Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul'da bulunduğum süre içinde bir kaç motorcuya ve servise uğradım. Hem gidon takacağım için parça aradığımdan hem tankpad-sinyal baktığımdan hemde bakım için vs. Şunu gördüm ki piyasada çok fazla patlak motor var. 2012 kasa motorların servisteki hallederini görünce hayrete düştüm. Ne grenaj ne amortisör ne lastik ne üst kapak hiçbişey kalmamış. Tavsiyem sahibi forumdan olmayan, tanımadığınız motorlara çok bakmayın arkadaşlar. Görmesem inanmazdım ancak durum böyle. Motorumu satılığa çıkardığımda oldukça fiyat kırmıştım ancak şimdi iyiki satılmamış diyorum. Geçen hava filtresini temizlemek için açtım filtreye hava bile tutmadık, sıfır gibiydi. Sıfır motoru satıp gidip ne olduğu belli olmayan ikinci ele bulaşmak kumar adeta.
    aynen oyle hacim. piyasa fiyatlarinin sacma sapan seviyelere inmesinin en buyuk sebebi henuz 10k km yi doldurmadan ellerde patlatilan motorlar yuzunden. her servise uğradığımda patlamis 1-2 yasinda motorlar goruyorum. motorumu satarken uzulecegim kesin. cunku alan kisi ya da bir sonraki canini alacak motorun benim bindigimin 3te 1 ini bile binmeden.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Desvandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Arkadaşlar nasıl biri olduğumu az çok forumdakiler bilen bilir kışın kısa dönem askere gidicem fakat geldiğimde 600cc düşünüyorum bu yüzden keyfe keder satıyorum 2013 hyomu satılmasa binicem bi şikayetim yok kötü şansım dışında ;)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-2013-hyosung-gt250r-titiz-kullanici-temiz-makina-137838509/detay

Palakadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X10 350 Executive
    Bilgi için teşekkür ederim .

Takıldığım bir diğer konu km saati .

Servistekiler bile net cevap veremiyor . Resimdeki motora sahibim 2012 model EFI versiyonu için bu km saatimi doğrudur . Keza delphi ve başka bir marka daha mevcut .

Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siperlik =http://www.hyosungsource.com/index.p...roducts_id=323

km saati = http://www.hyosungsource.com/index.p...oducts_id=1207

sinyal = http://www.hyosungsource.com/index.p...oducts_id=1069

aynaları hiç saymıyorum çünkü 600f aynalarını takabilirsin.

farı ben bulamadım gözümden kaçmış olmalı.

ben daha evel çok alışveriş yaptım burdan 1 hafta içinde kesin elinde oluyor türkiye fiyatlarından çok daha ucuz orjinal kore malı parçalar.

kredi kartı ile alışveriş yapabilirsin.

ayrıca far derken komple dış aksamı diyosunuz dimi ? ampül demek istemediniz yani ?
    [COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:50 ----------

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Ön çamurluğum kırılmıştı yenisini sipariş ettim kendim taktım. Yalnız vidaların altındaki gevşememesi için olan parçalar avadanlıktan düşmüş bulamadım onlarsız taktım. Elle yokladım sağlam oldu sıkıntı yok. Ama dar sağ dönülerde zaman zaman plastik bir parçanın çarpması gibi tak sesi geliyor önden. Neden olabilir? Aradaki parçalar olmadığı için kasıyor falan olabilir mi?

leventgocukl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 gt250r '08 gt650 '11 monster 696
    Alıntı yusufozugenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön çamurluğum kırılmıştı yenisini sipariş ettim kendim taktım. Yalnız vidaların altındaki gevşememesi için olan parçalar avadanlıktan düşmüş bulamadım onlarsız taktım. Elle yokladım sağlam oldu sıkıntı yok. Ama dar sağ dönülerde zaman zaman plastik bir parçanın çarpması gibi tak sesi geliyor önden. Neden olabilir? Aradaki parçalar olmadığı için kasıyor falan olabilir mi?
    hayır. o bahsettıgın parcalar tıtresımden gevşemesın dıye..

Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Alıntı leventgocukl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır. o bahsettıgın parcalar tıtresımden gevşemesın dıye..
    O tak sesini açıkla o zaman bana bro Her zaman gelmiyor dar dönüşlerde zaman zaman geliyor ve sadece sağa dönüşlerde

ince54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    selam arkadaşlar 2008 model enjeksiyonlu gt250r a sahibim yanlış konjektör baglanması yüzünden motor bır cok elektrık aksamı kabloları vs yandı hepsini hallettik fakat km takınca motorun calısması değişiyo sersem çalışıo km içindeki 3 adet diyot yanmış sanırım fakat numaraları okunmuo kmnın içini diyotlar üzerındekı yazılar okunacak sekılde bana yollayabilecek biri var mı acaba cok magdur durumdayım km olmadıgı ıcın sınyal far vs de calısmıo not: km nın 2008 model enjeksıyonlu modelın kmsı olması lazım dığerlerınde farklı sıstem varmıs

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstersen hep öyle kullan, sorun olmaz. Hatta tek silindirli hali ile teker yaptığını iddia edenler bile var
    hisvarlar tabiki şaka yapmış ciddiye alıp deneyen olmasın

çift silindir çalışan motosikletiniz 8 bin devirde misal 120 km hız yapabiliyorsa tek silindir gittigi zaman 8 bin devirle 60 70km yapıcak misal.

bu nedenle sizin motordan daha çok güç almak için motora gaz vermeniz gerekicek haliyle 2 silindirin ömürleri birbirinden farklı olucak.

2 silindirler elde ettginiz gücün yarısını verebilecek haliyle daha çok çalışıp daha çok sıkıştırılmasına sebeb olacak.

kısa bi yol gidilebilir fakat uzun süre 1-2 ay kalıcı kullanmak gerçekten zararlı.

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    [IMG] [/IMG]

yusufozugenc, ilovetechn0 ve UNdocab bunu beğendiler.
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

orhan899 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R , Suzuki GSX650F
    ya bu devir göstergesinde bendede bazen oynamalar oluyo rölantide deil ama gaz vermeye başlıyınca kendi kendine yükseliyor bazen düzeliyor hiç sorun olmuyor. Ustanın biri km saati bozuk fşn dedi ama bazende çok güzel çalışıyor acaba bu buji piposundan olabılırmı? 2009 model motor.

Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Alıntı orhan899 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bu devir göstergesinde bendede bazen oynamalar oluyo rölantide deil ama gaz vermeye başlıyınca kendi kendine yükseliyor bazen düzeliyor hiç sorun olmuyor. Ustanın biri km saati bozuk fşn dedi ama bazende çok güzel çalışıyor acaba bu buji piposundan olabılırmı? 2009 model motor.
    Özellikle motor soğukken 4bin 5bin arasında gazı sabit tutunca yükseliyor ama öyle bi anda değil yavaş yavaş oluyor. Bir sorun olduğunu düşünmüyorum aldığımdan beri böyle

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    GT250R'lar kaç devirde kesiciye giriyor???

http://www.youtube.com/watch?feature...wOdqjYao#t=199

Geçerli zamana ait video url'sini kopyala desem de olmadı. 3:15'ten sonrası için sordum sorumu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kawasaki ninja 250r
    hyo lar 10 binde redline giriyor ninja 13bin de hyo 29 kawa 33 bg .ayrıca o videoda motor 150 km hzda sürekli redline da yani birkaç gün daha böyle sürerse bu makinayı eline alabilir.yazık videodaki çocuk sanki ninja kullanıyormuş gibi hyo ya acımadan gaz veriyor garibim altındaki makinayı ninja zannetti galiba

Motosikleti
    Rx3i Evo
    Aynen bizim motorlar kawanın 13binde gördüğü hızı 10binde gördü için adamlar yeter demişler forumda dolaşırken gördüm kawasakinin 225km-h yaptığını ileri sürenler var heralde 13binden sonra meditasyona giriyo motor japon teknolojisi işte
    cihangir151 ve wolrath bunu beğendiler.
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı muratlion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyo lar 10 binde redline giriyor ninja 13bin de hyo 29 kawa 33 bg .ayrıca o videoda motor 150 km hzda sürekli redline da yani birkaç gün daha böyle sürerse bu makinayı eline alabilir.yazık videodaki çocuk sanki ninja kullanıyormuş gibi hyo ya acımadan gaz veriyor garibim altındaki makinayı ninja zannetti galiba
    Artık milleti illallah ettirdiniz. Size bir bitmediniz amk desek te, sövüp sövüştürsekte yüzsüzlük hat safada zorunuza giden bir laf cümle olmadığı için habire habire gelip buraya yazıyorsunuz. Türkçe'den anlamadığınızı bildiğimiz için birde ingilizce sormak istiyorum. Where is the purpose???

Alıntı Hedef_Turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen bizim motorlar kawanın 13binde gördüğü hızı 10binde gördü için adamlar yeter demişler forumda dolaşırken gördüm kawasakinin 225km-h yaptığını ileri sürenler var heralde 13binden sonra meditasyona giriyo motor japon teknolojisi işte
    2008 sonrasında kesici olduğu söyleniyor ama o motor 2009 ya da 2010 model diye biliyorum ben. Kesici yokmu o modelde de?
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Arkadaşlar merhaba.Ben baya heves ettim hyosung gt250r almaya ruyalarima bile girmeye başladı Ben enistemin chopper i vardi biraz ona bindim motor sürmek hakkında tek tecrübem o.Bahsetmek istedigim motor sürmeyi bilmiyorum sanki motora binince ilk zamanlar hic yapamiyacakmisim gibi geliyor.Onerileriniz nedir ? Ehliyet sinavinda ogrenirim diye düşünüyorum ama yinede değişik geliyor Allah kazasiz belasız yol tutusu nasip etsin size

Motosikleti
    Rx3i Evo
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2008 sonrasında kesici olduğu söyleniyor ama o motor 2009 ya da 2010 model diye biliyorum ben. Kesici yokmu o modelde de?
    Ben 6bin d/d'yı geçmediğimden sadece var olduğunu bildiğim bi sistem benim için olup olmamasına fazla önem verme bence limitlerinde kullanmak en mantıklısı elinin altında hazır bi güç olduğunu bilerek düşük devirde kullanmak motor için herzaman iyidir.

Desvandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Bakimda sonra biraz yuklendim hiza bakiyim die duz yolda 178/9 dedi rampa assa bi denedm 185 de braktm 11/12 bn devire gldi ama kesici girmedi devreye yada bn duymadm rampa assagi die ama sokan olmustur bnde normalde 100 110 giderim ama rahat 150 160 a geliveriyo zaten basman gerektgnde zorlamamk en iyisi ;)

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı muratlion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çocuk sen bisikletinle eğlene dur .sütünü iç büyüklerin işine karışma.totoyu çizdirme sonra

Bu resimdeki şahıs senmisin ?
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Gene uzaklaştırılmış bu. Süresiz gitsede kurtulsak Oğuz o fotoğrafın da gerçekçiliğinden şüphe etmek lazım bence

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler