Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Superlight 200 - 2015
    Konuşmada olacak inşallah kısa sürede eksiklerimiz tamamlanır teşekkkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

Bende Shell nitro alıyorum son ölçümlerim de şehir içi tam performans 385 km gitti, etkisi varmı dır bilmem ama Petrol ofisinden ve bir iki istasyondan daha denediğimde stop etmeyi hiç yaşamıyo olmama rağmen başıma gelir oldu. Nitroya devam bakalım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    shell nitroda olay performansla alakalı aslında,uzun yolda etkisini iyi hissettiriyor.Bunun haricinde iyi yanma olayı olduğundan illaki bir miktar yakıt tsarrufu sağlar ama bu noktada değiştirdiğiniz buji ve pipolarının etkisinide unutmayın,hissedilir performans artışı olacaktır.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Superlight 200
    İyi akşamlar. Bende sürekli opet benzini kullanıyorum normal performans kullanımda şehir içi uzun yol karışıkta 10 litre benzin ile 300km yol yapıyorum. 3.33lt/100km tekabül ediyor . Motosikleti sıfır km aldım bujiyi ngk ile değiştirdim ve her 1000km de castrol 10/40 ile yağ değişimi yapıyorum. Kullanımım ise hiç tam gaz vermeden 4000rpm devirin altına pek düşmeden 55000 devirinde pek üstüne çıkmamaya çalısıyorum.yakıt değerlerim sizce de normalmi. Herhangi bir subap ayarı yada karbüratör ayarı yaptırmam gerekiyormu.

Motosikleti
    kaç km de motor?

Motosikleti
    Superlight 200
    6500 kmyi biraz geçti sanırım.

Motosikleti
    Artık çok yüksek devirde kullanmanıza gerek yok,motorunuzu yüksek viteslerde rahat sürün,arada hızlanmalarıda yapabilirsiniz bundan zarar gelmez ama genel anlamda yüksek devirle kullanılan her motor ekstra yakıt harcar,normaldir ama düşük vites yüksek devir kullanmak yakıt sarfiyatını artırır.

Bu arada yağ için 1500-2000 km arası değişim yapabilirsiniz,sıkıntı çıkarmaz ancak önümüz yaz ayı ve motor ekstra yağ eksilteceğinden tavsiyem 1500 km civarı değişimleri yapın.Castrol sl200 için biraz sert bir yağ,vites geçişleri çok kemik gibi oluyor ama motul koyunca motorun tüm çehresi değişiyor bunu anlıyorsunuz.

Birde jikle konumunu en altta tutun hep,hiç değiştirmeyin.

Motosikleti
    kuba süperlight 200
    Abiler dün gece sürerken farlar bana çok yetersiz geldi kısaların aydınlatması bana uygun güzel bi ampul önerebilck olan varmı acaba ?

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    20 Gün önde Demir Sigorta trafik sigortası için 750 tl isterken şuan fiyat 1039 tl olmuş güya bakanlık çalışma yapıyordu fiyatlar düşecekti. Yakın zamanda sigorta yaptıran var mı arkadaşlar 6 bin tl lik motora 1000 tl sigorta parası vermek zoruma gidiyo.

Motosikleti
    Maalesef oranlar yine değişti ve hergün farklılık gösteriyor.34 plakalar için 600-800 tl bandı ortalama fiyatlar var ve bu rakamların altına çok zor düşüyorlar.

Motosikleti
    Superlight 200
    Dedğiniz gibi yapacağım. Teşekkürler blackghost.

Carew1928 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Shadowmaster eline sağlık çok güzel bi çalışma olmuş yalnız takıldığım bir nokta var benzin alırken depo konumu yedek depoda olması gerekli değilmi önce yedeğin dolup sonra ana deponun dolması için ?

burakcvck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    Ben geçen hafta yaptırdım 368 tl anadolu sigorta.

Yedek depo normal depodan ayrı bişey değildir. Deponun içinde benzini çeken iki hortum düşünün normal hortum daha yukardan çekiyor, yedeğinki de en dipten çekiyor.

Musluğu aşagı veya yukarı çevirmek ile hortumu seçmiş oluyoruz aslında.

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    600 -800 e raziyim 368 nasil yaptirdin arkadasim hangi sigorta ?

burakcvck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    anadolu sigorta.

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    Bana anadolu sigorta 1039 tl teklif verdi. Neyse artik yaptirdik mecburen :/

Motosikleti
    368 tl olan sigorta priminiz hangi plaka acaba? istanbulmu?

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    @Carew ; eyvallah ...
    Hayır benzin alırken de gezerken de anahtar normal konumda kalacak. Ne zaman ki benzin bitti o zaman yedek depo konumuna geçilecek ve tekrar benzin alırken normale döndürülecek.

İstanbul farkı arkadaşlar o sigorta primleri. Sanki Ankara'da kaza yapınca farklı hasar oluşuyormuş gibi, full saçmalık... İstanbul'da 750 altı bulmak mümkün değil 1 haftadır soruyorum ...

@Burak çok yakında saydıracak hepinize , demedi demeyin profilin altında yazıyor, kaç kere Konya'dan selam diye yazdı KONYA, KONYA ... yok size İstanbul'da 358 TL'ye sigorta falan

@unjim ; ilk mesajında 5.500 RPM olmalı, bi sıfır fazla kaçmış bunu gören SS'ciler intihar eder, Çin'li makine 55.000 RPM çeviriyor diye
    burakcvck bunu beğendi.

Ofius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Ayni sigorta sirketleri farkli acentalarda bile farkli fiyatlar veriyor maalesef deyim yerindeyse at izi it izine karıstı. Ben henuz satisi alamadigim icin kendi sigortami soramadim ama ornek vermek gerkirse gecen hafta arkadasim regal raptor spyder icin sehir gumushane hdi:680 anadolu:600 ergo:430 fiyat verdi. Son zamanlarda da duydugum en iyi fiyatlar ergodan geldi. Tavsiyem sorabildiginiz kadar yere sorun. Illaki uygun fiyat cikacaktir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:20 ----------

Haa unutmadan onu da soyleyim baska bir yerden de duymustum gecen sigortaci arkadasim da soyledi plakanin onemi yok sigorta fiyatinda. Kisinin ikameti onemli. Ayni zamanda motor cc de onemli degil

Motosikleti
    Superlight 200
    @blackghost abi ben ne yazmışım öyle yahu kusura bakmasınlar artık.

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Motoru ilk çalıştırdığımda eğer elimi gazda 2000 - 3000 rpm arası tutmazsam motor birkaç saniyeye stop ediyor. Birkaç saniyeye etmezsede verdim ilk gazda stop ediyor. Hava sıcakkende aynısı oluyor. Rölantim 1600. Motor sıcakken yoldayken bile bazen aragaz verdiğim zaman çat diye stop ediyor. Bugünde öyle stop etti ilk defa öyle ses duydum. Sanki ayaklık asfalta düştü çektim kenara baktım birşey yok çalıştır normal şekilde tekrar. Bujilerden olabilirmi daha ngk ya geçemedim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)