Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ceymier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adam gibi 2. el hyosun satan yok ya motor zorlanmis yada düsmüs

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı ceymier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam gibi 2. el hyosun satan yok ya motor zorlanmis yada düsmüs
    Nasıl birşey bakıyorsun bilmiyorum ama arkadaşın şöyle bir ilanı yayında

İlan Numarası : 161734857

COMET GTR 250 vs NINJA 250

yakuza_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250r 2012...
    Alıntı Noar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl birşey bakıyorsun bilmiyorum ama arkadaşın şöyle bir ilanı yayında

İlan Numarası : 161734857
    motor guzel maşallah da benım anlamadıgım egzoz degısısnce garantı bıtıyorsa bakımlı ve garantılı nasıl oluyor buna da dıkkat edecekmıyız anlayan bılen ?

motosiklet 10 binde ben alicam 20 binde saticam degeri düsecek

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı yakuza_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor guzel maşallah da benım anlamadıgım egzoz degısısnce garantı bıtıyorsa bakımlı ve garantılı nasıl oluyor buna da dıkkat edecekmıyız anlayan bılen ?
    Hatırlarsınız, bende beyaz 2013 var. Malum F1 yakmıştı bir kere, yolda kalmıştım. Motoru zorlamamak içinde kamyonet kasasında servise götürdüm.

Motor servisteyken hyosung ve st&kanuni'nin bölge müdürü denk geldi. Motoru gördüğü gibi kesin egsozdan yapıyordur demiş. Servis telefonla beni aradı, orjinal egsozu getir dedi. Getirdim, taktık, egsozdan olmadığını anlamış olduk servis müdürüde oradayken. Garanti dışı vs birşey denmedi. Çünkü egsozla alakalı birşey değil zaten. Ardından makineye takıldı ve krank sensöründen olduğu anlaşıldı, garantiden değişti sensör.

Egsoz psikolojik olarak servistekileri etkiliyor. Sorunla alakalı fikirleri yoksa hemen egsoza suç atıyorlar.
    Aynı şey xenon far içinde geçerli. Motorda elektrik arızası olsa hemen xenona suç atarlar

Bu arada benim motor full beyaz, 2013 nisan trafiğe çıkışlı, tiger egsozlu, 3500 km'de. Yatması, vuruğu, kırığı yok. Aynaları da orjinal. Ciddi düşünen varsa satmayı düşünebilirim tekrar 600lüğe geçmek için.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yakuza_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba dostum, bahsedilen ilandaki motorun sahibi benim.

Söz konusu egzoz son susturucuysa garantiyi bozma gibi bir durumu kesinlikle yok.

Eğer öyle diyen bir servis varsa kendisi fabrikadan herhangibir değişim istetmek istemiyor, bahane uyduruyordur.

Zaten hyosunglara boğazdan egzoz üreten firma varmı bilmiyorum fakat varsada ücreti 1500-2000Tl civarıdır.

Ben Türkiyede hiç hyosung a boğazdan twobrothers falan takanı görmedim.(Piste çıkılmayacaksa gerekte olduğunu düşünmüyorum)

Eğer servisiniz bu konuda çok ısrar ediyorsa,o egzosu 4tane alyan vida tutuyor.Servise gitmeden önce söküp orjinali takarsınız.

Verdiği tok sesle(rahatsız edecek kadar yüksek bir ses değil), trafikte araçların ve yayaların farkedilebilirliğini baya arttıyor.

Sizin motorunuzdada yoksa bi tane Tiger TRI780 almanızı öneririm.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hatırlarsınız, bende beyaz 2013 var. Malum F1 yakmıştı bir kere, yolda kalmıştım. Motoru zorlamamak içinde kamyonet kasasında servise götürdüm.

Motor servisteyken hyosung ve st&kanuni'nin bölge müdürü denk geldi. Motoru gördüğü gibi kesin egsozdan yapıyordur demiş. Servis telefonla beni aradı, orjinal egsozu getir dedi. Getirdim, taktık, egsozdan olmadığını anlamış olduk servis müdürüde oradayken. Garanti dışı vs birşey denmedi. Çünkü egsozla alakalı birşey değil zaten. Ardından makineye takıldı ve krank sensöründen olduğu anlaşıldı, garantiden değişti sensör.

Egsoz psikolojik olarak servistekileri etkiliyor. Sorunla alakalı fikirleri yoksa hemen egsoza suç atıyorlar.
    Aynı şey xenon far içinde geçerli. Motorda elektrik arızası olsa hemen xenona suç atarlar

Bu arada benim motor full beyaz, 2013 nisan trafiğe çıkışlı, tiger egsozlu, 3500 km'de. Yatması, vuruğu, kırığı yok. Aynaları da orjinal. Ciddi düşünen varsa satmayı düşünebilirim tekrar 600lüğe geçmek için.
    Geçmiş olsun hocam neyseki sorun sensörmüş sadece.

2012 model hoysung 0 km buldum bembeyaz titanyum yaziyor...
    10 bine birakicak düz nasil sizce ???

bende öyle düsünüyorum mali aldigim tarihten basliyor diye 10 bin 2 yil garanti :D supr bir sey aslinda ama eski kasa herhalde ne farki var ??
    enxdesign bunu beğendi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    benım makıne 2011 ama hala garantide

garanti mal bayiden cıktıgı anda başlar ;)
    enxdesign bunu beğendi.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benım makıne 2011 ama hala garantide

garanti mal bayiden cıktıgı anda başlar ;)
    Bunu böyle bilmiyordum, öğrenmiş oldum. Saolun. İşte forumlar bu yüzden var :D

2012'nin kafa-far yapısı hoşuna gidiyorsa 10 bin lira verilir, alınır bence. İtinajla rodajını yaparsın. Tabi satmak istediğin zaman zarar edeceğini göz önüne al. Uzun süre bineceksen, zararın olmaz.
    wolrath bunu beğendi.
    Ducati 1198SP _ RedLove

2014 tarafige cikisli desem yine satamazmyim :D

ZeL4Ever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R6
    arkadaşlar gt250r aldım kartal yeşil yurt motordan 2014 modeller nasıl kullanan arkadaşlar vardır illaha 2014 neler var neler yok söylermisiniz tabi ben parayı ödedim biraz geç yazdım ama ilk başdan kafam karışıp geçiktirmemk için hemen aldım yarında arkadaş alıcaz 2014 :D valla mahalleye hyosung aldırıcam birde nasıl okunuyor bu mk markası ya :D cevaplar için teşekkürler birde son olarak rodajdan çıkınca egsoz taktırmayı düşünüyorum önerileriniz ?

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Eski motorumdan kalan parçaları elden çıkarıyorum. İlgilenenler özel mesaj atsınlar.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-hyosung-st-kanuni-gt250-gt250r-gt-250-gt-250r-gt-650-vites-mili-162896368/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-hyosung-gt250r-gt-250r-orjinal-ayna-156913571/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-hyosung-st-kanuni-gt-250-gt250-ust-mesnet-rot-161239931/detay/

Motosikleti
    Yamaha R25
    Herkese iyi geceler öncelikle aranıza yeni katıldım, öncelikle ehliyetimi alıp bir süre 125lik bir motorla eğitim almayı düşünüyorum. Fakat bu süreçte bi yandanda kendime motor bakmaya başladım megelli honda kawasaki falan derken hyosung ankara bayisine uğradım cumartesi yada pazartesi günü ellerinde 2014 model bütün renklerden olucağını söylediler buradada bir çok bilgi edindim 2014 model kırmızı-siyah yada kırmızı-siyah-beyaz olarak görünen iki renkten birini tercih edip almayı düşünüyorum.Sizlere sormak istediğim bir kaç soru var
    1- 2014 modelde de devam eden kronik bir problem var mıdır?
    2- buji piposu denen parçanın bolca arıza yaptığını okudum aldığım anda daha kaliteli bi parçayla değiştirmemi önerirmisiniz ?

Ayrıca birde hoşunuza gitmeyen veya karşılaştığınız, benimde karşılaşma olasılığım olan sorunlardan bahsederseniz sevinirim görünüş olarak çok beğendiğim bi makina yapı olarak biraz iri olmam beni hyosunga itti :D bayide renkleri gördükten sonra bi tercih yapıp sipariş etmeyi düşünüyorum şimdiden teşekkür ederim herkese keyifli ve güvenli sürüşler

Sarper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    Alıntı AnılUnal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi geceler öncelikle aranıza yeni katıldım, öncelikle ehliyetimi alıp bir süre 125lik bir motorla eğitim almayı düşünüyorum. Fakat bu süreçte bi yandanda kendime motor bakmaya başladım megelli honda kawasaki falan derken hyosung ankara bayisine uğradım cumartesi yada pazartesi günü ellerinde 2014 model bütün renklerden olucağını söylediler buradada bir çok bilgi edindim 2014 model kırmızı-siyah yada kırmızı-siyah-beyaz olarak görünen iki renkten birini tercih edip almayı düşünüyorum.Sizlere sormak istediğim bir kaç soru var
    1- 2014 modelde de devam eden kronik bir problem var mıdır?
    2- buji piposu denen parçanın bolca arıza yaptığını okudum aldığım anda daha kaliteli bi parçayla değiştirmemi önerirmisiniz ?

Ayrıca birde hoşunuza gitmeyen veya karşılaştığınız, benimde karşılaşma olasılığım olan sorunlardan bahsederseniz sevinirim görünüş olarak çok beğendiğim bi makina yapı olarak biraz iri olmam beni hyosunga itti :D bayide renkleri gördükten sonra bi tercih yapıp sipariş etmeyi düşünüyorum şimdiden teşekkür ederim herkese keyifli ve güvenli sürüşler
    Buji piposunu düzelttiler mi bilmiyorum 2013 Modellerde bolca çatlamış patlamış buji piposu vardı belki 2013'ten edindiği tecrübelere göre 2014'te bu sorunu gidermişlerdir. NGK marka uyumlu var diye bu okumuştum sanki öyle hatırlıyorum eski sayfalarda bir yerdedir. Ama bence değiştirmene gerek yok servise git problem olduğunda zaten garantili direk değiştiriyorlar.

Öneri: Motorunu aldığında tazzikli suyla asla, normal hortumdan gelen suyla da fazla yıkama en güzeli silerek İlla yıkayacaksan konjektöre dikkat pek su gitmesin birde motor bloğunun orada tam iki silindirin birleştiği noktaya yakın yerde ısı sensörü var oraya fazla su gitmemesine dikkat et
    Lastikleri hemen değiştirmen yararına olacaktır.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı Sarper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buji piposunu düzelttiler mi bilmiyorum 2013 Modellerde bolca çatlamış patlamış buji piposu vardı belki 2013'ten edindiği tecrübelere göre 2014'te bu sorunu gidermişlerdir. NGK marka uyumlu var diye bu okumuştum sanki öyle hatırlıyorum eski sayfalarda bir yerdedir. Ama bence değiştirmene gerek yok servise git problem olduğunda zaten garantili direk değiştiriyorlar.

Öneri: Motorunu aldığında tazzikli suyla asla, normal hortumdan gelen suyla da fazla yıkama en güzeli silerek İlla yıkayacaksan konjektöre dikkat pek su gitmesin birde motor bloğunun orada tam iki silindirin birleştiği noktaya yakın yerde ısı sensörü var oraya fazla su gitmemesine dikkat et
    Lastikleri hemen değiştirmen yararına olacaktır.
    Öncelikle teşekkür ederim cevaplarınız için ilk motorum olucağı için bi acemilik var tabi şimdi kask ve korumaları araştırıyorum bi yandan önericeğiniz bi lastik var mıdır değişim için frenler kötü diyenler olmuştu bi değişiklik istiyor mu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:07 ----------

Birde arkadaşlar fiyatı 700liraya kadar olan kask tavsiyeniz olursa sevinirim

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buda benden olsun dostlar artık Fazer yada vfr gecme zamanı geldi

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1769465/detay/

Ahmet abim 6.000 veriyorum. Ver elini anlaşak hadi. Dürümde benden. Ayran yok ama
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    Nacizane bilgilerinize sığınarak 3 sorum olacak;

1.)gt250 naked modelinin ön jantı gt250r racing modeline uyar mı?
    2.)gt250r için K&N'nin hangi yağ filtresi modeli uygundur?
    3.)Hız göstergem bozuldu kafasına göre gösteriyor bunu nasıl yaptırabilirim?

Cevaplarınız ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler