Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Shadowmaster pdf si nerede arkadaşlar, bulamadim.
    Birde 10 gün icinde sifir almayi planladığım sl200 için antalyada bana yardimci olacak. Varmi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:52 ----------

Buldum okudum hatta ciktisini alip kenara koydum, elinize sağlık👍
    Antalya kemer ilce icinde kullanacagim motor (2-3 mahalleden oluşan yazin yogun trafik olan küçük bir merkezde) kullanimi zor olur mu?
    Gv250 büyük geldigi için sl200 dusunuyorum, ne kadar tarzi hosuma gitsede buradaki her motorcu beni scooter a yonlendiriyor, simdiden teşekkürler ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Küba Süperlight 200
    Herkese Merhaba. Geçen hafta istanbuldan bende süperlight 200 alarak aranıza katıldım ve tabiki sorularım var Motoru sıfır aldım ve bugün teslim edildi. Şanlıurfada yaşıyorum. 11800 tl ye aldım şimdiden söleyeyim. Nakliye dahil fiyatı bu kapıya teslim. İlk iş küba servise gidip garanti kağıdını imzalattım ve rölanti ayarını açtırdım. ilk çalıştırmada hemen stop ediyordu şimdi normal 1500-2000 rölantide çalışıyor. Pdf'i hazırlayanlardan allah razı olsun. onu okuyorum bir kaç gündür.Ancak ilk alımda rölanti ayarı haricinde ve rodaj haricinde bilgi yok. Belkide ilk motor alımında başka bilgiye ihtiyaç yoktur Bu 2. motorum ve ilk sıfır motorum o yüzden bakım konusunda tecrübesizim. Gelen tavsiyeleri bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkür ediyorum.

Hayirli olsun, bende sparisi. Bugun verdim iki haftaya teslim Edilecek dendi. Ayni durumda takipteyim👍
    Mont kask eldiven ne onerirsiniz?

Motosikleti
    MT-07
    K-light 202 ile fiyatları çok yaklaşmış. Keşke rks tercih etseydin die düşünüyor insan. Şimdi fiyatlarına dikkat ettim. En azından arka fren disk olduğu için kampana gibi sıkmak zorunda kalmazdın. Göstergeside baya şık RKS'nin. Lakin pişman etmez motor seni. Arkadaşım 3defa panik yapıp motor üstünden atladı. Şaka yapmıyorum atladı motordan Motor genede sapasağlam.

K light almaya gittim, video ve resimlerde cok yakisikli gorunuyordu. 12.200 yada 12. 500 gibi bi rakam söylendi. Fakat resimlerdeki kadwr çekici gelmedi, cok küçük ve çelimsiz duruyor motor. K light almaya gittigimde yaninda superlight vardi evet bi 202 kadar kalite kokmasada yanyana k light 202 eski bionic mobiletler gibi göründü gözüme. Sonrasinda gv250 ye baktim sehir içi için aşırı büyük, k light zaten 14bin fiyatla tutmazdi bence. Arada bin lira olmasına karşın yinede superlight artık bilinen ve kullanilan model olarak aklima yatti.

Motosikleti
    MT-07
    Benim gözümde 2tane farkları var zaten. Motorlarının ikiside aynı. Göstergeleri ve arka fren mekanizması. Ben kampana sıkmaktan nefret ettiğim için disk fren die kovalardım. Ben erinmem diyorsan sorun yok. Zaten ufak bir somun. Çokta zor değil

Cokta deneyimli değilim, servis teslim ettiğinde önemli noktalari ve kontrol etmem gerekenleri söyler sanırım. 😄 Aslında nevada görüntüsü ve özellikleri bakimindan cok Begendim. Fakat mayıs haziranda gelecekmis ötv indirimi bitecek, bayi 18 civari bekliyoruz dedi. Kampanayi ne kadar surede bir sıkıp kontrol etmem gerekir

Motosikleti
    MT-07
    Tutmadığını hissettiğinde sıkarsın

Motosikleti
    Küba Süperlight 200
    Teşekkür ederim. Ben n11 den eldiven siparişi verdim. Yorumlarda beğenilen bir model. ucuz bir model geldiğinde yine yazarım buraya iyi veya kötü diye. Bir şey sormak istiyorum. Soğuk havalarda motoru çalıştırınca bi 10-15 saniye sora bazen stop ediyor. Kontağı açtıktan sonra beklememiz mi lazım acaba ısınması için ? Bilgisi olan var mı?

Alıntı canburakyol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. Ben n11 den eldiven siparişi verdim. Yorumlarda beğenilen bir model. ucuz bir model geldiğinde yine yazarım buraya iyi veya kötü diye. Bir şey sormak istiyorum. Soğuk havalarda motoru çalıştırınca bi 10-15 saniye sora bazen stop ediyor. Kontağı açtıktan sonra beklememiz mi lazım acaba ısınması için ? Bilgisi olan var mı?
    ruhsat plaka sigorta ne kadar tuttu?

Motosikleti
    Küba Süperlight 200
    Henüz yapmadım. Cumartesi günü teslim aldım Motoru. Yarın yapacağım bilgi veririm.

Henüz yapmadım. Cumartesi günü teslim aldım Motoru. Yarın yapacağım bilgi veririm.
    Nisan ayinda hemen stok lastileri degistirip sisybar almayi dusunuyorum. Bu konuda bi arastirman varmi mi.
    michelin city aklimda ma orjinal boyutta lastik bakiyorum öncelikle.

Motosikleti
    Küba Süperlight 200
    Alıntı clkcelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nisan ayinda hemen stok lastileri degistirip sisybar almayi dusunuyorum. Bu konuda bi arastirman varmi mi.
    michelin city aklimda ma orjinal boyutta lastik bakiyorum öncelikle.
    sisybar ı aliexpressten alacağım büyük ihtimal beğendiğim bir kaç model gördüm. Lastikler için açıkçası şuanlık bir şey yapmayı düşünmüyorum. İlk defa chopper kullanıyorum bana aman aman kötü gelmedi.Bugün yağmurda 5-10 km dünde keza 10 km'lik sürüşlerden sonra böyle düşünüyorum. Muhtemelen daha uzun kullanımda lastik arayışına geçeceğim Tecrübe öyle söylüyor zira. R125-R25 ardından Superlıght'a geçtim.
    Şuanlık Jigleyi bulamadım motorda bir fotoğraf atan olursa sevinirim

Motosikleti
    MT-07
    Urfa'nın o tozlu yollarında, esnafın toz kalkmasın die yere attığı su ile oluşan balçıkta bence orjinal lastiklerini kullanma. Ayrıca şehirdışında bir yarışma edasıyla seni sıkıştırabilirler ki tırlar bile en az 90'la giderken yerinde olsam almazdım ben superlight'ı. Neyse hayırlısı olsun. En azından lastiklerini tez zamanda değiştir...

Motosikleti
    Küba Süperlight 200
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Urfa'nın o tozlu yollarında, esnafın toz kalkmasın die yere attığı su ile oluşan balçıkta bence orjinal lastiklerini kullanma. Ayrıca şehirdışında bir yarışma edasıyla seni sıkıştırabilirler ki tırlar bile en az 90'la giderken yerinde olsam almazdım ben superlight'ı. Neyse hayırlısı olsun. En azından lastiklerini tez zamanda değiştir...
    hocam 3 yıldır burdayım heryer asfalt tozlu yol kalmadı urfada artık. En azından merkezde falan yok. Şehirlerarası için dediğiniz doğrudur ancak ben zaten yavaş giden birisiyim ve sık sık durup fotoğraf çekiyorum. Dolayısıyla rakibim tırlar değil onlar zaten çoktan geçmiş olurlar beni
    saolun tavsiyeniz için

Motosikleti
    MT-07
    hocam 3 yıldır burdayım heryer asfalt tozlu yol kalmadı urfada artık. En azından merkezde falan yok. Şehirlerarası için dediğiniz doğrudur ancak ben zaten yavaş giden birisiyim ve sık sık durup fotoğraf çekiyorum. Dolayısıyla rakibim tırlar değil onlar zaten çoktan geçmiş olurlar beni
    saolun tavsiyeniz için
    Tozlu yoldan kastım, çölden gelen ve asfaltın üzerine düşen toz. Tecrübe ile sabit. O asfalt pek işe yaramıyor 2 hafta sonra tekrar gitmek zorunda kalacağım gibi zaten. Yani iyi bilirim Güneydoğu'yu
    canburakyol bunu beğendi.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    sl200 için pdf rehberini arayanlar için;

https://www.dropbox.com/s/l4bd4r6ysv...aster.pdf?dl=0

son sayfadaki birkaç soruya cevap vereyim bende;

-lastiklerinizi değişin..orjinal lastikler maalesef çok yetersiz,michlein city grip lastikleri sl200 için en uygun lastik tipi,maliyeti tuzlu ama yolda güvenlik ilk lastiklerden başlıyor bunu nutmayın.

-soğuk havalarda dahi jigleyi kullanmayın..jigle konumu pdf de anlatıldığı gibi en alt kısımda kalsın,ilk çalıştırmada motoru 10-15 sn az devirli gaz vererek çalıştırın motor stop etmeyecekdir.

-yeni k-lite 202 modeli daha çok spor tarz sevenler için getirildi.biraz iron 883 makyajlı olan bu motorun bloğuda sl200 ile aynıdır.keyfe göre tercih edilebilir başlangıç motoru oldu.

-ülkemizde ne yazıkki başlangıç ve orta seviye cruiser motor segmentinde sıfır modeller getirilmiyor.japonlar üst segment motorlarıda bu yıl getirmeyecek.zaten 10 yıldır honda shadow,yamaha dragstar gibi modeller getirilmiyordu,suzuki intruder ,kaeasaki vn900 gibi klas motorlarda bu yıl getirilmeyecek,dolayısı ile alternatif olarak gv250 kalıyor ancak bu motorunda koreden gelen son bilgileri dahilinde hyosung gv250 modelinin üretimini bitirdi,yeni bir model çıkarıdı korede ve bu modelde spor görünümlü,aynı k-lite 202 gibi görünen bir model çıkardılar.ülkemizdede sıfır gv250 kalmadı,korede üretimi bittiği içinde bu model gelmeyecek.yerine yeni model getirilebilir ama dediğim gibi tarz olarak iron 883 tipinde olacak.

cruiser motor kullanmak şehir içi yada dışı olsun farklı bir motorcu kimliği gerektiriyor.etrafımda görüyorum,racing kullanıpda cruiser makineleri içinde kullanmak isteyen çok ancak model seçenekleri az olduğundan o potaya girimiyor çoğu kişi.girenlerde zaten giriş seviyesi uygun fiyatlı makinelerle başlıyor,bir süre tatminsizlik oluşunca yüksek cc farklı tarz mororlara yöneliyorlar.

yüksel cc cruiser motor kullanmak şehir içinde sandığınız gibi çok zor değil.elbette bir scoter gibi çok aradan geçme durumunuz olmayabilir ama ben şahsen kendi shadow motorumda bu sıkıntıyı çok yaşamadım istanbul trafiğinde.zaten cruiser motorlara trafikte daha başka gözle bakan çok olduğu için yol verende çok oluyor dolayısıyla tercihinize ve zevkinize göre ilerde yüksek cc bir motor edinmek için tereddütte kalmayın,araştırın bakın ve tecrübe edinmeye çalışın.her zmaan şunu söylerim,istanbul içinde kullanımı en rahat motor tarzı cruiser modellerdir çünkü oturma ve sürüş rahatlığı bakımından en keyif veren motor tarzdır.her şeyden öte insanın içinde bu cruiser sevgisi var ise geriye kalan ufak tefek sorunlarda problem edilmez.olay motorunuzla kurduğunuz bağ ile doğru orantılıdır.

motorlarını yeni alan arkdaşara keyifli sürüşler.
    canburakyol bunu beğendi.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Teşekkür ederim, lastikleri arastirdim yine michelinin en yakin lastiklerini almayi dusunuyorum 120/70/16 140/70/15... ,yinede city grip haricinde yakin ebatlarda baska kaliteli lastik oneriniz varmi.
    lastik konusu benim için cok önemli bu yüzden bütçemi zorlarim.
    continaltel, pirelli, dunlop deneyen oldu mu?
    Genelde ilçe içinde kullanacagim İçin LS2 nin ceneden açılır full face kasklarina bakiyorum.Her türlü tavsiyeye açığım.
    Mont ise venom teksas - dinamik- eclips ilk Gözüme carpanlar

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sl200 için pdf rehberini arayanlar için;

https://www.dropbox.com/s/l4bd4r6ysv...aster.pdf?dl=0

son sayfadaki birkaç soruya cevap vereyim bende;

-lastiklerinizi değişin..orjinal lastikler maalesef çok yetersiz,michlein city grip lastikleri sl200 için en uygun lastik tipi,maliyeti tuzlu ama yolda güvenlik ilk lastiklerden başlıyor bunu nutmayın.

-soğuk havalarda dahi jigleyi kullanmayın..jigle konumu pdf de anlatıldığı gibi en alt kısımda kalsın,ilk çalıştırmada motoru 10-15 sn az devirli gaz vererek çalıştırın motor stop etmeyecekdir.

-yeni k-lite 202 modeli daha çok spor tarz sevenler için getirildi.biraz iron 883 makyajlı olan bu motorun bloğuda sl200 ile aynıdır.keyfe göre tercih edilebilir başlangıç motoru oldu.

-ülkemizde ne yazıkki başlangıç ve orta seviye cruiser motor segmentinde sıfır modeller getirilmiyor.japonlar üst segment motorlarıda bu yıl getirmeyecek.zaten 10 yıldır honda shadow,yamaha dragstar gibi modeller getirilmiyordu,suzuki intruder ,kaeasaki vn900 gibi klas motorlarda bu yıl getirilmeyecek,dolayısı ile alternatif olarak gv250 kalıyor ancak bu motorunda koreden gelen son bilgileri dahilinde hyosung gv250 modelinin üretimini bitirdi,yeni bir model çıkarıdı korede ve bu modelde spor görünümlü,aynı k-lite 202 gibi görünen bir model çıkardılar.ülkemizdede sıfır gv250 kalmadı,korede üretimi bittiği içinde bu model gelmeyecek.yerine yeni model getirilebilir ama dediğim gibi tarz olarak iron 883 tipinde olacak.

cruiser motor kullanmak şehir içi yada dışı olsun farklı bir motorcu kimliği gerektiriyor.etrafımda görüyorum,racing kullanıpda cruiser makineleri içinde kullanmak isteyen çok ancak model seçenekleri az olduğundan o potaya girimiyor çoğu kişi.girenlerde zaten giriş seviyesi uygun fiyatlı makinelerle başlıyor,bir süre tatminsizlik oluşunca yüksek cc farklı tarz mororlara yöneliyorlar.

yüksel cc cruiser motor kullanmak şehir içinde sandığınız gibi çok zor değil.elbette bir scoter gibi çok aradan geçme durumunuz olmayabilir ama ben şahsen kendi shadow motorumda bu sıkıntıyı çok yaşamadım istanbul trafiğinde.zaten cruiser motorlara trafikte daha başka gözle bakan çok olduğu için yol verende çok oluyor dolayısıyla tercihinize ve zevkinize göre ilerde yüksek cc bir motor edinmek için tereddütte kalmayın,araştırın bakın ve tecrübe edinmeye çalışın.her zmaan şunu söylerim,istanbul içinde kullanımı en rahat motor tarzı cruiser modellerdir çünkü oturma ve sürüş rahatlığı bakımından en keyif veren motor tarzdır.her şeyden öte insanın içinde bu cruiser sevgisi var ise geriye kalan ufak tefek sorunlarda problem edilmez.olay motorunuzla kurduğunuz bağ ile doğru orantılıdır.

motorlarını yeni alan arkdaşara keyifli sürüşler.
    jigleyi neden kullanmamalıyız? ben kışın birçok kez kullandım.

Alıntı clkcelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim, lastikleri arastirdim yine michelinin en yakin lastiklerini almayi dusunuyorum 120/70/16 140/70/15... ,yinede city grip haricinde yakin ebatlarda baska kaliteli lastik oneriniz varmi.
    lastik konusu benim için cok önemli bu yüzden bütçemi zorlarim.
    continaltel, pirelli, dunlop deneyen oldu mu?
    Genelde ilçe içinde kullanacagim İçin LS2 nin ceneden açılır full face kasklarina bakiyorum.Her türlü tavsiyeye açığım.
    Mont ise venom teksas - dinamik- eclips ilk Gözüme carpanlar
    Ls2 ff325 ls2 ff370
    Kappa kv1 kappa kv25
    Kasklar nasildir. Guvenlik onemli tabiki ama Motor zaten 100km gecmiyor. bende ilce içinde kullanacagim kemer yazin cok sıcak oluyor.kisa mesafe icin moduler yada cene acilir kask Bakiyorum. Kendimi zorlasam max kask icin 600-700 u gecemem. Insallah ikinci kask sark shoei arai alirim seneye.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)