek üzereyken yakaladım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:28 ----------

Not: Son 3 fotoğraf Tekirdağ gezisinden onlarda kırmızı işaret aramayın elim değmişken paylaşayım dedim

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    @mikail ; zinciri nasıl gerdin ve gergi kontrolünü nasıl yaptın ? Aşırı gergin olursa kısa sürede kopabilir. Bir de gererken göbek milini gevşettin mi ve ayar çentikleri eşit mi ?

@fatih ; 7.000'de debriyajda problem çok ciddi bir yanlış kullanım hatası yoksa olmaz. Servise bir kontrol ettir bence.

afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @mikail ; zinciri nasıl gerdin ve gergi kontrolünü nasıl yaptın ? Aşırı gergin olursa kısa sürede kopabilir. Bir de gererken göbek milini gevşettin mi ve ayar çentikleri eşit mi ?

@fatih ; 7.000'de debriyajda problem çok ciddi bir yanlış kullanım hatası yoksa olmaz. Servise bir kontrol ettir bence.
    Bende 1 viteste kalkarken tak tak tak diye ses geliyo ama daha önce facebook ta ve burda anlatmıştınız debriyaj sacının inceliğinden diye. O yüzden ömrü bitince daha kalın bi sac ile değiştirmeyi düşünüyorum. Ama bazen can sıkıyor sanki motor dağılacak gibi oluyor.

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    @shadowmaster önce mili gevşettim sonra çentik vidalarını ayarladım. Zinciri çok gergin yapmamaya dikkat ettim. Çentikleri eşit ayarlamaya da dikkat ettim. Biraz oncede seyyar bi vidayla sinyali taktım umarım sorun çıkarmaz.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    merhaba şöyle bir şey başıma geldi;
    çakarlı led ampul aldım aliexpressden .. ampulde sorun yok çalışıyor..
    motora takıyorum orda da çalışıyor..
    fakat motoru çalıştırdığımda motor rölantisi artık voltajı mı bozuyor anlamadım devamlı çakar yapıyor halbuki devamlı yanması gerekiyor...
    ampul parklar açıkken normal kırmızı yanıyor, frene bastığımda çakar moduna geçiyor...
    motor yarım kontakken doğru çalışıyor ama motoru çalıştırdığım anda bozuluyor hep çakar yapıyor kısık bir parlaklıkta...
    trafikte arkamdan gelen araç fren yaptığımı anlayamayacağı için tekrara eski flaman ampule döndüm, sizce nasıl çözebilirim?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @mikail; tamamdır. Son kez bakman gereken bir şey var. Zincir gergisine aslında sürekli kullanan adam üstündeyken bakılır. Sen üstüne bin bir arkadaşın baksın 2 parmak kadar esneme olmalı doğrusu budur.

@ milorad ; muhtemelen arka fren pedal müşürü ayarsız . Ayar çok ince bir noktada tutuyor. Bende de çakar stop var. Arka pedalı dibine kadar basmazsam çakmıyor, ayarla oynayınca sürekli çakıyor. Dediğim gibi deneye deneye bulabilirsin.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    @BlackGhost cevabın için teşekkürler.

Arkadaşlar motorum 2500 km de ilk defa bugün beni üzdü. Sabah sorunsuz aldım işe gittim. Akşam iş çıkısı marşa bastım bastım çalışmadı. Gaz kolu sanki bişeye bağlı değil ileri geri oynuyor gibiydi. Gaz verir gibi çekiyorum bırakıyorum öle kalıyordu. Daha sonra jikleyi en üst seviyeye alıp denedim çalıştı fakat bu seferde gaz kolu sıkılaştı. Vites boşta çalıştırmamda bile motora gaz veriliyormuş gibi bağırarak devir 6binlere kadar çıkmtı. Durup dururken nooldu anlamadım, motoru durduğu yerde birilerimi kurcaladı nooldu. Neyse servise bıraktım ama geç saatti yarına kaldı. İnşallah yarın hallolur.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @Knsrt ; geçmiş olsun ve wellcome to Turkey. %99 ihtimalle birisi gaz kolu ile oynamış ve muhtemel gaz teli bağlantısında problem olmuş. Büyük bir sıkıntı değil kolayca çözer servis...

Motosikleti
    kuba süperlight 200
    Sorunumu çözdüm zincir baya bolmuş onu ayarlattım yağ baya eskimiş o değişti sissy barın vidalarından biri yalama olmuş o da tıkırdamaya yol açıyomuş onu çıkarttım şanzıman yağı görünce kendine geldi şıkır şıkır şimdi ama motul bulamadım castrol aldım mecbur beklicrk zamanım yoktu yani arkadaşlarım abilerim bi konuyu daha öğrenmiş oldum yağımı düzenli bi şekildr kontrol edicem ve zincir gerginliğine dikkat edicem

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    @shadowmaster teşekkürler. Bizim araçları sadece trafikte değil park halinde de oyuncak sanıyorlar maalesef.

Opie Winston - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv250
    Merhaba, motoru çalıştıramadım.marş düğmesi bozulmuş muhtemelen, ayak marşıyla 1 kez çalıştırabildim sonra yine beceremedim yada akü bitmiş olabilir mı? 6 gün kullanmamıştım, video çektim yüklemeyi becerebilmisimdir umarım.

http://tinypic.com/r/jr4g13/9

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @opie ; akü boşalmış olabilir, marş rölesi bozulmuş olabilir, konjektör de arızalanmış olabilir. Marş düğmesinin bozulması ihtimali bende en sonda. İşe aküyü ölçtürmekle başla bence...

ogeday35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA SUPERLIGHT 200 2014
    Merhaba a dostlar nasılsınız? sayfalar sonra geri döndüm. izmirden ankaraya taşındım evi taşırken motosikleti de nakliye aracına koyalım dedik şerefsiz nakliyeci tutamadı yan yatırdı. gidonda hafif bi bükülme oldu. düzeltme yapılırsa kıvrım yeri bir iki mm içe büküldüğü için tamamen düzelmeyecek. yenisini nerde bulurum orjinal olarak?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @ogeday ; taşınman hayırlı olsun. Yatırma için de geçmiş olsun. dokuyucu.com'da bir ara vardı orjinal gidon.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)

Arkadaşlar,

Chaos Chopper Club olarak bu hafta cuma akşamı haftalık buluşma ve tanışma mekanını Beşiktaş ,Ortaköy olarak belirledik.Avrupa yakasında olan ve bizlerle tanışmak ve de sürüş yapmak isteyen herkesi cuma akşamı bekliyoruz.Sezon başlamadan önce Chaos Chopper Club olarak bu yıl yapacaklarımız ve planlarımız ile alakalı düşüncelerimizide paylaşmak istiyoruz.Klübümüze üye olmak isteyen arkadaşlarımız için de bilgilendirme yapacağız.

Buluşmamıza chopper kullanan ve vlog kanalları olan @Owlcruiser ve @Riden Roll'da katılım sağlayacaklardır.Kendilerinin desteklerine teşekkür ediyoruz.

Bu vesileyle bütün Chopper Sever arkadaşlarımızı bekliyoruz.

Gerekli tüm bilgiler aşşağıdan ulaşabilirsiniz

https://www.facebook.com/events/229637474046099/

@Hayalet (BlackGhost)
    Chaos CC Kurucular Kurulu Üyesi
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

canneerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster

L Süpap işine gelince ; bunu siz kendiniz monte edemezsiniz. Yani orjinal üstüne vidalanan bir adaptör değil. Süpap, lastik söküldükten sonra doğrudan jantın üstüne takılıyor, her iki tarafında conta var ve içten somunla sabitleniyor. Tabii bu ancak "tubeless" lastik için geçerli, iç lastikli modellerde süpap zaten iç lastiğin üstünde, o yüzden bu tarz bir işlem yapılması mümkün değil. Belki süpapları L şeklinde iç lastikler vardır bu konuda bir bilgim yok.

Bendeki model şu şekilde :

https://imageshack.com/i/pnPEST8zj
    https://imageshack.com/i/pn1FEHDqj
    https://imageshack.com/i/pm4CNWacj
    https://imageshack.com/i/pllRVggRj
    Abi ben bunu hiçbir şekilde bulamıyorum, lastikleri söktük sibop bulamadık, bulduklarımız uymadı öylece kaldı motor lastikçide...

Alternatif olarak sorup bulabileceğim uygun bir modeli/cinsi var mıdır ne diyip istemeliyim, buradaki elemanlar da bir cins anlaşamıyoruz?

(jant deliği genişletildi ama lastikçide dibi plastik balon gibi olan sibop modellerinden vardı olmadı malesef)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)