Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilovetechn0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.ngkbujimarket.com/product.php?id_product=706 bu adresteki bujiyse malesef bunlar olmuyor. (XD05F Buji Başlığı) ngk buji pipoları hyosung gt250r'a olmuyor.

Gerçi sizinkinin üzerinde SDO5F yazıyor, bence boyunu ölçtürün öyle sipariş verin
    yok hocam o değil o uymuyor aynen ama bu SD05F uyma ihtimali var aslında SD05FGA stokta olsa o daha iyi olacaktı ama stokta yoktu. bakalım gelsin deniycez. bir de arka silindiri daha iyi soğutmak için neler yapmak lazım radyatörü söküp temizlesem mi? üzerindeki peteklerin bazı yerleri ezilmiş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    V motorun karakterinde daha az hava aldığı için arka silindirin daha çok ısınması(aslında daha az soğutulabilmesi) var zaten.
    Arka silindirin karbüratör(enjeksiyon) uçları daha küçüktür daha az benzin gider daha az ısınsın diye.
    Petekteki ufak tefek şeylere takılma 6-7 yıllık motosikletlerinki bile sıkıntısız devam ediyor.Bence pipo meselesine yoğunlaşın.Diğer konuda boşuna endişe ediyorsunuz gibi

Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    V motorun karakterinde daha az hava aldığı için arka silindirin daha çok ısınması(aslında daha az soğutulabilmesi) var zaten.
    Arka silindirin karbüratör(enjeksiyon) uçları daha küçüktür daha az benzin gider daha az ısınsın diye.
    Petekteki ufak tefek şeylere takılma 6-7 yıllık motosikletlerinki bile sıkıntısız devam ediyor.Bence pipo meselesine yoğunlaşın.Diğer konuda boşuna endişe ediyorsunuz gibi
    hocam ben de pipo meselesine yoğunlaşıyorum ama bu ikinci pipo oldu aynı sorunu yapan 3. pipoyu takıcam şimdi yedekte sürekli pipo bulundurmamız gerekecek anlaşılan. bu sorunu sorunlu buji yapabilir mi? bujileri de mi değiştirsem diye düşünüyorum.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    piponun plastik durumunda bir parçalanma var mı yoksa. Buji yi çıkarıp marşa bastığınızda piponun etrafından kaçak mı yapıyor?
    Fotoğraf eklersen daha iyi olur.
    Standart buji varsa üzerinde buji ile alakalı değildir.
    Yeni pipo kaç para?
    Fikir vermesi açısından yeni alacaksan öndeki ile arkadakini yerdeğiştir öyle tak.Bakalım yine arkada mı sorun olacak.

Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    yeni pipo 20 lira ama piyasa pipo kalmadı ben çok zor bulmuştum. kuralkan da getiremiyor bir parti getirdiler geçen bayramdan önce ondan sonra parça gelmedi. parçacıların elindekiler de tükendi. arkadaki pipoyu çıkarıp öne taktım bu sefer ön hemen ısındı sorun öne geçti yani pipodan kaynaklı olduğu kesin önceki sorunda da pipoyu değiştiğimde düzelmişti direk şimdi yine arka silindirin pipo çatladı. pipo dandik ondan çatlıyor ve bu sorundan bir kaç arkadaş daha madur tek çözüm bizim bu motora uygun kaliteli bir pipo bulmamız lazım ben ngk nın siparişini verdim bakalım eğer uyarsa sizlere haber vericem.

AreSMorriS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 1000RR
    Merhaba arkadaşlar,

2013 model hyo aldım. Diyarbakır'dan İstanbul'a süre süre getirdim. ) Keyifli ama bir o kadar da zor bir yolculuktu. Yağmurdan dolayı. 1.500 km den fazla yol geldim. Hiç üzmedi beni. Tekerler kayıyor falan dediler ama hiç sıkıntı vermedi. Gayet güzel yol tutuyordu. Yağmur dahil.. Fren sistemi de iyi ama arkaya biraz yüklenince kayıyor. O kötüymüş. ) Ama genel anlamda güzel motor.
    zenon, fearlesboyy ve ilovetechn0 bunu beğendiler.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı ilovetechn0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni pipo 20 lira ama piyasa pipo kalmadı ben çok zor bulmuştum. kuralkan da getiremiyor bir parti getirdiler geçen bayramdan önce ondan sonra parça gelmedi. parçacıların elindekiler de tükendi. arkadaki pipoyu çıkarıp öne taktım bu sefer ön hemen ısındı sorun öne geçti yani pipodan kaynaklı olduğu kesin önceki sorunda da pipoyu değiştiğimde düzelmişti direk şimdi yine arka silindirin pipo çatladı. pipo dandik ondan çatlıyor ve bu sorundan bir kaç arkadaş daha madur tek çözüm bizim bu motora uygun kaliteli bir pipo bulmamız lazım ben ngk nın siparişini verdim bakalım eğer uyarsa sizlere haber vericem.
    Hocam piponun kırıldığı yerin bujisinin fotoğrafını çekebilir misin. Bu bujilerin başında somun benzeri birşey var. Eğer o takılıysa bu yüzden kırıyor olabilir. Çünkü pipo bende de çatladı. Fakat buji değişiminden sonraki gün çatladı. Usta sökerken dikkat ettim, bujinin başında somun vardı. Bujiyi çıkartırken çaktırmadan somunu da çıkardı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:39 ----------

Alıntı AreSMorriS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

2013 model hyo aldım. Diyarbakır'dan İstanbul'a süre süre getirdim. ) Keyifli ama bir o kadar da zor bir yolculuktu. Yağmurdan dolayı. 1.500 km den fazla yol geldim. Hiç üzmedi beni. Tekerler kayıyor falan dediler ama hiç sıkıntı vermedi. Gayet güzel yol tutuyordu. Yağmur dahil.. Fren sistemi de iyi ama arkaya biraz yüklenince kayıyor. O kötüymüş. ) Ama genel anlamda güzel motor.
    Hayırlı olsun, iyi cesaret etmişsiniz ilk seferde. Sıfır aldıysanız rodajını tamamlamışsınız zaten
    Ducati 1198SP _ RedLove

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Bu nasıl bir dişli oranlamasıdır arkadaş 4'te 171 Top speed 182. Adam değişiklik yapmış iyi de olmuş sanki? 5. vitese de atsa düz yolda zorlanmadan ibre saymaya başlıyor. Yani motorda zorlanıyormuş gibi bir belirti yok. 6.500 devir de 123 felan yapıyor iyi olmuş aslında
    http://www.youtube.com/watch?v=sSl6SG2e0JQ

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Azıcık renklendirelim ortamı. Kınalı kuzu bıcı bıcısını yaptıktan sonra
    Twin, CEM., wolrath ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda 1000RR
    800 km'de idi. 2.300 falan oldu şimdi. 2 defa radara girdim. 120/107 ile. Onlarda polis abilerimizin hayırlı olsun armağanı oldu.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    800 km'de idi. 2.300 falan oldu şimdi. 2 defa radara girdim. 120/107 ile. Onlarda polis abilerimizin hayırlı olsun armağanı oldu.
    Kaç liraya geldi?
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Desvandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    yuh 1500 km bizim gt250R modeli le mi gldin abi naptın ya ben kontak kapatmadan 150 km gidiyorum bileklerim falan ağrıyo artık :D nasıl geldin

Motosikleti
    Honda 1000RR
    Gtr ile geldim kardeşim. Yağmur yağmasa çok güzel olacaktı. Islanıp sonra rüzgar ile üşümek kötü oldu. Ama güneşli havada keyfime diyecek yoktu. 120 ile girdiğim radarda 343 tl, 107 ile girdiğimde 166 tl yedim. :( Ama her işte bir hayır var. Belki kazanın belanın önüne geçmiştir. 9.000 tl'ye aldım. Ama üzerinde Tiger egzoz, full ekipman, plakalık iptali ve gömme sinyaller falan vardı.

Motosikleti
    HYOSUNG GT 250 R
    Arkadaşlar 2 kere arka fren pedalı 1-2 dk kadar boşlandı basıyorum fakat tutmuyordu daha sonra tutmaya başladı böyle bir promlem yaşayan oldumu 1800 km 2013 hyo.....şimdiden teşekkürler....fren sistemi önemli....

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Düşük hızlarda mı denediniz tutup tutmadığını ? Düşük hızlarda çok belirgin bir yavaşlama olmadığından size öyle gelmiş olabilir. Yok durumdan eminseniz önce fren hidroliğini kontrol edin. Eksiği yoksa muhakkak serviste arka fren merkezine baktırın. Sorun %90 orda ancak tamamen bozulmadanda servise laf anlatmak zor.

Desvandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Arkadaşlar önümüz kış malum motor satılmazsa askere gideceğim için benden başka biri binmiyo zaten bı branda alasım var miflonlu yağmur rutubet önleyici olan bide olursa altı lastikli olanları iyi olur gibi geliyor varmı önerdiğiniz alabileceğim biryer marka model ?

Motosikleti
    HYOSUNG GT 250 R
    Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşük hızlarda mı denediniz tutup tutmadığını ? Düşük hızlarda çok belirgin bir yavaşlama olmadığından size öyle gelmiş olabilir. Yok durumdan eminseniz önce fren hidroliğini kontrol edin. Eksiği yoksa muhakkak serviste arka fren merkezine baktırın. Sorun %90 orda ancak tamamen bozulmadanda servise laf anlatmak zor.
    Evet evet kalkışta devamlı kontrol ederim. 1.vitesten 2.e attım freni kontrol ettim tutmadı....2 dk gittim tekrar konrol ettim tutuyordu 100-120-140 bastım denedim tekrar tuttu....fren hidroliğinde problem olabilir.....

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Alıntı Desvandi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar önümüz kış malum motor satılmazsa askere gideceğim için benden başka biri binmiyo zaten bı branda alasım var miflonlu yağmur rutubet önleyici olan bide olursa altı lastikli olanları iyi olur gibi geliyor varmı önerdiğiniz alabileceğim biryer marka model ?
    İnternetteki bütün dikişsiz modeller iş görür ben hepsiburada.com'dan almıştım sorunsuz alt kısmıda lastikli tavsiye ederim.
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Alıntı Desvandi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar uzun süre binmeyeceksen güzel bir depo bul eşden dosttan. Başka semt vs de olabilir yani değer. Hem rica edersin haftada bir ileri geri yapar lastiklerin bozulmaz

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı ZYFR55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet evet kalkışta devamlı kontrol ederim. 1.vitesten 2.e attım freni kontrol ettim tutmadı....2 dk gittim tekrar konrol ettim tutuyordu 100-120-140 bastım denedim tekrar tuttu....fren hidroliğinde problem olabilir.....
    Böyle bişeyi ilk defa duyuyorum. Hele bizdeki kasada bu sorunu yaşayan hiç duymadım. Kronik bişey olsa başkalarında da çıkardı pipo meselesi gibi. Bence servise direk gidin. Fren bu, arka bile olsa yeri gelince hayat kurtarıyor.

O değil, ne varsa 2012 kasada var, tek bi kronik sorun bile yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler