Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Ben eşimden izin alamadım artık başka buluşmaya geliriz
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BEn bu GT250R i Alip GT250F yapsam olur mu? şöyleki gidonu direk değiştirip yüksek gidon takıcam naked oturma pozisyonu elde etmiş olurum ama endişem ön cama granaja çarpar mı? Arkalarada sidecase ( yan canta ) taktımı uzun yol icin hazır olmuş olur. Hatta belkide birde orta ayak :D dik oturma posizyonunda uzun yolda yormayan bir makine olmuş olur. Hatta belkide yan granajları söküp sadece kafa ve sakal granajı kalır. Ne dersiniz?
    Çok güzel fikir Sabit kardeş, uzun yol için süper olur, hem rahat edersin hemde rüzgar derdi olmaz
    Aslında meraklısı olsa ona orijinal bir fikir yapabilir, yükselip alçalan cinsinden.
    GT650 tasarlayan bir arkadaş vardı (sessizsakin), bu ayarlı gidon konusu geçmişti bir ara belki yapar güzel bir şey
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Kanka Farketti alçak devirlerdeki bogulma geçti.Rölantide oturdu.Ama 4. 5. vites boş yani 120 ye kadar çıkıyo sonra belirli bi devirde kalıyo.Senkron ayarı şart.Stop etmesine gelince kabloları yanlış taktık herhalde benzin göstergesi 2 dişti birden hiç göstermez oldu depoyu salladım benzin var benzin filtresine baglı hortumu çektim benzin geliyo.Ama hortumlar karıştı herhalde.Zamanım yok ugraşamıyorum gerçi maddi yöndende sıkıntıdayım.Bi ara boş günümde hortumları düzgün takmayı becerip garaja kadar getirirsem eger yer varsa motoru adam edene kadar bırakıcam sende kalsın.Garajdan çıktıgında problemi kalmamış olur bari.
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

osman_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R
    Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben eşimden izin alamadım artık başka buluşmaya geliriz
    Karıştırmıyosam eğer ben sizi, 1-2 ay önce cadde' de görmüştüm, erenköy tarafında oturduğunuza göre büyük ihtimalle sizdiniz, evli olduğunuzu söyleyince cok genç olmadığınızı ve gördüğüm kişinin siz olduğunu tahmin ettim...
    Valla oldum olası turuncu-siyah'tan başka renk düşünmüyodum ama, beyaz motorda bağırıyo ben burdayım diye ya, cidden cok dikkat cekiyo. "Efi" olayıda zaten ben yeni teknolojiyim diye bağırıyo.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Ben herzaman teknolojiye karsiyim(bilgisayar muhendisi olmam sacma zaten). Efi olmayaydi iyiydı. Hatta sifir degilde 2. El alsaydim burda biriyle takas ederdim

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    @Undocab takasa açığım az problemli olsun sağıyla soluyla oynıyım dersen eğer

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Undocab takasa açığım az problemli olsun sağıyla soluyla oynıyım dersen eğer
    Dedim ya kredi ile almamış olsam yani takasta neredeyse hiç kayıbım olmayacak olsa yapardım ama seninkinde çok sorun var ya :D

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Olsun yeni teknoloji herzaman iyidir yawBenimki aslında çok sorunlu sayılmaz sadece sağlam bi ustanın el atması ve benim kesenin ağzını biraz açmam lazım
    Dediğim gibi bu azimle devam edersem şimdiki haliyle yaza girerkenki hali çok çok farklı olucak

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Başkası ile karıştırıyo olabilirsiniz ben motoru alalı 1 ay olmadı gibi o başkası olabilir ama havalar iyiyken caddedeydim erenköyde oturuyorum sende yakınsan görüşebiliriz hatta forum olarak toplaşalım bu arada bende eskiden 2006 model kırmızı gt250r vardı ondan çok memnundum ama evlilik için satmak zorunda kalmıştım çok uzun süre motorsuz kaldım aile olduk diye arabada aldık ama yok aklım hep motordaydı ne araba ne birşey motorun yerini hiçbir şey tutmuyor en son işyerinden eve servis ile 3 saatte gelince (bu ara ev ile iş yeri arası 40 km) delirdim arabalardan nefret ettim gittim motor aldım en güzelinide yapmışım o neydi öyle 40 km lik yolu hergün 2,5 saatte gelmek delilik resmen bu arada 2006 model ile 2011 model arasında gayet tatmin edi farklar var ve motorumu çok seviyorum fazla hızıda sevmediğim için istanbulda zaten nekadar hız yapılırsa bana 150 km yetiyorda artıyor o yüzden muhtemelen çok uzun yıllar kullanmak istiyorum bakalım kısmet
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Arkadaşlar daha önce Türkçeye çevirmeden yolladığım Motorda oynamalar listesi vardı şimdi türkçeye çevirdim. Harbiden motorla oynamak isteyenler varsa bunlara bakabilir. Çoğu şey karbüratörlüler için geçerli olan değişiklikler çok azı enjeksiyonlular için geçerli onlarda tırıvırı şeyler bakınca anlarsınız zaten

Bunlar Arada bir motorda gözden geçirilmesi gereken şeyler Mutlaka yapın ya da bir ustaya yaptırın.
    • Motorun ön amortisörlerinin üzerindeki anahtarı taktığımız tablanın yüksekliğini kendi boyunuza göre ayarlayın.
    • zincir gerginliğini kontrol edin
    • ayaklıkları kendi sürüş rahatlığınıza ve tarzınıza göre ayarlayın
    • 2 bakımda bir(8-10bin km de ) görebildiğiniz tüm vidaları alyanları elden geçirin
    • önceden ayarlı arka amortisörü kendi ağırlığınıza göre konum ayarı yapın

Motorda yapılsa iyi olacak şeyler
    • Mutlaka iyi bir lastik alın. Hem yol tutuşu hem virajları hem de sürerken olan içinize sinmeme urumu geçecektir.
    • Zincirinizi güzel bir x-ring ile değiştirin
    • *Ön amortisörlerde fabrika çıkışında yeterli miktar(herbiri 400ml) yağ olmadığını görmüşlerin yağını isteğe göre motul 7.5-10-15 sertliğinde yağ ile değiştirin (Normalde de her 3 yılda veya 25bin-30bin km de bir değiştirmek gerekiyor) Motorun karakteristiği inanılmaz değişecektir.
    • Fren yağlarınızı değiştirin ve düzgünce sızdırıp tam tutar hale getirecek şekilde ayarlayın
    • Kaliteli ön-arka fren balatası alın (tavsiyem EBC sintered HH)
    • Arka amortisörünüzü kaliteli bişeyle değiştirin suzuki 92-96 GSXR 750 modellerin amortisörü direk oluyor ama piyasada bulamazsınız. Onun için biraz değiştirme ile CBR600F amortisörü uydursun bir usta hem kaliteli hem tamir olabilir bir şey olur.
    • Orijinal eksoz çok kısıtlayıcı.(deliler gibi ısınmasından anlayın zaten). İyi bir egsoz takın ama 600cc egsozu takmayın motora uygun bi egsoz bakın. Egsoz içinde gazın belirli bir süre kalması böylece bir itme kuvveti kazandırması gerekiyor.
    • Standart hava filitresine 4 kadar delik açın veya daha iyi bir tavsiye BMC hava filitresi ve yağını alın(yıkanabilirdir ömür boyu yıka yıka kullan)
    YAĞLI HAVA MOTORUN PERFORMANSINI ÇOK ARTTIRIR
    - K&N hava filitresi de uyabiliyor. Fiyatı çok daha ucuz fakat direk kelebeklerin olduğu yere kelepçelemek gerekiyor.Ve o siyah kutuyu uygun şeklilde kesip orjinalliği bozmak(bu sebeplerle tasiye etmiyorum
    • Ana jetleri 2 boy büyütün, pilotları 1 er boy büyütün fazladan birkaç ufak delik açın
    Ana jetlerin orjinali ön 95 arka 92,5tir (arka daha az hava alır bi numara küçük olur).
    Tam zengin pozisyona getirin.
    • Eski model 2007 ve öncesi makinanız varsa CDI(beyin) deki bir kablo var onun kesilmesi çok daha iyi bir eğri ile hızlanmanızı sağlayacaktır(bunu yakında foruma paylaşıcam eğer sizin makinanızda da geçerliyse yaparsınız beğenmezseniz kabloyu geri bağlarsınız
    • Mikuni 34mm karbüratörle beraber daha iyi manifold alın.
    • Debriyajları performans balataları ile değiştirin (newfren normalleri dandik almayın.karbonlu olanları denemedik bilmiyorum)
    • Motosikletiniz 2007 ve daha eski ise statoru EX250 ile değiştirebilirsiniz, ninja 250 den mosfet Reg/Rec yedek parça olarak alınıp takılabilir.

• Kısa farlarınızı Philips +50 H3 globe ile değiştirin (%50 daha iyi aydınlatır)
    • Daha iyi ilk hızlanma için ön dişliyi 13diş yapın veya daha iyi bir son hız için(atiklik düşer) ön dişliyi 15diş yapın(aynı RPM deki hız daha yüksek olduğu için yakıt sarfiyatı düşer)
    Tavsiyem jetler ve hava filitresinden sonra ön 15diş arka 44diş
    • Boyunuza göre motoru yükseltmek veya alçaltmak için kit alın ingilzice dogbone olaran geçer(ucuz sayılacak bişey)
    • Ayarlanabilir manetler alın

Liste daha da uzayıp gidebilir arkadaşlar keyfinize kalmış

osman_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R
    @gugukk
    O zaman karıştırdım cünkü 1 aydan fazla olmuştu.
    Yenisahra'da kuzenim oturuyo, sürekli gidip geliyorum, tabi kış diye motoru kaldırdım ben nisana kadar cıkarmıcam, yazın görüşürüz müsait olduğumuzda, sizin oralarda turlamakta ayrı bi renk oluyo benim icin, değişiklik iyidir.
    Bende dönem dönem farklı işler yapıyorum yazın düğün nikah davet organizasyon vs. fotoraf işindeyim, karşı yakada iş cıktımı temiz 30-40 km oluyo ve dediğiniz gibi evden net 2 saat erken cıkıyorum, lanet ediyorum yani, evde yemek yiyorum, işe gidince yolda cektiğim işkence sayesinde tekrar acıkıyorum (trafik aktarma yollarında yürüme vs..) motorla yavaş kullanımda 30-35 dakka, yol acıksa hafif gazlayınca 20-25 dakka sürüyo, temizinden 4 kat fark yani.
    Bende motoru yaz ortası aldım 3 bin km yi devirdim, zaten ilk 2 bin km racing tecrübesi oldu benim icin cok zorlandım falan önceden cross, enduro, naked tecrübem vardı cok büyük değişiklik oldu benim icin zor adepte oldum, iyce cözdükten sonrada bi kere 155 km tek kişi, bi kere 148 km iki kişi bastım, onun harici 130 137 arası cok gezdim...

Neyse bi kac son hız videosu eklicem, adam motora ne yaptıysa artık 11 bin devirde 190 basıyo

http://www.youtube.com/watch?v=tqkVA...eature=related

Bu iki linkte cerezlik 184 km

http://www.youtube.com/watch?v=k0azk...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=SsCah...eature=related

Teknika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Model Hyosung GV250 EFI Aquila Full Siyah
    Arkadaşlar yaz sabahlarında toplanarak gittiğimiz Etiler Suadiye Marmaris Cafe'de, tüm motorculara % 10 indirim uygulamasına başlanmış. Bilginize!

Arife günü önünden geçerken yemeklerini ve fiyatlarının uygunluğunu da beğendiğim için, öğle yemeğini yemek niyetiyle motoru önüne çektim ve oturup yemek yedim. Yemekten sonra hesabı talep ettiğimde, uygulanan indirimi, görünce şaşırmıştım ve bu nedir? Diye sordum. Ama bu açıklama yapılınca da sevindim tabi ki.

Motorculara karşı yapılan bu ince düşünceyi ve motorculara verilen bu desteği memnuniyetle sizlere de söylemek istedim. Diğer forumlardan da gelenler çok oluyormuş. Ayrıca Facebook sitelerinde yayınlamaları için de oraya geziye gittiğimiz fotoları rica ettiler. Bende gönderdim ve onları da Facebook sayfasında yayınlamışlar. Kendilerine nazik ve duyarlı davranışları için çok teşekkür ederim.

Biz de Facebook sayfalarını beğenerek ve yemek ve kahvaltılar da daha sık tercih ederek destek verebiliriz kendilerine.

https://www.facebook.com/#!/pages/Su...60025454069599
    *** 2013 Model Hyosung Gt250r EFI Full Kırmızı Racing ***

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Teknika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yaz sabahlarında toplanarak gittiğimiz Etiler Suadiye Marmaris Cafe'de, tüm motorculara % 10 indirim uygulamasına başlanmış. Bilginize!

Arife günü önünden geçerken yemeklerini ve fiyatlarının uygunluğunu da beğendiğim için, öğle yemeğini yemek niyetiyle motoru önüne çektim ve oturup yemek yedim. Yemekten sonra hesabı talep ettiğimde, uygulanan indirimi, görünce şaşırmıştım ve bu nedir? Diye sordum. Ama bu açıklama yapılınca da sevindim tabi ki.

Motorculara karşı yapılan bu ince düşünceyi ve motorculara verilen bu desteği memnuniyetle sizlere de söylemek istedim. Diğer forumlardan da gelenler çok oluyormuş. Ayrıca Facebook sitelerinde yayınlamaları için de oraya geziye gittiğimiz fotoları rica ettiler. Bende gönderdim ve onları da Facebook sayfasında yayınlamışlar. Kendilerine nazik ve duyarlı davranışları için çok teşekkür ederim.

Biz de Facebook sayfalarını beğenerek ve yemek ve kahvaltılar da daha sık tercih ederek destek verebiliriz kendilerine.

vay be ünlü olmuşuz yaw e o zaman bu pazar bi kahvaltı yapalım? Sadece cbr250r ninja 250r ve hyosung gt250r buluşması olsun geçen seferki gibi facebooktan etkinlik açıyorum.forumda konu açarsak diğer arkadaşlara ayıp olur
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel fikir Sabit kardeş, uzun yol için süper olur, hem rahat edersin hemde rüzgar derdi olmaz
    Aslında meraklısı olsa ona orijinal bir fikir yapabilir, yükselip alçalan cinsinden.
    GT650 tasarlayan bir arkadaş vardı (sessizsakin), bu ayarlı gidon konusu geçmişti bir ara belki yapar güzel bir şey
    Evet o konuyu takip ediyorum o gidon gercekten yaratıcı ama ben zeten aradada motora yatım basim gidim pisikolojim olmadığı için bana deferruat gibi geliyor. bir ybr gidonu koyar yada comet devam ederim.

Bu arada yok mu hala geziye gelen?...
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Tufan abi ver desteği bu pazar şöyle güzel bi kahvaltı yapalım
    Yazın daha öncedende gittiğimiz suadiye marmaris cafede artık motosiklet kullanıcılarına %10 indirim yapılmaktaymış.Bizde onların bizlere bu jestlerine karşılık bu pazar sabahı suadiye marmaris cafeye sabah kahvaltısına gidelim dedik.Ama bu sefer sadece cbr250r-ninja250r-gt250r kullanıcıları olarak yapalım ve bütün 250cc kullanıcılarıyla anılarımızı paylaşalım hoş bir pazar sabahı geçirelim.Herkes 250cc kullanıcısı arkadaşlarını davet edebilir.Buluşma noktası saatler cumartesi günü belirlenecektir.Kahvaltı sonrası ufak bi program yaza grup sürüşüyle bir iki tur olabilir

Etkinliği açtım bütün GT250R-CBR250R-Ninja250R kullanıcılarını bekleriz.Herkes 250cc kullanıcısı arkadaşlarını davet edebilir.
    http://www.facebook.com/event.php?eid=307976065896806

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BEn bu GT250R i Alip GT250F yapsam olur mu? şöyleki gidonu direk değiştirip yüksek gidon takıcam naked oturma pozisyonu elde etmiş olurum ama endişem ön cama granaja çarpar mı? Arkalarada sidecase ( yan canta ) taktımı uzun yol icin hazır olmuş olur. Hatta belkide birde orta ayak :D dik oturma posizyonunda uzun yolda yormayan bir makine olmuş olur. Hatta belkide yan granajları söküp sadece kafa ve sakal granajı kalır. Ne dersiniz?
    Örnek :D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    TVS Apache RTR150 2011 Opel Corsa D 2011
    Alıntı Teknika adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ilk defa böyle bir uygulamaya şahit oldum demek ki insanların bize(motorculara) karşı olan ön yargıları yavaş yavaş kırılmaya başladı

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben de F ime bu tip çantalar düşünüyorum. Ama zor gibi gözüküyor ülkemizde
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Teknika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Model Hyosung GV250 EFI Aquila Full Siyah
    Alıntı cagatay16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk defa böyle bir uygulamaya şahit oldum demek ki insanların bize(motorculara) karşı olan ön yargıları yavaş yavaş kırılmaya başladı
    Evet. Ayrıca bu mekanın sahibinde de Motorsikler ehliyeti var ve motorcuları gerçekten seviyor.

Pazar günü sabah 10:30'a kısmetse aynı mekan da kahvaltıya gezi düzenlenmiş gene. Buluşulacakmış.

Öyle mi? Felon.
    *** 2013 Model Hyosung Gt250r EFI Full Kırmızı Racing ***

Evet tufan abi bütün 250cc kullanıcılarını bekliyoruz supersport buluşması olacak

Gezi hakkında;
    Yazın daha öncedende gittiğimiz suadiye marmaris cafede artık motosiklet kullanıcılarına %10 indirim yapılmaktaymış.Bizde onların bizlere bu jestlerine karşılık bu pazar sabahı suadiye marmaris cafeye sabah kahvaltısına gidelim dedik.Ama bu sefer sadece cbr250r-ninja250r-gt250r kullanıcıları olarak yapalım ve bütün 250cc kullanıcılarıyla anılarımızı paylaşalım hoş bir pazar sabahı geçirelim.Herkes 250cc kullanıcısı arkadaşlarını davet edebilir.Buluşma noktası saatler cumartesi günü belirlenecektir.Kahvaltı sonrası ufak bi program yaza grup sürüşüyle bir iki tur olabilir
    Ve tabiki her Felon buluşmasındaki gibi bol fotoğraflı bir gezi olacaktır.Lütfen dslr-slr fotoğraf makinesi olan herkes makinalarını tam sarş boş hafızalı olarak getirsin
    Buluşma Pazar Sabahı saat 10.30da bakırköy Galeria önünde olacaktır.Sahil yolundan ortaköye grup sürüşüyle gideceğiz.
    Kahvaltı tabağı 7lira +sınırsız çay.Doyma garantiside benden
    Vereceğimiz hesap üzerindende %10indirimimiz var kahvaltılar 6liraya gelecek
    Neyse Pazar sabahı Bakırköy Galeria önünde 10.30da teker döner.

---------- Post added at 20:04 ---------- Previous post was at 19:48 ----------

Etkinlik linkini atmayı unutmuşum buradan katılabilirsiniz
    http://www.facebook.com/event.php?ei...07976065896806

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 33 kullanıcı var. (0 üye ve 33 misafir)

Bu Konudaki Etiketler