Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    mesut merhaba;

flasherı da antepteki firmadan temin edebiliyor muyuz? yoksa çinden mi getirtmek gerekiyor, eğer öyleyse çin firmasının linkini tekrar paylaşmanı rica edebilir miyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Servis hava filtresinin değiştiğini söylemişti ve 20 lira olarak hesaba eklemişti.
    Iki gün önce açtım baktım. Filtre aynı filtre demir parçaların üzerindeki cizikler bile duruyor. Ben servise vermeden iki hafta önce açıp temizlemistim. Ondan sonra dokunulmamis filtre temiz bile değildi. Üst kısımda bir noktada benzin yada yağ gibi birşey vardı hatta.
    Servise gidip durumu açıklayacağım. Sizce ne yapabilirim başka var mı önerisi olan.

CamelBiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı birol08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis hava filtresinin değiştiğini söylemişti ve 20 lira olarak hesaba eklemişti.
    Iki gün önce açtım baktım. Filtre aynı filtre demir parçaların üzerindeki cizikler bile duruyor. Ben servise vermeden iki hafta önce açıp temizlemistim. Ondan sonra dokunulmamis filtre temiz bile değildi. Üst kısımda bir noktada benzin yada yağ gibi birşey vardı hatta.
    Servise gidip durumu açıklayacağım. Sizce ne yapabilirim başka var mı önerisi olan.
    Gidicen servise dişini göstericen yeinisini takıcaklar,bu kadar. Faturanı götürmeyi unutma

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Sizler motorunuzu tanıdıkça bu konuda servisler üzerindeki etkiniz de artar arkadaşlar. Şimdi servis sana "değişmiştik biz bu arada kirlenmiştir" dese bile şunu söylemen gerekiyor "zaten filtre dediğimiz şey bir sünger parçası, metal ızgaraların değişecek hali de yok, 10x15 cm'lik bir süngere 20 TL'mi alıyorsunuz?". Bu ve benzer durumlarda ticari ahlakı olmayanlara karşı alınacak önlem, motorun herşeyini bilmektir başka yapacak bir şey yok. Şiddetten hoşlanmam ve asla tarzım değildir ama şu an aramın çok iyi olduğu bir servisle muhabetimiz bir kalfanın yıldız başlı vidayı düz tornavia ile sökme çabasını takiben üzerine dolu bir koli fırlatmamla başlamıştır. Burada kritik nokta, servis boyunca başlarından ayrılmamanız gerekliliğidir, ahlaksız olanı her haltı yapar çünkü...
    burakcvck ve ilkeryaz bunu beğendiler.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Hava filtresi konusunda video/fotolu anlatım varmı peki? ben burdaki ustayla anlaşamadım, kendim yapmak istiyorum

Ofius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Alıntı exhell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava filtresi konusunda video/fotolu anlatım varmı peki? ben burdaki ustayla anlaşamadım, kendim yapmak istiyorum
    Sayfa 141'de pdf dosya var @shadowmaster'ın hazırladığı içinde aradıklarınızı bulabilirsiniz.
    exhell bunu beğendi.

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Konuda egzoz delme susturucu cikartma hakkında bilgiler paylaşıldı ses videolarida mevcut hepsini inceledim ama yaklaşık 7-8 tane egzoz sesi dinlememe ragmen su videodaki sese yakın ses bulamadım.
    https://m.youtube.com/watch?v=CbSTHHn8tTs
    Bu kişiye mesaj attım iki gün önce daha dönmedi. Bu ses hakkında fikri olanlar yardımcı olabilirmisiniz bana. Sizce ne yapılmış bu egzoza. Görüntü olarak orjinal egzoz bi onu biliyorum. Teşekkürler.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    o sesi almak için egsozlardaki tüm susturucuları söktürmen lazım.Aslında çok güzel bir ses değil bana göre ama tercih meselesi.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Ofius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Konuda egzoz delme susturucu cikartma hakkında bilgiler paylaşıldı ses videolarida mevcut hepsini inceledim ama yaklaşık 7-8 tane egzoz sesi dinlememe ragmen su videodaki sese yakın ses bulamadım.
    Bu kişiye mesaj attım iki gün önce daha dönmedi. Bu ses hakkında fikri olanlar yardımcı olabilirmisiniz bana. Sizce ne yapılmış bu egzoza. Görüntü olarak orjinal egzoz bi onu biliyorum. Teşekkürler.
    Aynen @BlackGhost 'un da dediği gibi egsozdaki tüm susturucuları alman lazım. Benim motoru aldığım kişi bu işlemi yaptırmış tavsiye etmem videodaki sese aldanmayın sehir içinde cok rahatsiz ediyor. Ne yaptiysam kesemedim sesi egsoza islem yaptirdik ama simdi de motor kismindan tok bir vurma sesi geliyor egsozdaki filtre eksikliginden kaynaklaniyor diye dusunmustum ama ses tam motor kismindan geliyor. Nasil cozecegim bilemedim acaba motorda bi problem olabilir mi dostlar?

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    susturucu yazmamışlar. altta ve üstte sekizer delik açtım demiş videonun sahibi.

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Alıntı Merdo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    susturucu yazmamışlar. altta ve üstte sekizer delik açtım demiş videonun sahibi.
    Şimdi gördüm onuda :D Kaç kere izledim videoyu birde .s
    Hava filtreside takmayı düşünüyorum bunla beraber güzel bir ses elde ederim sanırım. Yaptıktan sonra video yüklerim.

tlghnzcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süperlight 200
    Arkadaşlar herkese merhaba günlerdir forumda bu sayfadayım gerekli olan bir çok şeyi burdan öğreniyorum ama şimdi motor almak için endişelerim var endişe derken şöyle açıklayım sıfır sl 200 8000 tl bayide ekstra zorunlu harcamalar ile 9500-10000 ni buluyor ikinci el alayım diyorum ( ki motoru almayı çok istiyorum ) motordan çok anlayan birisi değilim ayrıca temizini nasıl bulacağım konusunda hiç fikrim yok :(((

Motosikleti
    arkdaşlar selamlar.

24 Nisan pazar günü chopper gezi etkinliklerimizin ilk sürüşünü başlatıyoruz.Geçen yıl olduğu gibi bu yılda güzel rotalar ve keyifli sürüşler için tekrar toplanıyoruz.Forumdaki yeni arkadaşlarımızı ve daha önce katılamayan değerli dostları bekliyoruz.Etkinlik için aşşağıdaki linki takip edebilir,varsa sorularınız özelden yazabilirsiniz.

https://www.facebook.com/events/819470718180735/
    Umutlu153 bunu beğendi.

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Dün sipariş verdiğim krank mili hava filtresi bugün geldi. Tam anlamda oturmadı ama sağlam şekilde tutturdum yerine. Sıkıntı çıkarmaz gibi. Motorda görüntü dışında bir değişiklik yok. Bu hafta içinde de açık hava filtresi gelir. O gelince tekrar fotoğraf yükleyeceğim.

Umutlu153 bunu beğendi.

Motosikleti
    şimdi bir saniye..
    O iş sakat dostum neden dersen o taktığın yer havalandırma bölümü değil,içerdeki sıkışmış havayı dışarı tahliye eden bir olay.yani bir arkadaşlımda taktırmıştı problem olmuştu değiştirmiştik.Kısaca sen bunu yapmakla sistemi tersine çevirmiş oldun.Ordaki kanal orjinaldeki gibi açık kalmalı ve karterdeki sıcak havayı dışarı atmalı.Zaten bu şekilde performansın düşecektir,bunu hissedersin.Ordaki tahliye kanalı durumu farklı çünkü,bu şekilde olmaz.

Filitreyi açık hava filitresi olarak kullanabilirsin ama ,uygundur.

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi bir saniye..
    O iş sakat dostum neden dersen o taktığın yer havalandırma bölümü değil,içerdeki sıkışmış havayı dışarı tahliye eden bir olay.yani bir arkadaşlımda taktırmıştı problem olmuştu değiştirmiştik.Kısaca sen bunu yapmakla sistemi tersine çevirmiş oldun.Ordaki kanal orjinaldeki gibi açık kalmalı ve karterdeki sıcak havayı dışarı atmalı.Zaten bu şekilde performansın düşecektir,bunu hissedersin.Ordaki tahliye kanalı durumu farklı çünkü,bu şekilde olmaz.

Filitreyi açık hava filitresi olarak kullanabilirsin ama ,uygundur.
    30 km kadar kullandım bu şekilde dediğiniz gibi oldu. Filtre karardı, yağlandı. Birde durunca benzin kokusu almaya başladım. Bu filtredendir oda. Duruşuda hoşuma gitmişti oysaki.
    Ağzını genişletebilsem açık hava filtre olarak denerim ama biraz küçük kalır herhalde. Neyse eski haline döncem artık. Teşekkürler

burakcvck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    Bu arkadaş güzel customladı superlight'ı

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Açýk hava filtresi geldi. Eski filtrenin kutusunu komple çýkartýp taktým yinede açýk hava filtresi takýlýyken yan kapak kapatýlmýyor. Bende kendi filtresinin kutusunu geri takýp karbüratöre giden hortumun içine resimdeki gibi koydum yalnýz çok daha az hava alýr diye konjektor altýndaki hava filtresinin kapaðýný takmadim. Direk yan kapaðý taktým.
    Ses olarak inanin bunu taksaniz egzoz deldirmezsiniz. Tabi egzozun sesiyle bu farklý ama buda tok bir ses veriyor. bununla beraber egzoz delinse çok ses çýkabilir. Çok yüksek devirde Biraz apaci motoruna dönüyor. Depo fulleyip kaç km kullandýðýna bakacaðým. Eðer 390 km üstünde kullanabilirsem filtre duracak yoksa orijinale döneceðim. Bu arada sizden filtre hakkýnda þöyle sorularým var...
    Filtreyi disarida nasýl tutabilirim. Uygun bi hortum bulsam rölanti vidasinin kapaginin hemen altýnda durmasi cok iyi olur. ama nasýl bi hortum olmalý.
    Birde suanki halimi daha iyi olur yoksa filtre kutusunun kapaðýnýda kapatayimmi.
    Bu arada açýk filtrenin hava emiþ kýsmýna ince bir sünger koydum birazdaha az hava alsýn diye.

Son olarak 110 km ye çıktım ama my tracks programinda maks 98 km gösteriyor. Hangisi sıkıntılı acaba

Motosikleti
    Bence şu şekil uygulasan sıkıntı çekmessin,uyun hortum bakacaksın.Ancak çok büyük performanslar beklemeyin,eskisine oranla daha rahat hava akışı olur buda avantaj sağlar.
    http://img261.imagevenue.com/img.php..._122_211lo.jpg

Slm arkadaşlar benim bi sorum olcak motorun bakımını kendim yapmak istedim fakat şu yağ değişiminde yağ ararken
    Motul 5100 10w40 int fiyatı n11 de özellikle 35 tl 45 tl arası oynayıp duruyor bana bi akıl verin bunlar hepsi aynı yağ mı fark etmez ucuzundan al kampanya yapmışlar mı diyosunuz yoksa aralarında fark mı var

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:23 ----------

Birde bu resimde işaretlediğim parçanın ismi ne ne diye aramalıyız istanbulun çamurunda yağmurunda iyi işe yarar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)