Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TheArcheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar buji piposu ihtiyacı olan varsa elimde 1 adet mevcut (orjinal )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Desvandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı yusufozugenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar uzun süre binmeyeceksen güzel bir depo bul eşden dosttan. Başka semt vs de olabilir yani değer. Hem rica edersin haftada bir ileri geri yapar lastiklerin bozulmaz
    5 ay gdicem allah izin verrse askere cok yatmicak bahceli mustakil evimiz var ustu kapali yer var ama onu arkadi acik calinma olmaz ama yagmur fln gelmez cok sepkinli yagarsa belki o yuzden branda bakiorm babam bn yokken haftada bi iki defa 5 10 dk calistirsin icndeki yag vs 5 buck ayda fln birsey olmaz herhlde acaba yagi akuyu bosaltipdami kaldirsam paslaa fln olmaz dimi kisn oyle branda altnda

Motosikleti
    HYOSUNG GT 250 R
    Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bişeyi ilk defa duyuyorum. Hele bizdeki kasada bu sorunu yaşayan hiç duymadım. Kronik bişey olsa başkalarında da çıkardı pipo meselesi gibi. Bence servise direk gidin. Fren bu, arka bile olsa yeri gelince hayat kurtarıyor.

O değil, ne varsa 2012 kasada var, tek bi kronik sorun bile yok
    şunu farkettim boşa alınca direk düzeliyor. Bugün yine oldu....bir servise götüreyim ...teşekkür ederim..

Motosikleti
    Hyosung GT250R 2008
    kardeşim naptın ngk pipo ile değiştirebildin mi uydu mu ? bende de aynı sorun olmaya başladı yahu eğer oluyorsa bende sipariş vereyim..motorda normal giderken silkmeler,rolantide devir oynamaları ve birde gaz kapadığımda gazı birden kesiyor ve buda virajlarda sorun olmaya başladı gazi aniden kapatıp açması..

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Alıntı Desvandi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 ay gdicem allah izin verrse askere cok yatmicak bahceli mustakil evimiz var ustu kapali yer var ama onu arkadi acik calinma olmaz ama yagmur fln gelmez cok sepkinli yagarsa belki o yuzden branda bakiorm babam bn yokken haftada bi iki defa 5 10 dk calistirsin icndeki yag vs 5 buck ayda fln birsey olmaz herhlde acaba yagi akuyu bosaltipdami kaldirsam paslaa fln olmaz dimi kisn oyle branda altnda
    Yağı boşaltma da depoyu fulle pas yapmasın. 5 ay az değil. Bildiğim kadarıyla o ara çalışmalar faydalı değil aksine zararlı, akünün başlarını sök, haftada bir de ileri geri yapsın lastiklerin hep aynı yeri yere basmasın tamamdır

AreSMorriS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 1000RR
    Arkadaşlar yeni kullanıcı olduğum için soracağım soru komik gelebilir ama.. Motor biraz ısındıktan sonra yanık kokusu gibi bir koku geliyor ve motor çok ısınıyor. Bu normal mi? 2013 model hyo.

arkadaslar merhaba yenı uye oldum ismim berk 2011 -2012 model gt250r almak istiyorum ancak piyasası hakkında fikir almak istedım , bu modellerde temiz bir motor kac tl civarında alınailir bilgi verırsenız sevınırım

Motosikleti
    Hyosung GT250R 2008
    havalar soğumaya başlayınca benimkinde de gelmeye başladı ama koku dışında herhangi bi sorun olmadı hatta iki üç defa merak edip motorun orasına burasına falan baktım ama bişey görünürde yok..

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı AreSMorriS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yeni kullanıcı olduğum için soracağım soru komik gelebilir ama.. Motor biraz ısındıktan sonra yanık kokusu gibi bir koku geliyor ve motor çok ısınıyor. Bu normal mi? 2013 model hyo.
    Motoru cila benzeri şeylerle temizlemişseniz, onlar kokuyor olabilir. Yada daha kilometresi düşükse motorun veya egsozun üzerindeki koruma mumları falan yanıyordur.

Hyosunglar çok ısınıyor. Hatta insanların olduğu bir yere parkederseniz, motoru insanların egsoza değemeyeceği şekilde parketmenizi öneririm.
    Ducati 1198SP _ RedLove

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru cila benzeri şeylerle temizlemişseniz, onlar kokuyor olabilir. Yada daha kilometresi düşükse motorun veya egsozun üzerindeki koruma mumları falan yanıyordur.

Hyosunglar çok ısınıyor. Hatta insanların olduğu bir yere parkederseniz, motoru insanların egsoza değemeyeceği şekilde parketmenizi öneririm.
    Uzun gezilerde cezveye sıcak su koy egzoz un üzerine bırak. 5 dakikada nescafe suyun hazır
    ercan41 bunu beğendi.
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı vengeance adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar merhaba yenı uye oldum ismim berk 2011 -2012 model gt250r almak istiyorum ancak piyasası hakkında fikir almak istedım , bu modellerde temiz bir motor kac tl civarında alınailir bilgi verırsenız sevınırım
    Temiz bir 2012 motor 8500 den aşşağı olmaz, kışın kelepir düşürseniz ayrı tabi. Erken karar verseydiniz gözü karartmış 8e bırakacaktım motoru lakin binmeye karar verdim. Tavsiyem üçüne beşine çok takılmayın, temiz motor bulunca alın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:43 ----------

Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hayır buna katılmıyorum. Hyosung yağ soğutmalı olmasına rağmen çok ısınmıyor. Egzos dersen evet, krom her egzos çok ısınır. Lakin motor bloğu çok fazla ısınmıyor. Gayet makul seviyede.

Birde kokunun nedeni yeni yağ değişmişseniz yada yağ kaçağı varsa blok üzerinde yanar onun konusu çıkar. Ya da oto temizlemeciler ıvır zıvır şeyleri parlasın diye sıkmış olabilir.

Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temiz bir 2012 motor 8500 den aşşağı olmaz, kışın kelepir düşürseniz ayrı tabi. Erken karar verseydiniz gözü karartmış 8e bırakacaktım motoru lakin binmeye karar verdim. Tavsiyem üçüne beşine çok takılmayın, temiz motor bulunca alın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:43 ----------

Hayır buna katılmıyorum. Hyosung yağ soğutmalı olmasına rağmen çok ısınmıyor. Egzos dersen evet, krom her egzos çok ısınır. Lakin motor bloğu çok fazla ısınmıyor. Gayet makul seviyede.

Birde kokunun nedeni yeni yağ değişmişseniz yada yağ kaçağı varsa blok üzerinde yanar onun konusu çıkar. Ya da oto temizlemeciler ıvır zıvır şeyleri parlasın diye sıkmış olabilir.
    cevao için teşekkur ederım , alırken dikkat etmemız gereken bişey varmı sonucta ıkıncı el , km si dusurulmuş yuzlerce ılan var nasıl anlasılır daha dogrusu anlaşılabılırmı ?

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Her motor için geçerli şeyler işte. Genel durumuna bakılacak, anlayan biri ile gidince zaten belli olur. Tabi işi bilen biride kusurları çok güzel örter O yüzden tanıdık forumdan birinden alın kafanız rahat olsun.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    GT250R Gidon yükseltme projemin detayları

http://www.motosiklet.net/forum/mt-kendin-yap-%5Bdiy-do-it-yourself%5D/122357-hyosung-gt250r-gidon-yukseltme.html
    TheArcheus bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kawasaki ninja 250r
    ,hyo gibi V motoru olan motorsikletlerde ve özellikle yağ soğutmalı modellerde öndeki silindir çok rahat soğur radyatör peteğine yakındır ve iyi hava sirkulasyonu alır.fakat arkadaki silindirin işi zordur yeterli hava sirkulasyonu alamaz zaten yüksek devirlerde yağda iyi soğutma yapamadığından bu arkada kalan bu silindirin aşırı ısındığından performansı düşer onun için hyo ile uzun süre tam gaz yüksek süratlerde gidildiğinde motorda performans düşüklüğü güç kaybı yaşanır.bunun içindirki böyle mühendislik açısından basit ve kalitesiz motorları üreten üreticilerin dünya klansmanında dört büyük japon markanın gölgesine bile yetişmeleri mümkün değildir.hisvarlar duyduğuma göre ER6 formunda dolaşıyormuşsun sana tavsivem 3 model olacak fiyat bakımındanda çok uygun motorlar ER6f-n YAMAHA xj6 fazer 6 fiyat bakımından çok uygun motorlardır yalnız xj6 ve fazer 6 biraz fazla yakar ama beygir güçleri süperdir 76-98 arası sana uygun makinelerdir.

horasanLee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    Merhaba arkadaşlar, Bende HYOSUNG GT250R kullanıcısıyım. Yaklaşık 2.5 ay oldu daha yeni 1000 km yi geçtim.
    Benim hyosung gt250r kullanıcılarına bir sorum olacaktı. Yardımcı olursanız sevinirim.
    Benim boy sorunum var, motora bindiğim zaman ayaklarımı tam yere basamıyorum, parmak uçlarında bale yapıyorum gibi duruyorum, tabi bu durum bir çok kez beni zor duruma soktu. 2 defa motorumu olduğu yerde düşürdüm. Bir defa sol ayna kırıldı bir defa da sağ ayna ve fren kolu gitti. Velhasıl yaptırdım sorun olmadı. Ama bu boy sorunu beni motor kullanmaktan soğuttu soğutacak.
    Sizden ricam böyle bir durumla karşılatınız mı yada karşılaşan arkadaşlarınız oldu mu? Bunu nasıl halledebiliriz. Lütfen yardımcı olabilir misiniz? Değerli yorumlarınızı bekliyorum.
    Forumu fazla araştıramadım. Böyle bir başlık bulamadım. :(
    Sinan AVCI
    İstanbul -Pendik - ( 0Rh + )

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    bazı arkadaşlar motorun çok ısındığından bahsetmiş. motosiklet gayet makul seviyede ısınıyor. altın elbiseli adamın tenere videosunu izleyin gerçek ısınmayı size tarif etsin.
    ben motorumla 100km boyunca 160km hız altına düşmeden yol yapmıştım en çok ne yakar testi için ne güç kaybı oldu ne başka birşey. motor şu an 30bin km de. maşalahı var.
    bilgi tecrübe olmadan işkembe–i kübradan sıkıp sıkıp kokutmayın burayı.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazı arkadaşlar motorun çok ısındığından bahsetmiş. motosiklet gayet makul seviyede ısınıyor. altın elbiseli adamın tenere videosunu izleyin gerçek ısınmayı size tarif etsin.
    ben motorumla 100km boyunca 160km hız altına düşmeden yol yapmıştım en çok ne yakar testi için ne güç kaybı oldu ne başka birşey. motor şu an 30bin km de. maşalahı var.
    bilgi tecrübe olmadan işkembe–i kübradan sıkıp sıkıp kokutmayın burayı.
    Ek olarak ısınma isteyen Varaderoya da binebilir,manavgat motofestte şort ile uzun süre kullanmak zorunda kaldım. Bacaklarımda nerdeyse yanma hissi oluşacaktı, gerçekten düşük hızlarda inanılmaz bir ısı yayıyor.

Boy sorunu yaşayan arkadaşlar gidon kollarını ve mesnetleri aşşağıya çekebilirler. Ön taraftan en az 3 cm kazanma şansınız var. Bu sizi kurtarmazsa arka amortisör kısmına 1 aparat yaparak arkayıda basabilirsiniz. İşi bilen bir usta 1 saatte halleder.

Kısacası motor hakkında teknik kıyaslama yapacaksanız önce başka motorlar ilede yeterli tecrübeye sahip olun, sonra kıyaslama yapın. Sadece kendi motorunu incelemiş kullanmış kişiler diğer motorlarla nasıl kıyaslama yapabiliyor anlamıyorum.

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo

Siftah yapıldı sizlerle paylaşmak istedim
    UNdocab bunu beğendi.
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

orhan899 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R , Suzuki GSX650F
    Alıntı Hedef_Turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://s24.postimg.org/dy6j01rsx/201...6_14_40_21.jpg

Siftah yapıldı sizlerle paylaşmak istedim
    abi ne yemiş ne içmiş bu hayvan yaa...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler