Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MF-Hyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Yok hocam ben istiyorum demedim.Sadece küçük bir örnek verdim anlatmak istediğim; Herşey paylaşılsın, öğrenilsin, fotolarla gerekirse burası dolsun, bilgilenilsin sadece bu yani merak edenler vardır belki hani olmasa bile bilgiden fotodan zarar gelmez
    150HS > 2008 ST > 2012 ST >

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Tamirciden yeni geldim ,
    ben tam gittiğimde kargoda geldi
    ve ufacık karton bir kutu geldi ve şok oldum
    kutuyu açtık odane ufacık bir crank kuş gibi hafif ben epey şaşırdım
    çok ağır büyük birşey bekliyordum bir kaç resim çektim pazartesi toplanacak motor salı akşamı işi biterse teslim alırım inş.
    sağ kapak contası halen bulunabilmiş değil... ve kestirilerek yapılacak sağ kapak contası

yeni pistonu bloğa sürdük cuk oturdu blok çok güzel ve temiz ama pistonlar ölmüş üstünde yağ tabakası gibi pislik birşeyler vardı karanlık yerde çekildi tam net değil resim

vurduğu yer sağ üstteki etek belli oluyor sırf onun için hepsi değişiyor

:D:D krankın resimde öyle durduğuna bakmayın yumruk kadar birşey minicik görseniz bir daha motoru zorlamazsınız inanın

motorun sağındaki bmw ye dikkat eski kurt 800 lük araba motoru gibi motoru var şaftlı
    bu alt resimde solda kalıyor

vee contalar

buda yağ filtresi üstünde hyosung yazıyor
    MF-Hyo bunu beğendi.

Motosikleti
    2012 GT250R (kırmızı-beyaz)
    Alıntı Oz@n-RCR200S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazılanları okumadan gelip burda yorum yapmayın beni söyletmeyin can yakarım ..
    biz yedek parça ölü yok diyoruz :D alacaksanız bu yüzden almayın iyi edersiniz diyoruz tartışma konusu bile değil sadece gerçek bu geriside kimseyi ilgilendirmez ...

motoru övüp duruyorsunuz hyo pirim mi veriyor lan size

alper kayada aynı saçmalaıklar ilerde satacam para etsin diye burda motorunuz gık dese yazmıyorsunuz :D white söylüyor adama saldırıyorsunuz
    ben dobra yazıyorum bana laf atıyorsunuz ulan altı üstü motor :D sizi üzeceğime üstüne benzin döker yakarım
    ama yazdıklarınıza dikkat edin önce siz rahat olun ben zaten rahatım ve halen parça bulabilmiş değilim . ben parça bulamazken kalkıpta burda bizlere akıl verecek şeyler yazamazsınız ..

PARÇA YOK YOK YOK
    sana laf atan yok, motoru kendin mahvettiğini kendin itiraf etmişsin, white34 gibilere herkese canlı örnek olduğunu söyledim. sen hyoyu suçluyorsun demiyorum lafım ortaya kim hyoyu suçluyorsa onları kastediyorum motorumun gıkı çıkmadığı için gıkı çıkmadı diye yazdım; gıkı çıksaydı gıkı çıkıyor diye yazardım. ama yeri geldi eksi gördüğüm yönlerini de paylaştım bu konuda merak etme. yedek parça da bugün olmaz yarın olur sen ani bir durumla karşılaştığın için sabırsızlandığından bu durum canını sıkıyor farkındayım. ilaveten lan lı lun lu laflar ediyorsun biz de mi o seviyede konuşalım? tekrar söylüyorum sana laf atan yok... sadece canlı örneği olmuşsun hyo-krank-kol-piston muhabbetinin. yazdıklarımda da gayet dikkatliyim ve rahatım az sonra motora binip temiz temiz gezeceğim Allahın izniyle...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:19 ----------

Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cümlede adımı geçiriyosun sonra bi sen alındın oluyor sizde kendinizle çelişiyosunuz dediniz ya alper kaya zarar edicek die gıgını çıkarmıyor bende diyorum anlıyana zarar etmekten korksam sıfır alet almazdım die satsam ne derece zarar ettiğimi bi hesaplıyın sonra konusun siz yokkende ben buralardaydım dert etmeyin her lafa bi cevap var bizde sizi cevapsız bırakmayız
    yani bu durum arabada da böyle 0 alırsan sattığın takdirde zararın 2. elden çok olur. ben de sıkıntısı olmadığı halde motorumu satıp 2012 yeni kasalardan almayı düşünüyorum. motoru aldım gördüm kullandım beğendim ve 600 lüğe geçmeyi düşünmüyorum o yüzden paraya kıyacam (şu anki motorumdan 2 tane alabilecek parayla) 0 alıp uzun yıllar binmeyi planlıyorum. titizim, malımı da temiz kullanırım o yüzden 2 tane 2. el parasına değeceğini düşünüyorum... aynen Alper gibi biz de buralardayız
    EsEs026 bunu beğendi.
    başkalarının kusur ya da avantajlarına odaklanmaktansa, kendi yanlışlarını düzeltmeye çalış ve elindeki fırsatların farkında ol... dünyada birşeyleri düzeltmek istiyosan önce kendinden başla...

Motosikleti
    kymco süper 8
    ozan kardeş hazır motor açılmışken cc büyütme gibi bi şansın oluyormu yani cc yükseltme 300 cc gibi pistonlarında falanda değişildi ya benmki sadece bi fikir olabilirmi böyle bişey diye

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Alıntı berkay8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ozan kardeş hazır motor açılmışken cc büyütme gibi bi şansın oluyormu yani cc yükseltme 300 cc gibi pistonlarında falanda değişildi ya benmki sadece bi fikir olabilirmi böyle bişey diye
    kim sokuyor aklınıza bunları söylediğiniz şey oluyor 150 lik makineleri 20-30 cc artırabiliyorlar 180 lik felan oluyor ama silindir kapağı değişmesi gerek ayrıca sağlıksız iş çok çok pro ellerden geçmesi gerek :D silindir kapağının metal sert kısmında piston kayıyor o kadar rektefiye olmaz heralde ... ama yakıtı biraz artırsanız uygulanan basınçla crank vs dayanmaz elbet bi yeri olmaz parçaların :D 50 cc çok fazla maliyeti anormal ağır olur tabi :D kanımca tabi kendi fikrim bu

buraya birşey yazmaya korkar paylaşmaya çekinir olduk hacı atlıyorlar hemen birileri

Motosikleti
    kymco süper 8
    hımm kısaca deymez diyorsn

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Alıntı berkay8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hımm kısaca deymez diyorsn
    hyoya olmaz diyorum :D başka motorlara oluyor bazılarının orjinal cc büyütülmüş piston silindir takımı satılıyor ama buna imkansız benim gözümle :D hyoda böyle bişey imkansız düzen tutmaz çift silindir tek motor bloğu olmaz yani :D

bak bazı motorlar incele
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...-resimler.html
    özellikle bunu oku :D
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ml#post2628426

osman_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...80340469/detay

Şu motoru bilen duyan gören fikri olan varmı ?
    Adamla telefonda konuştum gayet gercek gibi duruyo ilan fake değil yani.
    Gel dedi akşam 6-7 gibi motoru bakmaya, sonra ben bu gün müsait değilim ancak yarın gelirim falan dedim.Tamam dedi sana ayıriyim. O kapora istemedi, ama ben sonradan arıyip kapora yatıriyim mi dediğimde bi hesap numarası verdi.Naapsam kapora yatırsam mı bilemiyorum.

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Arkadaşlar saçma tartışmaları bırakalım. isteyen parası olan gider sıfır alır olmayanda kendi kesesine uygun alır 2. el risktir alırken dikkat etmekte gerekir. Motoru alan kişi istediği şekilde kullanır kimsenin burada ahkam kesmeye hakkıda yok. benim başıma böyle bir şey gelmedi gelenide duymadım ama parça sorunu birtek bu makine için değil hemen hemen tüm markalarda vardır ama bu kadar sorunlu olduğunu bilmiyordum. kanuni hyosungu almadan önce böyle parça sorunu pek yoktu diye hatırlıyorum ama öğrendiğimiz iyi burada paylaşılması güzel tepki vermeye gerek yok ama stoklarında yoksa bile sipariş verdiğinde yurt dışında parçalar gene temin ediliyor tabi biraz zaman alması normal
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Alıntı osman_22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...80340469/detay

Şu motoru bilen duyan gören fikri olan varmı ?
    Adamla telefonda konuştum gayet gercek gibi duruyo ilan fake değil yani.
    Gel dedi akşam 6-7 gibi motoru bakmaya, sonra ben bu gün müsait değilim ancak yarın gelirim falan dedim.Tamam dedi sana ayıriyim. O kapora istemedi, ama ben sonradan arıyip kapora yatıriyim mi dediğimde bi hesap numarası verdi.Naapsam kapora yatırsam mı bilemiyorum.
    osman kardeş km belirsiz .. trip 5895 değil 589.5 km yol yapmış onu ölçmüş o asıl km si kaç o motorun ? aman dikkat

osman_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R
    Arkadaşlar üstteki mesajımı dikkate almayın lütfen, şimdi uyandım işe; bu adam furkan calışkan adında o 3bin tl lik fake ilanları acan şahıs.

Normalde 2009 model der 2006 model resmi koyar.Alakasız uyumsuz şeyler yapar kendini belli ederdi.Bu sefer biraz dersine calışmış heralde, km haricinde anormal birşey yok.
    İsminide değiştirmiş Zeki calışkan yapmış.
    Aman dikkat kapora avcısı kendisi.Kimse düşmesin bu tuzağa.Nerdeyse ben bile yatırcaktım para, gerci niyetimi belli etmek icin 20-30 tl birşey yatırcaktım ama olsun haksız yere verilen 1 lira bile büyük para sonucta.
    Benim anlamadığım cekinmedende gel motora bak diye blöf yapıyo. Atlayıp gitsek ebesinin nikağına tuzlaya telefonu acan eden olmıcak sap gibide kalıcaz.O kapora parası kaptırmaktanda beter olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:17 ----------

osman kardeş km belirsiz .. trip 5895 değil 589.5 km yol yapmış onu ölçmüş o asıl km si kaç o motorun ? aman dikkat
    Abi seninde kafana taktığın şeye bak.Sahibindendeki ilanların yarısı böyle.Bu muhabbeti bilmeyen gençler denk gelirde, malın değerini fazla gösteririm hesabı.Yani bu yapmassa ayıp olur, klasik cakal türk milleti işte, ona alışkınızda dolandırıcılığa cokta alışkın değiliz.

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R

Abi seninde kafana taktığın şeye bak.Sahibindendeki ilanların yarısı böyle.Bu muhabbeti bilmeyen gençler denk gelirde, malın değerini fazla gösteririm hesabı.Yani bu yapmassa ayıp olur, klasik cakal türk milleti işte, ona alışkınızda dolandırıcılığa cokta alışkın değiliz.
    senin motor yok mu? osman kardeş 2. ye mi bakıyorsun :D al sat felan mı ?

Motosikleti
    kymco süper 8
    hyoya olmaz diyorum :D başka motorlara oluyor bazılarının orjinal cc büyütülmüş piston silindir takımı satılıyor ama buna imkansız benim gözümle :D hyoda böyle bişey imkansız düzen tutmaz çift silindir tek motor bloğu olmaz yani :D

bak bazı motorlar incele
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...-resimler.html
    özellikle bunu oku :D
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ml#post2628426
    biraz şans işi gibi geldi kimi güzel oldu diyor kimi sorun çıkarttı diyor hyo uygulayan yok sanırım böyle bi işlemi

tt Adnan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GT250R
    Teşekkürler,
    Deponun önündeki numaralar şase numarası. Motor numarası orada yazmıyor. Motorun alt kısımlarında bir yerlerdeymiş işte. Neyse.

Ali,
    Video çok hoş. Viraja yatmalar çok keyiflidir eminim., Evet,

ilk buluşmamız Hyo lar nezaman?

Selamlar
    Felon bunu beğendi.
    Bu bir Tutku ve Tarzdır. TT Selamlar

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    dostlarım,arkadaşlarım,kardeşlerim,sakin olalım.burası bir paylaşım sitesidir.bildiklerimizi/tecrübelerimizi paylaşmak için kurulmuştur.bildiğiniz gibi bilgi,paylaştıkça büyür,çoğalır.bilgilerimizi paylaşalım.lütfen yazdıklarımızı CEVAPLA butonuna basmadan bir kere daha okuyalım.burada TÜRKİYE'nin dört bir yanından,ortak hobileri motor olan ve birbirlerini hiç görmemiş belki de hiç görmeyecek kişiler dost oluyorlar,bunu unutmayalım.hepinizi seviyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:38 ----------

osman kardeş,herhalde sinirli bir haldeyken bu ibareleri kullandınız
    Alper Kaya bunu beğendi.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

ve bu arkadaşın msjını okursan alper kardeşim sende para gani madem güzel bişey lütfen onların arasına git olmaz mı

ve yine aynı şey o üstteki msjı iyi oku önceki msjlarımda hep sen alındın dedim o msjı kastetmedim önce anlayış sonra cevap birde ne o öyle sokak çocukları gibi sen yokken biz vardık
    Ben mesajımın bu konu üzerinde kullanılmasını istemem. Benim vurgulamak istediğim şey altın elbiseli adamın programında GT250R'a söylenen -hiç bir dayanağı olmayan- sözlerin cevabının sözlükte de yer almış olmasıydı.

Hyosung bu, hastası olan biner.
    [U][B][COLOR="#FF0000"]Aşk-ı[/COLOR] [COLOR="#000000"]Şehir[/COLOR][/B][/U]

[B][U][COLOR="#000000"]Es[/COLOR] [COLOR="#FF0000"]Es[/COLOR][/U][/B]

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Benim korna ara ara kısılıyor anlamadım. Daha önce öndeki buji değiştirmek için yağ radyatörünü çıkarmış kornanın kablolarını sökmüştüm. Sonrasında taktım düzgün ses çıkıyordu.
    Temassızlık olduğunu düşünmüyorum takılan soketler temassızlık yapacak cinsten değil. Genelde düzgün ama bazen gidiyor ses çok kısık çıkıyor tamamen kesilmiyor. Sonra kendi kendine düzeliyor.
    Tam bi gözden de geçirmedim bakmam lazım. Bu konuda tecrübesi olan varsa yazarsa güzel olur.

Korna çok önemli birşey trafikte var olduğunuzu göstermenin en etkili yollarından birisi. Kısıldığında sanki kimse beni görmüyormuş gibi hissediyorum

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    UNdocab kardeş kornanın olduğu sol kontrol panelini sökün ve korna düğmesine WD 40 sıkın düzelecektir.her iki taraftaki kontrol düğmelerinin olduğu panellere zamanla toz,su,nem le birlikte oksitleniyor.
    UNdocab bunu beğendi.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    temassızlık olayını deneyip @Adanalı ' nın söylediğinide yaptıktan sonra halen düzelmediyse kornan yanmış olabilir . türevleri var mesela yüksek devirde çalmaz sırasıyla rölantide orta devirde giderken yüksek devirde bas eğer kısık sesi biri kornanın ümüğünü sıkıyormuş gibi geliyorsa değiştirmen gerekebilir . sebepleri uzun süreli basılı tutmuşsundur birine kızıp yada düğün konvoyunda olur genelde
    UNdocab bunu beğendi.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Sağolun eve gidince denerim. Oksitlenme olmuş olabilir tabi ama motosikletimin üzerine toplasanız 3-4 defa yağmur yağmıştır veya yağmamıştır. Sürekli kapalı garajda tutarım.
    Eğer yarın müsait olursam güzel bi bahar temizliği yapıcam 3-4 saat sürer herhalde. Daha önce Ekim gibi yapmıştım motosikletin üzerinde en ufak pislik yağ bırakmamıştım ilk gün kü gibi olmuştu.

Zinciri gaz yağına yatırmıştım. Dişlileri tamaman bembeyaz yapmıştım vites çubuğu altı üstü her ölü noktasını temizlemiştim 2 gün sonra yağmur yağdı her yanı leş gibi oldu :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler