Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Motor Superlight 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Biraz radikal bir cümle olacak ama ; İtalyan dizaynı olmakla birlikte, Çin üretimi olan motorumuz biraz fazla zangırdar mekanik bir arıza olmadığı sürece dert etmeyin. Allah hepimize günün birinde bir Japon / Alman nasip ettiğinde bu sesler askerlik anısı tadında hatıralarda kalacak
    burakcvck ve Umutlu153 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HaktanAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    En son yakıtımı 8822km'de alıp depoyu fullledim. Şuanda km 9225 ve ibre hala kırmızıya gelmedi. Öyle zannediyorum ki 20-30 km daha yol yapar. Şuan yaptığı km:403 ama depo bitene kadar yapacağı km 420-430km olacaktır diye düşünüyorum. Motoru yüksek devirli ve işe gidiş gelişlerimde tem otoyolunu 37 km boyunca kullandığım için genelde de son gazda seyir alıyorum. 370km yazan arkadaşlarla 50-60km fark olmamalı diye düşünüyorum.

Bunlar da fotoğraf isteyen arkadaşlar için,

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    burakcvck, Hakan VB ve Carew1928 bunu beğendiler.

burakcvck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    @shadow O zaman ben siparişleri vereyim, anca gelir

Motosikleti
    KUBA Superlight 200
    @HaktanAksu dostum bişey sorucam seleye bi işlem yaptırdın mı uç tarafı kalkık gibi. Bende seleye oturunca depoya çok yaklaşıyorum boyumda uzun olduğundan biraz daha geride oturmam lazım.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    herkese merhaba,
    motoru güzelleştirmek adına görüntüde çok etkisi olduğunu düşündüğüm sele tasarımını değiştirmeyi düşünüyorum.

kafamda owlcruiser ın selesi gibi popo kısmı çökük ön kısmı kalkık güzel ve rahat birşey yaptırmak istiyorum.

bunun için bilgili forumdaşların söylediklerine dayanarak Motosayda yaptırmayı düşünüyorum.
    bu konu hakkında önerileriniz düşünceleriniz uyarılarınız tavsiyeleriniz varsa lütfen esirgemeyin.(fiyat konusunda da tahmini kaç tl civarı tutuyor acaba)
    teşekkürler.

owlcruiser in selesi

burakcvck bunu beğendi.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    motosay bu konularda çok tecrübeli ve ihçiliği güzel bir yerdir.Resmi onlara gösterirsenin birebir çıkarırlar.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    @victim @milorad13 Bizim motorların selesinin ön kısmı düşük artçıya yakın kısmında da şişkinlik olduğu için özellikle bacak boyu uzun kişilerin çok rahat edebileceği bir seleye sahip değil. Ben eski sayfalarda fotoğraflarını ve fiyatını paylaşmıştım. Yaklaşık dokuz ay kadar önce motosay Yılmaz abinin orada seleyi söküp artçı kısmına yakın tarafının içindeki bakaliti ısıtarak içeri doğru çökük şekile getirdik. Depoya gelen kısmını da özellikle uzun yolda (uzun bacakla) depoya yapışmamak için yükseltip selenin ucunu kaldırdık. Selenin iç kısmı-bakaliti yine orjinal. İçindeki sert ve yumuşak süngerini daha kaliteli sünger koydurttum. Dış derisi de orjinalinden daha kaliteli ve kaymayan deri. Bildiğiniz at eğeri gibi artık. 8-9 ay önce yanlış hatırlamıyorsam 80-90tl gibi bir rakamdı. Değiştirdiğim günden bu tarafa inanılmaz keyifli kullanıyorum. Bana göre bizim motoru aldığımız anda önce lastiklerini sonra selesini değiştirmeliyiz )

Eski Londra Asfaltı Karanfil iş merkezi No:51/2
    Şirinevler / İSTANBUL
    (Bahçelievler Carrefoursa karşısı Michelin lastikçisi yanı)
    Yılmaz Karaman
    Tel: (+90 212) 613 32 58(pbx)
    Cep: 0 532 574 05 77

mesut81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    arkadaşlar yedek parça konusunda gaziantepte fabrikanın önerdiği bir servis yedek parça satıcısı buldum. 4 aydır beklediğim dişliyi 2 gün içerisinde temin edip kargoladılar. acil parça ihtiyacınız olursa yada bulamadığınız yedek parçalar için bu bilgiler ile iletişime geçip satın alabilirsiniz. daha öncede bu başlık altında çinden bir firma iletişim bilgisi vermiştim. sinyal flasherı almıştık. onlarda sorunsuz teslim edildi ve ürünler birebir aynı.
    gaziantep kuba yedek parça: şaşkın motor 0530-493-4668-----0342-220-6269
    personeller çok ilgili çok yardımcı oldular. bilginize.
    burakcvck, Carew1928 ve Umutlu153 bunu beğendiler.

arkadaşlar TVS RTR 150 kullanıcısıyım yaşım 31 boyum 190 kilom 100..

artık commutterlerin üzerinde komik durduğumu düşümeye başladım. motorum şuan satılık muhtemelen 1 hafta içerisinde 3800 tl civarına satışı vereceğim.

üzerine katacağım bütçemi düşünerek önümde 2 tane seçenek duruyor. bunlardan biri pulsar 200 ns bir diğeri kuba sl 200 ve sl 200 bir adım önde duruyor.

fakat çin mallarına karşı ciddi bir ön yargım var. okuduğum kadarıyla sl 200 fazla problemli bir motorsiklet değil fakat yinede ön yargılarımı kırmakta zorlarınıyorum. bu konuda tecrübeli arkadaşlar cevap verirse sevinirim.

şimdi 2 tane sorum olacak

1. kuba sl 200 boyuma göre küçük kalır mı?

2. sl 200'ün suya karşı direnci nedir? yani tozdan suda vs 1 2 yıl içerisinde her yeri pas olur mu?

SİSY BAR ALACAĞIM YARDIM

Alıntı HaktanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En son yakıtımı 8822km'de alıp depoyu fullledim. Şuanda km 9225 ve ibre hala kırmızıya gelmedi. Öyle
    Kod:
    Kod:
    [IMG]sisybar[/IMG][IMG]sisybar[/IMG]
    zannediyorum ki 20-30 km daha yol yapar. Şuan yaptığı km:403 ama depo bitene kadar yapacağı km 420-430km olacaktır diye düşünüyorum. Motoru yüksek devirli ve işe gidiş gelişlerimde tem otoyolunu 37 km boyunca kullandığım için genelde de son gazda seyir alıyorum. 370km yazan arkadaşlarla 50-60km fark olmamalı diye düşünüyorum.

Bunlar da fotoğraf isteyen arkadaşlar için,

http://<a href="http://hizliresim.co...EV.jpg</a></a>

http://<a href="http://hizliresim.co...Rv.jpg</a></a>

http://<a href="http://hizliresim.co...7E.jpg</a></a>
    bende bu sisy barı alacağım ama nereye takılıyor olurmu emin olamadım yardımcı olurmusunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:50 ----------

[IMG]IMG-20160319-WA0006[/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:53 ----------

JPEG resmi (.jpg)[IMG]JPEG resmi (.jpg)[/IMG]

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Alıntı leeeooon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bu sisy barı alacağım ama nereye takılıyor olurmu emin olamadım yardımcı olurmusunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:50 ----------

IMG-20160319-WA0006

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:53 ----------

JPEG resmi (.jpg)JPEG resmi (.jpg)
    Orjinal çantaları çamurluğa bağlayan vidaları çıkartıp önce sissy barın vida yerlerini çamurluktaki deliklerle uygun olacak şekilde yerleştirip onun üstüne çantanın vida yerleri oturacak şekilde tutturacaksın sonra tüm delikler tamamen tuttuğu zaman vidayı geçir ve çamurluğun içinden somunu tutarak vidayı sık. Eğer delikler birbirine tam denk gelmezse vidayı takarken çok uğraştırır. sana tavsiyem 13 anahtar ile çamurluğun içindeki somunu tuttur ve cırcır lokma 13 ilede çantanın içinden vidayı sık. En sağlamı o şekilde olur. Cırcır yoksa yine 13 anahtarlada sıkarsın çanta içinden. ozaman iki tane 13 anahtarın olmalı.
    Birde tek başına yapmak uğraştırır ve yorar. Yardımcın olsun yanında.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @riofly99 ; 1.90 boy için bacak pozisyonu kısa kalacaktır, ama 2 arkadaşımız var onlar keyifle kullanıyorlar.

Aslında bakım yapılmazsa her cruser/chopper paslanır. SL200'ün bir çok parçası krom görünümlü plastiktir, yine de her daim eliniz üstünde olmak durumundadır. Gerek korozyon, gerekse oynar parçaların gevşeklik kontrolü ve bakımları için.

Cruser / Chopper tarzına geçiyorsanız bunu baştan kabullenmekte fayda var. Bu cümleyi bir çok arkadaş yanlış anlıyor ama "eli anahtar tutmayan" biri için bu tarz uygun değildir. Motorla uğraşmayı seviyorsanız problem yok

Motosikleti
    Shadow 750 A.C.E.
    Nisanın ikinci haftasında bursa ve izmire gitme planlarım var. Bunun için yolda hem telefonumu hemde mp3 ü şarj etsin diye şu ürüne bakıyordum.http://www.motoraksesuar.com/cakmakl...A,PR-2055.html
    Fakat pahalı olduğundan ve devamlı kullanmayacağım için şöyle birşey aklıma geldi.
    http://urun.n11.com/arac-sarj-cihazi...eti-P101376952
    http://www.hepsiburada.com/space-2xu...-p-OTSPCICCA22
    bu iki üründen birini (önceliğim 1. linkteki ürün) alıp direk aküye bağlasam uzatma kablo ile. Ön sosis çantanın için koyarım bu soketi. kabloyuda düzgünce çekip çantanın arkasından küçük delik ile çanta içine sokarım. Çanta içinde usb ile şarj işlemi gerçekleşir diye düşündüm. Hem 5 liraya halletmiş olacağım. Sizce bizim akülere uygunmudur? Sakıncası varmıdır? Anahtar yada sigorta da bağlamalımıyım ?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    @birol ; anahtar gerekmez ama ana sigortayı atlayarak yapacağın her bağlantı tüm motorlu taşıtlarda, herhangi bir problem / kısa devre olması durumunda doğrudan sistem kablolarına ve tüm elektrik sistemine zarar verir. Bu ve benzeri bir bağlantı yapıldığında, motorda meydana gelebilecek her türde elektrik sistem kaynaklı arıza garanti kapsamında çıkıyor. Tavisyem soketi işinin ehli bir elektirikçiye bağlatman. Ayrıca, bizim akü 7 Amper olduğu için çakmak soketli şarj sistemi arabadaki kadar verimli olmayacaktır, şarj eder ama uzun sürer.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    @leeeooon @birol08'in de anlattığı gibi çanta ve çanta taşıyıcı demirleri söküp bu sisy barı takabilirsin. Yalnız unutmamanız gereken çok önemli bir şey var. Eğer aradan çanta ve çanta taşıyıcı demirleri söküp sadece sisy barı yine orjinal vidalarını takacaksanız aradan çanta ve demirler çıktığı için vidalar çamurluğun içinde çok uzun kalacaktır. Normalde lastiğe değmese bile çukur kasis geçerken sürtünme özellikle de artçı aldığınızda kesinlikle sürtünme riski var. Allah korusun yolda lastiğiniz patlayabilir. Bunu sakın atlamayın arkadaşlar!
    Umutlu153 bunu beğendi.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Alıntı Ofius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayfa 141'de shadowmaster abimizin hazırladığı bir pdf dosyası var onu İndirirseniz sorularinizin motoru uzun süredir kullanan biri tarafından cevaplandığını göreceksiniz sizin için yeterli olacaktır. Fazlasını arıyorsanız farklı kullanıcı deneyimlerini içeren 148 sayfalık dev forum okumanız için sizi bekliyor iyi günler dilerim.
    Bilgi icin tesekkur ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:44 ----------

Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buyrunuz ; keyifle kullanmanız dileğiyle ...

https://www.dropbox.com/s/l4bd4r6ysv...aster.pdf?dl=0
    Hocam ellerinize saglik, benim gibi olanlar icin mukemmel bir bilgi kaynagi olmus. tesekkur ederim.
    Bildiginizi okumayin, okudugunuzu bilin.

Merhaba ;

Ben de sissybar için birşeyler düşünüyorum. Sizinkini merak ettim.yunusalibakan@hotmail.com' a fotoları mail atabilir misiniz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:47 ----------

Merhaba ;

Yağ alıp değiştirmek istiyorum. 2500 km ye yaklaştım.

http://urun.n11.com/yag/motul-5100-10w40-1-lt-motosiklet-yagi-P88669140

bu yağı almak uygun olacaktır sanırım ? @shadowmaster'ın bahsettiği yağ bu mu ?

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    @yubaka
    Söylenen yağ doğru markadır.

Arkadaşlar,Nisan ayında düzenlemeye başlayacağımız chopper gezilerimiz için katılım yapmak isteyenler özelden ulaşabilirler.Katılım sayımıza göre rota noktalarımız değişebilir.Gezilerimiz hafta sonuna denk getirilecektir ve sadece "chopper" motor kullanıcıları davet edilecektir.
    NOT:Gezimiz İstanbul noktasından başlayan bir rota çizgisi üzerinden olacaktır.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @riofly99 ; 1.90 boy için bacak pozisyonu kısa kalacaktır, ama 2 arkadaşımız var onlar keyifle kullanıyorlar.

Aslında bakım yapılmazsa her cruser/chopper paslanır. SL200'ün bir çok parçası krom görünümlü plastiktir, yine de her daim eliniz üstünde olmak durumundadır. Gerek korozyon, gerekse oynar parçaların gevşeklik kontrolü ve bakımları için.

Cruser / Chopper tarzına geçiyorsanız bunu baştan kabullenmekte fayda var. Bu cümleyi bir çok arkadaş yanlış anlıyor ama "eli anahtar tutmayan" biri için bu tarz uygun değildir. Motorla uğraşmayı seviyorsanız problem yok
    seviyorum ama garajım yok.

Motosikleti
    pulsar 200 ns
    İyi gunler superlight ailesi. Malum sezonu açtık sayılır ve ben yine bi soruyla karşınızdayım☺ kendi superlight ımı özelleştirmek istiyorum ve işe depoyla başlamak istiyorum. İstediğim tarz biraz daha cafe racer a yakın bişey. Asıl soruma gelirsek honda cg deposu takmayı düşüyorum depoyu buldum internette fiyatı da makul ama bi sıkıntı yaşarmıyım bilemedim. Bilgisi olan abilerim kardeşlerim bilgisini esirgemesin lütfen ☺

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)