Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kuba süperlight 200
    Aynı zırıltı bendede var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Alıntı birol08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk sayfaya resimli anlatımlar ile sık sorulan soruların cevaplarını koysak çok iyi olur. Bir ara bunun lafı geçmişti ama herhangi bir hareket yok sanırım. Bende yardımcı olurum elimden geldiğince.
    Yağ değişimi. zincir bakımı. hava filtresi temizliği. devamlı kontrol edilecek vidalar civatalar somunlar. marş almama durumunda yapılacaklar. jikle ayarı. rölanti ayarı. Ayak freni sertlik ayarı ve stop lambası müşür ayarı. Motor ile uyumlu buji,buji piposu,far ampulleri,aküler,aynalar. Gidon çevresi. Hidrolik değişimi. temizlik ve temizlikte dikkat edilecekler. Wd40 sıkılan sıkılmayan yerler. Motor ile uyumlu yağ,temizlik ürünleri.
    Şimdilik aklıma gelen başlıklar bunlar. Bu haftasonuna kadar bunlardan toplayabildiğim kadarını toplayıp düzenleyeceğim. Fakat kime vereceğimi bilmiyorum. Onuda yazarsanız o kişiye yollarım sayfaya eklenmiş olur. İsteyen hemen ulaşır bu bilgilere.
    Birde benim şu sorunum var ön fren balatalarından sürtünme sesi geliyor. Belli bir yerde sürtünüyor. Hani bisikletin jantı yamuktur fren pabucu yamuk olan yerde lastiği sıkarda durdururya aynı öyle bir nokta var. Yavaşlatma etkisi falan yok yani ben hissetmiyorum ama rahatsız edici bir sürtünme sesi var. Ve Gidon altından biryerden iğrenç bir zırıltı geliyor. O neyden kaynaklanabilir. Bir türlü bulamadım. Depo önü plastiği galiba ama ordada tüm vidalar tamamen sıkılı durumda.
    Adminlerle konuşup halletmek lazım,bizimde çok vaktimiz olmadığından bu yapılan çalışmaları toparlayamadık.Aslında bir word dosyasına kopyalansa bunu adminlere ulaştırıp ilk sayfada yayınlatabiliriz,güzelde olur.

Bu arada o bahsettiğiniz zırıltı,egsozun üzerindeki koruma demirinden geliyor muhtemelen.2 tane vidası var bu demirin,onları söküp içten pul takviyesi yaparak (yada erimeyen kauçuk contalar vardı onlarda uyar) tekrar sıkıca monte ediniz,sorununuz düzelecektir.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Arkadaşlar sis far siparişi verdim.
    Takmak zormu servise mi götürmek lazım yoksa anlata bilecek birisi varmı kolay halledersin diyen bi arkadaş varsa çok iyi olur

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Takmak kolay ama doğru takmak zor. Sisleri ayrı bir anahtara bağlamak, ana hattan elektrik almak ve mutlaka araya bir röle bağlamak gerek. Bunlar iyi bir elektrikçinin yapacağı işler...

Motosikleti
    kuba süperlight 200
    Abiler aklıma şey geldi bi whatsapp grubu kursak kuba kullanıcıları arasında çünkü böyle bazınsorunları çözmek saatler gübler alıyo orda birebir rahat bi sohbet ortamı olur tabi herkes numarasını vermek istemeyebilir ama veriririm diyenler olursa bi grup kuralım derim ben

Ayna yardım

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...chFilter=false
    bu ayna olurmu

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:07 ----------

O önden ses balata sesi gibi bahsettiginiz sese benzer ses geliyor bulamadsim egzoz korumasının altina söküp kece koydum kesildi
    omrustun bunu beğendi.

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Şimdilik kabaca hazırladım. Eklenecek aklınıza gelen bilgiler olursa eklerim. En son herşey eklendiğinde gerekli düzenlemeleri yapıp adminlere vereceğim.
    http://www.mediafire.com/download/3k...b9b/sl200.docx

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @Birol ; bazı görselleri yenilemek gerekiyor. Bilgilerde de birkaç husus daha eklenmeli, özelden bana e-posta adresini yollarsan bir ara toparlayıp gönderirim sana word belgesi olarak.

canneerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı muko_18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı ses bende aldığım günden beri var. ilk önce camdan zannettim, söktüm yine devam etti. acaba göstergeler mi dedim, onlar da değil. servise gittim söyledim sıkıntımı. bana "abicim kasisten geçerken kasis yokmuş gibi hangi araç geçiyor. elbette bir ses gelecek" dediler. neyse daha birçok saçma sapan senaryolar üretip denedim. yine de sesi kesemedim. en son aklıma gelen ön tampon oldu. onu da söküp denemedim açıkcası amortisörler sağlam, yağı keçesi vs. velhasıl-ı kelam bu sesi gidermenin yöntemini bulamadım azizim. eğer çözümü bulursan lütfen bizimle de paylaş
    Arkadaşlar, motorun kasisten geçerken(yavaşça geçersem ses gelmiyor) ön taraftan gelen tak diye metalik çarpma sesinin kaynağını halen bulamadım..

İncelediklerim; ön amortisör, ön cam, göstergeler..Ama elimle sarstığımda bu sesi alamadım.

Motorun üzerindeyken hafifçe hareket ettirip, tüm gücümle yüklenerek ön freni de tam sıkıp amortisörü sıkıştırarak denemeler yaptım, sesi bir türlü alamıyorum, yalnızca kasiste oluyor.. ancak fark ettim ki kasiste amortisör yukarı doğru sıkıştığında değil, yeniden açılmaya başladığında bu ses geliyor ve tahminimce amortisörden değil, bir parça çarpıyor ses yapıyor ama bulamadım deli gibi sürekli ön tarafı dinler oldum..

Ön diskin olduğu yerden geliyor gibi bir şüphem var...

Direksiyonda, göbekte veya ön maşada bu sesi yapabilecek bir boşluk olması mümkün olan birşey midir sizce?

Önerisi veya teorisi bile olan varsa paylaşırsa çok sevinirim.

Arkadaşlar sis far aldım fakat bağlantı aparatı yokmuş yanında şimdi bakıyorum bağlantı aparat ları daha pahalı farlardan nerden bula biliriz bilgi verin lütfen yada başka nasıl monte ede biliriz

Benim motorda da zırıltı sesi geliyordu fardan dı içine çift taraflı bant çektim kesildi bilginize belki yardımı olur

Motosikleti
    aldığınız sis farının linkini atarmısınız

Motosikleti
    aslında bir yapı marketten metal kelepçe bakabilirsiniz.O tip bir çok kelepçe örneği vardır.Sonuçda bu tip ürünler markalı pahalı ürünler değil v egeneldede baktığınız kelepçeler markalı ürünler için özel üretilen ürünler oluyor.Takacağınız yere uygun bir kelepçeyi en güzel bu tip yerlerden yada nalburlardan bulabilirsiniz.

aslında motora şöyle bi baktım da takalıcak yer çok muş :-) kornaları cıkartıp oraya takmayı düşünüyorum kornaları da aşşa bakar şekilde takmayı düşünüyorum

Motosikleti
    olabilir,sürüşünüze engel teşkil etmeyecek şekilde montaj yapmanız burada önemli olan detay.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Kornaları aşağıya monte edersen ön amortisör esnediğinde çamurluğa çarpma riski olabilir, iyi hesap etmek gerek ...

burakcvck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    Arkadaşlar vites geçişlerini kaç bin devirde yapıyorsunuz?

Ben bugune kadar 7 bini geçmedim genellikle, elimi korkak mı alıştırıyorum yoksa ayarında mı bırakıyorum karar veremedim.

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Valla ben 5 i geçmiyorum

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Vites değişirken devir saatine bakmam motoru dinlerim 15 yıldır. Ama max devir soruyorsanız 9.000 RPM üstü sürmüşlüğüm var SL200'ü. Hangi devirlerde mutlusun derseniz 6.000 - 7.500 RPM
    Ofius bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    abilerim merhabalar
    Boyum 180 65 kıloyum 19 yasındayım hıc motor tecrubem yok bu motoru alsam zorlanır mıyım ne önerirsiniz başlangıc ıcın ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)