Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizinki 2008 enjeksiyonlu bile olsa benim modelden 0.5devir daha sonra giriyor kesiciye bende 11.5devir sizde 12bin olması lazım aşa yukarı ilk enjeksiyonlularda biraz daha geç giriyor
    açıl biraz daha :D şimdi bunu nasıl öğrendiğini anlat bizlere bizde bunu bekliyorduk . canım kardeşim gerilmeye taraflar oluşturup bişeyler kanıtlamaya çalışırken kendinizi ele veriyorsunuz yapmayın :D ben mal olayım o motoru senin ayıp teriminle bana kitlemişler olsun oke arkadaş kardeş olalım yardımlarşalım slmlaşalım motoru boşver konu başka yerler çekilmesin benim istediğim bu söylediğimse yedek parça bulamıyoruz yok işte bul bana yardımcı ol. sağ yan kapak contası lazım :D evet var mı bir fikrin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    ozan bey benim zaten gerilen bi tarafım yok yada sallıyan işin yedek parçasınıda konusmuyorum çünkü işim hiç düşmedi o yönlerine o yüzden dikkat ederseniz o konuda bi yorum yapmıyorum he derseniz nasıl 0.5devir fark olduğunu söliyosun gerekse internete enjeksiyonluları araştırmam gerekse ali nin motorununda 2008 enjeksiyonlu oluşu bunu canlı olarak görmemi sağlıyor benimde burda sölemek istemediğim bi olay var ama bu böle alinin motorun son hızı daha fazla ayrıca siz beni yanlış anlıyosunuz kişisel olarak algılıyosunuz ama benim size karşı bi tavır takılmışlığım size bilmişlik taslamışlığım yok. üst kapak contasını chronix in de sölediği gibi kayalar motoru arayarak sorabilirsiniz zira onların parça stokları var bulup getirebiliyolar mutlaka olması lazım bir yerde
    tekhancer bunu beğendi.
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    üstleri aldım gerek olmamasına rağmen bana sağ yan kapa contası lazım debriyaj kapak contası yani :D kaç kere yazdım :D yok kayalardan aldım bütün parçaları ellerinde var ama yırtıkmış fabrikada yok gelmeside ay dan falza sürer diyorlar :D belki kıyıda köşedeki bi parçacıda olur diye yardım istedim gt250r ye binipte zorlamıyorum diyorsan bende inanmam diyorum buda benim düşüncem :D her insan motorun sınırlarını merak eder bazılarıda benim gibi düzgün kullanmayı beceremez

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Hyosungsource.com adresi guvenilirdir. Mail ile bise sorarsan cevapta alirsin.orada kesin vardir.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    2 hafta bitmesine rağmen halen benim manetler gelmedi:(

Motosikleti
    2012 GT250R (kırmızı-beyaz)
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz da gavurcan varsa tamam yabancı sitelerde gayet güzel resimli resimli anlatıyorlar. Korider.com bizim motosikletin sitesi. her halt var orda
    aynen adamlarda para var imkan var herşeyi deneyip test edebiliyorlar, takip etmek lazım da ingilizce de var ama ben üşeniyorum çok tembelim ))
    başkalarının kusur ya da avantajlarına odaklanmaktansa, kendi yanlışlarını düzeltmeye çalış ve elindeki fırsatların farkında ol... dünyada birşeyleri düzeltmek istiyosan önce kendinden başla...

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 hafta bitmesine rağmen halen benim manetler gelmedi:(
    Ebayden mi aldın acaba ? bi kaç gün gecikmeli olabiliyo.gönderi kodu filan vermedi mi ? verdiyse ptt nin sitesinden sorgulatabilirsin

Motosikleti
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar;
    Kanuni 200 cc sattım. Hyosung almak istiyorum. 2008-2012 arası modelleri kovalıyorum. Karar veremedim.
    Hyosung ile ilgili bir kaç soru sormak istiyorum. Oku oku her kafadan bir ses olayına döndüm. Kafam şişti.

- Hyosung da tren durumu var deniyor. Gidiyor ama durmuyor doğru mudur. Frenler biraz kötüymüş, Arka teker kitlermiş.
    - Servis olayı nasıldır. Tuzlu mudur. Sağlam bir bakım ne kadara mal olur. Yağ, buji, filtre benzeri basit bakımlar.
    - Servis Parça olayı nasıldır. Parça çok beklenir mi, pahalı mıdır ? Yer : Sakarya
    - Direksiyonda manevra kısıtlı mıdır. Yatışlarda ön dönmeye niyetli ancak kuyruk ben dikime giderim diyormuş (Altın elbiseli adam videosunda)

200 cc den sonra cbf150 de almak istemiyorum. yorumlarınızı bekliyorum.
    hendekteyim hava açtığı zaman arada bir adapazarına geldiğim oluyor istersen buluşur turlarız bakarsın nasıl bir motor olduğuna

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:32 ----------

Alıntı Oz@n-RCR200S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende kanuni racer ımı satıp 2 haffta önce 2008 st kanuni aldım motor süper gidiyor senin racer sanki arkaya basınca kitlemiyormuş gibi yazmışsın :D frenler içok iyi basınca güven veriyor o çin malından sonra böyle bir motor alıp abuk subuk şeylere takılma :D paran varsa bas al çok güzel motor ,,, parça olayı cimri isen alma herşeyi çok pahalı benim motor pistonları krank felan değişiyor şimdi bi dünya param gitti parçalara sırf , için yanacaksa alma derim

cbf 150 al yani racer 200den daha iyidir titreşim yok torku yakın yakıtıda daha iyidir ,,, beni taşıyabilecek ve orta kalite tek bu motor vardı mecbur aldım yoksa pişman olmadım değil yani param olsaydıda daha iyilerini alsaydım keşke ama sende bütçeyi sıkıp alacaksan alma niye alma ?

alma kardeşim bu motora binen adam akıllı başlı adam değildir :D şimdi hucum edecekler bana konudakiler istinalar vardır demeyeceğim
    her gt250r binicisi yeri gelir motora abanır 2. elde aldığın motor kesinlikle kaç km olursa olsun :D herşeyi çıkabilir ben bunları çok iyi bilmeme rağmen yinede aldım can çekişiyormuş motor bende zorlayınca patlak verdi 1500 cepten uçtu gitti yani ona göre karar ver ne olursa olsun alacağın gt250r 5000 km dede olsa :D mutlaka canı yanmıştır aklından çıkarma gt250 alırsın naked çiler birazcık daha sakin kullanır :D birazcık ama fazla ümitlenme :D yorulmamış gt250r zor bulamazsın ,,

kızmasın diğer arkadaşlar gerçek bu benim başıma gelen örnekle alakası yok
    yorulmamışı var sen rahat ol ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:34 ----------

Pek cimri biri sayılmam. Öyle olsaydı. Racer S 4000 TL ye aldığım. Sıfırdan farksız motoru 2500 satmazdım. Hepse 3.000 km .de, Malıma sahip çıkarım. Temiz bakarım.
    Cfb 150 de ki gibi ısınma sorunu vardı. Başka da bir sorun görmedim çok şükür motorumda, ihtiyacım olmasa satmazdım. Pişman mıyım. Pişmanım işimi görüyordu.
    Dürüst açıklamandan dolayı teşekkür ederim. Ben standart bir bakım ücreti ne kadar onu merak ettim. Pahalı kelimesi keseden keseye değişir. Ortalama ücret nedir.
    Racer 200 ile 100-130 arası giden biriydim. Hyosung ile de aynı hızda gideceğimi tahmin ediyorum. Hız delisi değilim. Kontrollü biriyimdir. Önüm açık ve görüş mesafesi varsa basarım.
    Forumdan Samet arkadaşın hyosung'u deneme şansım oldu. Hoşuma gitti. Gezi yapacak biri olduğumdan sağlam yakacak ama olsun. ben yinede racing seven biriyim.
    Peşin param yok, Kredi çekip alacağım.
    sen atasan metaldeki güvenlikçi misin bu mesajını okuyunca anca anlayabildim, Adem abiye sattığın motorunun resminden çıkarmam lazımdı ))
    başkalarının kusur ya da avantajlarına odaklanmaktansa, kendi yanlışlarını düzeltmeye çalış ve elindeki fırsatların farkında ol... dünyada birşeyleri düzeltmek istiyosan önce kendinden başla...

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tekhancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hendekteyim hava açtığı zaman arada bir adapazarına geldiğim oluyor istersen buluşur turlarız bakarsın nasıl bir motor olduğuna [COLOR="Silver"]
    Hendek dedin de aklıma geldi, sizin hendekte bi 5 20 zincir baklası bulamadım sürüm sürüm süründüm geçen yaz

Motosikleti
    Peşin para ile ömrümden ömür gider. 300- 400 biriktir nereye kadar :D
    Taksit ile bineriz. En azından zamandan tasarruf. 24 ay ile 1.000 TL fazla vereceğim.
    Bana koyacak tek şey aldıktan kısa süre sonra çıkarması muhtemel büyük sorunlar, yağ, buji vb. şeyler önemli değil.
    Zaten haftaiçi işe git gel : haftada toplam : 100 km , haftasonları en düşük : 250 km en yüksek : 500 km gezidir.
    Temennin için teşekkür ederim. Sana da kolay gelsin
    sürekli seri kalkış, sürekli ani fren vs. olmadıkça yani motoru sakin kullandıktan sonra; buna ilaveten uzun süreli olarak 10000-11000 gibi yüksek devirlerde kullanmadıktan sonra kolay kolay başının ağrıyacağını sanmam. senin denediğin kendi motorumu 5 aydır kullanıyorum bir sorun yaşamadım hamdolsun, 10000 devirde 165 gördüğüm oldu ama sadece hızını görmek için o sürate çıktım zorlasan 180-185 arası birşey görecek gibiydi ama gerek duymadım. onun haricinde uzun yolda bazen sollama yaparken 140-150 gördüğüm oluyor zaten sürekli 110-120 gittiğinde sıkılırsın arada devirlendirip dediğim hızlara çıkıyorum sonra tekrar düşüyorum bu şekilde bir sorun olmaz sanırım kolay kolay. bunu at gibi düşün sürekli dört nala gidersen hayvan çatlar ölür, arada bir dehliyceksin arada bir tırıs gidiceksin ikisinin de tadı var. ben gidonlara yapıştığım zaman ata binmiş gibi hissediyorum, bindiğim şeyin canı yok ama sanki canı varmış gibi hissediyorum ve bu motoru da seviyorum o yüzden de motorun verdiği keyfi bana başka birşey vermiyor, satılınca yerine hemen yenisini almam gerekecek

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:50 ----------

700 km ve mademki bu kadar anlıyorsun :D 1 güne bile bir motorun aşşağı indirilebileceğini bilmen gerekir çok fazla redlline a girdim sebeplerim var emin olmasam yazmam böyle sen kendince haklı ol banada birşey yazma lütfen olur mu

valalhi kardeş ne diyeyim motor güzel seviyorumda :D seveceğimde bineceğimde ben sadece parça sıkıntısı çekiliyor dedim aşırı dozda yoksa motorumla aram iyi ama yapıldıktan sonra binerim çıt derse direk satarım gittiği fiyata
    eee o zaman biz de "kendi düşen ağlamaz" diyelim kardeş, bak sonra bazı arkadaşlar hyonun şusu kötü busu kötü krank kırıyor vs. diyor... alın işte herkese ozan birader canlı örnek... neden bizim motorlarda bir sıkıntı yok hamdolsun gık demedi motorum alalı 5 ay oldu... demek ki suç hyoda değil binicide arkadaşlar... sonuçta bindiğimiz alet japon da değil, ama japon bile olsa fazla zorlarsan başına gelecekler belli sonuçta hepsi makina...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:00 ----------

Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hendek dedin de aklıma geldi, sizin hendekte bi 5 20 zincir baklası bulamadım sürüm sürüm süründüm geçen yaz
    evet burası ilçe, nüfus felan da var ama aradığın şeyleri bulma yönünden biraz köyü andırıyor bunun sebebi de il merkezinin 30 km uzaklıkta olması sanırım, genelde herkes ihtiyacını il merkezinden karşılıyor bu yüzden de ilçedeki esnaf vs. fazla gelişemiyor...

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Alıntı tekhancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster

eee o zaman biz de "kendi düşen ağlamaz" diyelim kardeş, bak sonra bazı arkadaşlar hyonun şusu kötü busu kötü krank kırıyor vs. diyor... alın işte herkese ozan birader canlı örnek... neden bizim motorlarda bir sıkıntı yok hamdolsun gık demedi motorum alalı 5 ay oldu... demek ki suç hyoda değil binicide arkadaşlar... sonuçta bindiğimiz alet japon da değil, ama japon bile olsa fazla zorlarsan başına gelecekler belli sonuçta hepsi makina...
    .
    yazılanları okumadan gelip burda yorum yapmayın beni söyletmeyin can yakarım ..
    biz yedek parça ölü yok diyoruz :D alacaksanız bu yüzden almayın iyi edersiniz diyoruz tartışma konusu bile değil sadece gerçek bu geriside kimseyi ilgilendirmez ...

motoru övüp duruyorsunuz hyo pirim mi veriyor lan size

alper kayada aynı saçmalaıklar ilerde satacam para etsin diye burda motorunuz gık dese yazmıyorsunuz :D white söylüyor adama saldırıyorsunuz
    ben dobra yazıyorum bana laf atıyorsunuz ulan altı üstü motor :D sizi üzeceğime üstüne benzin döker yakarım
    ama yazdıklarınıza dikkat edin önce siz rahat olun ben zaten rahatım ve halen parça bulabilmiş değilim . ben parça bulamazken kalkıpta burda bizlere akıl verecek şeyler yazamazsınız ..

PARÇA YOK YOK YOK

osman_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R
    biz yedek parça ölü yok diyoruz :D alacaksanız bu yüzden almayın iyi edersiniz diyoruz tartışma konusu bile değil sadece gerçek bu geriside kimseyi ilgilendirmez ...

alper kayada aynı saçmalaıklar ilerde satacam para etsin diye burda motorunuz gık dese yazmıyorsunuz :D white söylüyor adama saldırıyorsunuz
    ben dobra yazıyorum bana laf atıyorsunuz ulan altı üstü motor :D sizi üzeceğime üstüne benzin döker yakarım
    ama yazdıklarınıza dikkat edin önce siz rahat olun ben zaten rahatım ve halen parça bulabilmiş değilim . ben parça bulamazken kalkıpta burda bizlere akıl verecek şeyler yazamazsınız ..

PARÇA YOK YOK YOK
    Hocam parca konusu hyo'ya özel değil ya, honda hariç her motorda yaşarsın böyle sıkıntılar.Gayet normal, aslında motor kitlediğinde bi an önce toplayıp nasıl olduğunu görmek istiyo insan, ayar tutcakmı ? uzun süre sorunsuz devam eder mi ? gibi şüpheleri olduğu icin. Bende kanuni freedom 200 vardı o kitlemişti (racer'ın grenajsız hali, motor bloğu falan bire bir aynı, zaten racer parcalarını bulup toplamıştık).Ben o yüzden sizin şuanda bulunduğunuz durumu anlıyorum.O zaman bende günlerce parca aramıştım, ama bi şekilde bulunuyo, bulunmassa cıkması oluyo, uydurması oluyo vs..
    Cok geçmiş olsun ama şans işte kapalı kutu ne olcağı belli olmuyo ki.Anladığım kadarıyla motordan gelen sesler ilk aldığınızda yoktu ama o abartılı titreşim olayı vardı değil mi ?
    Keşke ilk baktığınız motora değilde, 3-4 tane motor bakıp öyle karar verseydiniz.O zaman motorları birbiriyle karşılaştırıp cok rahat anlardınız durumu, normalde bu motorda zerre titreşim yok, hatta sağa sola dönmiceksen dümdüz gidiceksen eğer, bardakta suyu koy depoya dursun o sağa sola dökülmez(biraz abarttım galiba ama gercekten titreşim yok hele senin benim gibi racer 200 den bu motora terfi edince bu insana ucak gibi geliyo) Birde "motoru cok sıkıştırdım, benim hatam" diyosunuz, usta size kızmış olabilir ama 2 günde olacak iş değil.Ali'nin videolarına bak 200 e zorluyo adam motoru tık yok takip ettiğim kadarıyla 1 yıldırda o motor altında.
    Bu motorun zorlanmamışı yok demişsiniz, tabiki var ama 4-5 bin tl civarı bi bütceye bulmak cok zor hatta bu fiyatlardaki 20 motordan 19 u cöp yani.Eğer bütceyi 6-7 arasına cıkartırsak neler neler var, hatta sıfırdan gram farkı olmayan motorlar var.Yok 2008 model 2010 cıkışlı, 5-6 bin km de aletlerde cizik bile yok, al ömür boyu kullan Forumdan 3-4 kişi 7200-7500 arasına yeni kasalardan aldı gene sıfırdan gram farkı yok.Yani bu iş önce paraya bakar, sonrada ilanları iyi takip etmeye, motoru sorunsuz olupta paraya gercekten ihtiyacı olduğu icin satan kişiyi bulmaya...

Ben o freedomu 800 tl ye almıştım, kitledikten sonra 500-600 tl civarı toplanmıştı.500 km sürüp 800 tl ye satmıştım.Şimdi o günler aklıma geliyoda diyorumki "keşke hic uğraşmasaydım, o 500 km yede gerek yok 200-300 tl yede, uğraştığıma değmedi, gidip motoru bi tamirciye hediye etseydim benim icin daha iyi olurdu" O yüzden sana gercekten kolay gelsin, Allah yardımcın olsun.

Merak ettiğim son birşey var motor kac bin km deydi senin ?
    Oz@n-RCR200S bunu beğendi.

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Freedomları biliyorum çok doru yazmışın aldığımda yoktu bişeyi 4.5. gün ceryan eder gibi oldu düşük devir kullanıyorsu dediler fazla vites geçirmeyi seviyoru 30 la 2 de gittiğim oluyordu sürekli bindim zaten o hevesle :D ben kısaca yazdım sen detaylandırmışsın eline sağlık ,, çok motora baktım 6000 civarı harabe ölmüş yıkasan temizlesen sıfır gibi olmayacak motorlara :D kmside yalan olan motorlarda gördüm adamların malı o kadar kıymetliki taviz vermiyorlar 1 yıldır hep aynı ilanlar işte siyah inci sarı makina bilmem ne saçma saçma ilanlar :D çoğuda yatmış sağa sola hep hasarlı toplansın bir an öncede başka birşey istemiyorum 12000 e yaklaştı motor aldığımda 11 bindeydi

Motosikleti

PARÇA YOK YOK YOK
    motorum gık demediği için sölemiyorumdur yoksa bende para gani sıkıntı yok satıcam die övmem eğer zarar etmekten korksaydım gidip 2012 model sıfır alet almaz sizin gibi 2008 model alırdım gerçi ölede zarar ederdim görüyoruz
    tekhancer bunu beğendi.
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    motorum gık demediği için sölemiyorumdur yoksa bende para gani sıkıntı yok satıcam die övmem eğer zarar etmekten korksaydım gidip 2012 model sıfır alet almaz sizin gibi 2008 model alırdım gerçi ölede zarar ederdim görüyoruz
    zaten kendinle hep çelişiyorsun ozaman sıfır parası verenler keriz mi yani ? :D ben genel yazdım öylesine nedense bir sen hep alınıyorsun :D önceki msjlarındaki gibi yancı tavırlarınız bizi geriyor bunu belirteyim yeter biz bir motoru kötülemedik biz maduriyetimizi dile getirdik :D oda size göre salaklık oldu o ayrı terbiyesiz yazıpta bir özür dilemeyen adama saygımda olmaz kusura bakmasın kimse germeye devam edin yeter ben hep burdayım ;)

Motosikleti
    zaten kendinle hep çelişiyorsun ozaman sıfır parası verenler keriz mi yani ? :D ben genel yazdım öylesine nedense bir sen hep alınıyorsun :D önceki msjlarındaki gibi yancı tavırlarınız bizi geriyor bunu belirteyim yeter biz bir motoru kötülemedik biz maduriyetimizi dile getirdik :D oda size göre salaklık oldu o ayrı terbiyesiz yazıpta bir özür dilemeyen adama saygımda olmaz kusura bakmasın kimse germeye devam edin yeter ben hep burdayım ;)
    cümlede adımı geçiriyosun sonra bi sen alındın oluyor sizde kendinizle çelişiyosunuz dediniz ya alper kaya zarar edicek die gıgını çıkarmıyor bende diyorum anlıyana zarar etmekten korksam sıfır alet almazdım die satsam ne derece zarar ettiğimi bi hesaplıyın sonra konusun siz yokkende ben buralardaydım dert etmeyin her lafa bi cevap var bizde sizi cevapsız bırakmayız
    tekhancer bunu beğendi.

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Alıntı EsEs026 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nokya Nickli Üyeden Alıntı
    yukarida da linki verilen altin elbiseli adam'in programinin ilgili bolumunu izledim. ben hyosung'un ceo'su olsam mahkemeye bile veririm. cunku senin gorevin program yapmak. artilarini eksilerini soyleyeceksin ama duygularini karistirmayacaksin yaptigin ise.

oncelikle sen kimsin ki bu motora "apaci motoru" diyebiliyorsun ? apaci kimdir ? apaci nedir ? ne yapar ? sana zarari, yarari nedir ? basliktaki entryleri okudum. gayet guzel yazilar var.

bu motorun en buyuk ozelligi motorculugu, zengin ***lerinin tekelinden almasidir. 2005-06 model bir honda bile alamayan ulkemin dar gelirli insani kullanima gore bazen ayni paraya, bazen de daha ucuza bu motora sahip olabilir. bizler gencken mahalledeki zengin ***lerinin motorlarini gorup imrenirdik. o motorlarin her biri bir araba parasi. gidin bakin fiyat listelerine internetten. dudaklariniz ucuklar. e haliyle bu motora daha dar gelirli insanlar biniyor. bu onlarin apaci oldugunun degil insan oldugunun gostergesidir. her insan gibi tutkulari, sevgileri, zevkleri ve hobileri vardir. programi yapan arkadasin belki 7 sulalesi cbr600rr ile geziyor olabilir. bilemem.

girisi hyosung'un fiyati ile yapmistim zaten. e simdi bu fiyata sahip bir motordan ne bekleriz ? kendisinin en buyuk rakibi ninja 250. karsilastirmalari okuyabilirsiniz. neredeyse ayni. performans ve kullanici dostlugu da hemen hemen ayni. yani az paraya hyosung cok is yapiyor. arkadas takmis motorun frenlerine. "fren yok" diyor. nereye yok ? delikanli adamsan binersin ustune bir de durus testi yaparsin canli canli. bak nasil duruyor. peki nedir bu motorun sikintisi ? programdaki pek cok dogru bilgi gibi, arka frenleri ve tekerlekleri. arka freni, "yok" falan degil. gayet de "var". iyi bir motorcu zaten her iki freni ayni anda kullanan adamdir. arka fren durmak icin degildir. on fren de durmak icin degildir. iyi fren, her ikisinin esit yapildigi frendir. sadece arka fren sikarsaniz buyuk ihtimal kontrolu kaybedersiniz. bu asagi yukari her motorda aynidir. hyosung'da biraz daha kolay. cunku gercekten de ihtiyacimiz olandan daha buyuk yapmislar.

lastiklere gelirsek. "lastikleri direk atin" falan diyor adam saka gibi. askin oyle bir sey yapmayin. es dost akraba yardimi ile sunucu olmak kolay. motorcu olmak zor. shinko lastikler var bu motorda. shinko'nun en buyuk ozelligi soguk iken cok yetersiz olmasi. dogal olarak motora biner binmez gazi koklerseniz, ilk virajda veya frende basiniza kotu bir sey gelebilir. 250cc lik bu motoru zaten alan herkes sehir ici veya kisa mesafeli sehirler arasi yolculuk icin aliyor. o yuzden daha dikkatli olmasi gerekir. lastiklerin isinmasini saglamalisiniz mumkun oldugu kadar. ha sen her virajda yatmak istiyorsan o zaman gercekten kiyarsin paraya alirsin daha iyi lastik. ama bu, motorun sucu degil.

100km'de 5-6 yakiyor falan diyor. acaba ben 50cc mi biniyorum diye kontrol edesim geldi. surekli yuksek devirlerde gezersen yakar. ama insan gibi kullanimda 4un ustune cikmaz bile. opel corsa mi bu arkadas 5-6 yaksin.

programda israrla 3-4 kere kari kiz tavlama konusuna degindi. rtuk olsam programi yayindan kaldiririm. motor, ciddi istir. kari kiz tavlama amaci ile binenlerin hepsi ya bir tirin arkasinda ya da bariyerlerde param parca olur. kendisi de zaten bunu bir kac kez soyledi. ama oyle bir anlatiyor ki, genclerin ici kipir kipir oluyordur eminim. cok yeteneksiz bir programcilik bence.

6 yildir bu motora biniyorum. b.k gibi param oldugu icin her sene yeni model aliyorum. programdan sonra ben bile korktum bu motor durmaz, virajlarda savrulur diye. cok sukur bir kere kaza tehlikesi yasadim o da yagmurda binmek zorunda kaldigim icindi. onun disinda henuz bir sikinti olmadi. basligin ilk entrysinde fanclub'in adresi de var. gercek kullanici yorumlarini okumak mumkun. hepsi turk vatandasi, hepsi apaci !

son olarak; at sahibine gore kisner.
    -eksisozlukten alıntıdır-]
    ve bu arkadaşın msjını okursan alper kardeşim sende para gani madem güzel bişey lütfen onların arasına git olmaz mı

cümlede adımı geçiriyosun sonra bi sen alındın oluyor sizde kendinizle çelişiyosunuz dediniz ya alper kaya zarar edicek die gıgını çıkarmıyor bende diyorum anlıyana zarar etmekten korksam sıfır alet almazdım die satsam ne derece zarar ettiğimi bi hesaplıyın sonra konusun siz yokkende ben buralardaydım dert etmeyin her lafa bi cevap var bizde sizi cevapsız bırakmayız
    ve yine aynı şey o üstteki msjı iyi oku önceki msjlarımda hep sen alındın dedim o msjı kastetmedim önce anlayış sonra cevap birde ne o öyle sokak çocukları gibi sen yokken biz vardık

Motosikleti
    ve bu arkadaşın msjını okursan alper kardeşim sende para gani madem güzel bişey lütfen onların arasına git olmaz mı

ve yine aynı şey o üstteki msjı iyi oku önceki msjlarımda hep sen alındın dedim o msjı kastetmedim önce anlayış sonra cevap birde ne o öyle sokak çocukları gibi sen yokken biz vardık
    bu kişide hyosung sürücüsüymüş nereye git dedin anlamadımda durcam yere ben karar verebilirim benim zevk ve insiyatifimde siz dert etmeyin.
    ayrıca ben hep burdayım die bi cümle kullanırsanız mesajınızda alıcağınız cevap buna benzer bi cevap olucaktır
    bi noktaya daha deyinicem yazdığım yorumlarda sizin yorumlarınıza tam karşılık gelicek cevaplar var fakat gidip içlerinden cımbızla ayıklarsan farklı şeylerde bulursun neyse forum sayfasını 2li tartışmayla kirletmek istemiyorum son söz olarak
    evet siz motoru 500km de bozdunuz aşırı asi bir kullanım şekliniz var özür dilerim sölediklerimden ötürü parçasıda yok olsada zaten yine bozulucak sizin sürüşe dayanmıyor napalım bilemedim allah kolaylık versin

MF-Hyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Yav arkadaş nedir bu tartışma anlamadım gitti. Bi de şöyle bişey var sayfalardır bu konular konuşuluyor ama ben ortada tartışılacak birşey hala göremiyorum. Herkes burda yaşadığı şeyleri tecrübelerini yazsa millet okusa geçse bişey yok.
    - Parça bulamadım diyor doğrudur yoktur aramızda hiç böyle bi sorun yaşayan oldu mu ben duymadım şahsen bu bir tecrübedir buraya gelen adam okuyacak ve parça sıkıntısının olduğunu öğrenecek ne yani gizli mi kalsın üstü kapalı mı kalsın yok sa yok
    - Önceki bir yorumumda da yazmıstım bu motor adama altında büyük cc bişey varmış havası veriyor ve insanı tatmin eden hızlara zorlanarak cıktıgı için Bu da bir gerçek ; 2.el piyasasında zorlanmamış motor bulmak zor bu da bir kabul. Yok mu zorlanmamısı var. Herkesin burda yazdıgından belli birisi diyor ben aldım hic bi sıkıntı yok kız gibi kullanıyorum e şans bu adam arastıra arastıra uzun bi sürec icinde düzgün bi motor almıs ve düzgün kullanmıs hic bi sorun cıkartmamıs. Birisi de alıyor şansına motor tırt cıkıyor. Bu böyledir sıfır alan arkadasların da bazı sorunlar yasadıgını gördük ufak tefek olacak bunlar hersey mükemmel olacak diye birsey yok ki.
    Benim görüsüm bu herkes buraya istediğini yazabilir parca yoksa yok, hyoların 10 da 9 u zorlanmısmı zorlanmıs bunları buraya yazmak lazım acık acık ne var bunda anlamadım. Yazılıyor zaten ama herşeye bi muhalefet cıkıyor yapmayın böyle arkadaslar. Burda birbirimizi kırmaya gerek yok.
    Benim mesajıma da lütfen muhalefet cevaplar vermeyin çünkü kimseden yana degilim gerginlik tastırma cıkarmak amaclı bi mesajta degil kimseye de gönderme yapmadım ben sadece görüsümü aktardım herkeste bunu yaparsa acık acık hic bi sıkıntı olmayacaktır. Fotoğraflarla güzelleştirelim burayı renklensin tartışmalarla değil. Mesela Ozanracer parca fotografları olsun motorun yapılıs asaması olsun eğer cekmisse her fotografı koyarsa buraya daha güzel bilgilendirmeler olur herseyi paylasmak lazım faydalı olur birilerine belki Saygılar, iyi muhabbetler
    Pain ve Oz@n-RCR200S bunu beğendiler.
    150HS > 2008 ST > 2012 ST >

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    MF-Hyo
    ustayı ararım sırf sen istediğin için gidip motorun dağılmış halinin fotolarını pistonların fotolarını çekerim . parçaların kargo ne zaman gelir belli değil
    ama toplanırken çekemem imkansız pazartesi toplamaya başlarlar büyük ihtimal o yüzden ben çalışıyorum o gün

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 36 kullanıcı var. (0 üye ve 36 misafir)

Bu Konudaki Etiketler